PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : modifiy budur

fikretka
20/08/2007, 02:56
kendi aracıma (1.3 multijet 90 hp olan) yaptım 650 sterlin dedikleri chip tuning uygulaması yani servisin beyin programlamasını kendi elimde bulunan chip tuning çilerdeki cihaz ile birebir aynı işlemi yaparak aracımın beygirini 120 ye çıkarttım torkuda çok arttı ama yalan olmasın rakam hatırlamıyorum %30 civarında arttı ve tork artışından dolayı şehir içinde 100 km de yakıtı çok düştü isteyene 500 ytl ye yapabilirim diğer takılan uyduruk parçalardan değil gerçek chip tuning uygulamasıdır.. bunun dışında kendi aracımın beygirini yükseltebildiğim kadar yükseltmek istiyorum yardımcı olanlara teşekkürler fikretka@hotmail.com eklerseniz hertürlü soru sipariş ve önerilerinizi bekliyorum iyi grande punto keyifleri :)

Er-NnN
20/08/2007, 03:00
turbolu araçlarda bile aynı turboyla sadece chiple %30 artış cidden yüksek bi değer turbo ve motor için bi sakıncası var mıdır bunu hiç araştırdınız mı peki ??

Açma Halkası
20/08/2007, 10:16
Sanki aracınızın performansıyla değilde ticarisine bakıyormuşsunuz gibi bir his var içimde bu kadar artış sizcede anormal değilmi ? :)

civcivx
20/08/2007, 10:59
İlk mesajın ticari içerikli olması forum kurallarına uygun değildi diye hatırlıyorum. Ayrıca böylesine reklam kokan bu mesajın yeri bu bölüm değil. Ayrıca bir program aracılığı ile %30 güç artışı sağlanması, buna karşılık yakıt sarfiyatının düşmesi ancak rüyada olur. Bu kadar.

Bir zamanlar bu forum üyesi bazı kişiler büyük hevesle 800-900 YTL paralar verek dizel motorlarına chip programlaması yaptırmışlardı ve dyno'ya girince gördükleri sonuçtan dolayı büyük hayal kırıklığı yaşamışlardı, itiraf edememiş olsalar da.