PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hararet göstergesi

OzzY
20/01/2007, 09:58
mesela 15 dakka filan gidiyorum motor ısınmış oluyo sonra park halinde rolantide bekliyorum 5 dk kadar bu sırada üşümemek için klimayı açıyorum ama soğuk hava geliyo bende gaz veriyorum biraz gaza basınca hararet göstergesi bayaaa düşü yo sonra hemen yükseliyo bu konuda fikriniz nedir
benim aklıma gelen radyotördeki soğuk suyu motora veriyo ama o su okadar sokukmu tam olarak ne zaman a ısıncak....

dodi
20/01/2007, 10:23
ozzy selamlar
ısınmak için klimayı açıyorum diye yazmışın kalorifer demek istedin sanırım değilmi?
ısı için klimayı ve defrost tuşunu kullanma sadece fanını aç ve ısı kumanda mandalını sıcağa al bu şekildede dediğin gibi davranıyorsa araban hemen servise git beklemeden.

kolay gelsin
dodi

OzzY
20/01/2007, 10:54
ozzy selamlar
ısınmak için klimayı açıyorum diye yazmışın kalorifer demek istedin sanırım değilmi?
ısı için klimayı ve defrost tuşunu kullanma sadece fanını aç ve ısı kumanda mandalını sıcağa al bu şekildede dediğin gibi davranıyorsa araban hemen servise git beklemeden.

kolay gelsin
dodi
fanı sonuna kadar açıyorum. ısıyı sonuna kadar açıyorum. bunun haricinde klima ve dışardan hava girişini kapatıyorum bu şekilde rolantide çalışırken gaza basınca hararet düşüyo. ama bugun hemen hemen aynı yolu yaptım daha geç çalıştırdım klimayı(yani komple geç çalıştırdım. dur kalk trafik vardı yapmadı.

h k
20/01/2007, 10:57
Ozzy durum normal. kalorifer aracin hararetini düsürür

aklinizda olsun , eger yolda giderken falan aracin harareti aniden yükselirse hemen kaloriferi sonuna kadar sicaga alin yardimi olacaktir.

OzzY
20/01/2007, 10:58
abi ben kaloriferi açınnca değil gaz verince düşüyo :D

ümit yanardağ
20/01/2007, 11:37
Ozzy selam seni tanıyamadığım için msn ye kayıt edemedim kusura bakma tekrar eklersen görüşürüz

Mısafir
20/01/2007, 11:54
Abi konudan biraz bağımsız ama babamların şirketin emektar bi kartalı vardı. Biz de abimle kartalı alıp gezmeye çıkmıştık. Tabi o da bende doğru dürüst araba süremediğimizden bi süre sonra kaput altından buhar çıkmaya başladı. Bi taksici durdu yanımızda adam kaloriferi açtı biz camlar açık kaloriferden pişerek yaz günü sahilde bi süre gittik sonra yavaş yavaş düştü hararet. Aklınızda olsun. Hararete kesin çözüm kalorifer.

mTk
20/01/2007, 13:03
Soğuk karlı buzlu günlerde saatlerce yol gittiğim halde arabanın ısınmadığı olmuştu. Kaloriferi kapatıyorum gosterge yükseliyor açıyorum düşüyor. Yani dua edin sizinki dizel değil. :)

OzzY
20/01/2007, 13:25
dizel arabada var onun ki beter canım....

ama ilginç gelen gaza basınca düşmesi

Sezgintr
20/01/2007, 13:46
Evden çıkarken kaloriferi açıyorum tam ben işyerine geliyom (10-15dk) araba daha yeni ısınıyo. Dizeller çok geç ısınıyo bu kış aylarında arabada montla oturuyorum.

kadoku
20/01/2007, 14:13
valla benimkine 2dk yetiyor 8D

the_Algn
20/01/2007, 15:17
Soğuk karlı buzlu günlerde saatlerce yol gittiğim halde arabanın ısınmadığı olmuştu. Kaloriferi kapatıyorum gosterge yükseliyor açıyorum düşüyor. Yani dua edin sizinki dizel değil. :)

bence bir sorun var gibi saatlerce giden motor nasıl ısınmaz...

Misafir2
20/01/2007, 15:19
sorunlu senınkı ozanım servıse müracat et kardeş problemı çözsünler

mTk
20/01/2007, 16:15
bence bir sorun var gibi saatlerce giden motor nasıl ısınmaz...

Hayır hiçbir sorun yok. Kışın karlı buzlu havalarda böyle bu iş. Hele vitesi boşa attığında ibre resmen düşüyor. Babamın dizel c-maxı da böyle.

Muhendis06
20/01/2007, 18:49
Benim MJ 75 HP'de soguk havada hayli gec isiniyor. Sabah 20 km yolum var, eger hava 0C civariysa motor ilk 6 km'den sonra isinmaya basliyor, 10. km'de isinmis oluyor.

uzman
20/01/2007, 20:53
sanırım,senin gaz verme anın termostat açma zamanına denk geldi,zaten gazda verince krankın hareketininde hızlanması ile devir daim pompasıda hızlanır,bunun sonucunda dediğin durumla karşılaşman olası,diğer denemelerinde aynı şeyi yapmadığına göre sanırım dediğim gibi,bence birkaç denemeden sonra durumu netleştirirsin,bence sorun yok gibi gözüküyor.

OzzY
20/01/2007, 22:14
yok yok her denemede yapıyo sadece hareket halinde görmedima ama gözümden kaçmış olabilir ama rolantide iyice ısınana kadar yapıyo

SANtO
21/01/2007, 14:04
bendede aynı şey oluyo. bencede devridaimin artmasından oluyo bi sorun yok yani.

ORACLE
22/01/2007, 12:08
Abi benimkide kısa bir sürede ısınıyor ancak ibre ortaya geldimi bir daha kesinikle kaloriferde açsam uzun yolda yapsam hiç düşmüyor.
Hep sabit sıcaklıkta ?? Zaten bu şekilde olması lazım değil mi.

Misafır
22/01/2007, 12:10
aynen fatih.
bende de seninki gibi

Korhan
22/01/2007, 13:54
Abi benimkide kısa bir sürede ısınıyor ancak ibre ortaya geldimi bir daha kesinikle kaloriferde açsam uzun yolda yapsam hiç düşmüyor.
Hep sabit sıcaklıkta ?? Zaten bu şekilde olması lazım değil mi.

Aynen benim de bu şekilde.