PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor tarafından zincir sesi gelmesi

ckrckrckr
22/03/2013, 11:15
Arkadaslar motor tarafından zincir sesine benzer cır cır diye garip bi ses geliyor.Ben alternatörden yada klima motorundan süpheleniyorum ama emin degilim.Böyle bidurum basına gelen oldumu?Ayrıca arabanın yakıtı da 8.4 olarakta yükseldi.ne yapmam gerekiyor....

Ziyaretci035
22/03/2013, 11:24
Arkadaslar motor tarafından zincir sesine benzer cır cır diye garip bi ses geliyor.Ben alternatörden yada klima motorundan süpheleniyorum ama emin degilim.Böyle bidurum basına gelen oldumu?Ayrıca arabanın yakıtı da 8.4 olarakta yükseldi.ne yapmam gerekiyor....

Zincir sesi ilk marşta, yağ lambası sönene kadar duyulur. Böyle bir ses var mı?

ckrckrckr
22/03/2013, 11:56
Zincir sesi ilk marşta, yağ lambası sönene kadar duyulur. Böyle bir ses var mı?

böyle bi ses yok.Sürekli ses geliyor bana zincir sesi geliyor zaten triger zinciride yeni degisti

Ziyaretçi033
22/03/2013, 11:58
Hocam yeni değişim yappıldıysa, zincir gerginliğini tekrar bir kontrol ettirmekte fayda var gibime geldi...
Allah korusun büyük maddi sıkıntılar çıkartabilir.

Ziyaretci046
22/03/2013, 13:34
Hocam yeni değişim yappıldıysa, zincir gerginliğini tekrar bir kontrol ettirmekte fayda var gibime geldi...
Allah korusun büyük maddi sıkıntılar çıkartabilir.

zincirin gerginliği otomatik ayarlanıyor kontrol etme diye birşey yok

şarz dinamosunun pulesi bozuksa ondan yapar ya da yansanayi zincir seti taktıysanız ondan yapar ..

ckrckrckr
22/03/2013, 15:15

şarz dinamosunun pulesi bozuksa ondan yapar ya da yansanayi zincir seti taktıysanız ondan yapar ..

opar marka zincir seti takıltı.
sarj dinamosu komple mi degismesi gerekir yoksa sadece parcası mı?ne kadar tutar ki?servise mi gitsek acaba

Ziyaretçi033
22/03/2013, 15:25

Detay bilmiyordum. Öğrenmiş oldum :)

Teşekkürler :)

ckrckrckr
22/03/2013, 20:43
Arkadaşlar bugun arabayı tamire bıraktım.Ses Klima motorunun bilyesinden geliyormus.Yarın teslim alıcam.İnş olur.....Forumdan bilgilendiricem

Du Hast
22/03/2013, 23:23
Arkadaşlar bugun arabayı tamire bıraktım.Ses Klima motorunun bilyesinden geliyormus.Yarın teslim alıcam.İnş olur.....Forumdan bilgilendiricem
Geçmiş olsun.
Kronik klima kompresörünün bilya sesi. Artık Klimayı açınca garip sesler gelmeyecek daha sessiz bir araç olacak :)