PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP'den Bravo'ya Geçmek

magicpunto
20/08/2007, 21:58
Sevgili Puntoseverler,

GP Türkiye'ye geldiği hafta alanlardanım. Bu forumu zaman zaman takip ederim ama üye olup mesaj atmak bugüne kısmetmiş.

Burada takip ettiğim ve bizzat kendim yaşadığım kadarıyla GP'nin işçilik kalitesinde ve ön süspansiyon sisteminden kaynaklanan problemler yüzünden aracımdan soğuduğumu söylemek zorundayım. Aslında bu biraz da beklentilerimin yüksek olmasından kaynaklanıyor sanırım. Yoksa GP, içinde bulunduğu B segmenti araçlarının en iyisi denebilecek bir araba, çünkü bahsedilen sorunların çoğu B segmeti araçlarda az veya çok mevcut diyebilirim.

Benim için çok önemli olan ön takımın sesli çalışmasıydı. Birkaç hafta önce kiraladığım 2007 diesel clio ile bunu çok daha net anladım. Tasarımı ve performansı ile GP'nin yanına bile yaklaşamayacak olan Clio'nun ön takımından bir çıt bile gelmemesi beni çileden çıkardı diyebilirim. İnadına girdiğim çukurlardan bile aynı hüsranla çıkmam bardağı taşıran son damla oldu.

Sonuç olarak B segmenti araçların beklentilerimi en az bir veya birkaç yönden karşılamayacağı kanısına vardım. Bunun üzerine C segmentinde bir araştırma sürecine girdim ve haftasonu Renault hariç (Fransız mallarını boykot) tüm markalara baktım. Aklımda kalan tek araç sedan Civic oldu. Hatta test sürüşü bile yaptım ve arabaya açıkça söylüyorum taptım arkadaşlar. Ancak ne olursa olsun GP gibi bir hatchbackten Sedan bir araca geçmeye bir türlü ısınamıyorum. Bu sebeple VW grubundan Seat Leon'u incelemeye başladım. Bu hafta bir test sürüşü ayarlamış olacağım ve işin kötüsü A3, Focus, Astra ... hiçbirisi bana en ufak keyif vermedi.

Tam Leon 1.4 TSI'da karar kılayım derken GP'den hayal kırıklığına uğradığım FIAT'ın Bravo'su geldi aklıma. T-jet motor ile Bravo gerçekten düşünülebilecek bir araç. Yanlız şu işçilik ve ön takım mevzularını da araştırmak istiyorum. Şimdilik elde ettiğim bulgulara göre Bravo'nun büyük bölümü Avusturya'nın Magnasteyr (https://www.magnasteyr.com) firması tarafından geliştirildiğini öğrendim. Bu firma aynı zamanda aşağıdaki marka ve araçları da geliştiren firma.
Audi
Jeep Grand Cherokee
Mercedes-Benz M-Class
Volkswagen Golf Country
Volkswagen Transporter Syncro
BMW X3 - 8770 produced in 2003, 34,604
Chrysler Voyager
Chrysler 300
Jeep Commander
Jeep Grand Cherokee
Mercedes-Benz E-Class 4MATIC - 23624
Mercedes-Benz G-Class - 6833
Saab 9-3 Cabrio - 9800Bravo'nun üretiminin yapıldığı fabrika ise Piedimonte S. Germano. GP'ninkiyse Turin'deki Mirafiori Fabrikasıydı. Yani GP ile aynı kronik sorunları yaşamaları için herhangi bir organik bağları görünmüyor. Zira tasarımcıları da aynı değil (aynı olmasını tercih ederdim gerçi).

Bu uzun girizgahtan sonra esas soruya gelelim. GP 1.3/75MJ'ten, Bravo 1.4 120 veya 150hp T-jet'e geçmek sizce nasıl bir fikir? Yoksa Seat Leon 1.4 TSI daha mı iyi bir seçim? Leon test sürüşünü bu hafta yapıyor olacağım ancak Bravo için daha beklememiz gerekecek gibi görünüyor. Marka imajı olarakta Fiat'ın çok prestijli olmadığını gözlemledim. Kullanmayan hala eski imajıyla biliyor. Seat ise VW group.

Bakalım siz ne diyorsunuz?

Not: Bravo fotoları burada:
Voir le sujet - [Nouveauté] Fiat Bravo 2007 (https://www.4roues.fr/5-vt16515.html?start=60)

the_Algn
20/08/2007, 22:07
Aynı düşüncelere bende sahibim. Şimdi şikayetvar.com dan yeni corsanın şikayetlerine baktım ön takım onlarda da sesli çalışıyor bu durumda bu segmentte bizi tatmin edecek araç kalmadı :) , Benim için kullanım rahatlığı önemli , C segmentinde de bu rahatlığı bize Bravo verecek gibi ...

civcivx
20/08/2007, 22:10
İtalyan araçlarında Alman araçlarının süspansiyon yumuşaklığı yoktur diye biliyorum ama... yine de belli olmaz tabi.

Ama ben her bozuk yola girişimde arabamdan önce belediyeyi anıyorum, çok daha rahatlatıcı oluyor, asıl sorunun kaynağı onlar olduğu için :@ Özellikle şu dönemdeki İstanbul yolları, Avrupa'nın tarihinde olmamıştır herhalde.

the_Algn
20/08/2007, 22:18
Gidip 1.6 Tdci 109hp C-max alıp tadını çıkaracaksın...makyajada girmiş güzel olmuş..iç oturumu çok hoş...direksiyon yumşak , süspansiyon söylemeye gerek yok...

magicpunto
20/08/2007, 22:24
Ford'lar ile ilgili bir saptamam var. Pederin 2003 tiptronik fiestası var. 2000 edition Corsa'dan geçmiştik, severek aldık, daha iyi bir araçtı. Ancak Ford'u tek kelimeyle tanımlamak gerekirse "sıkıcı" bir araba. Sırft bu sebepten GP'ye bindiğim an aşık olmuştum. Italyan farkı bu ola gerek. Anack bence Ford bir şirket arabası olur. Zaten adı üstünde Ford Motor Company. Adamlar motor yapıyor, araba değil. Kesinlikle almam.

the_Algn
20/08/2007, 22:35
Ford'lar ile ilgili bir saptamam var. Pederin 2003 tiptronik fiestası var. 2000 edition Corsa'dan geçmiştik, severek aldık, daha iyi bir araçtı. Ancak Ford'u tek kelimeyle tanımlamak gerekirse "sıkıcı" bir araba. Sırft bu sebepten GP'ye bindiğim an aşık olmuştum. Italyan farkı bu ola gerek. Anack bence Ford bir şirket arabası olur. Zaten adı üstünde Ford Motor Company. Adamlar motor yapıyor, araba değil. Kesinlikle almam.
Fiesta öyle...Ama C-Max rahatına düşkünler için çok iyi...ama dış görünüş aile modunda olunca biraz itici geliyor ama içi çok rahat konforlu , oturma pozisyonu iyi tabi fiyatıda yüksek...neyse konuyu dağıtmayıim ben :))

GP61
20/08/2007, 22:53
abi leonda da tsi var mı golfde oldugunu biliyorum da? seat.com.tr den 2008modellerin fiyatlarina baktim leonda 1.4 motor yok d'ye gozukuyor.

magicpunto
20/08/2007, 23:03
İki haftadır Seat bayisinin kabusu oldum. Sonunda acemi olan TSI motoru ağzından kaçırdı. Kasım'da geliyormuş. Zaten kataloglar filan hepsi FSI ve TSI olarak basılmış. Akıllarısıra eski 10 senelik düz 1.6/102hp lik motoru kakalayacaklar. Yemezler kanımca. Bu yüzden sinsice TSI versyonu beklemekteyim. VW grubun bu politikasına kıl oldum. Eski teknolojileri Seat'a kakalıyorlar. Stok eritme gibi ama araba güzel, dikkatli seçmek lazım.

GP61
20/08/2007, 23:09
hangi motor peki? bildigim kadariyla vw grubun 3 tane 1.4tsi motoru var 120bg den baslıyor.

magicpunto
20/08/2007, 23:12
Onu bilmiyorum ama üçü de olabilir, motorlar iyi, araba ağır. Fakat 140'lık mutlaka olacaktır diye düşünüyorum, zira Golf'te var.

BERKAY
21/08/2007, 00:39
benımde önden gelen sesler ve suspansıyonumun sert olması canımı sıkıyo bırde sımdı motorumun sankı dızelmıs gıbı ses cıkararak sarsıntılı calısmaya basladı aracım bu ay 1.senesını doldurdu 2, senede umarım daha buyuk sorunlarla karsılasmayız

Akincl
21/08/2007, 08:43
Leon un dış tasarımı çok güzel ancak içine bindiğinde düşük kalite malzeme ve kötü bir konsol tasarımı seni bekliyor.

vw sanki golf satabilmek için böyle ayarlamış.daha iyi bir konsol olsaydı eminim golf satmazdı.

bence yapman gereken iki aracı da test erdip öyle karar vermen.para sokakta toplanmıyor hangisini beğenirsen onu al.bravo 5 yıldızlı bu da önemli.

https://www.italiaspeed.com/2007/cars/fiat/08/bravo_launch_singapore/101.jpg

Korhan
21/08/2007, 10:03
Leon 4 yıldızlı. Ford C-Maxlerde de çok tıkırtı var ve bence pahalı. Gpden sonra C sınıfı araç alacak olsam kesinlikle Bravo alırdım. Diğerleri tatmin etmez bence bir GP kullanıcısını. Bişeyler eksik kalır sanki.

the_Algn
21/08/2007, 10:23
Bravo dış tasarım olarak çok iyi hiçbir soru işareti kafanızda uyanmıyor. Sorun iç tarafta detay işçiliği ve kullanılan malzemeler + süspansiyon sisteminin konforu ???
YouTube - My quick tour of the new mk2 Fiat Bravo (https://www.youtube.com/watch?v=AoPYa4dDFAU)
YouTube - My quick tour of the new mk2 Fiat Bravo (part 2) (https://www.youtube.com/watch?v=zvsWwduMMcQ)
YouTube - Nuevo Fiat Bravo Multijet 120cv top speed (https://www.youtube.com/watch?v=VyAq8NPCrLw)

Korhan
21/08/2007, 11:56
Uluslararası basındaki görüşler olumlu. Onno usta da test etmişti o da iyi dedi. Ama insanın kendisinin test etmesi lazım tabii.
Ben bir ara ciddi olarak düşünmüştüm t-Jet bravoyu ama GPde de T-Jet olacağını öğrendiğimde(şu an itlayada satışta) direkt vazgeçtim. GP ayrı bir olay. Varsın süspansiyonu sesli olsun. :)

nasrettinhoca
21/08/2007, 11:56
Bu bravo nun içi sanki B sınıfı bir oto gibi küçükmüş gibi geldi bana...GP nin boyutlarıyla aynı hissi veriyor...(Fotoğraflardan baktığım kadarıyla)

Korhan
21/08/2007, 12:15
Elimde otohaber dergisinin bu haftaki sayısı var. 1.4 Tjet 150 hp. Boyutlar: 4336x1792x1498 mm. Bizim arabalardan 11 cm daha geniş. Bagaj hacmi 400 lt. Honda civic sedandan daha büyük. Ağırlık bu motorlu seçenek için 1350 kg. Biraz ağır gibi geldi bana.
Motor manyak yalnız. overboostla 0-100ü 8.2 sn.

magicpunto
21/08/2007, 12:30
Son videodan net bir şekilde anlaşılıyor ki bu araç C segmentinde zirveye oynar. Golf'ün de yeni versyonuyla ilgili pekçok yazı okuyorum. Genel olarak Golf'ün maliyetlerini ucuzlatmakla ilgili pekçok şey yapılıyor. Bu da zaten kötüleşen kalitesini iyice düşüreceğe benziyor. İç tasarım olarakta Golf artık baymış bir araç. Yanlız Golf değil tüm vW'ler. Leon'un içi de çok iyi sayılmaz zaten. Yanlız bu sefer geldiği hafta almamalıyım. Önce bir çıksın piyasaya, bakalım kullananlar ne diyor. Acaba dayanabilir miyim. Ne gaz adamım ya. Bu arada ben GP'yi 29.500' almıştım. Bugün 30.700 ama arada 33'ü gördüğünü biliyorum. Yani Fiat'ın fiyat stratejisi pazara girişte düşük fiyat, sonra hemen zam şeklinde gidiyor. Bravoyu'da ye ilk geldiğinde almak lazım ya da zam furyası geçtikten sonra derim.

C segmentindeki genel değerlendirmem şöyle:

Astra yeni facelift geçirdiği için yakın zamanda yenilenmeyecek gibi duruyor. Yeni Golf'ten de pek birşey beklemediğimize göre geriye Focus, Megane, 308 ve C4 kalıyor. Fransızların al birini vur ötekine yaparız, yenilenecek olan megane'ı direk liste dışı bırakırız. Ford'un sıkıcı arabalar yaptığını düşünüp Bravo'yu bekleriz gibi duruyor :) Seat Leon ise alternatif olabilir. A3 gereksiz pahalı. Başka bişey kaldı mı?

the_Algn
21/08/2007, 12:46
230 la gidiyor 12,9 litre...ama eğim var sanırım :))

Korhan
21/08/2007, 12:48
GP çıktıktan 3 ay sonraki fiyat artışı dövizdeki ani yükselişten kaynaklandı. Euro 1950 ye kadar çıktı . Tüm firmalar ona göre ayarladı fiyatları. Sonra da indirimler geldi. Bravo Şubatta çıktı galiba. Eylülde bize gelse çıkalı 6-7 ay olmuş olacak. İlk serinin sorunlarını çözmüş olmaları gerekir.

Ama Tofaş fiyatları çok iyi ayarlamak zorunda. Yoksa satamaz. Zaten C sınıfı HB dar bir pazar. Düşük tutulmalı fiyat.

the_Algn
21/08/2007, 12:50
Bu bravo nun içi sanki B sınıfı bir oto gibi küçükmüş gibi geldi bana...GP nin boyutlarıyla aynı hissi veriyor...(Fotoğraflardan baktığım kadarıyla)
Abi o bindiğin araçtan kaynaklanıyor. :))

magicpunto
21/08/2007, 13:18
Hmmm, doviz olayını fark etmemiştim. Umarım dediğin gibi ilk sorunlar çözülmüş olarak gelir Türkiye'ye. Bu durumda gaza gelmek an meselesi :)

GP61
21/08/2007, 15:48
Son videodan net bir şekilde anlaşılıyor ki bu araç C segmentinde zirveye oynar. Golf'ün de yeni versyonuyla ilgili pekçok yazı okuyorum. Genel olarak Golf'ün maliyetlerini ucuzlatmakla ilgili pekçok şey yapılıyor. Bu da zaten kötüleşen kalitesini iyice düşüreceğe benziyor. İç tasarım olarakta Golf artık baymış bir araç. Yanlız Golf değil tüm vW'ler. Leon'un içi de çok iyi sayılmaz zaten. Yanlız bu sefer geldiği hafta almamalıyım. Önce bir çıksın piyasaya, bakalım kullananlar ne diyor. Acaba dayanabilir miyim. Ne gaz adamım ya. Bu arada ben GP'yi 29.500' almıştım. Bugün 30.700 ama arada 33'ü gördüğünü biliyorum. Yani Fiat'ın fiyat stratejisi pazara girişte düşük fiyat, sonra hemen zam şeklinde gidiyor. Bravoyu'da ye ilk geldiğinde almak lazım ya da zam furyası geçtikten sonra derim.

C segmentindeki genel değerlendirmem şöyle:

Astra yeni facelift geçirdiği için yakın zamanda yenilenmeyecek gibi duruyor. Yeni Golf'ten de pek birşey beklemediğimize göre geriye Focus, Megane, 308 ve C4 kalıyor. Fransızların al birini vur ötekine yaparız, yenilenecek olan megane'ı direk liste dışı bırakırız. Ford'un sıkıcı arabalar yaptığını düşünüp Bravo'yu bekleriz gibi duruyor :) Seat Leon ise alternatif olabilir. A3 gereksiz pahalı. Başka bişey kaldı mı?

alfa 149 olabilir :) abi 3k duşunursen volvo c30 da cok iyi bir secenek bence.

magicpunto
21/08/2007, 23:35
Abi naptın, 149 demişsin ama 159 demek istediysen 40bin eurodan başlıyor. C30 ise tek kapı bir araç. 5 kapılı versyonu çıkarsa düşünürüm tabii :)

magicpunto
21/08/2007, 23:37
Bu arada acaba müşkülpesent mi davranıyorum diye kızıyorum kendime. Bastın mı giden, 90 liralık yakıtla 730km giden, tasarımı rakipsiz bir GP'm var ve henüz 16 aylık. Deli miyim neyim :) Bi arkadaş yazmıştı, GP başka bi olay diye, hakkaten öyle...

brvhgt
22/08/2007, 00:07
Bu arada acaba müşkülpesent mi davranıyorum diye kızıyorum kendime. Bastın mı giden, 90 liralık yakıtla 730km giden, tasarımı rakipsiz bir GP'm var ve henüz 16 aylık. Deli miyim neyim :) Bi arkadaş yazmıştı, GP başka bi olay diye, hakkaten öyle...

aynısı bendede oluyor bravoya kayıyor aklım ama hep çevremdekilerin delimiisin hem dizel hem süper donanım aklın yok senin demeleriyle tparlıyorum ama 2 gün sonra yeniden bence bu nankörlük en azından kendi adıma:devil:

GP61
22/08/2007, 00:18
Abi naptın, 149 demişsin ama 159 demek istediysen 40bin eurodan başlıyor. C30 ise tek kapı bir araç. 5 kapılı versyonu çıkarsa düşünürüm tabii :)

yok abı 149 demek istedim :) ne zaman türkiyeye gelir bilemem ama 2008de üretime başlancağını okudum.Motor seçenekleri de şöyle :
Benzinliler
1.4 Turbo 135
1.4 Turbo 160
1.6 Turbo 180
1.8 Turbo 195
Dizeller
1.6 Turbo 105
1.6 Turbo 120
2.0 Turbo 170
2.0 Turbo 190

brvhgt
22/08/2007, 00:31
yok abı 149 demek istedim :) ne zaman türkiyeye gelir bilemem ama 2008de üretime başlancağını okudum.Motor seçenekleri de şöyle :
Benzinliler
1.4 Turbo 135
1.4 Turbo 160
1.6 Turbo 180
1.8 Turbo 195
Dizeller
1.6 Turbo 105
1.6 Turbo 120
2.0 Turbo 170
2.0 Turbo 190

oy oy bunlara araba değil cep roketi mübarek:uhm00000:veriyorsunuz çoşkuyu gazı ondan sonra gidip alıyoruz ruhsata bir bakıyoruz 1.3 90 bg bu ne vergi sistemi böyle gelirken motorlar küçülüveriyor kafayı yiycem ben bu memleketin işlerini anladığım gün balatayı sıyırırım

magicpunto
22/08/2007, 09:54
Ohara. 149'u ilk defa duydum, araştırdım alet hakkaten de süpermiş. C segmentini direk kızştırır bu alet ve sonuç olarak italyanlar (Bravo+149) malı götürür :)

gogigogi
01/09/2007, 20:39
gp nin iç mekan işçiliğinden pişman oldum bravo alcak olursam baayaa inceliycem tabi önce 120 hp lik 1.6 mjt gelmesi lazım

Korhan
01/09/2007, 22:29
gp nin iç mekan işçiliğinden pişman oldum bravo alcak olursam baayaa inceliycem tabi önce 120 hp lik 1.6 mjt gelmesi lazım

Böyle bir beklentin varsa C değil D segmenti bir araç düşünmelisin. Avensis veya Vectra olabilir. Hatta yine bu sınıftaki Passat ve Mondeoda bile tıkırtı şikayetleri var.

arabam.com'un yeni Mondeo ile ilgili yorumu:
"Mondeo ile yolda ilerken canımızı en fazla sıkan ve anlam vermediğiniz şey ise mekanik tıkırtılar oldu!"

civcivx
01/09/2007, 22:47
Valla derdi tıkırtı olan varsa, kapılar ve bagaj kapağına güzel bir şekilde izolasyon yaptırsın. Araba tank gibi oluyor, hiçbir ses kalmıyor. Daha önce ön takımdan geldiğini sandığım langırtılar meğerse kapılardan geliyormuş, izolasyon uyguladıktan sonra kayboldu.

Bu arada Polonya TV'lerinde Bravo 150 HP Turbo'nun reklamları dönmeye başladı, vay be 150 HP.

Little F.K
02/09/2007, 00:58
Bravodada Almanlardaki yumuşak süsp. gibi bi süsp olmayacağı kanısındayım.Ben Gp den sonra bravo ya kadar sabredemedim ve astra aldım.

Açıkçası biraz hantallığı hariç çokta memnunum.Sınıfında alman ekolünde belkide en sert süsp sahip arabadır fakat yinede Alman kullandığınızı hissettiriyor ve İtalyanlara göre baya bi yumuşak kalıyor.

Seat leon 1.6 102 bg bi araç,muhtemelen denediğiniz a3 te fsi yada 102 bg liktir.Dolayısıyla zevk vermemesi çok normal.

Artı 1.6 102 bg passat,vectra ve bu sınıfıtaki bir çok 1.6 motorlu araç nerdeyse 2.0,2.2 motor araçlar kadar benzin yakıyor.Evet vergiden kurtarıyor fakat hem yürümüyor hemde yiyor.Pek mantıklı değil.

Benim tavsiyem 1.4 tsi lardır.Ama motorlar çok yeni olduğu için uzun vadede nasıl bir performans gösterdiği pek bilinmiyor.

gogigogi
02/09/2007, 10:05
1600 cc 100 hp motorlar nerdeyse 15 yıllık motorlar artık araçlara yeni teknoloji motorlar koymak lazım 1.4 120 ya da 150 hp gibi ve ay 1.6 mjt 120 hp benim favorim bu zaten 100 hp den sonra zor alıştım 1.3mjt 75 hp ye

brvhgt
02/09/2007, 12:36
Valla derdi tıkırtı olan varsa, kapılar ve bagaj kapağına güzel bir şekilde izolasyon yaptırsın. Araba tank gibi oluyor, hiçbir ses kalmıyor. Daha önce ön takımdan geldiğini sandığım langırtılar meğerse kapılardan geliyormuş, izolasyon uyguladıktan sonra kayboldu.

Bu arada Polonya TV'lerinde Bravo 150 HP Turbo'nun reklamları dönmeye başladı, vay be 150 HP.

abi deedğin gibi içini komple izole ettim araba şimdi süper oldu sorun yok allaha şükür

Ziyaretçi047
03/09/2007, 19:35
dizelin hacmi niye büyüdü ki sanki. ben 1.3 çift turbolu bişe bekliyordum 120hp için felan

Final
03/09/2007, 19:42
Hocam , 'bravo' , GP nin bir üst modeli gibi duruyor.

Direksiyon bile aynı.

Madem değiştireceksin , farklı bir model almak daha akıl karı gibi.BEn kendi adıma , bravo alacağıma gpden devam ederdim.Değiştirirsemde gerçekten değecek bir model bakardım.

Genede sen bilirsin.

the_Algn
03/09/2007, 21:32
Hocam , 'bravo' , GP nin bir üst modeli gibi duruyor.

Direksiyon bile aynı.

Madem değiştireceksin , farklı bir model almak daha akıl karı gibi.BEn kendi adıma , bravo alacağıma gpden devam ederdim.Değiştirirsemde gerçekten değecek bir model bakardım.

Genede sen bilirsin.
Segment farklı hocam...direksiyon aynı diye aldanmayın....

Ziyaretçi047
03/09/2007, 23:17
gp ile bravo yu karşılaştırmayın üzülürsünüz.

PredatoR
04/09/2007, 03:20
gp ile linea bile karşılaştırılamıyor donanım ve kalite farkından dolayı ( teşekkürler Türkiye ) , bravo ile gp hiç mi hiç karşılaştırılmaz. ben şahsen benzin durumunu kafamdan silersem 1.4 150hp lik en dolu bravo ile arabamı takas etmeyi düşünüyorum. umarım avrupa standardlarında bir araba gelir bütün donanımıyla beraber. 18'' jantta dahil.

GP61
04/09/2007, 13:54
gp ile linea bile karşılaştırılamıyor donanım ve kalite farkından dolayı ( teşekkürler Türkiye ) , bravo ile gp hiç mi hiç karşılaştırılmaz. ben şahsen benzin durumunu kafamdan silersem 1.4 150hp lik en dolu bravo ile arabamı takas etmeyi düşünüyorum. umarım avrupa standardlarında bir araba gelir bütün donanımıyla beraber. 18'' jantta dahil.

bu dediğin donanımda ve motorda bir bravo türkiyede 50milyardan aşağı olmaz heralde :)

PredatoR
04/09/2007, 19:44
bu dediğin donanımda ve motorda bir bravo türkiyede 50milyardan aşağı olmaz heralde :)

grande puntonun en dolusuna 40 milyar verdim eğer en full bravo 50 olursa şaşarım.

gogigogi
04/09/2007, 20:42
ben 35000 ytl den kuruş fazla vermem gider focus yada golf alırım

Little F.K
04/09/2007, 20:48
Bravo güzel bir donanım ve güzel bir motorla 35 i değil 40 ı hak eder.Sonuçta vw 10 yıllık 8 valflı 102 bg golfleri hala utanmadan 40 lı rakamlara satarken tjet li ve dolu bravo 40 lı rakamları haylı haylı hak eder.

Açıkçası Punto ya 40,bravo ya da 50 yada üstü rakamları vermem.Ama 40 mılyara güzel motorlu ve makul bı donanımlı bravo neden olmasın...

the_Algn
04/09/2007, 21:12
Arabayı görmedik daha fiyat biiçmek için erken...

civcivx
04/09/2007, 22:29
Evet, bi görelim bakalım, nedir ne değildir.

Linos
04/09/2007, 22:36
Y.Mahalle Birmot'dan Saim Bey İtalya'da 1-2 saat kullanmış Bravo'yu... Öve öve bitiremiyordu!.. Türkiye'ye geldiğinde fiyatının çok makul olacağını düşünmüyorum! ;)

Baracuda
04/09/2007, 23:42
50e denk gelirse fullu hayatta almam onun yerine punto alırım yada honda civic alırım.Çok para o arabaya ama 40 olsun benim olsun :D

bbuzol
05/09/2007, 09:54
Bende kendi GP'mi çok severek ve tasarımını beğenerek aldım.Hala beyeniyorum fakat müşteri memnuniyeti çok düşük.Müşteri memnuniyeti için Toyota ve hondaya bakmak daha mantıklı gibi bence.Yeni Auris hakkaten güzel araba.Fiattan biraz soğudum ben ne yazıkki :(

Baracuda
05/09/2007, 10:53
Evet müşteri memnuniyeti yok üçkağıtçılık ve sahtekarlık var nasıl alıcıyı kazıklarız nasıl kötü malı iyi mal olarak satarız mantığı bu sektörde tonla adam ve firma böyle...
Sanırım Honda servisi bu yönden cüretkar bir adım atıyor.

gogigogi
05/09/2007, 11:16
Bende kendi GP'mi çok severek ve tasarımını beğenerek aldım.Hala beyeniyorum fakat müşteri memnuniyeti çok düşük.Müşteri memnuniyeti için Toyota ve hondaya bakmak daha mantıklı gibi bence.Yeni Auris hakkaten güzel araba.Fiattan biraz soğudum ben ne yazıkki :( müşteri şikayetleri tamamen tiyatro bir çok arızayı kayda bile girmeden tamir ediyolar her serviste öyle büyük probl. veya parça değişiminde kayıtlar tutuluyo (son derece memnunum komedisini bilmeyen yok):censoree:

magicpunto
05/09/2007, 15:05
Y.Mahalle Birmot'dan Saim Bey İtalya'da 1-2 saat kullanmış Bravo'yu... Öve öve bitiremiyordu!.. Türkiye'ye geldiğinde fiyatının çok makul olacağını düşünmüyorum! ;)

Katılıyorum. Bravo sınıfında zirveye oynayacak. Fiyatı rekabetçi olacaktır ama Golf'ten çok düşük olacağını sanmam. Golf yakında yenilenecek. 102 beygirlerin yerini TSI'lar almaya başladı. 2008'de ortalık karışacak gibi. Alfa 149'u da görünce dibim düşmüştü, bisürü güzel araba geliyor, seçmek zorlaşıyor. Seat Leon 1.4 TSI'da da gözüm var. Hele bi çıksın da, ona da bakacağım.

goofyitu
19/09/2007, 13:44
bravoları yurtdisi fiyatlarını gp lerle oranladigimizda fiyatlarının 35-38 arasi olacagi gorunuyor full donanimla 44-45 e geliyor
bence bu motorla bu fiyatlarla girerse baya alan olur
yalnız bu alet sonbaharda gelecek deniyor ama ne zaman?
birde hicbiryerde bu aletin otomatigi yok bu da soru isareti

Akincl
19/09/2007, 14:28
bravoları yurtdisi fiyatlarını gp lerle oranladigimizda fiyatlarının 35-38 arasi olacagi gorunuyor full donanimla 44-45 e geliyor
bence bu motorla bu fiyatlarla girerse baya alan olur
yalnız bu alet sonbaharda gelecek deniyor ama ne zaman?
birde hicbiryerde bu aletin otomatigi yok bu da soru isareti

En iyi ihtimal kasım

otomatik 2008 mart-nisan

PredatoR
19/09/2007, 17:24
ben yurtdışındaki gibi full getirirlerse alırım, GP'deki gibi çalıntı yapılırsa dönüp bakmam bile!

1.6 dizel lazım tabii öncelikle

LaDyBiRd_
20/09/2007, 13:46
bi dk ya buraya gelicek olanın kapısında öle sürgülü gibimi açılıyo.. açıkçası önden kötü ama arkası ve içi süpermiş.. puntonun önüyle bravonun arkasını birleştirseler gzel olurmuş

Akincl
20/09/2007, 14:05
bi dk ya buraya gelicek olanın kapısında öle sürgülü gibimi açılıyo.. açıkçası önden kötü ama arkası ve içi süpermiş.. puntonun önüyle bravonun arkasını birleştirseler gzel olurmuş

Hayır o sadece özel bir çalışma.

kapılar bildiğimiz kapı :)

g.puntonun önü ile eski bravo nun arkasını biraz değiştirerek birleştirdiler zaten.

(aynı kalıp değil)