PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şok Şok Şok ! İyileştirilmiş yeni stoplar da buğu yapıyor !

lektonstar17
18/03/2013, 21:06
Bugün görünce şok oldum. Yeni stoplar takıldığından beri , iki haftadır hiç bir şey yoktu. Bu sabah evomu yıkadım , güzelce kuruladım hiç bir sorun yoktu. Öğleden sonra eşimle dolaştık . Altunizade Capitolün otoparkına aracı park ettim ve ayrılırken buğuyu gördüm. Çıldıracağım arkadaş yavvv. Yeni stopları buğu yapan Türkiye de değil dünya da ilk kişiyim herhalde. Bu arada buğu sadece sağ tarafta var.

https://imgim.com/dsc01870.jpg
https://imgim.com/dsc01873.jpg

Artık ne yapacağım bilmiyorum. Çok moralim bozuldu.

akca37
18/03/2013, 21:23
Geçmiş olsun Ümit, abi bence varya bizim gibi titiz insanların böle kıl tüy sorunları eksik olmuyor emin ol, senin adına cidden üzüldüm :(

Ziyaretçi034
18/03/2013, 21:37
en temizi gp stopu takmak!

tayfux
18/03/2013, 21:37
hocam kısa süreliğine buğu olması çok normal önemli olan 1-2 gün yada saatlerce durmaması..

lektonstar17
18/03/2013, 22:20
hocam kısa süreliğine buğu olması çok normal önemli olan 1-2 gün yada saatlerce durmaması..

Ama araçlarına iyileştirilmiş stop taktıranlar artık buğudan eser bile görmedi.Acaba bi yerinde bi açıklık falan mı var .Bi yerinden hava mı alıyor acaba ?

biancoangelo
18/03/2013, 22:32
Hocam malzeme tamamen göze hitap ediyor. Bence bu malzeme bu sene yapmazsa seneye yine buğu yapar. Malzeme tasarımı zayıf.

tayfux
18/03/2013, 22:36
Ama araçlarına iyileştirilmiş stop taktıranlar artık buğudan eser bile görmedi.Acaba bi yerinde bi açıklık falan mı var .Bi yerinden hava mı alıyor acaba ?
hocam olsun bazen nem olan yerlerde de buğu yapar..önemli olan buğu orada ne kadar yaptı? örneğin bende astra var..bizim kullanım kitapçıklarımızda bile yazıyor...servis te 1-2 saat durması normal ama daha fazla duruyorsa servise gelin diyor..

onur1986
18/03/2013, 22:37
Abi sen yeni sıfırlamamış mıydın stopları?hatta daha dün gibi haırlıyorum bi heves başlık açmıştın gıcır gıcır yeni stoplarım diye..büyük geçmiş olsun sıkma canını.

lektonstar17
18/03/2013, 22:41
hocam olsun bazen nem olan yerlerde de buğu yapar..önemli olan buğu orada ne kadar yaptı? örneğin bende astra var..bizim kullanım kitapçıklarımızda bile yazıyor...servis te 1-2 saat durması normal ama daha fazla duruyorsa servise gelin diyor..

İyi de buğu günlerce sabit kalamaz ki. Bi şekilde nem yada su kapıyor , stop çalışıp ısındıkça su buharlaşıyor ve buğu oluşuyor. Bir kaç saat sonra da kayboluyor. Hadi normal diyelim, neden sadece tek tarafta var ya da sadece ben de var ?

lektonstar17
18/03/2013, 22:42
Abi sen yeni sıfırlamamış mıydın stopları?hatta daha dün gibi haırlıyorum bi heves başlık açmıştın gıcır gıcır yeni stoplarım diye..büyük geçmiş olsun sıkma canını.

Aynen , daha iki hafta oldu. Bu zaman kadar sıkıntı çıkarmadılar ama bu gün beni çıldırtmayı başardılar.

tayfux
18/03/2013, 22:47
İyi de buğu günlerce sabit kalamaz ki. Bi şekilde nem yada su kapıyor , stop çalışıp ısındıkça su buharlaşıyor ve buğu oluşuyor. Bir kaç saat sonra da kayboluyor. Hadi normal diyelim, neden sadece tek tarafta var ya da sadece ben de var ?
hocam aracı çalıştırmadan kaç saat kaldığına dikkat edin..yada stop ta benek benek lekeler yapıyor mu ona da dikkat edin..leke yapıyor yada buğu çok fazla zaman geçmiyorsa sorun kesinlikle vardır..

GUNES
18/03/2013, 22:57
benek, birkaç saat sonra kaybolur, sonra geçer, leke yapar mı, bu havalarda olur, yıkayınca oluyor....arkadaşlar bence bunlarla uğraşmayalım...aracın stop lambası buğu yapar mı yaa:) yapar tabi....bende de yaptı yapıyor da...dünyada tek sanırım buğu yapan stop lambaları...kronik sanırım...halen negatifim ...böyle şeyleri duydukça da daha da negatif oluyorum markaya...saygılar.

lektonstar17
18/03/2013, 23:15
Adam adam bir de aylarca iyileştirilmiş stopları bekledim. Sonuç yine aynı.Aracın üzerine titredikçe sorun bitmiyor. Ne yapayım arkadaş , kıl adamın tekiyim işte .

akca37
19/03/2013, 13:59
Adam adam bir de aylarca iyileştirilmiş stopları bekledim. Sonuç yine aynı.Aracın üzerine titredikçe sorun bitmiyor. Ne yapayım arkadaş , kıl adamın tekiyim işte .

Ümit kardeşim , benim için de kendin için de birer tane 2013 Model Bravo S2 1.4 Multiair 140 Hp Sport + Asist Kit belki Skydome olabilir iki tane fiyat al, olaki makul bir fiyata alabilirsek ben hemen aracımı değiştirmeye razıyım.

lektonstar17
19/03/2013, 14:12
Ümit kardeşim , benim için de kendin için de birer tane 2013 Model Bravo S2 1.4 Multiair 140 Hp Sport + Asist Kit belki Skydome olabilir iki tane fiyat al, olaki makul bir fiyata alabilirsek ben hemen aracımı değiştirmeye razıyım.

Valla Emrullah bazen şeytan dürtmüyor değil :) Eğer niyeti bozarsam tercihim çok temiz ikinci el beyaz renk 120 lik mjet sport olur. Ayrıca Bravo da skydome suz alınmaz.

akca37
19/03/2013, 20:20
Valla Emrullah bazen şeytan dürtmüyor değil :) Eğer niyeti bozarsam tercihim çok temiz ikinci el beyaz renk 120 lik mjet sport olur. Ayrıca Bravo da skydome suz alınmaz.

Haklısın Ümit, bende çok alıştım skydome a zaten havalarda ısınıyor, punto da sağ yolcu koltuğunda çoğu zaman sıkıntı yaşıyorum ben veya abim çünkü yükseklik ayarlı koltuk değil ama bravo da o olduğu için sıkıntı olmayabiliraracıma ciddi bir alıcı çıkarsa bravoyla yenileyebilirim ancak takas değil sıfır alırım kısmetse

biancoangelo
19/03/2013, 20:21
Haklısın Ümit, bende çok alıştım skydome a zaten havalarda ısınıyor, punto da sağ yolcu koltuğunda çoğu zaman sıkıntı yaşıyorum ben veya abim çünkü yükseklik ayarlı koltuk değil ama bravo da o olduğu için sıkıntı olmayabiliraracıma ciddi bir alıcı çıkarsa bravoyla yenileyebilirim ancak takas değil sıfır alırım kısmetse

Bende varım Bravoyaaa:hollowee:

lektonstar17
19/03/2013, 20:34

Sıfır Bravo bana pek mantıklı gelmiyor. Piyasada çok çok temiz , az km de Bravolar var. Tutup da 10-12 bin daha fazla verip sıfırını alamam. Zaten aracın piyasası ortada , sıfırı aldığın an 8-10 bin zararla başlıyorsun. Tamam biniciyiz sonuçta ama gene de alamam.

biancoangelo
19/03/2013, 20:37
Sıfır Bravo bana pek mantıklı gelmiyor. Piyasada çok çok temiz , az km de Bravolar var. Tutup da 10-12 bin daha fazla verip sıfırını alamam. Zaten aracın piyasası ortada , sıfırı aldığın an 8-10 bin zararla başlıyorsun. Tamam biniciyiz sonuçta ama gene de alamam.

Aynen bende öyle düşünüyorum. Direkt 10-15 bine varan zararlar var bu işte. Puntoda zaten bi kazzığa selam verdik... ikincisi ağır olur :S

İkinci el mantıklı Bravoda.

lektonstar17
19/03/2013, 20:42
Aynen bende öyle düşünüyorum. Direkt 10-15 bine varan zararlar var bu işte. Puntoda zaten bi kazzığa selam verdik... ikincisi ağır olur :S

İkinci el mantıklı Bravoda.

Bravo öyle ama ben evomda zarar etmedim. 2011 şubatta yıl sonu kampanyasından 30.500 e aldım ve şuan en kötü 32 500 . Hatta 34 isteyenler var.

biancoangelo
19/03/2013, 20:47
Bravo öyle ama ben evomda zarar etmedim. 2011 şubatta yıl sonu kampanyasından 30.500 e aldım ve şuan en kötü 32 500 . Hatta 34 isteyenler var.

2012 model benimki 34000 e geldi bana zarar ettim ben.

akca37
19/03/2013, 20:52
abi yanlış anlamayında hepimizin araçları sıfır idi , sıfır olmasına karşın bi dünya yok trim sesi, yok bilmem ne sesi, yok karter muhafaza yok, yok kapı döşemeleri soluyor kirleniyor vb vb bir dünya sorunlarla karşılaştık ve çözmeye çalıştık, fiat genel merkezden çok iyi tanıdığım bir arkadaşım bile Emrullah bey cidden bravo sorunsuz bir araç bence bravo ya geçin dedi , kaldı ki o kadar servislere gitmişliğim var içeride emin olun kaza bela dışında hiç şurası burasıyla oynatan veya yaptıran bravocu görmedim :(

biancoangelo
19/03/2013, 20:54
abi yanlış anlamayında hepimizin araçları sıfır idi , sıfır olmasına karşın bi dünya yok trim sesi, yok bilmem ne sesi, yok karter muhafaza yok, yok kapı döşemeleri soluyor kirleniyor vb vb bir dünya sorunlarla karşılaştık ve çözmeye çalıştık, fiat genel merkezden çok iyi tanıdığım bir arkadaşım bile Emrullah bey cidden bravo sorunsuz bir araç bence bravo ya geçin dedi , kaldı ki o kadar servislere gitmişliğim var içeride emin olun kaza bela dışında hiç şurası burasıyla oynatan veya yaptıran bravocu görmedim :(

Doğruda para konusu ne olacak abi. 60 bin verilmez su piyasada Bravoya ikinci elede ne sen güvenip alırsın nede ben bu saatten sonra Allah sıfır km nasip etsin.

lektonstar17
19/03/2013, 21:12
Bravonun kalitesine sözümüz yok zaten . Asıl konu sıfırın bize maliyeti ve sonrasında zararı.Gönül istemez mi bembeyaz cam tavanlı gıpgıcır sport Bravoyu evin bahçesine çekmek , ahhh ah.

akca37
19/03/2013, 21:16
Doğruda para konusu ne olacak abi. 60 bin verilmez su piyasada Bravoya ikinci elede ne sen güvenip alırsın nede ben bu saatten sonra Allah sıfır km nasip etsin.

Ya dostum 60 değil ya , benzinli sport tan bahsediyorum 50 bin TL cam tavansız indirim alcam, iki tane alırsak daha da kastırırız bayiyi

Bravonun kalitesine sözümüz yok zaten . Asıl konu sıfırın bize maliyeti ve sonrasında zararı.Gönül istemez mi bembeyaz cam tavanlı gıpgıcır sport Bravoyu evin bahçesine çekmek , ahhh ah.

Haklısın Ümit kim istemez ki, Bravo nun bendeki tek kusur sayılabilecek yönü, yüksek hızda (120 ve üstü ) aynalardan içeri giren ses rahatsız ediyor,

Allah herkesi gönüllerindekinden de ziyade hayırlısıysa nasip etsin !

Budweiser
19/03/2013, 21:19
Benimde stoplar iyileştirilmiş stoplarla değiştirildi, yine buğu yapıyor. Eskiden aracın üstüne çok düşerdim şimdi sadece elimden geldiğince titiz davranmaya çalışıyorum ekstra bir çaba sarfetmeden. Çünkü üstüne düstükçe derdi bitmiyor arabanın.

lektonstar17
19/03/2013, 21:24
Benimde stoplar iyileştirilmiş stoplarla değiştirildi, yine buğu yapıyor. Eskiden aracın üstüne çok düşerdim şimdi sadece elimden geldiğince titiz davranmaya çalışıyorum ekstra bir çaba sarfetmeden. Çünkü üstüne düstükçe derdi bitmiyor arabanın.

Demek ki dünyada tek değilmişim. Yeni stopların arkası tamamen kapalı ama yine de oldu. Büyük konuşmayayım ama evom son Fiat aracım olabilir.

siyahinci83
19/03/2013, 21:56
benimde stoplar buğu yapıyordu daha önce montajı yapılırken duylar ezilmiş ve oradan su alıyormuş şimdi yenisi ile değiştirdiler ve sorunum kalmadı bence açıp arkasına bakın derim

lektonstar17
19/03/2013, 22:20
benimde stoplar buğu yapıyordu daha önce montajı yapılırken duylar ezilmiş ve oradan su alıyormuş şimdi yenisi ile değiştirdiler ve sorunum kalmadı bence açıp arkasına bakın derim

Yarın yağmur yağmazsa bi kontrol edeyim.

evodrift
24/03/2013, 11:50
aynı sorun bende de var.iki stop birden buğu oluyor:(

hakan3548
24/03/2013, 13:03
Aynı sorun bende de var malesef.Eski yeni farketmiyor,buğu yapıyor. Müsait bir ara servise sabahtan bırakacağım.

siyahinci83
24/03/2013, 22:04
benim değişen stoplar yine buğu yaptı deli olmak elde değil :/

burank16
03/04/2013, 21:33

Bence kısa süreliğinede olsa normal değil ve eğer öyle olsaydı dünyadaki tüm araçalarda aynı sorun olurdu.Ayrıca sadece sağ tarafın olması soldakinin olmaması zaten normal olmadığını kesinlikle gösteriyor,normal olsaydı en azından 2 sinde de olurdu ki firma zaten bu hatalarını kabul ediyor.Bu konu daha öncede açılmıştı orada da bu konuya değinilmişti ve benim aracında stopları buğu yapmıştı serviste değişti,değişenlerde de aynı sorun vardı tekrar değiştirildi ve şuan hiçbir sorun gözükmüyor.Çünkü daha öncekilerde yazın dai yoldan geldiğimde aracı yıkarken içlerinde buğu oluşuyordu,şimdi yenilerde bu sorunu görmedim ama zamanla stoplar arızalanıp oluşuyorsa onu bilmiyorum fakat sürekli takipteyim,şuan sorun yok.Dediğim gibi üretici firma bu sorunu kabul ediyor ve İtalya dan bu sorunu çözmek için ekip dai getirtildiğini duydum.Bence tekrar servise gidip değiştirin ve normal derlerse sadece sağ tarafın buğu olmasının raporunu isteyin,bakalım nasıl bir savunma yapacaklar.Küçükte olsa sorunların çözümü için hakkınızı savunun derim,ben öyle yapıyorum.Çünkü parayı kolay kazanmıyorum,onlarda kolay kazanamaz,hakkımı savunurum.

enigmaa37
04/04/2013, 22:37
iyileştirilmiş stoplar bendede buğu yapıyor,havalar bıraz ısınınca ortaya çıktı şok oldum.Servise gidecem haftasonu.

erosistanbul
05/04/2013, 10:06
yeni stoplarda bu kronik arıza oldu sanırım. en iyisi çıkartıp bütün birleşme ve eklem yerlerine silikon basmak, lastik jontayı kalınlaştırmak.

enigmaa37
11/04/2013, 16:55
iyileştirilmiş stopların durumunu servise yada fiat merkeze bildiren oldu mu? Ne gibi bir işlem yapılıyor?

lektonstar17
11/04/2013, 21:29
Bneimkilerde artık sıkıntı yok. Takıldıktan sonra bir kere sağ taraf buğu yaptı ama artık bişey yok.

enigmaa37
02/08/2013, 15:58
stopları başka buğu yapan yok mu?

burank16
05/08/2013, 19:05
İyileştirilmiş stop diye birşey yok kimse bu yalanlara inanmasın çünkü Türkiyede bu farları üreten firmada müh. tanıdığım var onunla konuştuğumuzda İtalyadan ekip gelmiş yine çözülmemiş sorun,üreten firmada kendi firmaları olunca stopları hatalı üretiyoruz diyemiyor kabul etmiyorlar.satmadan önce benimkiler yine yaptı ve servis değiştirmedi FIAT genel merkez 10-20 dk sonra kayboluyorsa normal demiş.Herneyse FIAT genel merkeze mail attım sonrasında dönen beyfendi bizleri birşeyden anlamayan salaklar zannederek zırvaladı saçma sapan sebeplerle kandırmaya çalıştı ve sonunda kendisine ''SİZ BU ARACI YA BÖYLE KULLANACAKSINIZ YADA SATACAKSINIZ DİYORSUNUZ ÖYLEMİ' dedim ve cevap olarakta ''KİBARCA ÖYLE DİYORUZ'' dedi.Duyarlılıkları bu kadar olan bir genel merkezden nasıl bir çözüm çıkar, araçların sorunları için işte bu kadar.Bende beyfendinin tek doğru söylediği işi yaptım aracımı 26.07.2013 te sattım.

iskmehmet1975
06/08/2013, 14:24
bana da telefonda buğu miktarı nekadar diye sordular :) kabul edilebilir bir limit mi var dedim bende.2004 model getz vardı,böyle bişey görmedim onda dedim cvp yok sus pus.fiat ve servisleri hep yalan dolan arkadaşlar,KOÇ gurubu değil mi...

cemyk
06/08/2013, 14:48
fiat servisleri ve müsteri hizmetleri tamamiyle rezalet durumda. bende bakım zamanında oparın yağını koymak istemiyorum kendim mobil 1 koyucam dedim. servis yok koyamayız dedi. niye dedim opar koyulacakmış mecburmuş. müşteri hizmetlerini aradım. kısa ve öz bir şekilde opar koyulacak eğer istemiyorsanız bile servis opar koyar (faturada size döşer) sonra gider kendi istediğiniz yağı koyarsınız dedi. Şok oldum şaka gibi... bu cümleleri iki kez koç grubuna mail attım 1 allahın kulu dönmedi. anladık opar koçun yağı. fiatta koçunda müşterinin hiçmi istedi önemli değil. para bukadarmı ağır basıyor. puntomu sevsemde sırf bunlara çok kızdığım için aracımı satmayı düşünüyorum.

fotobelit
06/08/2013, 14:59
Garantisi yoksa servis dışında bir yere gidebilirsiniz..

enigmaa37
16/08/2013, 00:08
Dün servise gıttım iyileştirilmiş stopaların buğu yapmıs fotograflarını merkeze gondermek ıcın benden aldırlar.Bakalım ne diyecekler bu hafta.

ilyas87
16/08/2013, 10:56
benim aracın stopları da buğu yapıyor. ama genelde nemli günlerde oluyor. güneşte geçiyor buğu. devamlı olmuyor.

enigmaa37
16/08/2013, 12:28
garantisi devam ediyormu? Buğunun 1-2 yıl sonra ne kadar artacağınıı bilemezsin.

enigmaa37
05/10/2013, 23:29
Arkadaşlar stoplarım 2. kez değişecek önümüzdeki hafta.