PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : P0657 hata kodu

eduymaz
18/03/2013, 13:45
Aracım soğuk havada arıza lambası yakıyor.bilgisayara bağladık bu hatayı veriyor sebebi ne olabilir.

Hata kodu p0657
-ana röleden önceki ve sonraki voltaj uyumu
-aralıklı

Du Hast
18/03/2013, 19:19
Aracım soğuk havada arıza lambası yakıyor.bilgisayara bağladık bu hatayı veriyor sebebi ne olabilir.

Hata kodu p0657
-ana röleden önceki ve sonraki voltaj uyumu
-aralıklı

Hata eğer ünitenin aldığı gerilim iki adet ayarlanmış eşik değerine göre main rölenin çıkışında büyük( eşik değeri üzeri gerilim detayı) veya küçük ( eşik değeri altı gerilim detayı ) ise tespit edilmektedir.

Diyor elearn.

Akü ne durumda acaba?

eduymaz
19/03/2013, 13:26
Akü iyi durumda ışığı yeşil yani voltajlı bakımlı konumunda görünüyor

muratxx5
19/03/2013, 13:40
konnektörlerde bir kaçak veya soğuğuduğunda büzüşmeden kaynaklı anormal bir temas voltaj değerlerini değiştiriyor olabilir. engine control module (ecm) deki kabloları bir kontrol edin bence..

eduymaz
20/03/2013, 10:03
konnektörlerde bir kaçak veya soğuğuduğunda büzüşmeden kaynaklı anormal bir temas voltaj değerlerini değiştiriyor olabilir. engine control module (ecm) deki kabloları bir kontrol edin bence..

2 gündür hava sıcak yapmıyor kablloları kontrol ettim temizledim..Havanın soğumasını bekliyorum bir daha deneyecem

sadece_erhan
20/03/2013, 12:36
Bende dün bağladım b1901 ve b1902 hatalarını vermiş.

B1901 windscreen motor feedback
b1902 hot cold air mixture actuator

hataları var, digital klimayı resetledim ama kontrol edemedim acele işim vardı. akşam tekrar bağlayıp bakıcam.
bazı durumlarda (akü değişimi gibi) servo motorlarının hizası kayıyomuş, resetleyerek tekrar hizalama yapılabiliyormuş.

kısaca resetleme işlemi
motoru çalıştırın, 40 sn dolmadan auto ve manuel tuşlarına basılı tutun, ekranda geri sayım başlıcak, 3,2,1 şeklinde. ekranın şoför tarafı sıcaklık alanında geri sayım olurken yolcu tarafı sıcaklık alanında da "0" ya da "1" değeri görünecek. 1 değeri önceki hizalamanın hatalı olduğu, "0" değeri önceki hizlamanın doğru yapıldığı anlamına geliyor, geri sayım bitip "0" olduğda manuel ve auto butonlarını bırakın, içerde servo motorlar kendini hizalicak (o esnada garip seler geliyor zaten konsoldan).

ben aynen yaptım ama önceki hizalamanın "0" ya da "1" değeri vermesi gerekirken "2" değerini verdi. bilmiyorum ne anlama geliyor, hala araştırıyorum...

muratxx5
20/03/2013, 12:39
manuel dediginiz mono mu acaba?
benimdesağ ve sol tarafta farkli sicaklik durumu var. boyle resetlesem duzelir mi acaba?

muratxx5
20/03/2013, 12:43
evet duzeldi.... nereden ne ogrenecegimiz hic belli olmuyor.. tesekkurler...

sadece_erhan
20/03/2013, 12:44
evet duzeldi.... nereden ne ogrenecegimiz hic belli olmuyor.. tesekkurler...

ne çabuk yaptın yaw :D inşallah benimkide düzelmiştir, peki önceki hizlama için "1" mi "0" mı yazı?

bu arada düzeltiyorum, "1" ise önceki hizlama hatalı, "0" ise önceki hizlama doğru demekmiş.

muratxx5
20/03/2013, 12:48
solda 0 yaziyorken sagda 2 vardi. sonra sifir oldu ikisi de.. fakat sonra tekrar yaptim tekrar sol sifir sag 2 oldu. tekrar ikisi da sifir oldu... bence bu kademe degeri. servo kademe farki varsa sifira getirip esitliyor sanirsam...

muratxx5
20/03/2013, 12:50
demekki benimki ayarsizken birtanesi sicak havayi baska yere kacirarak sogutmasina sebep oluyormus:) ilginc

sadece_erhan
20/03/2013, 12:51
yok değil ab, climate control self learning prosedürü bu şekildeymiş, bendede sabah iki taraf sıfırlandı, sen söyleyince hatırladım, inşallah düzelmiştir :D

bağlamışken emniyet kemeri dıt dıtıtınıda kapatıtım :D

allahın sevgili kulusun heralde :D nasıl denk geldi sana öyle, bende aynı şeylere bakıyordum tam :)

muratxx5
20/03/2013, 12:54
valla iyi denk geldi ben de arabada birini bekliyordum taze taze denedim allah razi olsun :)

muratxx5
20/03/2013, 12:57
emniyet kemeri ditina dikkat et menu de tek seferligine tekrar aktif etme secenegi geliyor. zamaninda ben da kapattirmistim arkadas karistirirken aktif etmis tekrar. kapatamadim sonra. gerci simdi rahat ... elmvar istedigim zaman mudahale edebiliyorum..

sadece_erhan
20/03/2013, 13:00
aynen bende öyle yaptım, benim elm327 bluetoothlu, bağlantı sıkıntısı vardı, 6 ve 14. pinler arasındaki 120ohm luk direnci söküp 6 ve 14. pinlerin ikisinide ayrı ayrı 100ohm direnç ve 500pf kondansatörle 4. pine bağladım düzeldi. bu fiatecuscanın cep versiyonu olsa tam süper olur yani