PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lastik Balata diskten gelen ses !!!

illisyonist
16/03/2013, 22:06
Herkese iyi akşamlar

aracımın sag balatasından ses gelmekte yalnız ses fren yaparken degil araç yürürken gelmekte bir hafta kullanmadım bu ses gelmeye başladı sanki bi yere sürtüyormuş yada paslanmış rulman gibi ses gelmekte balataların durumuda orta halli bitmişte degil daha önce bu tarz sıkıntı yaşayan arkadaşlar oldumu acaba şimdiden teşekkürler...

halils2
16/03/2013, 22:40
ciyk şeklinde bir sesse bahsettiğin balata ve disk arasına kum tanesi gibi bir şey giriyor araç hareket ettikçe ses yapıyor balatalara söküp temizleyip denemen gerek . aks rulmanı bozulduğunda da ses yapar ama birden ortaya çıkmaz ve seyir halindeyken ilk başladığı zamanlarda 90 100 gibi ya da daha yüksek hızlarda belli etmeye başlar rulman iyice dağıldıkça daha düşük hızlarda da duyulur ama birden bire ortaya çıkmaz en azından ben daha birden çıkanına rastlamadım.

illisyonist
16/03/2013, 22:46
benimde tahminim o açıkçası yani 1 hafta kullanmadıktan sonra tozlanmış olabilecegini düşünüyorum yarın filtreleri yagları degiştirirken onlarıda söküp temizleriz artık teşekkürler

halils2
16/03/2013, 22:48
önemli değil araç dediğin gibi yattıysa tozdan diske gelen sudan nemden pas falan yaptıysa diskle balata arasına almıştır tozu pası. kolay gelsin