PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cancheck yardım

crazykadir
24/03/2013, 22:57
bu aksam aracıma bındıgımde aracımı çalıştırdım ve teybımde bır yazı cıktı defalarca açıp kapadım teyıbı ama hala aynı yazı duruyor nedenı nedır acaba basına gelen varsa yardımlarınızı bekliyorum resımlerı attım

alixxx
24/03/2013, 22:59
Kadir bey benimde başıma gelmişti forumdaki arkadaşlar akünün zayıflaması ile alakalı olduğunu söylediler fakat benim bir kez başıma geldi o günden sonra bu olayla karşılaşmadım.

crazykadir
24/03/2013, 23:03
benımde ılk defa basıma geldı ama ne yaptıysam gıtmedı akümde yenı sayılır

tayfux
24/03/2013, 23:03
ilk defa görüyorum..cançekişiyorum mu diyor ne :) hocam forumdaki tecrübeleli arkadaşlar cevap verecektir ama bana akü ile ilgisi yok gibi geldi..

crazykadir
24/03/2013, 23:04
aküm yenı sayılır bende oyle sanıyorum ama ne olacak bılmıyorum

crazykadir
24/03/2013, 23:09
guncel

alixxx
24/03/2013, 23:14
Forumda aratınca şöyle bir şey yazmış bir arkadaşımız :

"Madem bu konu hususunda bir çok kişi sıkıntı yaşamış. O zaman konu hakkında detay bilgi vermek lazım diye düşündüm. Öncelikle radyo ekranında yazan CANCHECK yazısı araç radyosu, aracın ECU'sundan(Elektronik kontrol ünitesi) alması gereken CAN bilgisini alamıyor demektir. Şimdi bazılarınız CAN sinyali nedir diye soracaktır. CAN özellikle araçlardaki kompenentlerin birbirleriyle sadece 2 kablo üzerinden haberleşmesini sağlayan bir haberleşme protokolüdür. CANCHECK sorunu meydana geldiğinde araç radyosu hatalı bir CAN sinyalide alabilir ve de başka araca takıldığını sanarak güvenlik nedeni ile kod sorabilir. Burada kodu hatalı olarakda girdiğinizde radyo güvenlik nedeniyle kendisini kilitler ve de ekranında bloked/wait gibi bir ibare yer alır. Şayet cihaz belli bir süre bekletilirse cihaz yeniden kod sorma pozisyonuna geri dönebilir(bu bekletme her zaman sonuç vermeyebilir). Söz konusu bu sorun aslında araç radyosundan değil ECU ile radyo arasındaki haberleşme sırasında oluşan hatalardan oluşmaktadır. Bloke olmuş bir radyo ise radyo servisine gönderildiğinde radyonun hatalı kod girişleri resetlenerek radyo blokesi kaldırılır. Aslında radyonun yeniden programlanması diye bahsedilen kısmı budur."

htaylan93
24/03/2013, 23:24
hocam aynı durum bi akşam benim de geldi,yaklaşık yarım saat boyunca teybi ve kontağı kapalı tutun,sonra düzeliyo.en azından bende düzelmişti,bidaha da öyle bişey olmamıştı..

crazykadir
24/03/2013, 23:29
yarın sabaha kaldı artık olmaz ıse servıse gıdecegım aracım 2007 model garantısıde bıttı ucret ne olur pekı bılen varmı yada servıste bunu yaptıran

aykutisci
24/03/2013, 23:29
usta bendede oldu gecen hafta bu ezan okunuyodu teybi kapadım içinde cd vardı tekrar actım önce cd yi okumaya calıştı sonra bu yazı kadlı yarım saat çıldırdım düzelmedi sonra banane ne halin varsa gör dedim sabah bindigimde düzeldi :)

crazykadir
24/03/2013, 23:31
umarım benımkıde duzelır sabaha

bilmec
24/03/2013, 23:33
usta bendede oldu gecen hafta bu ezan okunuyodu teybi kapadım içinde cd vardı tekrar actım önce cd yi okumaya calıştı sonra bu yazı kadlı yarım saat çıldırdım düzelmedi sonra banane ne halin varsa gör dedim sabah bindigimde düzeldi :)

Benimde başıma geldi. Bende yukarıda arkadaşın bahsettiği tekniği uyguladım düzeldi :D

crazykadir
24/03/2013, 23:40
teknık bır sorunmu bu puntolarda

fotobelit
25/03/2013, 11:48
Akünün kutup başlarını söküp tekrar taktığınızda kodu istiycek,bir ihtimal düzelebilir..
Coşkun bey,şöyle birşey paylaşmış belki yardımı dokunur..

aracın radyosu ecu dan can sinyali almadığında yada hatalı sinyal aldığında bu uyarı belirir
akünün zayıflığından yada yazılımdan kaynaklanabilir
bir kaç kere aç kapa denediğinizde düzelecektir
düzelmezse serviste yazılımı güncellettirirsiniz

serkandikici
25/03/2013, 21:38
aynı sorunu 2010da yaşamıştım ara ara cancheck uyarısı verip düzeliyodu zaten 1hafta içinde de akü bitti.. Akü değişimi sonrası hiç bi sıkıntı yaratmadı...

bossman449
25/03/2013, 21:51
dostum benimde başıma geldi aynı şey kontağı kapatıp 2 saat sonra açtım düzeldi 2007 active benimki

acRep
25/03/2013, 21:55
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/16477-cancheck-uyarisi.html

bak arkadaşım burdaki konuda aynı sorunu çözmüşlerr

ankay2
25/03/2013, 23:01
Forumda aratınca şöyle bir şey yazmış bir arkadaşımız :

"Madem bu konu hususunda bir çok kişi sıkıntı yaşamış. O zaman konu hakkında detay bilgi vermek lazım diye düşündüm. Öncelikle radyo ekranında yazan CANCHECK yazısı araç radyosu, aracın ECU'sundan(Elektronik kontrol ünitesi) alması gereken CAN bilgisini alamıyor demektir. Şimdi bazılarınız CAN sinyali nedir diye soracaktır. CAN özellikle araçlardaki kompenentlerin birbirleriyle sadece 2 kablo üzerinden haberleşmesini sağlayan bir haberleşme protokolüdür. CANCHECK sorunu meydana geldiğinde araç radyosu hatalı bir CAN sinyalide alabilir ve de başka araca takıldığını sanarak güvenlik nedeni ile kod sorabilir. Burada kodu hatalı olarakda girdiğinizde radyo güvenlik nedeniyle kendisini kilitler ve de ekranında bloked/wait gibi bir ibare yer alır. Şayet cihaz belli bir süre bekletilirse cihaz yeniden kod sorma pozisyonuna geri dönebilir(bu bekletme her zaman sonuç vermeyebilir). Söz konusu bu sorun aslında araç radyosundan değil ECU ile radyo arasındaki haberleşme sırasında oluşan hatalardan oluşmaktadır. Bloke olmuş bir radyo ise radyo servisine gönderildiğinde radyonun hatalı kod girişleri resetlenerek radyo blokesi kaldırılır. Aslında radyonun yeniden programlanması diye bahsedilen kısmı budur."

Doğru cevap budur... İlla servise gitmenize gerek yok. Panda aracımda olmuştu, yetkili blaupunkt servisine götürmüştüm. Kısa sürede halletmiştiler.

afiLi
26/03/2013, 08:38
arkadaşlar aynı sorunu bende yaşadım bu sabah... hatta bende bütün göstergeler sıfırı gösteriyordu, teypte CANCHECK yazıyordu... çalıştırdım okula gitmem gerektiği için 3-4 dk. kadar kullandım aracı sonra stop edip tekrar çalıştırdım ama hiç bir şey çalışmıyordu... artık öğretmen arkadaşın arabasıyla geldik okula da... araba çalışıyor, gidiyor sıkıntı yok ama giderken bile hiç bir gösterge çalışmıyor, sinyaller çalışmıyor... anlamadım ne ayaktır noluyor...
şimdi okula geldim de okuldan sonra akü kutup başını söküp takıcam olmadı servise gidecem artık....
daha önce başına gelen var mı?

alixxx
27/03/2013, 19:02
arkadaşlar aynı sorunu bende yaşadım bu sabah... hatta bende bütün göstergeler sıfırı gösteriyordu, teypte CANCHECK yazıyordu... çalıştırdım okula gitmem gerektiği için 3-4 dk. kadar kullandım aracı sonra stop edip tekrar çalıştırdım ama hiç bir şey çalışmıyordu... artık öğretmen arkadaşın arabasıyla geldik okula da... araba çalışıyor, gidiyor sıkıntı yok ama giderken bile hiç bir gösterge çalışmıyor, sinyaller çalışmıyor... anlamadım ne ayaktır noluyor...
şimdi okula geldim de okuldan sonra akü kutup başını söküp takıcam olmadı servise gidecem artık....
daha önce başına gelen var mı?

Aynısı başıma geldi ama bir kez yaptı o günden sonra tekrarlamadı.

ozdemir58
28/03/2013, 16:23
Kutup başını söküp tekrar tak hiç bişey kalmaz..

Dene...

Kutup başının temazssızlıgından kaynaklanıyor..

Geçmiş olsun..