PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Galiba afalladık.

imaj58
21/03/2013, 11:01
hayırlı günler.araba alırken farkına varmadığım bir kaç nokta var yani ustayada götürmedim,afalladım galiba:agri: arka bagaj kapağı açma tuşuna basınca açılmıyor elinle o ara deliğe sokucaksında elini öyle açılacak artı yukarda resimde gözüktüğü gibi işlem görmüş galiba,ön tampon değişmiş galiba,birde triger kayışını hiç sormadım adamı arıyorum hanımı çıkıyor kendisi yurt dışında diyor yani aldıktan 2 ay sonra triger kayışı aklıma geldi sizce değişmişmidir ? 2006 model fire aktive 97100 kmde ben aldığımda 96 bindeydi. birde birşey dikkatimi daha çekti adam arabayı aldıktan 3 gün sonra muayene ettirmiş :)

ygttt54
21/03/2013, 14:46
eğer işlem görmüş dediğin ordaki üstüne boya atılmış silikonsa için rahat olsun tüm araçlar öyle

kimber
21/03/2013, 14:56
triger kayışına mutlaka baktırın derim. ben tam 61 bınde iken tamircime götürdüm aracımı, çatlamalar başlamış iyi ki gelmişssin dedi.

siyahinci83
21/03/2013, 15:30
bagajdaki megesler bence düzgün değil işlem yapılmış.... orjinallerin meges deseni böyle değil diye biliyorum

imaj58
21/03/2013, 16:35
ygttt54 (https://forum.grandepuntotr.com/members/ygttt54.html) rahatlattın içimi ama siyah incinin yazdığı farklı bir yorum ben gidim bi teknik servise

BaranSelo
21/03/2013, 16:42
Bagaj tuşuna basında direk yukarı kalkmaz hocam, kilidi atar sadece, sende parmağını takıp kaldırırsın, hepsinde aynı sistem :) Trigeri ben de sormayı unuttum alırken :D

malebow
21/03/2013, 16:47
tampon boyalı olabilir ama sıkıntı değildir bence. ben de arac alırken tamponunda boya varmı diye bakmam en nihayetinde plastik. bagaj kenarlarındaki kaynak izleri benim aracımdada öyle sanıyorum herkeste aynı şekil.

Sadece arabayı bakıma sokmalısınız ki ben her araç aldıgımda bakımını yaptırırım. aldıgım adam ne söylerse güven olmaz. trigere de baktırmanız yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

erenemre
21/03/2013, 16:47
komple kalması zaten saçma olur alçak bir yerde düğmeye bassan yanlışlıkla bagaj kapağı gitti o yüzden sadece hafif açılması daha iyi bence

siyahinci83
21/03/2013, 17:01
ygttt54 (https://forum.grandepuntotr.com/members/ygttt54.html) rahatlattın içimi ama siyah incinin yazdığı farklı bir yorum ben gidim bi teknik servise

erhan benim araba yanımda değil akşam kendi aracıma bakayım hatta unutmazsam bagaj fotosunu çekeyim bir karşılaştır istersen megesleri

SteinGP
21/03/2013, 17:07
Yalnız benimde megesler bu şekilde. Bana hiç hatalı gibi gelmedi standart duruyor.

aykut_1914
21/03/2013, 17:57
megesler bendede böyle, hiç işlem yok aracımda bence o kısımda bir sorun yok

GooSe
21/03/2013, 18:55
Megeslerini gayet normal,onlar robotik uygulama olduğu için bu seklidw için rahat olsun zaten elle o tirtir gibi görülen deseni veremez.bizzat ıtalya melfi fabrikasında gördüm uygulanmasini.için rahat olsun:thumbup:

HTC One V cihazımdan 2 ile gönderildi

kayya
21/03/2013, 19:02
Akünün kayışı gevşek gibi görünüyor. Akünün hareket etmemesi lazım. Aküyü kontrol edin, kıpırdıyorsa sabitlemelisiniz o kayışı kullanarak.

erenemre
21/03/2013, 19:24
aracın motoru sanki 200 bini devirmiş gibi benim eski aracım 2000 model palio vardı 1,4 motor 118 bindeydi onun motoru bile daha temiz görünüyordu ki 13 yaşında olmasına rağmen ben pek aracı beğenmedim imkanın varsa başka punto lara bak kardeş

halils2
21/03/2013, 20:03
aracın motoru sanki 200 bini devirmiş gibi benim eski aracım 2000 model palio vardı 1,4 motor 118 bindeydi onun motoru bile daha temiz görünüyordu ki 13 yaşında olmasına rağmen ben pek aracı beğenmedim imkanın varsa başka punto lara bak kardeş

walla benim aracın motoruyla kıyasladığımda arkadaşın aracının motoru gayet temiz neredeyse sıfır gibi üstelik aracım 70binde. motor yıkatmaya karşı takıntılıyım o yüzden daha hiç su vurdurtmadım. vakti zamanında eski aracımın motorunu yıkatmıştım karbüratöre su kaçmış çok uğraşmıştım aracı çalıştırmak için oyüzden motor yıkatmam.

erenemre
21/03/2013, 20:31
walla benim aracın motoruyla kıyasladığımda arkadaşın aracının motoru gayet temiz neredeyse sıfır gibi üstelik aracım 70binde. motor yıkatmaya karşı takıntılıyım o yüzden daha hiç su vurdurtmadım. vakti zamanında eski aracımın motorunu yıkatmıştım karbüratöre su kaçmış çok uğraşmıştım aracı çalıştırmak için oyüzden motor yıkatmam.

motorun görünüşüyle yıkatma ne akaka ? aracın motoru yıpranmış ben beğenmedim ben olsam almam

Misafir046
21/03/2013, 20:35
motorun görünüşüyle yıkatma ne akaka ? aracın motoru yıpranmış ben beğenmedim ben olsam almam

Hocam affına sıgınarak motorun yıpranmıs oldugunu bir resimden nasıl anladın ?

biancoangelo
21/03/2013, 21:50

+ 10 (ON) Trilyon :D

biancoangelo
21/03/2013, 21:52
Motor gayet güzel Fiat servisinde 50 Tl ye bi motor koruma yaptırın SADECE. arka bagaj kapağında herhangi bi anormallik yok orası öyle olaması gerekiyor. Tampon parçadan sayılmaz ister değişsin ister boyansın. Trigeri mutlaka değiştirin araç sahibi size değişti desede demesede..... Bu piyasada kimseye güvenilmez.

siyahinci83
21/03/2013, 22:05

erhan selam ben yanılmışım abi megesler olması gerektiği gibi

erenemre
21/03/2013, 22:09

yarın benim aracın motorunun resmini çekip bir koyayım bak bakalım nasıl anlaşılıyor sende anlarsın başkan ::)

aykut_1914
21/03/2013, 23:36
yarın benim aracın motorunun resmini çekip bir koyayım bak bakalım nasıl anlaşılıyor sende anlarsın başkan ::)

hadi bakalım

fotobelit
22/03/2013, 18:07
Valla o motor bir yıkamaya girsin,sıfır dersin Emre :)..Dış görüntüden motorun yıprandığı anlaşılmaz..Ama medyumluk varsa olabilir :)) inş.şakayı kaldırırsın :)

imaj58
22/03/2013, 22:44

araç benim zaten kardeş :)

megesler konusunda içim rahatladı,trigeride önümğüzdeki hafta sonu değiştircem birde aldığımda bakım yaptırmammıştım bakım yaptırmayı düşünüyorum.cevaplar için teşekkür ederim

Du Hast
22/03/2013, 23:09
Puntonun bagaj kısmındaki megeslerin işçilik kalitesi iyi değil. sanki birisi pazartesi sabah erkenden geliğ zoraki çekmiş gibi :D benimkinde sağa sola bile bulaştırmışlar orijinal megesleri. Arkadaşın megesleri orijinal. kaldı ki bagaj kapağının vidalarıda orijinal, el değmemiş.

Bu arada resimden motorun 200 bini devirdiğini anlayan üyemize tebrikler :) motordaki toz, pislik v.s. birşey ifade etmez. sıfır arabayla öyle bir çamura girersiniz ki motoru göremezsiniz pislikten. Öyle birşey olmaz yani.