PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Air Bag arızası

dunesea
11/03/2013, 11:52
Arkadaşlar aracım ikidir airbag arızası veriyor. ikisinde de sonradan arıza kendiliğinden yok oluyor.

ilki ufak bir kasisten geçerken oldu, heralde ya sigortası attı dedim ya da bir kablo mablo çıktı diye düşündüm.. zaten arıza verdiğinde aracımı park etmek üzereydim. yarın servise götürürüm diye düşünerek işlerimi hallettim ve 1 saat sonra aracıma geldiğimde arıza geçmişti...

ben yine de servise götürdüm (küçükyalı birmot, Aracın garantisi devam ediyor. ) servis danışmanı hatayı bulamayacaklarını çünkü aracın hata vermeyi kestiğini sölediler. "kasisten geçerken oldu bu" dediğimde ise "alakası yok bu hata genelde frekans karıştırıcı cihazlar yüzünden oluyor" dedi ve ekledi "bir çok iş adamı vs. bu cihazlardan kullanıyormuş telefonları dinlenmesin diye dedi" Allah Allah diyerek çıktım servisten...

aradan 1.5 ay geçti aracımı bu haftasonu otoparktan çıkartırken yine aynı hatayı verdi "aha" dedim içimden. iki airbag de arızalı diye uyarı veriyor , sonra şoför tarafı arıza lambası sönüyor ve sadece yolcu tarafı kalıyor. ardından 2 km gidince şoför tarafı yine arıza veriyor 2 dk sonra yine sönüyor. bu sırada ise yolcu tarafı hep yanık vaziyette. bostancıdan çengelköye bu şekilde gittim. şoför tarafı bir yanıyor bir sönüyor yolcu tarafı ise hep yanık...neyse en sonunda şoför tarafı tamamen söndü ama yolcu tarafı sabit kaldı.. akşam geldim eve bıraktım öle ve pazar akşamüstü kontrol ettim...bu sefer yolcu tarafı arızasıda sönmüştü ?!?!?!?!?

anlamadım ki ben bu işi, nedir sizce arkadaşlar

Ziyaretçi049
11/03/2013, 12:06
Birdaha yanınca cep telefonunla resim çekip şahit olarak gösterebilirsin yada videoya alırsın sonra aracın dışına çıkar plakayıda alırsın video'ya o zaman inanırlar :)

Garantinin bitmesini bekliyorlardır muhtemelen arızayı tespit etmek için...

dunesea
22/03/2013, 16:33
geçen aynı arızayı yine verdi ve iş yerim küçükyalı birmot'a çok yakın olduğu için hemen aldım servise götürdüm ve gösterdim. saat 17.30 gibiydi baktılar ve "hmmm" dediler :)" aracı getirin ertesi gün bakalım" dediler "uzun sürebilir, bu arıza ile hiç karşılaşmıyoruz. Gerekirse tofaş Bursadan uzman gelmesini bekleyebiliriz" dediler. bir miktar moral bozuntusu ile çıktım ve ertesi gün sabahtan aracı bıraktım...akşamüstü aradılar ve sorunu çözdük dediler. şoför tarafında aşağıda bir kablo sıkışmış. düzeltmişler ve sorun ortadan kalkmış. teşekkür edip aldım arabayı. o günden beri arıza vermedi airbag. inşallah bir daha olmaz

fotobelit
22/03/2013, 17:46
Geçmiş olsun..Koltukları ileri geri itmelerdede yaşanıyormuş bazen..

blk_hakan
22/03/2013, 17:52
Aynı arıza bendede baş gösterdi servise gittim direksiyondaki sinyal ve silecek kollarının göbeginden oldugunu söyleyip komple kolları degiştirdiler garantiden ve arıza halloldu sizinde muhtemelen aynı sorun...

barisunye
22/03/2013, 21:29
Aynı arıza bendede baş gösterdi servise gittim direksiyondaki sinyal ve silecek kollarının göbeginden oldugunu söyleyip komple kolları degiştirdiler garantiden ve arıza halloldu sizinde muhtemelen aynı sorun...

bendede aynı sorun aynı çözüm olmuştu..sinyal kumanda kolu

07VE296
22/03/2013, 22:31
arkadaşlar çok ilginç gelecek ama ben geçen hafta arabama alarm bağlattım ve airbag arızası geldi kaç yere götürdüysek çözemediler ve en sonunda esenyurt tarafında birtane airbag tamircisi birini tavsiye ettiler adam sağolsun 5 dk da olayı çözdü.olay şundan ibaret:emniyet kemeri takma yerine gelen kablolar cıkarıldığında yada temassızlık yaptığında direk olarak bu arızayı veriyor koltuğu ileri geri hareket ettirincede olabiliyormuş bu arıza cünkü kablo temassızlık yapıyormuş.

serkandikici
23/03/2013, 15:20
Hocam hata kodu beyne işleniyor zaten siz servise gittiğinizde diagnosis ile kodu almıyorlar mı?

yeto_2001
10/05/2013, 16:52
arkadaşlar çok ilginç gelecek ama ben geçen hafta arabama alarm bağlattım ve airbag arızası geldi kaç yere götürdüysek çözemediler ve en sonunda esenyurt tarafında birtane airbag tamircisi birini tavsiye ettiler adam sağolsun 5 dk da olayı çözdü.olay şundan ibaret:emniyet kemeri takma yerine gelen kablolar cıkarıldığında yada temassızlık yaptığında direk olarak bu arızayı veriyor koltuğu ileri geri hareket ettirincede olabiliyormuş bu arıza cünkü kablo temassızlık yapıyormuş.

yeto_2001
10/05/2013, 16:54
esenyurtta nereye götürdün kardeş airbağ ışığı bendede yanıyor ama servis parça değişecek dedi oda 400-450 istedi