PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Shell fulsave???

hakan3548
13/03/2013, 16:46
Arkadaşlar aracımı alalı dört ay olmasına ve şu ana kadar vpover,PO ve en son olarak da Totalden mazot almış biri olarak hala hangi yakıtı almalıyım,hangisi daha ekonomik ve bizim motorlar için daha uygundur çözemedim.Çok kararsızım bilemiyorum.Çevremde ise shell fulsave aldığını ve yıllardır hiç sorun yaşamadığını söyleyenler olmasına karşın ben bu yakıtın kalın olduğunu(eski kırsal motorinin yeni hali) bu yüzden de belli bir süre sonra motora belki bir zararı olabileceğini duymuştum biryerlerden.Ama çevremde kullandığını söyleyenler de ekonomisinin çok iyi olduğunu özellikle belirtiyorlar.Fulsave yi rahatlıkla kullanabilir miyiz yoksa bizim arabalar için vpover en iyisi mi?Lütfen kullananlar varsa yazsın,çok kararsızım...

aposport
13/03/2013, 17:04
hocam merhaba,

Son 6 aydır Total Excellium alıyordum. Opet ten sonra ilaç gibi gelmişti gerçekten. Ciddi fark vardı.

Son aydaki 2 depomu deneme amaçlı Shell Fuel Save aldım.

Çoğu kişi arabanın motor sesinin bile değiştiğini, daha atak ve tasarruflu olduğu yazıyor ama ben pek bir fark göremedim. Galiba psikolojik. :P

MethyLen
13/03/2013, 17:04
Benim arabam benzinli mazot konusunda yorum yapmak doğru olmaz. Ama ben benzinde Shell'den vazgeçmem. Bir de renkleri sarı kırmızı olmasa :)

Zor da kalırsam shell yoksa opet.

hakan3548
13/03/2013, 17:09
hocam merhaba,

Son 6 aydır Total Excellium alıyordum. Opet ten sonra ilaç gibi gelmişti gerçekten. Ciddi fark vardı.

Son aydaki 2 depomu deneme amaçlı Shell Fuel Save aldım.

Çoğu kişi arabanın motor sesinin bile değiştiğini, daha atak ve tasarruflu olduğu yazıyor ama ben pek bir fark göremedim. Galiba psikolojik. :P
Peki son iki depo kullandığınız fuel save ekonomi olarak farketti mi? Total excellium da çok övülen bir yakıt, kaldıki ben de en son totalden aldım ama aklım fuel save'de hala.Enjektör vs. sorun çıkarmaz herhalde.

aposport
13/03/2013, 17:20
opetten sonra totalde depo başı 35- 40 km fazla yol yaptım.

ama total den sonra shell de depo başı fark göremedim. Motor sesimde değişmedi. Ataklığıda farketmedi.

altanasci
13/03/2013, 17:21
shell gtl kullanıyorum ben hocam saat gibi çalışıyor motor performans ta çok iyi duman falan da atmıyor
6 depo harcadım

shell gtl çok daha iyi ama diğerlerine göre 50 70 km daha az yol yapıyor

PARS
13/03/2013, 17:41
shell fuelsave araçta yülendiğin zaman siyah duman yapıyor gaza bastığın zaman aynadan görürsünüz zaten fuelsave normal mazot gibi genelde ağır vasıtalar alıyor motor sağlığı için katklı motorin kullanın 1 depo yakıt kullanmayla anlayamazsınız hangi marka olursa olsun denemek amaçlıda olsa en az 3-4 depo aynı yakıtı almalısız ayrıca total den şaşmayın ben en uzun km total excellium ile yaptım uzun yol non stop 1281 km fullediğimde 43lt yakıt aldı..

hakan3548
13/03/2013, 19:13
shell fuelsave araçta yülendiğin zaman siyah duman yapıyor gaza bastığın zaman aynadan görürsünüz zaten fuelsave normal mazot gibi genelde ağır vasıtalar alıyor motor sağlığı için katklı motorin kullanın 1 depo yakıt kullanmayla anlayamazsınız hangi marka olursa olsun denemek amaçlıda olsa en az 3-4 depo aynı yakıtı almalısız ayrıca total den şaşmayın ben en uzun km total excellium ile yaptım uzun yol non stop 1281 km fullediğimde 43lt yakıt aldı..
1281 km miiiiiiiiiiii??????? Bu süperin de süperi valla... Ben şehiriçi 600 km göremedim daha bu da canımı çok sıkıyor. Shell gtl en pahalı mazot.Vpover daha ekonomik olmaz mı onun yerine?

aykut_1914
13/03/2013, 23:42
hocam duydugunuz şey dogru. bana bizzat pompacı söledi bunu,bende fuelsave ciydim eskiden ucuz diye :) pompacı bana,abi şıkır şıkır araban var bunu koyarak rezil etme motorunu dedii hayırdır dedim shellin dizelini alıyoruz işte falan. Abi bu bildiğin kırsal motorin dedi o gün bugündür gtl kullanıyorum müthiş performansı var :)

hakan3548
13/03/2013, 23:45
hocam duydugunuz şey dogru. bana bizzat pompacı söledi bunu,bende fuelsave ciydim eskiden ucuz diye :) pompacı bana,abi şıkır şıkır araban var bunu koyarak rezil etme motorunu dedii hayırdır dedim shellin dizelini alıyoruz işte falan. Abi bu bildiğin kırsal motorin dedi o gün bugündür gtl kullanıyorum müthiş performansı var :)
O zaman galiba en iyisi vpower,herkeste genel kanı bu galiba.Fuelsave bizim araçlara göre değil,en azından şimdilik...

ken01
14/03/2013, 12:30

Senin bu değerlerin sanırım uzun yolculukta tek kademede kontak kapatmadan yaptığın değere benziyor. ama süper bir sonuç. hangi yol güzergahında ulaştın bu sonuca. km de 145 kr. muhteşem yani. bende son 5 depodur total exellıum kullanıyorum. menzilde gerçekten diğerlerine göre en az 50 km farkettiriyor. bende memnunum.

ares86
14/03/2013, 13:19
ben sürekli fulsave alırım ne çekiş sorunum ne de duman atma sorunum oldu. ayrıca istasyon müdürleri pompacılara nedendir bilinmez vpower ve gtl satışına teşvik edilmesini söylemişler pompacı çalışan bir arkadaşımın bana söylediği ortada bir maddi kazanç var sanırım onlarda

PARS
14/03/2013, 13:21
benim yaptığım km edirne iskenderun arası idi bayram tatilinde istanbul trafiğini gece geç geçmiştim peygamber sabrı lazım 1800-2000 devir arası 6.vites 70-90 km arası acelem yoktu sakin sakin gittik bende şaşırmıştım ama devamlı aynı marka yakıt aynı marka motor yağ ve sürtünme direci az yakıt tasarruflu lastik en az c sınıfı ve yukarısı olması gerekir tüketim değeri yanlış anlaşılmasın lastik alırken mutlaka etiket değerlerine dikkat edin beyaz eşya nasılsa a sınıfı en az enerji lastiktede aynı..

shellcininabisi
14/03/2013, 13:36
vallaha ben yine aynı şeyi diyeceğim son 7 depodur İZMİR AYTEMİZ den fullüyorum. pompanın önünde BMW lerle sıra beklemek hoşuma gidiyor :) memnuniyet konusunda ise GAYET MEMNUNUM. hiç bir sıkıntı yok.. shell kullandığımda gaz pedalına basınca sanki boşluğa basıyormuşum gibi geliyor... bilen izmirli arkadaşlar bilir AYTEMİZ ÇINARLI en son 3.93 tü litresi.... forumlarda da bakıyorum DH de falan olsun , sıra beklerken (malum bütün izmir orda ) konuştuklarıma soruyorum pek memnun olmayan "ŞÖYLE ZARARI OLDU ARACIMA " diyeni pek görmedim.

ares86
14/03/2013, 13:56
vallaha ben yine aynı şeyi diyeceğim son 7 depodur İZMİR AYTEMİZ den fullüyorum. pompanın önünde BMW lerle sıra beklemek hoşuma gidiyor :) memnuniyet konusunda ise GAYET MEMNUNUM. hiç bir sıkıntı yok.. shell kullandığımda gaz pedalına basınca sanki boşluğa basıyormuşum gibi geliyor... bilen izmirli arkadaşlar bilir AYTEMİZ ÇINARLI en son 3.93 tü litresi.... forumlarda da bakıyorum DH de falan olsun , sıra beklerken (malum bütün izmir orda ) konuştuklarıma soruyorum pek memnun olmayan "ŞÖYLE ZARARI OLDU ARACIMA " diyeni pek görmedim.

şurayı incelemenizi tavsiye ederim Aytemiz Akaryakıt Şikayetleri - Şikayetvar (https://www.sikayetvar.com/firma/detay/aytemiz-akaryakit)

siyahinci83
14/03/2013, 16:36
ben Bpet den alıyorum euro dizeli 20.000 km dir kullanıyorum hem tüketim hemde yakıtta bir sorun yaşamadım en son hesapladığımda 21 kuruş yakmıştı aracım izmir şehir içi

hakan3548
14/03/2013, 18:14
ben sürekli fulsave alırım ne çekiş sorunum ne de duman atma sorunum oldu. ayrıca istasyon müdürleri pompacılara nedendir bilinmez vpower ve gtl satışına teşvik edilmesini söylemişler pompacı çalışan bir arkadaşımın bana söylediği ortada bir maddi kazanç var sanırım onlarda
İşte bu şekilde olumlu veya olumsuz gerçek kullanıcı yorumu hepimize daha doğru yolu gösterecektir,teşekkürler.

shellcininabisi
14/03/2013, 20:45
şurayı incelemenizi tavsiye ederim Aytemiz Akaryakıt Şikayetleri - Şikayetvar (https://www.sikayetvar.com/firma/detay/aytemiz-akaryakit)

hocam ben buradakileri almaya başlamadan tek tek okudum ;) ve bütün Türkiyenin bence 1 numaralı şikayet platformu ŞİKAYETVAR da sadece ama sadece 10 tane şikayet var. shell 378 tane , opet 367 tane şikayet var. bu da beni tatmin etmeye ve güvenmeye yeter. ki bu 10 şikayetin sadece 1 tanesi arıza ile ilgili iken geri kalanı hava basıyorlar , depomdan fazla verildi üzerine.

segin
14/03/2013, 21:12
vpower diesel forever :D

hakan3548
15/03/2013, 22:10
Aytemiz diyorsunuz yani.Peki ama İzmir'de başka nerelerde Aytemiz var mazot alabileceğimiz???

lithium_
16/03/2013, 15:31

kırsal motorin yok artık, hepsi Euro diesel

msi
16/03/2013, 15:38
arkadaşlar bende fuelsaveciydim ama forumdaki yorumlardan total exelliumunda iyi olduğunu söylediler ve bu sabah totalden fulledim depoyu bakalım arkadaşların dediği kadar var mı?bide kafama bişey takıldı depoyu fulledim ibre dayandı yukarıya fakat biraz gittikten sonra ibre hemen düştü :( aldığımda 850 km gösteriyodu giderek yükseldi menzil ama ibre düştü bu arada ortalama hızım 33km ortalama yakıt tüketimide 5,4 gösteriyodu yol bilgisayarı.

aykut_1914
16/03/2013, 15:39
kırsal motorin yok artık, hepsi Euro diesel

evet artık yok kırsal motorin, onun adı artık fullsave :)

hakan3548
16/03/2013, 23:36
arkadaşlar bende fuelsaveciydim ama forumdaki yorumlardan total exelliumunda iyi olduğunu söylediler ve bu sabah totalden fulledim depoyu bakalım arkadaşların dediği kadar var mı?bide kafama bişey takıldı depoyu fulledim ibre dayandı yukarıya fakat biraz gittikten sonra ibre hemen düştü :( aldığımda 850 km gösteriyodu giderek yükseldi menzil ama ibre düştü bu arada ortalama hızım 33km ortalama yakıt tüketimide 5,4 gösteriyodu yol bilgisayarı.
Ne PO ne de TOTAL valla arkadaşlar.İnanın shell vpower aldığım ilk depodaki performans ve menzili daha sonra başka istasyonlardan aldığım farklı mazotların hiçbirinde bulamadım.Bundan sonra daima vpower alacağım,inşallah doğru tercih olur...