PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mazot pompası

dkaplan025
21/03/2013, 01:57
Arkadaşlar 1,3 multijet 2006 punto aracım mazot pompasının etrafında yağlanma oluştu ne gibi sıkıntı oluşturur. yakıtı artırırmı ? ne kadara mal olur yaptıran varmı

Du Hast
21/03/2013, 03:08
arkadaşlar 1,3 multijet 2006 punto aracım mazot pompasının etrafında yağlanma oluştu ne gibi sıkıntı oluşturur. yakıtı artırırmı ? ne kadara mal olur yaptıran varmı
Fotoğraf koyabilirseniz net yorum yapabiliriz.

Sparco34
21/03/2013, 07:40
sıkıntı olduğunu düşünüyorsan değiştirtdir bakımlarda değiştiriyormusun peki filtrede işme olursa yolda kalırsın

PuNTo
21/03/2013, 08:03
merhaba,

mazot pompasındaki conta-contalardan sızdırma yapıyor Bosch pompa servislerinde yenileyebilirsin 100-150 tl arasında bir fiyatı var.

Ziyaretci035
21/03/2013, 08:26
merhaba,

mazot pompasındaki conta-contalardan sızdırma yapıyor Bosch pompa servislerinde yenileyebilirsin 100-150 tl arasında bir fiyatı var.

Aynen :-)

Sony Ericsson Xperia Ray cihazından 2 ile gönderildi.

ahurkan
21/03/2013, 08:37
hocam bende erzincanda oturuyorum, buranın en kaliteli mazotunu aldım(totel ama inanmayın).mazot pompası tıkandı, usta getirdim, zor bela sanayiye götürdük, usta dedi ki yakıtın çok yağlı ben inanamadım, o yakıtta söz söyletmem dedim, neyse temizledi, 2 gün sonra pompa yine tıkandı, daha sonra araştırdım 7000-800 tl arası orjinalı. yan sanayi bile çok pahalı, araba gözümden düştü iyice.yine arabayı sanayiye zor götürdük, usta dedi beni dinle yakıtını değiştir.neyse 30tl li petrolden yakıt al dedi, birşey kaybetmezsin, mazotu çekip petrolin yakıtını koyduk, inan arabanın gidişi değişti.2 aydır arabada tık yok.700-800tl az daha girecekti.şimdi totelin önünden geçmem, pardon sadce bazen hava üflüyorum

messi78
21/03/2013, 09:26
hocam bende erzincanda oturuyorum, buranın en kaliteli mazotunu aldım(totel ama inanmayın).mazot pompası tıkandı, usta getirdim, zor bela sanayiye götürdük, usta dedi ki yakıtın çok yağlı ben inanamadım, o yakıtta söz söyletmem dedim, neyse temizledi, 2 gün sonra pompa yine tıkandı, daha sonra araştırdım 7000-800 tl arası orjinalı. yan sanayi bile çok pahalı, araba gözümden düştü iyice.yine arabayı sanayiye zor götürdük, usta dedi beni dinle yakıtını değiştir.neyse 30tl li petrolden yakıt al dedi, birşey kaybetmezsin, mazotu çekip petrolin yakıtını koyduk, inan arabanın gidişi değişti.2 aydır arabada tık yok.700-800tl az daha girecekti.şimdi totelin önünden geçmem, pardon sadce bazen hava üflüyorum

Totalciler cevap veriniz :D

Ziyaretci035
21/03/2013, 09:47

Kaçak mazotu kaktırmışlar.

ahurkan
21/03/2013, 10:41
Totele dikkat arkadaşlar..tekrar söylüyorum.

dkaplan025
21/03/2013, 11:15
karabükte mazot pompası bakımına tamir takımı 650 tl istediler ankarada seckin pompa diye bir yerke görüştüm tamir takımı 150 tl dedi. fiyatlara bakın inanamıyorum(sıfırı 1,800 tl imiş )

Ziyaretci035
21/03/2013, 13:19
karabükte mazot pompası bakımına tamir takımı 650 tl istediler ankarada seckin pompa diye bir yerke görüştüm tamir takımı 150 tl dedi. fiyatlara bakın inanamıyorum(sıfırı 1,800 tl imiş )

75liklerin pompası orijinal 800tl. Oring conta tamiri 150tl bosch dizel servislerinde.

tab
21/03/2013, 16:40
Yakıt pompanın tamirkiti var onlar değişiyor ve içini temizliyorlar. Ayrıca pompa ayarı yapılıyor. Tmir kiti ucuz ancak bakım ve ayar ücreti çok istiyorlar. Servislerde BOSCH Pompa firmalarında yaptırıyor bu işlemleri.

ahurkan
22/03/2013, 11:23
Hocam sıfırı 700-800tl, neymişte 1800tl istiyorlar.50tl istedi.Bence den iyi arştır.

dunesea
22/03/2013, 16:38
Aracımı aldığım günden beri total bostancı istasyonundan mazot alıyorum. hiç bir sorun ile karşılaşmadım. bu konu esasında total shell ve ya bp konusu değil. bu firmaların yakıtları üç aşağı beş yukarı aynı. sorun yakıtı aldığınız istasyon ile alakalı. büyük ihtimalle istasyon yakıta bir şeyler karıştırıyor. total tüm avrupuda satış yapan çok ciddi bir şirket. yakıtlarında sorun olacağını hiç sanmıyorum ki bir çok dizelci exilium ürününden memnundur. bence o istasyonu total türkiye genel müdürlüğüne şikayet edin.

dkaplan025
23/03/2013, 01:01
arkadaşlar teşekkürler bosh pompaya gittim tamir takımını 180 tl ye değiştirdiler inşallah sorun cıkmaz

Ezeldenberi
02/02/2017, 11:42
Arkadaşlar bugün fark ettim pompanın etrafında mazot terlemesi var. Daha önceden pompa revizyon yaptıran arkadaşların tavsiyesine ihtiyacım olacak.
Sizce tamir ister mi?
Çözüm için Würth'ün enjektör temizleyicisini ardından, mazot filtre değişimi yapmak fayda eder mi? Yoksa sistemde ki oringlerin değişimi şart mı?

Görünürde hiç ıslaklık yok...

volkan1065
02/02/2017, 13:49
Çok fazla yok kışın bu kadar olabilir. Filtre değişimi yada temizleyici onun terlemesine çözüm olmaz. Balata spreyi ile güzelce temizleyip takip et. Özellikle alt taraftaki kapağın altını parmağınla kontrol et eline ıslak mazot gelirse direk revizyon yaptırman lazım. Yalnız yaptırdığın yerde mazot pompa test tezgahı olsun testini yapıp yerine taksınlar.

Ezeldenberi
02/02/2017, 14:18
Üstad, sizinde belirttiğiniz gibi temizlik ve takip noktasında aynen öyle yapmayı planlıyorum. Bakalım eğer ilerleyen günlerde kaçırma falan olmazsa sorun yok diyeceğiz. O kadar da takip ederim ama, gözden kaçmış ne zaman olmuş anlayamadım. İnşallah soğuklardan kaçırma yapıp kesmiştir. Benzer bir kaç yorumda, revizyonu yapılan mazot pompası içinde aşırı mazot kaynaklı yağ tespit edilmiş. Würth'ü onun için kullanmayı düşündüm.

volkan1065
02/02/2017, 14:40
Üstad, sizinde belirttiğiniz gibi temizlik ve takip noktasında aynen öyle yapmayı planlıyorum. Bakalım eğer ilerleyen günlerde kaçırma falan olmazsa sorun yok diyeceğiz. O kadar da takip ederim ama, gözden kaçmış ne zaman olmuş anlayamadım. İnşallah soğuklardan kaçırma yapıp kesmiştir. Benzer bir kaç yorumda, revizyonu yapılan mazot pompası içinde aşırı mazot kaynaklı yağ tespit edilmiş. Würth'ü onun için kullanmayı düşündüm.

Bu araçların kronik sorunu bu 80000 km den sonra genelde belli bir km sonra bu oluyor. benimki 96000 km oldu benimkin dede terleme oluştu bakalım nereye kadar gidecek. Revizyon yaptırırken izleme şansın olursa öyle ahım şahım bir durum yok sadece mazot-sıcak ve soğuktan plastik esnekliğini yitirmiş ornik contalar değişip toplanıyor. Bu revizyon işinde püf nokta 3 tane kapağın kapatılırken civataları karşılıklı sıkarak orniklere zarar vermemek. Sonra tezgahta max bar testinde kaçırmıyorsa artık gittiği yere kadar kafan rahat olur. Bizim aracın mazot pompasında yağ birikirse sadece alt tarafta birikir diyecem ama oda mazotun basınç etkisi ile orda kalmaz.

Kafaya takılacak bir durum yok. Zamanı gelen bakımlardan biri bence ama ne bilim bu parçanın aslında 200000km rahat devirmesi gerek diye düşünüyorum.

SinanTR
04/02/2017, 00:18
bendede damlatma falan yok ama altındaki parça sanırım egr onun üst tarafı sanki mazotmuş gibi geliyor gözüme resimde çekmedim ama 2 yıldır bu şekil gidiyorum 94 binde şuan ve hiçbir şekilde müdahale edilmemiş motorun hiçbir parçasına

ayaman
04/02/2017, 02:32
Arkadaşlar yakıtı aldığınız yer çok önemli . Her markanın her şubesi ayrı hizmet ve kalite sunar. Senin aldığın yerle ilgili bir sıkıntı var yoksa total yabana atılacak bir marka değil. Benim başıma gelen bir olayı anlatayım arkadaşlar. Geçenlerde istanbulda iyi bir şekilde kar yağdı shell istasyonuna girdim , en dıştaki pompaya yanaştım görevli tabancayı depoya yerleştirdi fakat öyle bir şey oldu ki inanın basiretim tutulmuş gibi ıslanmış pompaya bakıp durdum pompadaki su resmen çeşme gibi depoya boşaldı bildiğiniz akıl tutlması oldu . ben de sonradan müdahale ettim ve iş işten geçti. Sonrası mı ne oldu araç üç beş gün sonra düşük hızlarda silkelemeye başladı geçer dedim ama nafile . Sanayiye gittim durumu anlattım bereket versin ki usta tanıdıktı aracı bırak ben hallederim dedi . Bıraktım bir iki saat sonra aracımı aldım ve çok şükür bir şey yok. Belki de sizin de başınıza aynı şey gelmiş olmazsa da böyle talihsizlik yaşamışsınızdır. Şimdi kalkıp bu durumda shelli kötülemek pek de akıl işi olmaz. Markadan çok yakıtı aldığınız yer önemlidir.

srcn1985
18/02/2017, 21:58
gecen yil eskisehir opetten yakit aliyordum agustos 2016 sonrasi bakimla birlikte eskisehir merkezde bir shell istasyonundan yakit almaya basladim shell vpower nitro+ koyuyorlar her seferinde mazot pompamda 1-1.5 aydir ses geliyor simdide altindan mazot kacirmaya basladi denk mi geldi yakittan mi oldu bilemiyorum.

ozcncmz
07/03/2017, 12:00
aynı problem bendede oldu ve eleştirler kısmına şu yorumda bulundum.

"1- Yakıt pompası sızdırması vardı araçta bilerek aldım. Netten araştırdığım kadarıyla pompanın revizyon yapılabileceği söylendi. bursa orhangazide tekniş otoya fiat servisine gittim. yakıt pompa değişimi + 10bin bakımı 750 lira fiyat verdiler.
o servisten tanıdık usta beni aradı ve bana birini yönlendirdi. yeni pompa ve 10 bin bakımı 600e yapacağını söyledi. bende 450 lira pompa 150 lira 10 bin bakımını yaptırdım. castrol 5-30 full sentetik yağ, yağ, hava ve polen filtresi değiştirildi. şuan sızdırma yok.
Burada not olarak; yakıt pompasından sızan yakıt motora bağlı 2" civarı bir plastik boru var ona damlıyor. zamanla sızan sıcak yakıt sert boruyu yumşatarak yırtıyor ve araç yolda kalıp motorda büyük hasarlar meydana geliyor. usta bana bu yakıt pompasını değiştirmedikleri için 8000 lira masraf açan motorların olduğu söyledi. Sızan yeri kontrol ettim ve gerçekten kuru kalan yere nazaran bariz yumuşaktı."

Volkan abide bu gibi önemli parçaların yan sanayi olmamasına dikkat etmemi gerektiğini söyledi.
ayrıca bosch servislerinde 200 liraya falan içindeki ringleri değiştiriyorlarmış.
bence en kısa zamanda çözmen gereken bir problem.

volkan1065
07/03/2017, 15:29
aynı problem bendede oldu ve eleştirler kısmına şu yorumda bulundum.

"1- Yakıt pompası sızdırması vardı araçta bilerek aldım. Netten araştırdığım kadarıyla pompanın revizyon yapılabileceği söylendi. bursa orhangazide tekniş otoya fiat servisine gittim. yakıt pompa değişimi + 10bin bakımı 750 lira fiyat verdiler.
o servisten tanıdık usta beni aradı ve bana birini yönlendirdi. yeni pompa ve 10 bin bakımı 600e yapacağını söyledi. bende 450 lira pompa 150 lira 10 bin bakımını yaptırdım. castrol 5-30 full sentetik yağ, yağ, hava ve polen filtresi değiştirildi. şuan sızdırma yok.
Burada not olarak; yakıt pompasından sızan yakıt motora bağlı 2" civarı bir plastik boru var ona damlıyor. zamanla sızan sıcak yakıt sert boruyu yumşatarak yırtıyor ve araç yolda kalıp motorda büyük hasarlar meydana geliyor. usta bana bu yakıt pompasını değiştirmedikleri için 8000 lira masraf açan motorların olduğu söyledi. Sızan yeri kontrol ettim ve gerçekten kuru kalan yere nazaran bariz yumuşaktı."

Volkan abide bu gibi önemli parçaların yan sanayi olmamasına dikkat etmemi gerektiğini söyledi.
ayrıca bosch servislerinde 200 liraya falan içindeki ringleri değiştiriyorlarmış.
bence en kısa zamanda çözmen gereken bir problem.

Bende geçen hafta ankarada İmren As pompada Pompayı revize ettirdim. pompa revize işlemi için 200 Tl aldılar. Pompara üstten giren iki borunun ucundaki girişlerin değişimi içinde 50 Tl aldılar. Pompa ornik değişimleri yapıldıktan sonra test tezgahında basınç testinde 20 Dk kaldı . herhangi bir sorun çıkmadı. Bir haftadırda kullanıyorum sıkıntı yok. Daha önceden test tezgahı olmayan bir yerde babamın aracının pompasını yaptırmıştık. Poma 5 defa söküldü sürekli sızdırdı. Onun için test tezgahı çok önemli ve her zaman aracınızın üzerşndeki pompayı revize ettirin. pompacıların bazıları çıkma pompaları müşteriye revize edip veriyorlar ama kapaklarında çizikmi var ne oldu belli değil. onun için pahalı bir parçada bu gibi uygulamaya gitmeyin.

arenas
08/03/2017, 20:48
Mazot Pompası sorunu 96bindeki puntomun başına da geldi.Daha önce 90bin bakımında Oringleri değişmiştik yan tarafta sızıntı vardı.Şimdi alt tarafta (yere bakan) terleme mevcut.Fiya bilgisi vermek için yazıyorum.
Bostancı Rese otoya gittim,baktılar,pompa revizyonu gerektiğini söylediler.Pompayı söküp,Bostancı sanayideki Bosch servise götürdüklerini,garantili bi şekilde,test cihazıyla tamir ettiklerini söylediler.Bir de ekstradan vakum contasının değiştiğini,bazı tamircilerin contayı değiştirmek yerine silikonla işi hallettiklerini ama contayı değişmenin daha sağlıklı olacağını söylediler.Fiyatlara geleyim.
250₺ Bosch servisin aldığı tamir ücretiymiş!!!
50₺ değişecek vakum contasının fiyatı
50₺ sök-tak işçiliği-Rese Oto
Toplamda 350₺,bana biraz tuzlu geldi.Kendim yekten Bosch servisi arayıp fiyat alıcam,ayrıca söktak işlemi yapıp yapmadıklarını sorucam.Arada çok bi fark yoksa,şimdiye kadar aracımı güvenle tamir ettirdiğim Rese otoya gidicem ama çok fark çıkarsa (100₺ ve üstü) ,Bosch serviste yaptırmayı düşünüyorum.
Sizlerin 200-250₺ gibi fiyatlara hallettiğinizi görünce,sizlerin fikrini almak istedim.

Sent from my iPad using

volkan1065
08/03/2017, 21:14
Servisler 260 TL artı KDV alırlar. Her pompaci söker merak etmeyin. 200 TL ye biter üst giriş hortum uçları ile 250 TL olur. Kesinlik le test şart sonra başınız ağrımasın.

ecuadorm
08/03/2017, 21:28
Mazot Pompası sorunu 96bindeki puntomun başına da geldi.Daha önce 90bin bakımında Oringleri değişmiştik yan tarafta sızıntı vardı.Şimdi alt tarafta (yere bakan) terleme mevcut.Fiya bilgisi vermek için yazıyorum.
Bostancı Rese otoya gittim,baktılar,pompa revizyonu gerektiğini söylediler.Pompayı söküp,Bostancı sanayideki Bosch servise götürdüklerini,garantili bi şekilde,test cihazıyla tamir ettiklerini söylediler.Bir de ekstradan vakum contasının değiştiğini,bazı tamircilerin contayı değiştirmek yerine silikonla işi hallettiklerini ama contayı değişmenin daha sağlıklı olacağını söylediler.Fiyatlara geleyim.
250₺ Bosch servisin aldığı tamir ücretiymiş!!!
50₺ değişecek vakum contasının fiyatı
50₺ sök-tak işçiliği-Rese Oto
Toplamda 350₺,bana biraz tuzlu geldi.Kendim yekten Bosch servisi arayıp fiyat alıcam,ayrıca söktak işlemi yapıp yapmadıklarını sorucam.Arada çok bi fark yoksa,şimdiye kadar aracımı güvenle tamir ettirdiğim Rese otoya gidicem ama çok fark çıkarsa (100₺ ve üstü) ,Bosch serviste yaptırmayı düşünüyorum.
Sizlerin 200-250₺ gibi fiyatlara hallettiğinizi görünce,sizlerin fikrini almak istedim.

Sent from my iPad using
Ziya sat arabayi 😃 bak buraya da yaziyorum dilimde tüy bitti.

arenas
08/03/2017, 23:02
Ziya sat arabayi [emoji2] bak buraya da yaziyorum dilimde tüy bitti.

Daha arka kamera takıcam[emoji23]Ne didin?!?!
https://youtu.be/hGzEpBAWInI

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

halils2
08/03/2017, 23:34

Hakkaten abi, çok masraf ediyorsun.

ecuadorm
08/03/2017, 23:39

Ahahahaha

Konu dağıldı yahu. Efsane bölümlerden :) birde bunun sezai li sat versiyonu var o daha komedi.

arenas
09/03/2017, 11:25
Hakkaten abi, çok masraf ediyorsun.

Haklısın ama ne bileyim,satacak olsam bile bu şekilde vermek istemem kimseye.

halilimo
09/03/2017, 12:45
90 binde oringler degistiyse contalarda degismistir. O alt tarafdaki sizinti yag olabilir. Vakumun contasi degismediyse ordan sizin yag pombanin yere bakan yerini nemlendiriyor. Sanki mazot kaciriyormus gibi. Oringleri degistirip contanin degismeme gibi birseyi yok.

arenas
09/03/2017, 14:38
Servisler 260 TL artı KDV alırlar. Her pompaci söker merak etmeyin. 200 TL ye biter üst giriş hortum uçları ile 250 TL olur. Kesinlik le test şart sonra başınız ağrımasın.

Üst giriş hortum uçları dediğiniz,yan taraftaki, benim Oring diye tabir ettiğim 2 adet hortum ucu mudur?onları dediğim gibi daha önceden değiştik.

volkan1065
09/03/2017, 15:48
Evet onlar. Onlarda sızıntı yoksa 200 TL den fazla verme