PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vites Geçişlerindeki ''Lık'' Sesi

Porque
20/03/2013, 20:55
Konu başlığında belirttiğim gibi vites geçişlerinde ''lık'' benzeri bir ses çıkıyor. Motor kulaklarından şüphelenip anladığım kadarıyla baktım ama bir problem göremedim. Acaba aranızda başına gelip de çözüm bulan birileri oldu mu? Yardım ve görüşleriniz için şimdiden teşekkürler...

biancoangelo
20/03/2013, 21:10
Sakına ses için uğraşma kardeşim. Bugün Fiat Genel Merkezinden aradılar. Bu tür seslere çözüm yok dediler. Senin bahsettiğin sesi gayet iyi biliyorum ancak arıza olmayınca tam manasıyla seslerin bir önemi yokmuş. O yüzden hiç boşuna uğraşma derim. Hayırlı Forumlar.

Porque
20/03/2013, 21:15
Sakına ses için uğraşma kardeşim. Bugün Fiat Genel Merkezinden aradılar. Bu tür seslere çözüm yok dediler. Senin bahsettiğin sesi gayet iyi biliyorum ancak arıza olmayınca tam manasıyla seslerin bir önemi yokmuş. O yüzden hiç boşuna uğraşma derim. Hayırlı Forumlar.

Çok uyuz ediyor hocam. Bide titreme var gibi sanki. Daha önce motor kulağı kopması yaşamış biri olarak baya bir rahatsız etti beni...

biancoangelo
20/03/2013, 21:22
Çok uyuz ediyor hocam. Bide titreme var gibi sanki. Daha önce motor kulağı kopması yaşamış biri olarak baya bir rahatsız etti beni...

Servise götürdünüz mü? Götürdünüz se ne dediler?

Porque
21/03/2013, 01:09
Servise götürdünüz mü? Götürdünüz se ne dediler?

Yok hocam götürmedim. Bakmak için bir ücret talep ederler mi acaba?

Ziyaretci040
21/03/2013, 01:12
Valla bende de var önemsemiyorum :)

Ziyaretci037
21/03/2013, 01:28
Bende de uzun zamandır var,geçen servise gittim hep olan ses usta arabayı kullanırken çıkmadı deli oldum..

Porque
21/03/2013, 02:09
Valla bende de var önemsemiyorum :)

Ne yapacağız bu işi Burak Abi? Abim de ben de kullanırken deli oluyoruz. Hadi ben müzik falan açıp geçiştiriyorum ama abim daha çok takmış durumda :D

Porque
21/03/2013, 02:10
Bende de uzun zamandır var,geçen servise gittim hep olan ses usta arabayı kullanırken çıkmadı deli oldum..

Bir problem çıkarmazsa iyi valla...

görkem koçsan
21/03/2013, 02:14
titreme varsa telinde boşluk olabilir

Du Hast
21/03/2013, 03:07
Aracı lifte alıp ön takımdaki salıncak, rotil v.s gibi elemanların boşluklarını kontrol ettirin.
Alt raket şanjuman kulağını kontrol ettirin.
Aks lalelerini ve aks kafalarındaki boşlukları kontrol ettirin.
büyük ihtimal sorun ortaya çıkacaktır.

onryldrm
21/03/2013, 11:30
Bende de var göstermediğim yer kalmadı abi araban saat gibi diyorlar :)

Takmıyorum artık :)

34TH065
21/03/2013, 11:44
Aslında çok güzel bir çözüm bulmuşsun, parça ve trim seslerine birebir çözüm müziği açmak :) Birazda bu sesler psikolojik olarak geliyor artık insan acaba şuradan mı ses geldi deyip müziği bile kısıyorum sonrada müziği açmayı unutuyorum bi bakıyorum yol bitmiş müziksiz :) :)

Ziyaretçi033
21/03/2013, 12:03
bu seslere bende takıntılıyım :)
dün kapı ceplerine birşeyler sıkıştırmış hanım sağolsun, birşey ses yapıyor ama uyuz oluyorum. ara ara yok, en son kapı ceplerine iyice baktım ki, bir adet toka. :)

Şimdide yan koltuk kimse yokken tıkırdıyor :) ona bi çözüm arıyorum :)

En doğrusu böyle ufak tefek seslere aldırmamak ama napalım :)
Babamdan bulaştı işte :)

Ziyaretci040
21/03/2013, 12:06
Ne yapacağız bu işi Burak Abi? Abim de ben de kullanırken deli oluyoruz. Hadi ben müzik falan açıp geçiştiriyorum ama abim daha çok takmış durumda :D

Valla kardeşim takmıcan devam edicen :) Keyfini çıkar. Bende deli oluyordum ilk başlarda ön takımımı düzelttim büyük oranla sesi kestim. Şimdi fitillerin içinede akvaryum hortumu sokup biraz daha kesince keyifle binerim :)

Ziyaretçi033
21/03/2013, 12:10
Valla kardeşim takmıcan devam edicen :) Keyfini çıkar. Bende deli oluyordum ilk başlarda ön takımımı düzelttim büyük oranla sesi kestim. Şimdi fitillerin içinede akvaryum hortumu sokup biraz daha kesince keyifle binerim :)

Arabaya sokmadığımız şey kalmamış yahu :D :D :D :-)

macman
21/03/2013, 12:24
Aynı ses bende de var ama artık önemsemiyorum bitmiyo çünkü güzel bi ses sistemi yaptırdım araca duymuyorum artık :)

Porque
21/03/2013, 13:52
Herkese görüşleri için teşekkür ediyorum. Şimdi evden çıkıp ustaya gideceğim bakalım neler olacak...