PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City mi yoksa :(

selcukkuvvet
13/03/2013, 12:02
Arkadaşlar selam,
Bir süredir arabam sola çekiyordu.. Amotisör ve takozlarında sorun vardı belki ondandır diye kafama takmıyordum amortısorlerı yaptırdım ama değişen bişey yok araba sola çekmiyor araba sola dönüyor resmen. Birde rölentideyken yani araba dururken direksiyonu hafif sola dönük duruyor elimle düzeltiyorum yavas yavas yıne sola dogru donuyor....

Bunun adi City sorunumu acaba? Ve yapabileceğim bişey varmıdır??

Ziyaretci035
13/03/2013, 13:05
Arkadaşlar selam,
Bir süredir arabam sola çekiyordu.. Amotisör ve takozlarında sorun vardı belki ondandır diye kafama takmıyordum amortısorlerı yaptırdım ama değişen bişey yok araba sola çekmiyor araba sola dönüyor resmen. Birde rölentideyken yani araba dururken direksiyonu hafif sola dönük duruyor elimle düzeltiyorum yavas yavas yıne sola dogru donuyor....

Bunun adi City sorunumu acaba? Ve yapabileceğim bişey varmıdır??

%100 city

Sony Ericsson Xperia Ray cihazından 2 ile gönderildi.

selcukkuvvet
19/03/2013, 13:51
Antalya Birmota gittim aldılar arabayı teste soktular (ben o sırada arabanın başında değildim ne yaptılar bilmiorum) Geldiğimde tamam ücretsiz değişim sağlanacak dediler.... ŞOOK oldum birmotun bu tavrı bu kadar hızlı ve net şekilde oldu:) Birmottaki Recep Bey'e burdan Teşekkür ederim.

kadir07
19/03/2013, 14:26
Hayırlı olsun benimkinide geçen sene ücretsiz değiştirdiler Antalya birmotta...

klasman01
20/03/2013, 16:14
geçmiş olsun kardeşim bende foruma yeni üye oldum bendede aynı sıkıntı var ama fıat merkezde adana birmott a bana olumsuz yanıt verdiler

gmb
20/03/2013, 17:54
servis bakımlı araçlarda değişimi ücretsiz yapıyorlar

aykut_1914
20/03/2013, 18:20
Birde rölentideyken yani araba dururken direksiyonu hafif sola dönük duruyor elimle düzeltiyorum yavas yavas yıne sola dogru donuyor....

bu olay bendede var ya benimde mi city arızam var :( sola çekme falan yok arabada

klasman01
20/03/2013, 18:31
dostum maalesef benimki servis bakımlı değilmiş aracı yeni aldım ama bazı arkadaşlar servis bakımlı olmamasına rağmen değişmiş ve aracım daha 30000 km de

Du Hast
20/03/2013, 19:39
Arkadaşlar servis bakımı pek birşey ifade etmiyor.
Benim aracım 20 bindeyken ilk sahibi amörsitör takozlarını değiştirmiş garantiden. Sonra ben 70 binde aldığımda enjektör için kartaşa götürdüm o kadar. toplamda 2 kere yetkili servise girdi. Daha sonra yalan söylemeyim 85 bin yada 90 bin civarında kavaklıderede ücretsiz değişim oldu.
Burada ilk kıstas aracın kilometresi ve yaşıdır. Ortada kronik sorun var ve direksiyon ünitesi periyodik bakımda bakım gören bir parça değil.
Bu durumda ısrarlı olun ancak servise karşı değil Tofaş'a karşı ısrarlı olun. servis şase numarasını sisteme girer ve onay alırsa değiştirir. Sorunu Tofaş işe çözeceksiniz.

selcukkuvvet
20/03/2013, 19:50
valla çok şaşırcaksınız ama arabam 140bın de en son 60bınde ıst.da servıse gırmıs bende kendı ozel servısımde yaptırdım tum bakımları... Ordaki çalışanın tavrı öenmli bence..

klasman01
20/03/2013, 19:52
DU HAST kardeşim haklısın zaten mantıklı olan da o benim araç 2006 model 30000 de yani nerdeyse daha motoru bile açılmamış ama gelde bunu fıat a anlat

klasman01
20/03/2013, 19:55
baba valla adana birmotta çalışanın tavrından ziyade abi biz fıata mail yollarız sistem onay verirse yaparız diyor bizim elimizde bir şey yok dediler ne diyeyim onlarda kendince haklı