PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sinyal kolu ariza!!

mywzz
11/03/2013, 19:47
Arkadaslar mrb. Benim aracin farlari yaktigimda ara sira sellektor yapinca uzunlar takili kaliyor... Sonra far kolunu komple cevirince kapatmaya uzunlar sonuyo kisalar yaniyor 10 sn sonra oda kapaniyor servise gittiim hic sigortalara bakmadan kol dedi 460 tl dedi bu.. Ozel bi fiat servisine gittim ordada kesinlikle koldan degil dendi beyin islerine bakan birini onerdi oraya gidicem musait olunca.. Sizce neden olabilir

volume23
11/03/2013, 19:49
Hocam kolu değiştirirseniz cc lu kol taktırın aynı paraya maal oluyor.

alixxx
11/03/2013, 20:01
Arkadaslar mrb. Benim aracin farlari yaktigimda ara sira sellektor yapinca uzunlar takili kaliyor... Sonra far kolunu komple cevirince kapatmaya uzunlar sonuyo kisalar yaniyor 10 sn sonra oda kapaniyor servise gittiim hic sigortalara bakmadan kol dedi 460 tl dedi bu.. Ozel bi fiat servisine gittim ordada kesinlikle koldan degil dendi beyin islerine bakan birini onerdi oraya gidicem musait olunca.. Sizce neden olabilir
Muzaffer bey geçen günde söyledim bence sizin sorununuz koldan kaynaklanıyor. Aslında direksiyonun alt ve üst kapağını sökseniz oradan üst soketi söküp bir ölçüm yapılabilir. Kolun üst soketini söktüğünüzde de kısalar açık kalır. Sizinkinde sanki kol yokmuş gibi oluyor. Bi söküp multimetre ile ölçemez misiniz?

dincsoy16
11/03/2013, 23:27
Satılık sinyal kolu tek ve son fiyat 150 tl :)

GT-I9300 cihazımdan 2 ile gönderildi

mywzz
12/03/2013, 00:28
Hocam kolu değiştirirseniz cc lu kol taktırın aynı paraya maal oluyor.

Cc li kol dediginiZi aanlayamadim??

mywzz
12/03/2013, 00:30
Muzaffer bey geçen günde söyledim bence sizin sorununuz koldan kaynaklanıyor. Aslında direksiyonun alt ve üst kapağını sökseniz oradan üst soketi söküp bir ölçüm yapılabilir. Kolun üst soketini söktüğünüzde de kısalar açık kalır. Sizinkinde sanki kol yokmuş gibi oluyor. Bi söküp multimetre ile ölçemez misiniz?

Ben sokememde yani illa kol degiscekmi diyosunuz yoksa sokulup iyi bi elektrikci yapabilirmi

magneta
12/03/2013, 00:32
Cc li kol dediginiZi aanlayamadim??

cruise control.
hız sabitleyici olan.

alixxx
12/03/2013, 00:37
Ben sokememde yani illa kol degiscekmi diyosunuz yoksa sokulup iyi bi elektrikci yapabilirmi

Valla Muzaffer bey elinizden geliyorsa söküp ölçüp biçeceksiniz ama gelmiyorsa sağlam bir ustaya gideceksiniz. Şimdi buradan sadece tahmin ederiz biz ama kesin değişecek diyemem yakın olsak bakardım. Sizin anlattıklarınız benim koldan şüphelenmeme neden oldu.

mywzz
24/03/2013, 02:30
Beyler artik ariza yok kendi kendine duZeldi kol degiscek diyen servis simdi demekki toz gelmis cikmis ondandir kesin diyo hani 460 tl mi alip degiscekti kolu boyle sacmalik olabilirmi?

acRep
24/03/2013, 13:27
Kedidir o kedi hesabı olmuş :) Geçmiş olsunn

aalperdemir
28/03/2013, 00:43
bi kontak temizleyiciyle şansını dene olmuyorsa CC li kol en temizi.