PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2. ve 4. vites???

hakan3548
24/03/2013, 10:22
Arkadaşlar aracım dört aylık ama aldığımdan beri kafama takılan bir şeyi sizinle paylaşmak istedim. Araçta 2. ve özellikle de 4. vites geçişleri biraz sert yani nasıl anlatayım sanki biryerlere sürtünüyor gibi,çok rahat değil tık diye sartıntısız geçmiyor gibi.Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz bilmek istedim,herkese iyi pazarlar...

fhmnl
24/03/2013, 10:45
Araci surerken koltuk pozisyonunuz nasil? Koltuğu ileride mi geride mi kullaniyorsunuz

hakan3548
24/03/2013, 10:56
Araci surerken koltuk pozisyonunuz nasil? Koltuğu ileride mi geride mi kullaniyorsunuz
Aracı hem eşim hem de ben ortak kullanıyoruz.Eşim boyu kısa olduğu için yakın ben ise tabi daha geride kullanıyorum.Ama dediğim gibi özellikle de 4.vites direkt olarak geçmiyor,sanki iki kadamede ve takılarak,sürtünerek geçiyor gibi.

fhmnl
24/03/2013, 11:08
Bende ondan bahsedecektim araca bababm bindigi zamanlar koltugu ileri cekiyor ve eve geldiginde 2ve 4. Vitese zor gectigini soyluyor bende ise oyle bi sorun olmuyor. Koltugu ileri cekerek surmeye calistigimda ise vitesin biraz sert gectigini fark ettim . Basimdan gecen olay bu sekilde umarim yazdiklarimdan dolayidir :)

celenlee
24/03/2013, 12:52
Vites kumanda telleri ile ilgili olabilir mi?

Vites geçişini 2 ayrı tel kontrol ediyor.
1-3-5 1. tel
2-4-Geri 2.tel gibi, net bilen birisi daha iyi açıklayacaktır.

BU 2. grup vites geçişlerini yapan tel ile ilgili bir problem olabilir.

hakan3548
24/03/2013, 12:59
Vites kumanda telleri ile ilgili olabilir mi?

Vites geçişini 2 ayrı tel kontrol ediyor.
1-3-5 1. tel
2-4-Geri 2.tel gibi, net bilen birisi daha iyi açıklayacaktır.

BU 2. grup vites geçişlerini yapan tel ile ilgili bir problem olabilir.
Umarım öyle bir şey değildir. Zaten arka stoplarda buğu ve arka fıskiyede ha bire su akıtma sorunu var,bir de bu eklenmesin sorun olarak.

Ademirtas
24/03/2013, 13:16
2. aracımda yaşadığım bir problem , vites geçişlerinde zorlanıyor gibiydi servise götürdüm , motor'un alt kısımlarında vites bağlantılarını sağlayan bir kauçuk var ona yağ geldiği için yıpranmaya başlamış ve bu sebepten dolayı vites geçişleri kolay olmuyordu. Kauçuk değişiminden sonra inanılmaz rahatlıkta vites geçişleri.

celenlee
24/03/2013, 17:29
Umarım öyle bir şey değildir. Zaten arka stoplarda buğu ve arka fıskiyede ha bire su akıtma sorunu var,bir de bu eklenmesin sorun olarak.

Umarım çok daha basit bir şeydir, ayarla falan çözülür inş.. :)

Çünkü Kumanda telleri pek de ucuz şeyler değil diye hatırlıyorum nedense..

hakan3548
24/03/2013, 22:17
Umarım çok daha basit bir şeydir, ayarla falan çözülür inş.. :)

Çünkü Kumanda telleri pek de ucuz şeyler değil diye hatırlıyorum nedense..
Pahalı olabilir evet ama araç daha dört aylık ve garantisi var yani.Bir sorun varsa eğer garantiden değişir öyle değil mi?

celenlee
24/03/2013, 23:13
Pahalı olabilir evet ama araç daha dört aylık ve garantisi var yani.Bir sorun varsa eğer garantiden değişir öyle değil mi?
Ben yanlış algıladım olayı :)

Bir sorun görürlerse, sorunlu parçaları kesinlikle değiştirirler, ya da düzeltirler.