PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Xenon arızası için yardım

pascal
20/08/2007, 03:23
arkadaşlar merhabalar.

henüz xenonum yok ama bir arkadaş için sizden yardım istiycem. arkadaşımın uzun- kısa olan xenonlarının uzunları bozuldu. yani uzunları yakınca çalışmıyor, kısalarda bi problem yok. ama işte selektör yapamıyor.

bu arıza hakkında bilgisi olan yada çözüm yolu bilen var mı arkadaşlar. mesela benim aklıma gelen uzunların xenon olmasından vazgeçmek ve uzunların sarı yanmasını sağlamak ( mümkünmüdür bilmiyorum)

teşekkürler...

şekerlioğlu
20/08/2007, 21:29
barada bilgiler var
Otomobil Aydınlatması - Far yapısı - Işık kaynağı - Xenon (https://www.geceucusu.com/faryapisi/isikkaynagi/xenon/)

pascal
20/08/2007, 22:12
barada bilgiler var

yardımınız için çok teşekkür ederim ama benim sorunumun çözümü maalesef orda yok...

h k
20/08/2007, 22:15
Ozan zenon icinde cift flaman mi var ? yani kisa ve uzun icin ayri ayri mi yaniyordu ? böyleyse ampülün camini acip iceri yeni flaman sokmak imkansizdir mecburen yeni ampül almalisiniz.

diger bir ampül cesidi ise benimki gibi , uzun ve kisa icin tek flaman var ama uzuna alinca bir mekanizma ile ampül yukari bakarak ileri aydinlatiyor , böyleyse o kismi tamir edilebilir gibi geliyor bana.

eger ampüller garantili ise (bazi markalar 2 yil garanti veriyorlar) garantiden degistirin derim.

pascal
20/08/2007, 23:02
Hüseyin abi tam olarak nasıl bilemiyorum ama bir kaç kere sürdüğümde selektör yaparken bi motorun birşeyleri oynattığını duyuyordum. yani uzunları yakarken ses geliyordu xenonun motorundan. garanti süresi de bitti işte işin kötü tarafı

h k
21/08/2007, 21:10
tık diye bir ses geliyor degil mi selektör yapınca ?

bende de öyle , o ampülün flamanını yukarı kaldıran mekanizmanın sesi o işte.

o mekanizmada ampülün alt tarafında yer alıyor , sökülebilir bir seye benziyor ya tam kesin incelemis degilim ama yapılabilir belki.

pascal
21/08/2007, 22:38
ewet abi tık diye bir ses geliyor. çözümü varmıdır sence?