PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grandepunto Emotion Cam açma, klima ve çakmaklık ışıkları?

altayarslan
13/03/2013, 19:25
Arkadaşlar, 2009 model GrandePunto- Emotion sahibiyim aracımın ışıklandırma sistemi ile ilgili sizlere soracağım; Aracımın kontağını mar konumuna aldığımda ya da aracımı çalıştırdığımda far ve park kumandası kapalı (0) konumunda iken cam açma kapatma butonları, direksiyondaki radyo ses açma butonları, klima kontrol butonları, çakmaklık ışığı yanıyor. Park konumuna aldığımda bilgi ekranı ve gösterge ışığı yanıyor. Bu tuş takımı aydınlatmaları park ile beraber yanması gerekmiyormu? Yoksa belirli bir süre sonra bu tuş takımı aydınlatmaları kendiliğinden kapanıyormu (Mar konumunda parklar kapalı iken), belirli bir süresimi var aklıma takıldı, yoksa aydınlatma sisteminde bir arızamı oluştu diye merak ediyorum? Beni bu konuda bilgilendirirseniz memnun olurum, şimdiden teşekkür ederim...

byspayn
13/03/2013, 20:07
Tamamen normal bir sistem. Herhangi bir problem yok. Bazı araçların göstergeleri nasıl kontağı açınca yanıyorsa bizimki de o hesap. Hatta kontağı kapattıktan bir süre sonra daha yanmaya devam eder cam butonları. Sönmesi için ya yaklaşık 1 dakika beklemeniz ya da kapıyı açmanız gerekir.

altayarslan
13/03/2013, 23:46
Önceki sorum biraz kafa karıştırıcı olmuş sanırım daha sade bir dille sorayım :-)

Aracın kontağı mar konumunda ve park kolu 0 yani kapalı iken cam açma butonları , teyp butonları, direksiyon butonları, sunroof un açma kapatma butonu ve klimanın butonlarının kısaca bütün butonların aydınlatma ışıkları yanıyormu? Merak ettiğim konu bu arkadaşlar...

fhmnl
14/03/2013, 01:51
Cewap veriyorum evet