PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gp'lere Nos Sistemi....!

Emre08
21/08/2007, 02:16
Arkadaşlar Sizce Dizel Ve Benzinli Gplerimize Nos Sistemi Taktırabilirmiyiz...?

Linos
21/08/2007, 04:18
Forumdan Bülent A.'nın aracına bakabilirsin! Onda var... ;)

memat
21/08/2007, 10:55
ikisinede takılır

doritoch
24/08/2007, 13:18
Arkadaşlar Sizce Dizel Ve Benzinli Gplerimize Nos Sistemi Taktırabilirmiyiz...?

Tabii de motoru elimize alırız o zaman (Her silindir dayanmaz nosa)...

osman
28/08/2007, 11:53
Tabii de motoru elimize alırız o zaman (Her silindir dayanmaz nosa)...

katılıyorum

memat
28/08/2007, 11:57
benim bildiğim 75 mjet ve 77 benzinli dayanamaz çünkü onların pistonlar 90 veya 95 liklere göre daha zayıf kalıyor

goldumut
28/08/2007, 12:02
benzınlıye olur dıye bılıorum ben.

Emre08
30/08/2007, 04:05
benim bildiğim 75 mjet ve 77 benzinli dayanamaz çünkü onların pistonlar 90 veya 95 liklere göre daha zayıf kalıyor

ben bunu biyerde daha duymuştum ama nos yerine turbomuzu güölendirip Greedy Bi turbo taksak zaten nosa gerek kalmaz die düşünüorum...:play_bal:

kaaneroglu_15
30/08/2007, 09:22
nosların fiyatları nasıl bilen varmı?keşke bizimde turbomuz olsa.ozzaman güçlendirmeyede gerek kalmaz..en iyisi çıkma bi turbo bulmak :)

kadoku
30/08/2007, 11:55
Sıfır bir NOS alacaksanız yaklaşık 1500-2000 ytl yi bulur ama yurt dışında tanıdık varsa Amerikada filan 500-600 $ arası bir fiyata mal olur.

Backer
30/08/2007, 12:58
abiler saygıyla izin istiyerek bi yorumda bulunayımm bildiğim kadarıyla yani sadece 1500 2000 ytl nos almakla bitmiyo yanii bi nos bağlantısı yapıldığında motorda onu kaldırabilecek hale getiriliyo tabi öle süs olsun diye bağlanmıyosaaa yani gerçekten o baby go tuşuna basmayı düşünüyosak olay sadece 2000 ytl ile bitmiyoo bence bunu bülent abiye soralım o iyi araştırmış olmalı acaba bülent abi basmışmıdır yada basmayı düşünürmüü ???

Er-NnN
30/08/2007, 20:48
motoru eline almamak için motora yaklaşık 2.5 bar a kadar dayanıklı forged pistonlar eklenir bölece bırak nos u 2 T4 turbo nun basıncını dahi kaldırcak hale getirilebilir motor... :)

kadoku
30/08/2007, 21:34
valla benim bildiğim kadarı ile 90 hp lik Mj.lerin pistonları dayanıklı ama 95 sj.motorların pistonları NOSa ne kadar dayanıklıdır onu bilmiyorum ama forumda daha öncede mevzusu geçmişti 75 lik Mj. ile 77 hp.lik Fire motorların pistonlarının dayanıklı olmadığı konuşulmuştu.

ufuk61
31/08/2007, 08:46
valla bülent abinin aracında var canlı şahidiyim istanbul buluşmasında aracın başından ayrılmamıştım

resimleri bülent abinin sitesinde var istersen bir bak

bora_ksk
16/09/2007, 14:19
arkadaslar ben Gp mi yenı aldım we yurt dısından bana turbo ve nos kiti gonderecek bi yakınım war ama turbonun modeli weya markası weya Gp ye uyumlu olaması ıcın alırken ne demesı lazım onu bilen warmı aranızda...

dejavu
16/09/2007, 18:44
Forumdan Bülent A.'nın aracına bakabilirsin! Onda var... ;)

sende nerde turbo*nos konusu var bülent abininkine bakın diyon murat.. :)))) valla bülent olmasa yanmıştık herhalde ::)))))

Linos
16/09/2007, 18:52
sende nerde turbo*nos konusu var bülent abininkine bakın diyon murat.. :)))) valla bülent olmasa yanmıştık herhalde ::)))))

Bende var da göstermedim mi? :D :D :D

Cnyt01
17/09/2007, 01:38
cidden birinde varsa su konuya bi acıklık getirsin bizi bi bilgilendirsin. yapılan işle tabiki..

cewo
17/09/2007, 03:08
ne gerek var ki ? yaani daha soft şeyler düşünsek daha ağrısız kesin sonuçlar alınabilir turbo ve nos özellikle turbo çok kapsamlı bi iş hangi arabadan nasıl bi sonuç çıkacağı belli deil. atmosferik ten turboya geçen arabaların yürüyen aksamlarından egsozlarına kadar bi deişim sözkonusu dzel arabaya turbo belki ama nos takmak mantıksız bence... 75 bygrlik bi arabaya 50bg lik bi nos kiti taktıımızı düşünelim bikaç saniye için sadece bi 106 gücünde olacak araba :) bu zewki yaşamak için bu kadar ağrıya masrafa değmez gibi gözüküyo benim düşüncem bu... motorla oynamak isteyen bi insan önceden disel bi araba almaz sanırım ben motor delisi bi insan olsam doktordan bi vtec alır saldırırdım :)

Cnyt01
17/09/2007, 18:17
o na bakarsan ben sana m3 onerıım cnm .) elimizde bu var buna girisiorz kardes walla. ogrencıyız ztn fazla soz sahıbı olamıyorsun bu konularda parayı kım verıorsa onun sozu gecer .) araba bu alıormusun dedıler mecburen ok dedık. yoksa bende cok baktım focus sportlara vti lara fln... naapalım yanı 1,4 die mod. etmıyelım mı .)

cewo
17/09/2007, 22:38
yok bende sti yokki burda gelip yanllş bişhi söliim sadece dediim şu;
sonucu daha kesin, net, denenmiş şeeler yaptırabilirsiniz. diosn ki mod yapmayalım mı? bana sorsan motora mod evet yapmam.. şimdi o nos kiti için günler haftalat veya yüzmilyonlar harcayacağım ve istediim verimi alamama ihtimalim var. bilmiyorm ama yinede saygı duyuyorm...

jetli33
17/09/2007, 22:58
ben de düşünüyorum ancak arkadaşların dediği gibi şu motoru aşındırma olayı kafama çok takılıyor ???? alttaki yorum ne kadar doğrudur ?

HANGİ ARABALARA UYGULANABİLİR?
TÜM BENZİNLİ VE DİZEL ARABALARDA, 4-6-8-10-12 SİLİNDİRLİ MOTORLARDA, ARACIN GÜCÜNE VE MOTOR HACMİNE GÖRE ÖZEL DİZAYN EDİLMİŞ KİTLER UYGULANABİLİR. ANA PRENSİP OLARAK STANDART MOTORLAR 4 Silindirli motorlar 60-100 Hp. 6 Silindirli Motorlar 75-125 Hp. 8 Silindirli (Small Block) Motorlar 125-150 Hp. 8 Silindirli (Big Block) motorlar 150-250 Hp. EKSTRA GÜÇ ARTIŞINI RAHATLIKLA TOLERE EDERLER. BU DEĞERLERİN ÜSTÜNE ÇIKILDIĞINDA, İSTENEN GÜCE GÖRE DEĞİŞEN FORGED PİSTON, ÇELİK FORGED PİSTON KOLU VE DAHA İLERİ SAFHALARINDA ÇELİK FORGED KRANK GEREKSİNİMİ VARDIR. APLİKASYONUN GENELDE SAĞLIKLI ÇALIŞAN BİR MOTORA YAPILMASI UYGUNDUR YANİ YAĞ YAKAN VEYA ÇOK FAZLA REKTEFİYE EDİLMİŞ MOTORA UYGULANMASI TAVSİYE EDİLMEMEKTEDİR. BİR ÖRNEK VERİRSEK SU’YUN İNSANA BİR ZARARI YOKTUR. FAKAT 5 DAMACANA SU İÇİLİRSE ZARARI KAÇINILMAZDIR. NOS SİSTEMİ DE AYNEN BU ÖRNEKDEKİ GİBİ UZMAN KİŞİLER TARAFINDAN MONTE EDİLİRSE VE MOTORUN KAPASİTESİNE GÖRE SEÇİLİRSE HİÇ BİR ZARARI YOKTUR

( alıntı ; modifiyem.com )

Cnyt01
17/09/2007, 23:09
yok bende sti yokki burda gelip yanllş bişhi söliim sadece dediim şu;
sonucu daha kesin, net, denenmiş şeeler yaptırabilirsiniz. diosn ki mod yapmayalım mı? bana sorsan motora mod evet yapmam.. şimdi o nos kiti için günler haftalat veya yüzmilyonlar harcayacağım ve istediim verimi alamama ihtimalim var. bilmiyorm ama yinede saygı duyuyorm...

denenmiş seyler ne olabilir? ben herseyı yaptım denenmıs olarak. performans hava filtresinden egsoz sistemine ufak tefek yapılacak seyler ok ztn. bunlar sadece motora yaptıklarım.bu arada sende haklısın ztn mod yapacak olsan nie dizel secesin nie 90 yerine 75 bg secesın adamların o motor secenegını nıe yaptıgı ortada fazlada zorlamamak lazım. nos sisteminde verim alamama gibi durum yok. sadece sorunla karsılasma riskimiz war. chip veya box uygulaması olsa belkı hayal kırıklıgı yasanır. ama nos sisteminde boyle bi durumla karsılasacagımı sanmıyorum. ben illaki yapacam ama buna on ayak olan bırılerını arıyorum tecrube olarak.bulamazsam cok cok ne olur arkadaslar faydalanır benım tecrubelerden .)

cewo
17/09/2007, 23:22
hayırlısı olsn... inş. istediini yaparsın :)

Cnyt01
18/09/2007, 00:37
hayırlısı olsn... inş. istediini yaparsın :)

heh soyle yola gel .) ben sanada bulastırrım burda olsan da uzaksın. bak bızım adana grubu nası sıkayetcı benden sor onlara .) sureklı kanlarına gırıp bısyler yaptırıorm onlarada .)

cewo
19/09/2007, 00:20
heh soyle yola gel .) ben sanada bulastırrım burda olsan da uzaksın. bak bızım adana grubu nası sıkayetcı benden sor onlara .) sureklı kanlarına gırıp bısyler yaptırıorm onlarada .)

:) ahahahh ben motorumu ellemem multiJET rulezzz :) jant falan gaza getir beni hele ki bi tane jant buldm gece rüyalarıma giriyo :prop0000:

Cnyt01
19/09/2007, 01:16
bak araba tek kapı bıde sıyah ona krom cantlar cok yakısır soyle 5 kollu, yalnız sımdı jant atacaksın yorulmasın dıe araba bı power box yapman lazım kı rahatlasın arac dımı .)) neyse bu nos sistemı konusu. konu dısına cıkmayalım. belkı bırı modıfıyede motıvasyon baslıgı acarda bende yazarım .))

Ziyaretçi047
19/09/2007, 03:07
cüneyt adana grubuna sen mi bişiler yaptırıyorsun. merak ettim seni gaza getirip bişiler yaptıran kim aceba

Cnyt01
19/09/2007, 21:59
kardes valla bılmem 3 ay dolmadan araba full oldu .) eksık bısy soyle.... 3lu gosterge bıle war .) ama resım koymucam sıteye goze gelıorz yaaaa .Pp yoksa resım koymasını bılmedıımden dııl :p

guntac
22/11/2007, 16:09
kırmızı ışıktan kalkarken etrafınızda saydığınız spor araçlardan bir veya bir kaçının olduğunu onlar kalkmaya çalışırken uzayıp gittiğinizi arkanızdan sizi seyrettiklerini üstüste bir kaç ışıkta aynı olay olunca sizi çevirip abi bu araca ne yaptın sen dediklerini düşünün işte eğlence budur. bi arkadaşımda böyle bir murat 131 vardı. çok eğlenirdik arabaya bindiğimizde.

ama motorun tolere edebileceği sınırlar içinde yakıt karışımını zenginleştirerek ve atmosferik yerine ekstra hava basıncı desteğinide alarak güçlü yanma ile ekstra güce sahip olup kalkış ve ara hızlanmalarda süreleri (0-60, 0-100, 60-100 değerleri gibi) kısaltabilirseniz bu gerçekten olur. ekonomi düşünmüyorsanız eğlenceli sürüş sizi bekliyor derim. dizelde nos uygulamasını gördüm harbi koltuğa yapıştırıyordu.

sonuçta biz dizeli ekonomi için aldığımızdan bir depo ile kaç kilometre hesabı yapıyoruz. haliyle bu eğlence benim için arkadaşlarımın tecrübeleri ile sınırlı kalıyor.

Cnyt01
23/11/2007, 20:33
bencede eglence ve gunluk kullanım farklı seyler.. oyuzden motora fazla bısy yapmayı mantıklı gormuyorum. bızdede flas s turbo war .) 200bg ın uzerınde bı arac.) arkadasımın oyuncagı .) bende trafıkte deılde , trafıge kapalı alanlarda oynamak ıcın sırın, temız bı 106 arıyorum .)

basketci_35
27/12/2007, 19:35
benim yasım küçük daha 17 ama iyi kullanırım ama affınızla yorumlarımı sunmak isterim. 1. benim görüşüm dizel 1.3 lere nos kesin takılmaz yani takılsa bile iyi bi motor modifiyesinden geçmesi lazım. ama benzinlilerde belki dicem ama sanmıyorum o motor nos u kaldırmaz ama bi benzinli gp ye piston kapaklarını tabak kadar büyüttün mü en azından gerekli oranlarda verilirse nos tam manasılyla uygulnır . ha bu dediğim nosun keyfini almak isteyenlere yoksa 1 sn yada 2 sn nos kullanmak istiyosanız fazla modifiye istemez ama bi en az 2000 cc 2500 cc motor olacakki 5 sn nosu kapatabilsizin ... bu benim yorumlarım saygılarımlaa..

Linos
28/12/2007, 10:55
benim yasım küçük daha 17 ama iyi kullanırım ama affınızla yorumlarımı sunmak isterim. 1. benim görüşüm dizel 1.3 lere nos kesin takılmaz yani takılsa bile iyi bi motor modifiyesinden geçmesi lazım.

https://forum.grandepuntotr.com/vbgarage.php?do=view&id=19

okinen_26
29/12/2007, 16:27
araclardakı pıstonların ham maddesı aynıdır sadece guce gore yanma odası hacmı ve kurs uzunlugu farklılık gosterır bu yuzden nos takmanın herhangı bır zararı olmaz 1 senedır 77 bg arkadasımın puntosunda takılı gayette guzel :) ımkanı olanlar bence yaptırsın derım