PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tjet fren balataları :(

dicaser
24/03/2013, 22:02
Aracımın fren balataları bitmiş tükenmiş durumda :(

Arkaların durumu idare eder ama önler tamamen bitmiş..

Forumda tanıdığımız bildiğimiz bana EBC red stuff balata satabilecek yada başka önerileri olan arkadaşlarımız varsa lütfen ben irtibat kursunlar..

Başka marka balata tavsiyelerinizide bekliyorum..

(LUTFEN BILGILERINIZI ESIRGEMEYINIZ..)

OAGP1960
24/03/2013, 22:16
Erhan'cığım, yazılım yüklettiğim arkadaş bana daha önce bu balataları getirtebileceğini söylemişti. Tabi bu arada, servisdeki teknik uzman arkadaşım orijinal balatadan şaşmamamı önerdi.:)

Tayfun-E30
24/03/2013, 22:56
Bu ebc hakkinda bir tecrubem yok ama iyi yorumlar okumuyorum trw oneririm size servisin sattigi kale balatandan vs cok daha iyidir ses yapmaz performansli, onun disinda orjinal lancia olanida bosch marka olmali.. bende balata alicam on disklerimiz ayni trw alicam heralde..

Tayfun-E30
24/03/2013, 22:57
Ayrica tam emin olmamakla beraber uretici red stafflari kendi diskiyle kullanilmali diyor yesilleri oem diske veriyor...

dicaser
25/03/2013, 00:23
Erhan'cığım, yazılım yüklettiğim arkadaş bana daha önce bu balataları getirtebileceğini söylemişti. Tabi bu arada, servisdeki teknik uzman arkadaşım orijinal balatadan şaşmamamı önerdi.:)

abi orjinalleri afedersin ama çok ******* :) kara fren :D almışken iyisini alıyım istiyorum.. sana zahmet olmazsa bu balataları getirebilecek olan arkadaşına bisorsan abi bize getirisi götürüsü maliyesi ne kadara patlar ?

Ayrica tam emin olmamakla beraber uretici red stafflari kendi diskiyle kullanilmali diyor yesilleri oem diske veriyor...

yani red stuffları alacaksam disk aynaları ile alayım diyorsunuz?

ama green stuffları alırsam direk kendiaynalarım üzerine takabilirm!

doğrmu anlamışım? red stuff'un sıcaklık değerleri çok iyi die red stuff alıyım demiştim ama green stuffta olur :)

OAGP1960
25/03/2013, 02:23
[QUOTE=dicaser;821616]abi orjinalleri afedersin ama çok ******* :) kara fren :D almışken iyisini alıyım istiyorum.. sana zahmet olmazsa bu balataları getirebilecek olan arkadaşına bisorsan abi bize getirisi götürüsü maliyesi ne kadara patlar ?
Erhan'cığım, konuya ilişkin sana pm gönderdim.:)

dicaser
25/03/2013, 04:59
[QUOTE=dicaser;821616]abi orjinalleri afedersin ama çok ******* :) kara fren :D almışken iyisini alıyım istiyorum.. sana zahmet olmazsa bu balataları getirebilecek olan arkadaşına bisorsan abi bize getirisi götürüsü maliyesi ne kadara patlar ?
Erhan'cığım, konuya ilişkin sana pm gönderdim.:)

pm'ini aldım abi teşekkür ederim..

sen hangi balataları kullanıyorsun abi ?

Ziyaretçi049
25/03/2013, 08:42
Benim balataların bitmesine daha var ama nedense ses yapıyor sanki demir demire sürtüyor gibi bu neden olur acaba :S

Tayfun-E30
25/03/2013, 09:03
Sokup bir kontrol etseniz belki disk balans yapmistir..

Luc
06/04/2013, 00:25
Erhan bizim araçlar için uygun olan Green Stuff. İstanbul'a sürekli geliyorsun. Telefonlaşalım SK Otomotiv var TR distirbütörü. Ordan alırız. Yanlış hatırlamıyorsam önler 110 arkalar 130Tl vermiştim ben değiştirdiğimde geçen aylarda.

Orijinal ve diğer balatalara göre ciddi fark yaratıyor TJEt'te bilgin olsun.

bulut
06/04/2013, 00:42
Ama önemli olan bir nokta daha var ki; siz yüksek kalite balata takacaksaniz disklerinizde yüksek kalite olmalı. Orkun abimin söyledigi gibi, servis bu nedenle önermiyor. Cünki frenlemede balata ve disk uyumuda com önemli. Bence servisin önerdigi orjinal marka takilmali

kadir07
06/04/2013, 00:47
Bizim 90 lıkların ön balataları t-jetlerle aynı ben geçen sene trw marka almıştım(60tl) gayet memnunum üstelik ses de yapmıyor diğerlerinde olduğu gibi biraz toz yapıyor sadece...

OAGP1960
06/04/2013, 00:48
[QUOTE=OAGP1960;821647]

pm'ini aldım abi teşekkür ederim..

sen hangi balataları kullanıyorsun abi ?
Rica ederim, önler EBC Green stuff, arkalar orijinal balata.:)

dicaser
06/04/2013, 11:57
Erhan bizim araçlar için uygun olan Green Stuff. İstanbul'a sürekli geliyorsun. Telefonlaşalım SK Otomotiv var TR distirbütörü. Ordan alırız. Yanlış hatırlamıyorsam önler 110 arkalar 130Tl vermiştim ben değiştirdiğimde geçen aylarda.

Orijinal ve diğer balatalara göre ciddi fark yaratıyor TJEt'te bilgin olsun.

Öncelikle verdiğin logolar için minnettarım abi , o direksiyon logosu tam oturdu hiç boşluk yokmuş tam oturdu o bölmeye.. herşey için teşekkür ederim.. ; Abi önümüzdeki hafta çarşamba günü ben seni bi rahatsız edeyim gene ozmn arka balatalarımın durumu fena değil ama önler vasat ;
ön balataların durumu çok iyi değil.. ben seni önümüzdeki hafta bir rahatsız edeyimde şu balata işinide senin yardımınla çözelim abi:) 40 yere sordum bana ebc ne ki diye soran var :) halim içler acısı :rofl:

[QUOTE=dicaser;821659]

benimde öyle olacak inş abi :)

Ama önemli olan bir nokta daha var ki; siz yüksek kalite balata takacaksaniz disklerinizde yüksek kalite olmalı. Orkun abimin söyledigi gibi, servis bu nedenle önermiyor. Cünki frenlemede balata ve disk uyumuda com önemli. Bence servisin önerdigi orjinal marka takilmali

Servisin taktığı balata çok dandik olduğu için mecburum.. zaten benim derdim beni yüksek hızda korusun düşük hızda ben kendimi korurum , servisin taktığı balata 100'den sonra iptal oluyor :) sonra allaha emanetim :) bende isterim 70-80 liraya bu işi kapatayım ama can taşıyorum ve sürekli yollardayım..

Tayfun-E30
06/04/2013, 12:59
[QUOTE=dicaser;821659]

Orkun abi,
ebc ile ilgili yorumun nedir?
frenaj? ötme? toz yapması vs gibi?

OAGP1960
06/04/2013, 13:22
[QUOTE=OAGP1960;826218]

Orkun abi,
ebc ile ilgili yorumun nedir?
frenaj? ötme? toz yapması vs gibi?
Tayfun'cuğum, edindiğim izlenime göre, orijinal balatadan pek farklı gözükmüyor. Frenaj hemen hemen aynı diyebilirim, ötme yok diyemem, toz da yapıyor tabiki. Sanırım Bulut kardeşimin de belirttiği gibi, diskleri de değiştirmek gerekiyor.

Luc
07/04/2013, 15:09
[QUOTE=Tayfun-E30;826319]
Tayfun'cuğum, edindiğim izlenime göre, orijinal balatadan pek farklı gözükmüyor. Frenaj hemen hemen aynı diyebilirim, ötme yok diyemem, toz da yapıyor tabiki. Sanırım Bulut kardeşimin de belirttiği gibi, diskleri de değiştirmek gerekiyor.

Orkun abi frenaj ön arka takım halinde kullanırsan farkedilir derecede gelişiyor araçta.

Şunu kesinlikle net olarak söyleyebilirim ki EBC Green Stuf ile fren mesafesi kısalıyor. Çok ani frenlerde orijinal balata ile EBC arasında ABS'Nin devreye girme süreleri bile değişiyor. Orijinal balataya göre aracı ABS müdahalesi olmadan rahatça durdurabiliyorsunuz yüksek süratlerde. Orijinal balata da limitlerde ABS çok çabuk devreye giriyor balatanın ısıya karşı direnci yüzünden.

Bilgiyorsun Green Sturfflarda çalışma sıcaklığı 600 Derece civarı. O yüzden performansa çok etkisi var.

Luc
07/04/2013, 15:13
Öncelikle verdiğin logolar için minnettarım abi , o direksiyon logosu tam oturdu hiç boşluk yokmuş tam oturdu o bölmeye.. herşey için teşekkür ederim.. ; Abi önümüzdeki hafta çarşamba günü ben seni bi rahatsız edeyim gene ozmn arka balatalarımın durumu fena değil ama önler vasat ;
ön balataların durumu çok iyi değil.. ben seni önümüzdeki hafta bir rahatsız edeyimde şu balata işinide senin yardımınla çözelim abi:) 40 yere sordum bana ebc ne ki diye soran var :) halim içler acısı :rofl:

Hayırlı olsun. Beğendiğine sevindim. İyi günlerde kullanman dileğiyle. :)

İstediğin zaman rahatsız edebilirsin bu arada. Zaten geçen buluştuğumuz yere çok yakın TR distribütörü EBC'nin. Maslak Sanayi girişinde hemen.

İki dakika gider alırız.

dicaser
07/04/2013, 18:35
Hayırlı olsun. Beğendiğine sevindim. İyi günlerde kullanman dileğiyle. :)

İstediğin zaman rahatsız edebilirsin bu arada. Zaten geçen buluştuğumuz yere çok yakın TR distribütörü EBC'nin. Maslak Sanayi girişinde hemen.

İki dakika gider alırız.

eyv. Cüneyt abi , gene haberleşiriz önümüzdeki hafta seninde müsait olduğun bir zamanda bu işi hallederiz..

planım önümüzdeki haftaya herhangi bir değişiklik olmazsa almak , ama hafta içi tekrar araşıp durumu söyleyeceğim abi...

OAGP1960
08/04/2013, 00:47
[QUOTE=OAGP1960;826327]

Orkun abi frenaj ön arka takım halinde kullanırsan farkedilir derecede gelişiyor araçta.

Şunu kesinlikle net olarak söyleyebilirim ki EBC Green Stuf ile fren mesafesi kısalıyor. Çok ani frenlerde orijinal balata ile EBC arasında ABS'Nin devreye girme süreleri bile değişiyor. Orijinal balataya göre aracı ABS müdahalesi olmadan rahatça durdurabiliyorsunuz yüksek süratlerde. Orijinal balata da limitlerde ABS çok çabuk devreye giriyor balatanın ısıya karşı direnci yüzünden.

Bilgiyorsun Green Sturfflarda çalışma sıcaklığı 600 Derece civarı. O yüzden performansa çok etkisi var.
Doğrudur Cüneyt'ciğim, bilgilendirme için teşekkürler.:)