PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Far karatma & Sis kaplama çalışmam

Ziyaretçi048
24/03/2013, 17:46
Selam arkadaşlar. Uzun zamandır yoğundum arabaya vakit ayıramıyordum. Pazar pazar sabah erkenden far karartma işine girdim. Sökmek 10 dk.. Farların camlarını ayırmak yarım saat boyama kapatma biraz kurumasını beklemek derken öğleyi buldu.Yapım aşamasında hiç resim çekmedim zira vaktim azdı ellerim berbattı ve bir işe girince kendimi kaybediyor işe odaklanıyorum :D kısaca aklıma gelmedi....Sisleri siyahmı kaplasam mavimi kaplasam sarımı kaplasam derken sarıda karar kıldım. Sisleri kaplayan arkadaşta Abarth logo buldum 10 liraymış fiyatı :D .. Öğlene kadar baya bir gelişme kaydetti aracın önü.. Sırada aynalara şeytan kırmızı folyo ve yan tarafa abarth logo sticker var.. Yaza hazırlık devam ediyor..

https://imageshack.us/a/img13/676/dsci2650g.jpg

https://imageshack.us/a/img248/2343/dsci2655.jpg

https://imageshack.us/a/img59/9766/dsci2658.jpg

Ziyaretci040
24/03/2013, 17:49
Abi sana artık birşey demiyorum :) Aştın olayı... :D Eline koluna sağlık..

Mr.Freeze
24/03/2013, 17:50
Güzel olmuş.Eline sağlık.

krm1983
24/03/2013, 17:55
Emeğinize sağlık çok güzel olmuş

Sent from my iPad using

omer06
24/03/2013, 18:10
süper:)

mywzz
24/03/2013, 18:14
cok guzel olmus farlar :) 67 ty 676 benım plaka:)

OAGP1960
24/03/2013, 18:21
Elinize sağlık Hüsamettin kardeş, özellikle sisleri sarı kaplamanız çok isabetli olmuş, yalnız halen rumuzunuzun altında artık GP'm yok yazıyor, bence GP'nuzun modelini orada belirtmelisiniz...:) :) :)

Ziyaretçi048
24/03/2013, 18:33
İyi dilekleriniz için teşekkürler..
@Burak teybi hala bekliyorum :)
@Kunt hocam arka tampon altı için sizi rahatsız edeceğim.Elinizde varmı acaba?.
@Muzaffer bey ben Bartındayım. Aracı Zonguldaktan aldım. Eski Zonguldak'lı olduğumuz için değiştirmedim plakayı :) Bartına yolunuz düşerse Dervişoğlu Sinemalarında çalışıyorum . Araç her daim sinema önündedir. Mutlaka bir çayımı içmeye beklerim..
@Düzelttim Orkun abi. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

tonymontana
24/03/2013, 18:58
farları nasıl yaptınız detaylı anlatırsanız sevinirim.

Ziyaretçi048
24/03/2013, 19:06
farları nasıl yaptınız detaylı anlatırsanız sevinirim.

Tony bey :) İsminiz yazmadığı için bu şekilde hitap ediyorum kusura bakmayın..

Önce direksiyonu tam sağ yapın , sol taraftaki davlumbazın vidalarını sökün. Tamponuın sol tarafının 2 vidası var üstte. Onları çıkartın. Kaputu açın 4 tane üstte tamponun T25 vidası var onları sökün, Tampon hafif öne gelecek. Farın alttaki ayağını sökün. Üst kısımda tampona bakan kısımda birer vida var. Toplam 3 vida. farı elinize alın ısıtıcı tabancayla yavaş yavaş komple ısıtın ek yerlerindeki silikonu. Düz bir tornavidayla hem ısıtıp hemde arasını açın. Fazla güç uygulamayın far camını kırarsınız. Yavaş yavaş farın camın çıkmaya başlar. İki kişi olursanız daha kolay olur. Biri farı tutar ve ayırır biride tornavida ve ısıtıcı kullanır. Farı camdan ayırdıktan sonra zaten boyayacağımız kısım vidalı falan değil direk çıkıyor. Bir tane tırnagı ve geçme yeri var. Sinyal kısmını kağıt bantla güzelce kapatın. Dilerseniz 1000 numara ince zımparayla zımpara geçin su zımparası. Dilerseniz direk boyayın. Ben akçalı sprey boya kullandım. Zımparaladım. Boya 15 dk da kuruyor . Far camının ve far gövdesindeki orjinal silikonları temizleyin. En azından kabasını alın. Siyah silikonu far gövdesindeki camın giren kanalını doldurun ve tek seferde camı yerine yerleştirin. Tam oturmazsa kağıt bantla kuruyuncaya kadarcamla farı bantlayın. Kuruyunca yerine takın.. Hızlı bir anlatım oldu ama olay özetle bu şekilde.

tayfux
24/03/2013, 19:10
Hüsamettin benden sana nacizane birkaç tavsiye..daha önce bizde siyah crx vardı onun için siyah arabaya yakışanı 3 aşağı 5 yukarı tahmin ediyorum..bence sen aracı satmayacaksan BMW ye dönüş yapmayacaksan :D kara büyü yap..nasıl mı dersen..sisleri siyah yap..farları siyah zemin beyaz led li angel yap..jantlarını güzel fiyata sat üstüne 3-5 lira daha ekle mat siyah güzel gp ye yakışan bir jant al(bence borbet) daha sonra 5 lik yay..sende cam tavan da var vallahi tadından yenmez aracını da asla satmazsın..bu söylediklerimi sen mutlaka düşünmüşsündür ama ben yinede hatırlatayım dedim tabiki bunlar için kenarda hiç yoksa 2 liran olacak ama tabiki sen bilirsin..bunlar neden aklında hocam dersen biliyorsun benim araç ta siyah ve bunları ben aracıma düşünüyorum :) hatta bunlara ek ses sistemi..

tonymontana
24/03/2013, 19:18

Önce direksiyonu tam sağ yapın , sol taraftaki davlumbazın vidalarını sökün. Tamponuın sol tarafının 2 vidası var üstte. Onları çıkartın. Kaputu açın 4 tane üstte tamponun T25 vidası var onları sökün, Tampon hafif öne gelecek. Farın alttaki ayağını sökün. Üst kısımda tampona bakan kısımda birer vida var. Toplam 3 vida. farı elinize alın ısıtıcı tabancayla yavaş yavaş komple ısıtın ek yerlerindeki silikonu. Düz bir tornavidayla hem ısıtıp hemde arasını açın. Fazla güç uygulamayın far camını kırarsınız. Yavaş yavaş farın camın çıkmaya başlar. İki kişi olursanız daha kolay olur. Biri farı tutar ve ayırır biride tornavida ve ısıtıcı kullanır. Farı camdan ayırdıktan sonra zaten boyayacağımız kısım vidalı falan değil direk çıkıyor. Bir tane tırnagı ve geçme yeri var. Sinyal kısmını kağıt bantla güzelce kapatın. Dilerseniz 1000 numara ince zımparayla zımpara geçin su zımparası. Dilerseniz direk boyayın. Ben akçalı sprey boya kullandım. Zımparaladım. Boya 15 dk da kuruyor . Far camının ve far gövdesindeki orjinal silikonları temizleyin. En azından kabasını alın. Siyah silikonu far gövdesindeki camın giren kanalını doldurun ve tek seferde camı yerine yerleştirin. Tam oturmazsa kağıt bantla kuruyuncaya kadarcamla farı bantlayın. Kuruyunca yerine takın.. Hızlı bir anlatım oldu ama olay özetle bu şekilde.

helal olsun. diyecek bişey yok. elinize sağlık. ben bunun altından kalkamam. bu arada güzel olmuş hepsi güle güle kullanın.

Ziyaretçi048
24/03/2013, 19:19
Hüsamettin benden sana nacizane birkaç tavsiye..daha önce bizde siyah crx vardı onun için siyah arabaya yakışanı 3 aşağı 5 yukarı tahmin ediyorum..bence sen aracı satmayacaksan BMW ye dönüş yapmayacaksan :D kara büyü yap..nasıl mı dersen..sisleri siyah yap..farları siyah zemin beyaz led li angel yap..jantlarını güzel fiyata sat üstüne 3-5 lira daha ekle mat siyah güzel gp ye yakışan bir jant al(bence borbet) daha sonra 5 lik yay..sende cam tavan da var vallahi tadından yenmez aracını da asla satmazsın..bu söylediklerimi sen mutlaka düşünmüşsündür ama ben yinede hatırlatayım dedim tabiki bunlar için kenarda hiç yoksa 2 liran olacak ama tabiki sen bilirsin..bunlar neden aklında hocam dersen biliyorsun benim araç ta siyah ve bunları ben aracıma düşünüyorum :) hatta bunlara ek ses sistemi..

Tayfun hocam BMW aşkı devam edyor ama bizimki şu an mantık evliliği.. Daha boşamam ben bu puntoyu :D.. Hocam ofsetli jant alacağım ilk şey ama diğer puntodan biliyorsunuz Bartın yolları berbat. Bıktım diğer puntoda ön takım yaptırmaktan. Bu puntoyu aldığımdan beri sadece debriyaj sorunum çıktı başkada hiçbir yerine el sürmedim. Maşallahı var. Jant alırsam sanayiden çıkamayacağım yine :(.. Yoksa hergün sahibindende jant bakıyorum emin ol :D. Araçta hafiften orjinal HİFİ var tayfun hocam hiç ses sitemi işine girmek istemiyorum. Yaş oldu 32 yavaştan uslanmaya başlıyorum. Bunları yaptığımı bile yenge görmedi daha :D daha onun kavgası olucak.. Arabada dikkat çeken herşey yasak :D

Ziyaretci036
24/03/2013, 19:31
üstad eline sağlık benim sana gönderdiim farlar mı bunlar?
bu arada paspasların üstünde punto yazısı var. :)

Ziyaretci040
24/03/2013, 19:32
Hüsamettin abi teyp sökülü duruyor p.tesi salı göndericem inş :) Farlarıda mı göndersem :P :D

Ziyaretci040
24/03/2013, 19:35
Abi bu arada İst. geldiğinde bir alo desen yeter.

Ziyaretçi048
24/03/2013, 19:36
üstad eline sağlık benim sana gönderdiim farlar mı bunlar?

Evet Murat abim :D Farlar nerden nereye.. İzmiride gördü , ankarayıda , istanbuluda :D hani senin eleman 130 Tl istemişti karartmaya. İlk takarken zaten keşke karartsaydım dedim.. Murat abi sende bu arka tampon altı bulunurmu?

https://www.spoyler.com.tr/images/b/201107234227_fiat_punto_arka_karlik.jpg

Ziyaretçi048
24/03/2013, 19:38
Abi bu arada İst. geldiğinde bir alo desen yeter.

Burak son bir ayda 3 kez geldim İstanbula en son pazartesi istanbuldaydım . Ama iş için geldiğim için hiç boş vaktim olmadı. Ya Gece geç saatlerde yada erkenden dönmem gerekti. Yaz gelsin buluşmalardan birine mutlaka geleceğim :) Teyp için özel mesaj at. Kargo parasını ucuza helledeceğiz anlaşmamız var :) Farları istemem :D ellerim hala tiner boya ve silikon yüzünden kapkara :D İnsan içine çıkmaıyorum :D

Ziyaretci036
24/03/2013, 19:40
Evet Murat abim :D Farlar nerden nereye.. İzmiride gördü , ankarayıda , istanbuluda :D hani senin eleman 130 Tl istemişti karartmaya. İlk takarken zaten keşke karartsaydım dedim.. Murat abi sende bu arka tampon altı bulunurmu?

https://www.spoyler.com.tr/images/b/201107234227_fiat_punto_arka_karlik.jpg
kısmet kardeşim. ben artık bıraktım bu aksesur işlerini yapmıyorum :)

Ziyaretci040
24/03/2013, 19:43
Abi şaka yapıyorum tabikide farlar için.Murat abide hazır karartılmış sis ve far var takaslıcaz :D Kargo parası vermicem ben zaten. Hallediyorum yani. Stickerlar ile beraber yollıcam :)

Ziyaretçi048
24/03/2013, 19:43
kısmet kardeşim. ben artık bıraktım bu aksesur işlerini yapmıyorum :)

Hayırlısı olsun abi.. abideki evo abarth kitlerin kalıbını alırsın Grande Puntoculara uyarlarsın diye bekliyordum bende açıkçası.İnce işleri seviyosun sen :). Hayırlısı olsun abi.. Paspaslar inşallah maaşta benim. Eski paspaslarım kötü durumda

Ziyaretci036
24/03/2013, 19:49
Hayırlısı olsun abi.. abideki evo abarth kitlerin kalıbını alırsın Grande Puntoculara uyarlarsın diye bekliyordum bende açıkçası.İnce işleri seviyosun sen :). Hayırlısı olsun abi.. Paspaslar inşallah maaşta benim. Eski paspaslarım kötü durumda
yapacaktık ama bir aakslik oldu yapamadık bende soğudum açıkçası bu işlerden
sen paspasları almak istiyorsan ben göndereyim sana sen nezaman müsait olursan halledersin. aramızda lafı olmaz okadar alışveriş yaptık.

Ziyaretçi048
24/03/2013, 20:01
yapacaktık ama bir aakslik oldu yapamadık bende soğudum açıkçası bu işlerden
sen paspasları almak istiyorsan ben göndereyim sana sen nezaman müsait olursan halledersin. aramızda lafı olmaz okadar alışveriş yaptık.

Allah razı olsun abim.. Sen sanalpazarda bana alışveriş açabilirmisin kredi kartıyla alıyım.?

Ziyaretci036
24/03/2013, 21:49
Allah razı olsun abim.. Sen sanalpazarda bana alışveriş açabilirmisin kredi kartıyla alıyım.?

Hallederim yarin.

volume23
24/03/2013, 21:55
Eline sağlık hocam ne zamandır niyetliyim bende farları karartmaya bursa da güvenilir bir yer buladım yaptırcak su alır diye şimdi görünce acaba bende yapabilirmiyim cesaret geldi sanki seni görünce;)

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi

Ziyaretçi048
24/03/2013, 22:07
Eline sağlık hocam ne zamandır niyetliyim bende farları karartmaya bursa da güvenilir bir yer buladım yaptırcak su alır diye şimdi görünce acaba bende yapabilirmiyim cesaret geldi sanki seni görünce;)

Dünden beri burası yağmurlu. Şu anda herhangi bir buğu vs yok. Silikonu düzgün çekerseniz su almaz. Tek lazım olan şey ısı tabancası , o olmayınca olmuyor. saç kurutma iş yapmıyor silikonlar çok sert.

volume23
24/03/2013, 22:16
Dünden beri burası yağmurlu. Şu anda herhangi bir buğu vs yok. Silikonu düzgün çekerseniz su almaz. Tek lazım olan şey ısı tabancası , o olmayınca olmuyor. saç kurutma iş yapmıyor silikonlar çok sert.

Sanayi tipi ısı tabancası var denicem bakalım.inşallah elime yüzüme bulaştırmam:)

Ziyaretçi048
24/03/2013, 22:26
Sanayi tipi ısı tabancası var denicem bakalım.inşallah elime yüzüme bulaştırmam:)

Kolay gelsin Volkan bey. Fazla ısıtma yamulur çarpılır :) ilk sayfada nasıl yapılacağını az çok anlattım. 2 kişi olursanız camı gövdeden daha rahat ayırırsın. Gerisi kolay zaten. Zımparaya gerek yok. kaliteli bir boya krom yüzeye sorunsuz yapışıyor. 10 dk da kuruyor zaten. Eski silikon kalıntılarını temzile. Yoksa far camı yuvasına tam oturmaz. İşin özü sadece sabır.. boyamak için acele etme.. Boyadıktan sonra kapatmak için acele etme. Güzel camıda gövdeyide temizle. Yuvaların eski silikonlarını y7avaştan temizle.. Ve tek seferde camı yuvasına yerleştir. Yoksa silikon çamur gibi mundar edersin :)

ThePhenoM
24/03/2013, 22:38
Maşallah çok başarılı çalışma kardeşim

tonymontana
24/03/2013, 22:40

bulursan bana da haber ver hocam :)

volume23
24/03/2013, 23:07
bulursan bana da haber ver hocam :)

Kendim yapmayı deneyeceğim eğer olursa su almazsa seninkinide yaparız.

Birkan61
24/03/2013, 23:11
hayırlı olsun abicim :)

Ziyaretci040
24/03/2013, 23:37
Şeytan diyor yarın git işyerinden al fönü aç farları karart abi gazladın resmen milleti. :)

Bu arada Ufuk banlanmış neden acaba ? :S

dkaplan025
25/03/2013, 01:41
süper olmuş elinize sağlık karabükten selam

abahri
25/03/2013, 01:52
hakikaten çok güzel bir çalışma.Güle güle kullanın.ayrı bir hava kazanmış...kısaca süper olmuş.

delta0o
26/03/2013, 13:04

farın tamponun altındakı ayakları ıcın sag-sol ıkı tarafında cıvatalarını gevsetıp one almamız gerekıyor dımı?

brembo1
26/03/2013, 13:46
Maşallahı var kazasız belasız sürüşler.

GT-I9003 cihazımdan 2 ile gönderildi

halilibo48
15/04/2013, 08:55
emeğine sağlık çok güzel olmuş.

yegah
17/04/2013, 13:35
Süper ötesi olmuş,

PALA1
17/04/2013, 13:41
Güzel çalışma eline saglık

Ezeldenberi
04/05/2016, 23:08
Konu eski olduğundan resimler silinmiş. Arkadaşlar aramızda sislerini değişik renklere folyo ile kaplatan varmı.?
Turuncu olan gündüz farları ve parklarla takım yapmak istiyorum .Turuncu renk kaplasam, orjinal sis lambaları ile turuncu renk elde edebilirmiyim. Birde Bu kaplama işlerinin trafik cezası varmıdır? Teşekkürler.

besyo3454
05/05/2016, 00:34
Konu eski olduğundan resimler silinmiş. Arkadaşlar aramızda sislerini değişik renklere folyo ile kaplatan varmı.?
Turuncu olan gündüz farları ve parklarla takım yapmak istiyorum .Turuncu renk kaplasam, orjinal sis lambaları ile turuncu renk elde edebilirmiyim. Birde Bu kaplama işlerinin trafik cezası varmıdır? Teşekkürler.
Turuncu kaplarsan normal sislerle turuncu rengini bulabilirsin. Cezası Yok diye biliyorum bu kaplama olayında 5 senedir başıma bişey gelmedi. Ama sislerle gezmek yasak polis laf yapıyor. Benim sisler de sarı. Kışa girerken sarı yapıyorum siste ve yağmurda işe yarıyor. Yaz aylarında zenonları takıp buz mavisine geçiyorum

D6603 cihazımdan gönderildi