PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir City Arızası Daha

levent44
22/03/2013, 08:54
Arkadaşlar 2009 grande punto diynamic 37.000 km de aracım direksiyon kilitlenmesi ile city arızası ortaya çıktı. Gaziantep servise aracı çekici ile götürdüm cevap bekliyoruz fıat trafından yapılması için Gaziantep servis ilgili bakalım ne çıkacak. 1 kere bile city modunu kullanmadım o yüzden kronik bir sorun kimse karşılaşmaz inşallah.

akca37
22/03/2013, 08:56
Geçmiş olsun arkadaşım, kilitlenme olayını merak ediyorum biraz açabilirmisiniz, yani seyir halindeyken komple kitlenip kaldı mı yoksa nasıl oldu ? Allah kimseye göstertmesin

levent44
22/03/2013, 14:16
Sabah aracı çalıştırıp parktan çıkarken gösterge ışıkları yandı direksiyon çevrilmeyecek kadar sertleşti ve ekranda direksiyon arızası servise göster gibi bir yazı belirdi. Aracı stop ettim birkaç dakika sonra çalıştırdım düzelmişti. Sonra kızı okula bıraktım park ederken yine aynı şekilde oldu ve servisi aradım çekici ile aracı servise götürdüm 2 gündür cevap bekliyorum nasıl yapacak kim yapacak diye..

sinan3458
22/03/2013, 15:06
geçmiş olsun. gp kullanıcılarının korkulu rüyası haline geldi bu city arızası, seyir halindeyken sürekli benim araçta da olurmu diye düşünür oldum. bazen bende de aracı çalıştırdığım da bütün arıza ışıkları yanıyor. stop edip yeniden çalıştırınca düzeliyor ama acaba aynı sorun bende de mi başlıyor

levent44
03/04/2013, 15:44
Gaziantep topçuoğlu servis müdürü, atölye şefi, resepsiyonisti ve ustalarımızın sayesinde arızalı parça ücretsiz olarak değiştirildi. Teşekkürler hepsine

altanasci
03/04/2013, 16:01
ben city hiç kapatmıyorum devamlı açık duruyor gp 2008 bi problem yaşamış değilim

biraz şans kısmet işi sanırım geçmiş olsun

fotobelit
03/04/2013, 16:14
City arızası olsa sadece city ışığı yanardı..Başka bir sıkıntı vardır..

klasman01
03/04/2013, 16:45
kardeş geçmiş olsun sevindim senin adına bendede aynı problem var ama maalesef benimkini karşılamıyorlar benim araç 2006 30000 km de modelden herhalde

burank16
03/04/2013, 21:48
kardeş geçmiş olsun sevindim senin adına bendede aynı problem var ama maalesef benimkini karşılamıyorlar benim araç 2006 30000 km de modelden herhalde

Bu konuda birsürü emsal var Tüketici Hakem Heyetine başvurulup kazanılmış aracınızın 2006 model olması garanti kapsamında olmaması bunu engellemiyor hatta bildiğim kadarı ile davayı kazananlardan birisininde aracı 2006 modeldi ve ücretsiz yapıldı ve form sitemizede üye.Form sitemizin city arıza konusunu incelerseniz bilgilere ulaşabilirsiniz.Bu city sorunu kronik bir sorun,komşumun sw sitolosunda da aynı sorun olmuş ve 1450TL para ödemiş servise,ben bunları bahsedince formumuzu inceleyip emsal teşkil eden belgeler ile Tüketici Hakem Heyetine başvurdu,bence sizde hakkınızı arayın derim.

gakkan
06/12/2013, 15:03
arkadaşlar city sorununu bildiğğim için 2009 model puntomda bu fonksiyonu hiç kullanmadım ama araç 50bin de bu sorunu verdi.( direksiyon park halinde sertleşip kilitlendi.hatta bugün hareket halinde eşim kullanırken sertleşmiş,zor durabilmiş.Kontak kapa aç yapınca düzeliyor) hemen servise götürdüm. tabi aynı sorun.sordular ettiler en son 40 bin bakımını bizde yaptırmış görünürseniz ücretsiz değişim yapacaklar denildi servisten.(neymiş sadık müşteri memnuniyetiymiş)ben de bakımını yeni yaptırdım benden (450 tl) hava parası mı istiyorsunuz deyip biraz da mahkme -kronik sorunununz benden kaynaklı değil falan deyinde 110 tl bakım yapılmış gibi gösterme karşılığı parça değiştiriliyor. Normalde 2.350 tl miş parça...aslında bu para da fazla da uğraşmak istemiyorum...

outlife
06/12/2013, 16:06
arkadaşlar city sorununu bildiğğim için 2009 model puntomda bu fonksiyonu hiç kullanmadım ama araç 50bin de bu sorunu verdi.( direksiyon park halinde sertleşip kilitlendi.hatta bugün hareket halinde eşim kullanırken sertleşmiş,zor durabilmiş.Kontak kapa aç yapınca düzeliyor) hemen servise götürdüm. tabi aynı sorun.sordular ettiler en son 40 bin bakımını bizde yaptırmış görünürseniz ücretsiz değişim yapacaklar denildi servisten.(neymiş sadık müşteri memnuniyetiymiş)ben de bakımını yeni yaptırdım benden (450 tl) hava parası mı istiyorsunuz deyip biraz da mahkme -kronik sorunununz benden kaynaklı değil falan deyinde 110 tl bakım yapılmış gibi gösterme karşılığı parça değiştiriliyor. Normalde 2.350 tl miş parça...aslında bu para da fazla da uğraşmak istemiyorum...

abi nerden değiştirdin izmirde bende ilk fırsatta değiştirreyim hemen...