PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : okuyunnnnn ve anlayınnnn!!!!

su uygun
19/08/2007, 23:36
Herkese merhaba. Ben şu 3 sayfa boyunca eleştirdiğiniz SABAH ANKARA muhabiri SERPİL UYGUN. İçinizde bana ulaşmak isteyip de başaramayanlar olmuş. Benimle yaptığım haberle ilgili eleştirilerinizi okuma fırsatını yeni buldum. Görülen o ki, sizler sadece arabalarla ilgilenen, şu akıllı geçinen tayfadansınız. Haberin bana ne şekilde aktarıldığını bilmeden, ukala ukala konuşmak size göre gayet normal anlaşılan. Öncelikle şundan söz etmeliyim : Haberi yapmak için geldiğimde bana BİRMOT tarafından yapılan bir etkinlik olduğu söylendi. Defalarca insanlarla konuşmaya çalıştım ama düzgünce cevap veren olmadı. BİRMOT bize o dönemde reklam veriyordu. Reklam veren firmaların düzenledikleri etkinlikleri izler, gerekli görürsek haberini yaparız. Bizim dışımızda gazetede haberinizin çıkmadığından yakınıyorsunuz. Ve bizde çıkan haberi de topa tutuyorsunuz. Benim yazdığım haberde web sayfanızın adresi vardı. Ama sizler gazetenin sayfa düzenini, tek kelime bile fazla olduğunda haberden çıkarıldığını bilmediğiniz için bilmeden konuşmuşsunuz. Ayrıca web adresiniz yayın sorumlum tarafından reklam içeriyor diye çıkarılmış da olabilir. Haberin önemine gelince bu bir etkinlikti. Gazetede tam sayfa yer ayrılmasını beklemeniz zaten bir hata. Şimdi yazılan eleştirlere izninizle cevap vereyim : SAYIN CİHAN; Grande Punto yerine GARDEN Punto yazıldığı için eleştirmişsin. Bu konuda haklısın. Ama emin ol o sayfalar en az 5 kere kontrol ediliyor. Yılda bir kere yanlışlık yapıldıysa bu size denk gelmiş. SAYIN SHOPARR aynı eleştiriyi sende yapmışsın ve SERPİL UYGUN bir şey düşünüyorum. Sorun SERPİL'DE demişsin. Artık ne düşünüyorsan söyleyebilirsin. SAYIN UNİK06 gazeteyi aramış bana ulaşamamışsın. Keşke birkaç kez daha deneseydin, nasıl kolay ulaşılacağını anlardın. SAYIN FEMOLİ etkinliği BİRMOT değil, biz yaptık demişsin. Bana söyleneni aktardım. Ayrıca fotoğrafını çekmadiğim için HAİN demiisin. Daha hayırlı bir şey yaparsan belki boy boy fotoğrafların çıkar gazetelerde :) SAYIN AWD, milliyet olsaydı böyle olmazdı demişsin. O zaman milliyete haber verseydiniz de o gün yanınıza geliyor muydu görseydik. SAYIN LİNONS Star muhabirinin de geldiğini fakat ses çıkmadığını söylemişsin. Bunu AWD ile bir kez daha paylaş da kimler gelmiş kimler gitmiş anlaşılsın. Ayrıca SABAH'IN ANKARA EKİ işte ne olacak, zorlama haberlerle doluyor gibi cümleler kurmuşsun. Haberler nasıl yapılıyor. Muhabirler nasıl çalışıyor bilip bilmeden bu tip cümleler kuramazsın.Sizin haber için gerçekten de bir düzeltme yapılamazdı. SAYIN MiSAFİR bu haberi yapan HATUN olarak, :) mail adresime ulaşmak istemişsin, gerekli düzeltmeler için. Mail adresim : uygunsu@gmail.com SAYIN FLU, en azından anlamaya çalıştığın için teşekkür ederim. Araba düşkünü aklı başka şeylere çalışmayan tipler gibi konuşan bu kişiler arasında hem cinsim tarafından empati görmek biraz iyi geldi:) SAYIN OZZY sadece yuhh demişsin. Aynısını size iade ediyorum. SAYIN RYU fotoğraf için ben bile daha iyi çekerim demişsin. ve SAYIN YAMTAROO da profesyonel olmadığı ap açık demiş. Sizlere yaptığım işleri ve kimlerin fotoğraflarını çektiğimi anlatmak isterdim ama yine de utanmayacağınızı düşünüyorum. O fotoğrafın kullanılma amacı kalabalık araçların bişr araya geldiğini göstermek içindir diye düşünüyorum. Kaldı ki, biz muhabirler genellikle fotoğraf seçimine karışmayız. İçinizde haberin çok saçma olduğunu söyleyenler de olmuş. Yaptığını işin değerini ve bize verilen bilgiyi bir kere daha gözden geçirin belki size ayrılan yeri ne kadar hak ettiğinizi anlarsınız.!!!

emre
19/08/2007, 23:50
sayın gazeteci yaptığınız habere yorum yapmamış biri olarak yazdığınız yazınızı koplayaladım ve sizin hakkınızda yazdığınız genellemeden dolayı dava açıcam nasıl bu kadar saygısız insanlarında haber muhabiri olarak görev yaptığını sabah gaztesine mail atarak kınayacağım lütfen önce saygı ve hoş görü sahibi olduktan sonra köşe yazarı yada muhabir yada gazete ki sıfatın herneyse onu olursan belki beğinsizlerin ilgilendiği bir haber yapmak yerine daha memleket meseleleri içeren haberler yaparsın yazık doğrusu...

misafir3
19/08/2007, 23:50
serpil hanım burda buyuk bı yanlış anlasılma olmuskı kımse kımsenın hakkında kötü dusunecenı sanmıyorum burdakı ınsanların hepsı gercekten durus ve degerlı ınsanlar...ben arkadaslarımın hep yanındayım hem bızler gp cıler olarak arbalarımıza gercekten duskunuz vede .(Görülen o ki, sizler sadece arabalarla ilgilenen, şu akıllı geçinen tayfadansınız.)bu kelımende hıc guzel degıl senın bu sekılde konusman hıcte hoş olmamıss.ıcını baya dokmusuunkı olaylar senı baya kzıdırmıs..sunuda solım bız gpcıler olarak hep bır aradayız ve sıızın arkadaslarım adın ayapmıs oldugunun butun laflardan oldukca rahatsız oldugumu belırtım..

su uygun
19/08/2007, 23:55
sizxlerin kurmuş olduğu cümlelerinizi tekrar okuyun
GAZETECİYE BAK, SABAH GAZETESİ İŞTE...VS.. bunlar ne kadar hoş acaba?? Beni nasıl eleştirdiğinize dikkat ederseniz olayın ETKİYE TEPKİ OLDUĞUNU ANLARSINIZ...

SANtO
19/08/2007, 23:55
Yaptığını işin değerini ve bize verilen bilgiyi bir kere daha gözden geçirin belki size ayrılan yeri ne kadar hak ettiğinizi anlarsınız.!!!

Ne kadar yer hakettiğimize sizmi karar vereceksiniz? Bence siz burada yapılan paylaşımları aşağılayana kadar yaptığınız işe daha fazla özen gösterin ve işinizi iyi yapın.

su uygun
19/08/2007, 23:59
işimi iyi yaptığım için bir açıklama ve eleştirilerilerinize cevap vermek istedim!!! hakısızlığa uğramış biri olarak, eleştirilerinizin ne kadar üzücü olduğunu anlayın artık.:(

su uygun
20/08/2007, 00:00
beğinsizlerin ilgilendiği bir haber yapmak yerine daha memleket meseleleri içeren haberler yaparsın yazık doğrusu...

son cümlenizi anlayamadım..BEĞİNSİZLERİN DERKEN??

Dikici
20/08/2007, 00:03
sizxlerin kurmuş olduğu cümlelerinizi tekrar okuyun
GAZETECİYE BAK, SABAH GAZETESİ İŞTE...VS.. bunlar ne kadar hoş acaba?? Beni nasıl eleştirdiğinize dikkat ederseniz olayın ETKİYE TEPKİ OLDUĞUNU ANLARSINIZ...

ben baktım.ayrıca sizinkilerede baktım.pek bi fark yok.etkiye werilen tepki etki olmamalıdır...ozzy yuh demiş aynen geri iletiyorum demişsiniz.ozzy adlı yönetici saygısızlık yapmışsa siz niye yapıyorsunuz...we bu saygısızlığı eleştiriyorsunuz...tekrara söylüyorum etkiye werilen tepki etki olmamalıdır...

emre
20/08/2007, 00:08
bakın size hak veerilmesini istiyorsanız anlayışlı ve yapıcı olmanızı tavsiye ederim yaşınız 23 olmuş ve önemli bir gazetede muhabirlik yapmaktasınız mesleğinizin zorluğunu bilen var bilmeyen içinde olduğunuz işin zorluğunu bilen var bilmeyen burdaki kötü eleştirilere yapıcı yaklaşırsanız sizden özür dilemesini her kez bilecektir merak etmeyin arabadan başka hiçbirşey düşünmeyen insanlar değilizama öyle geliyor ki bana siz yapılan eelştirilere karşı olgunluğunu koruya bilecek bi insan değilsiniz...
ayrıca o cümlede bahsettiğim şey Görülen o ki, sizler sadece arabalarla ilgilenen, şu akıllı geçinen tayfadansınız. diye bahsettiğiniz yazıya karşı bir atıftır...

su uygun
20/08/2007, 00:11
[quote=emre;108441]arabadan başka hiçbirşey düşünmeyen insanlar değilizama öyle geliyor ki bana siz yapılan eleştirilere karşı olgunluğunu koruya bilecek bi insan değilsiniz...

Öyle olduğunu umuyorum. yazdıklarınızı okuyunca pek öyle anlaşılmıyor. ayrıca şimdiye kadar birçok konuda eleştirildim ve hepsine sakin ve olumlu şekilde cevap verdim ama hiçbirisi sizin gibi aşağılayıcı değildi...

su uygun
20/08/2007, 00:19
ayrıca SAYIN EMRE, benden HATUN diye bahsedilen ortamda. Görülen o ki, sizler sadece arabalarla ilgilenen, şu akıllı geçinen tayfadansınız. diye düşünmemek elde mi?? tekrar söylüyorum lütfen empati yapınız...

Dikici
20/08/2007, 00:20
[quote=emre;108441]arabadan başka hiçbirşey düşünmeyen insanlar değilizama öyle geliyor ki bana siz yapılan eleştirilere karşı olgunluğunu koruya bilecek bi insan değilsiniz...

Öyle olduğunu umuyorum. yazdıklarınızı okuyunca pek öyle anlaşılmıyor. ayrıca şimdiye kadar birçok konuda eleştirildim ve hepsine sakin ve olumlu şekilde cevap verdim ama hiçbirisi sizin gibi aşağılayıcı değildi...
ilk mesajınızda şu sözü sölemişsiniz..
"SAYIN OZZY sadece yuhh demişsin. Aynısını size iade ediyorum."

bencede çok olumlu. değlilmi?

SANtO
20/08/2007, 00:21
Lütfen gerginliğe yol açacak mesajlar atıp tartışmayı uzatmayalım.

microab
20/08/2007, 00:22
Muhabir olduğunuzu söylemişsiniz fakat Türkçe'den dahi haberiniz yok.
Bu da olayın daha da üzücü bir boyutu.Cümle büyük harfle başlar,yoksa öyle değil mi idi?

Attığınız başlıkdan(Yukarıda),takındığınız tavra ve kullandığınız üsluba kadar neresini tutarsan tut elinde kalıyor,o derece kötü yazılmış bir yazı.

Gerekli görürsek haberini yaparız demişsiniz,yani kafamıza göre takılırız,yalan yanlış artık ne denk gelirse yazarız,millet bize ne dedi ise,araştırmaya gerek yok öyle mi?Tüm muhabirler bu şekilde davranıyor ise vay halimize...

"Görülen o ki,sizler sadece arabalar ile ilgilenen,şu akıllı geçinen tayfadansınız" demişsiniz demesine de,sanırım sizde muhabir olamayıp muhabirim diye geçinenlerdensiniz.

Sitede bi akademik kariyer tartışması yapmadığımız kalmıştı,onu da yapacaz sayenizde...

Dikici;abicim müthiş bi adamsın böyle devam;) Akıl yaşta değil başta imiş,aynen öyle yani...

brvhgt
20/08/2007, 00:23
burda yüzlerce insan var hepsinin iyi kötü işi var kariyeri var okuduğu bir okul ailesi var nasıl oluyorda sadece araba meraklısı oluyoruz yani size hatun dendi diye böylemi olunuyor hatun kötü bir lafmı sanırım diğer benzetmelerden daha iyi

grandecaglar
otomobil bir tutkudur başka birşey demiyom :D:bye10000:

erdiyilmaz
seLamLar...

onceLikLe 5-6 ay once konu aciLmis bir basLiga ya da eLestiriye suan cevap veriyor oLmaniz; mesLeginize ne kadar iLgiLi, aLakadar oLdugunuzu en acik sekLiyLe bizLere acikLamakta.

yazdikLarinizdan cogu kisi birsey anLamadi. cunku fi tarihinde konusu oLmus eLestiriLere, ayLar sonra cevap vermek gibi bir gafLet var ortada. cogu kisi sizin bu anLamsiz cikisiniza anLam veremedi.

grandepuntotr aiLesi buyuk bir topLuLuktur. eLbette bizLer burada firma/kurum/kisiLeri eLestirecegiz. ~okuyunnnnn ve anLayinnnnnn~ diye bastira bastira bir basLik acmis oLmaniz, insanLara karsi ne denLi saygiLi oLdugunuzu ortaya koyuyor. sizLeri eLestiren insanLara kuLak vermek yerine, insanLarin kuLakLarini cekmeye caLisiyorsunuz. bunu bir basin mensubuna yakistiramadik. son derece terbiyesizce bir davranis sergiLemissiniz.

konunun daha fazLa uzatmayacagim. hakkinizda sabah gazetesinin isLem yapmasi icin, her turLu maddi, manevi, hukuki hak arama isLemLerini basLatacagiz.

saygiLarimLa

Erdi YILMAZ
GrandePuntoTR Kurucu ve Yoneticisi

emre
20/08/2007, 00:24
serpil hanım ben daha fazla sizinle empati hakkında tartışmayacağım yapmış olduğunuz sayısızlıktan ötürü sabah gazetesine şikayet maili attım bundan sonrasını editörlerinizle konuşursunuz editörleriniz sizi haklı bulursa HAKLISINIZ demektir.
teşekkürler.iyi akşamlar.

şekerlioğlu
20/08/2007, 00:26
galiba sizde aşağılama öyle değil böyle olur deyip o yazıyı kaleme aldınız,gazeteciyim diyorsunuz,en hoşgörülü olması gereken bir iş yapıyorsunuz ama eleştirdiğiniz arkadaşlardan,fazlanız var eksiğiniz yok maşallah. yapılan eleştirilere medeni bir şekilde açıklamada bulunmak yerine,çoçukca bağırıp çağırmak gibi bir basitliğe düşmüzsünüz.ne diyeyim allah size akıl fikir versin.

su uygun
20/08/2007, 00:30
[quote=microab;108451]Muhabir olduğunuzu söylemişsiniz fakat Türkçe'den dahi haberiniz yok.
Bu da olayın daha da üzücü bir boyutu.Cümle büyük harfle başlar,yoksa öyle değil mi idi?

Attığınız başlıkdan(Yukarıda),takındığınız tavra ve kullandığınız üsluba kadar neresini tutarsan tut elinde kalıyor,o derece kötü yazılmış bir yazı.

Gerekli görürsek haberini yaparız demişsiniz,yani kafamıza göre takılırız,yalan yanlış artık ne denk gelirse yazarız,millet bize ne dedi ise,araştırmaya gerek yok öyle mi?Tüm muhabirler bu şekilde davranıyor ise vay halimize...

Attığınız BAŞLIKDAN demişsiniz. DAN değil TAN olmalıydı. Yazılarımı üzüntüyle ve aceleyle yazdığım için hatalar muhtemel. ama siz bununla da dalga geçmeyi fırsat biliyorsunuz.Yazıkk.. içinzden birinin anlayacağını umuyordumm...:(

microab
20/08/2007, 00:30
Bu arada bahsi geçen konuyu bulana kadar da göbeği çatlıyor insanın,tarih olmuş tarih...

brvhgt
20/08/2007, 00:34
[quote=microab;108451]Muhabir olduğunuzu söylemişsiniz fakat Türkçe'den dahi haberiniz yok.

Attığınız BAŞLIKDAN demişsiniz. DAN değil TAN olmalıydı. Yazılarımı üzüntüyle ve aceleyle yazdığım için hatalar muhtemel. ama siz bununla da dalga geçmeyi fırsat biliyorsunuz.Yazıkk.. içinzden birinin anlayacağını umuyordumm...:(
tamamda sonuç ne neypmalıyız ne istiyorsunuz iki dakikada küçük emrah tiriplerine girmeye gerek yok çok eski bir mevzu niye bukadar alevleniyor:whip0000:

su uygun
20/08/2007, 00:34
galiba sizde aşağılama öyle değil böyle olur deyip o yazıyı kaleme aldınız,gazeteciyim diyorsunuz,en hoşgörülü olması gereken bir iş yapıyorsunuz ama eleştirdiğiniz arkadaşlardan,fazlanız var eksiğiniz yok maşallah. yapılan eleştirilere medeni bir şekilde açıklamada bulunmak yerine,çoçukca bağırıp çağırmak gibi bir basitliğe düşmüzsünüz.ne diyeyim allah size akıl fikir versin.

çok üzgünüm.. ve tepkim bir o kadar büyüktü..:( size göre bu çocukça ama bana göre sadece üzüntünün uzantısı... iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batırmalı insan. ben bu olaydan sonra kendime pay çıkaranildim ama ya siz?? ayrıca fi tarihinden olması ne kadar önemli. sonuçta yaptığım haberden sonra sizin sitenizde arkamdan bu tarzda konuşulduğunu nereden bilecektim.. tesadüf eseri öğrendim..

su uygun
20/08/2007, 00:36
[quote=su uygun;108457]
tamamda sonuç ne neypmalıyız ne istiyorsunuz iki dakikada küçük emrah tiriplerine girmeye gerek yok çok eski bir mevzu niye bukadar alevleniyor:whip0000:

anlayışşş bekliyorumm.. açıklamalar için özür karşılıklı olarak... yeterli mi??mevzuyu yeni gördüğüm için açıldı..

brvhgt
20/08/2007, 00:38
nerden öğrendiğinizi sorabilirmiyim sakıncası yoksa

su uygun
20/08/2007, 00:39
nerden öğrendiğinizi sorabilirmiyim sakıncası yoksa

arkadaşlarım formu incelerken bulmuş. bunun önemi nedir?

brvhgt
20/08/2007, 00:45
arkadaşlarım formu incelerken bulmuş. bunun önemi nedir?

3 5 ay önceki bir konunun önemi sizin için neyse en az onun kadar önemi var diye düşünüyorum yoksa düşünmeyimmi sizin için bir sakıncasımı var sanki biri veya birileri sizi iyice gazlamış

su uygun
20/08/2007, 00:47
sakıncası ytok neden merak ettiğinizi öğrenmek istedim hepsi bu.

Fangio
20/08/2007, 00:49
Bu komedi nedir arkadaşlar? :)

su uygun
20/08/2007, 00:51
Bu Komedi Yakinda Trajediye Dönüşecek...anlayişiniz Için Teşekkür Ederim.. (!)

brvhgt
20/08/2007, 00:53
Bu Komedi Yakinda Trajediye Dönüşecek...anlayişiniz Için Teşekkür Ederim.. (!)

sen önce soruma cvp ver sonra bizi tehdit et insanların canını sıkma zırt diye ortaya çıkıp ukela insan

su uygun
20/08/2007, 00:57
sen önce soruma cvp ver sonra bizi tehdit et insanların canını sıkma zırt diye ortaya çıkıp ukela insan

NE TEHDİTİ? SİZ BENİ TEHDİT EDİYORSUNUZ...HANGİ SORUYA CEVAP VERMEDİM TANRI AŞKINA ? BİRAZ DAHA KİBAR OLAMAZ MINIZ?

erdiyilmaz
20/08/2007, 00:59
arkadasLar, ortamin gerginLesmemesi icin konuyu kiLitLiyorum.

eLestiriLerimizi yukarida beLirttigim maiL adresi yoLuyLa yapabiLiriz,

GrandePuntoTR buyuk bir aiLedir, arada bu tur durumLar oLacaktir, onceden de benzer konuLar yasamistik. ortam gerginlesmesin daha fazLa.

hepinizi saygiyLa seLamLiyorum.

erdiyilmaz
20/08/2007, 01:47
AYRICA LÜTFEN ŞU ARABA MANYAKLIĞI KONUSUNDA ÖZÜR DİLEDİĞİMİ DİĞER ÜYELERE AKTAR...

femoli
20/08/2007, 18:03
SAYIN FEMOLİ etkinliği BİRMOT değil, biz yaptık demişsin. Bana söyleneni aktardım. Ayrıca fotoğrafını çekmadiğim için HAİN demiisin. Daha hayırlı bir şey yaparsan belki boy boy fotoğrafların çıkar gazetelerde :)

Bir dakika artık yazmayacağım demiştim ama bunun altındada kalacak halim yok

Pardon hanımefendi aylar sonra gelip sönmüş bir konuyu alevlendirip birde özürmü bekliyorsunuz .

Birmot değil biz yaptık .Bana söyleneni aktardım kime sordunuz acaba öğrenebilirmiyim geldiniz kimi yakaladıysanız bişiler sordunuz bir foto çektiniz gittiniz . bumu sizin gazetecilik anlayışınız hani araştırma gazetecilik anlayışınız . Hazır ekmek var yermisiniz ?

Birde benim yazdığım msj neresinden anladınız bilmiyorum ama espritüel yazılmış bir msj dı daha öncelerinide okumuşsanız anlarsınız...

önceliklede bana daha hayırlı demekle neyi kast ettiniz onu anlayalım birde hayırı şerri sizden öğrenecek halim yok ben den küçüksün lütfen, Senin kendine hayırın varsa kendi gazetenden kendi boy boy fotolarını yayınla.... :):):):):):):):)

Son cümlen için özür bekliyorum .......