PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bitmek bilmeyen fren ıslık sesi

wosswoss
09/03/2013, 19:11
arkadaşlar merhaba çok büyük bir sıkıntım var.. 'ın bile çözemediği tek sorun olarak tarihe geçti ztn :) frenlerimden sürekli ıslık sesi geliyor.. tam 4 adet balata değiştirdik sonuç hep aynı..yeni gıcır gıcır balatada bile ses yapıyor.. ilk takışta sorun yok ama 1 hafta geçmeden başlıyor.. diskleri tornalatmıştık bir süre sonra yine yaptı.. çaresi yokmudur kafayı yemek üzereyim.. en son çare diskmi değiştireyim.. muhakkak bir çözüm yolu olmalı!

tonymontana
09/03/2013, 19:16
Disklerin ani isinip soguyor mu yani cok frenden sonra aniden suuya girdigin oluyor mu? Oluyorsa sementasyon yani disklerinde sertlesme olmus olabilir...

GT-N7100 cihazımdan 2 ile gönderildi

uurknkc
09/03/2013, 19:16
çözemediyse zor ama bi balata temizleme spreyi alın sıkın faydası olabilir belki...

Evren_c
09/03/2013, 19:28
Bana disklerden gibi geldi. Balata değiştirmişsiniz çünkü. Frene dokunduğunuz an mı ötüyor? Yoksa frenin şiddetini artırdığınızda mı ses artıyor ya da azalıyor?

alixxx
09/03/2013, 19:42
Bende de aynı ses var ustaya sordum diskler tornalanmış o yüzden dedi . Baktım çözülecek gibi değil üzerinde durmadım fazla.

Ziyaretci035
09/03/2013, 20:18
arkadaşlar merhaba çok büyük bir sıkıntım var.. 'ın bile çözemediği tek sorun olarak tarihe geçti ztn :) frenlerimden sürekli ıslık sesi geliyor.. tam 4 adet balata değiştirdik sonuç hep aynı..yeni gıcır gıcır balatada bile ses yapıyor.. ilk takışta sorun yok ama 1 hafta geçmeden başlıyor.. diskleri tornalatmıştık bir süre sonra yine yaptı.. çaresi yokmudur kafayı yemek üzereyim.. en son çare diskmi değiştireyim.. muhakkak bir çözüm yolu olmalı!

yeni disk alalım demiştir.

Sony Ericsson Xperia Ray cihazından 2 ile gönderildi.

wosswoss
09/03/2013, 20:21
Valla genelde yavaslama aninda frene yavas bastigimda oluyor.. disklerden oldugunu sanmiyorum ama en son care onu degistirecez seramik balata fln takacaz diyodu

GUNES
09/03/2013, 21:17
aynı dert bende de var ama artık pek sallamıyorum(daha önce de yazmıştım sanırım)...
her türlü ses = punto ....

wosswoss
10/03/2013, 14:46
Cekilecek dert degil

Ziyaretci046
10/03/2013, 19:56
bosch ya da febi disklerini takcaz bu iş bitcek balatalarıda garantiden değiştircez ücretsizz başka yapcak birşey yok

rainmaker
12/03/2013, 20:37
yaklasık 1 ay önce bende fren balatalarını değiştirmek için gittim bu ses problemini sordugumda usta bana balatadaki kanaldan kaynaklandıgını söyledi hatat diye bir marka taktı uzun süre ses yapmadan binebilcegimi söyledi şimdilik bi problem yok

MethyLen
12/03/2013, 20:54
Olmayan arkadaş yok galiba. O sesle yaşamaya alıştım ben :)

görkem koçsan
12/03/2013, 21:29
benimkide aynı yavaşlarken tren gibi duruyo .

Ziyaretci035
13/03/2013, 00:13
Benimki ötmüyo :-)

Sony Ericsson Xperia Ray cihazından 2 ile gönderildi.

comanchee
14/03/2013, 12:37
30k yaptıkdan sonra önleri değiştirirken orjinal lancia balata taktım disklerin durumuda fena değildi ötme felan yok 120 tl verdim 4 pinli soketi olan balataya 1 takım balataya.

ferdigokhan
14/03/2013, 14:04
Aynı şey bende de var :) Hafif frene dokununca başlıyor kuş sesi :) Dün amortisörleri değiştirirken ustaya söledim balataları söktü temizledi sprey falan, ama ne çare :( Herhalde disklerden...

erenemre
14/03/2013, 14:48
aynı dert bende de var ama artık pek sallamıyorum(daha önce de yazmıştım sanırım)...
her türlü ses = punto ....

bi satıp gidemediniz forumdan ısrarla kullanmaya ve şikayet etmeye devam ediyorsunuz yazdığınız şikayetlerde hep fasa fiso neymiş ikinci eline az para teklif ediliyormuş sende sahibinden.com dan kendin sat Fiat a götürme aracını hangi araca iyi para verirki bayiler? ben çevremde 3 kişinin gp sini sattığını şahit oldum hepside oldukça iyi fiyatlara kısa zamanlarda satıldı gp ler sevilen ve ikinci eli iyi araçlar bravo desen anlarım yeter ki araç temiz ve bakımlı olsun ayrıca 4 yaşında gp marka araç var senin söylediğin tıkırtıları nedense ben pek duyamıyorum ara ara elbette gıcırtı geliyor ama şunu bil ki b sınıfı araç kullanıyorsun git renault clio,citroen c3 veya peugeot 207 kullan o zaman gör gıcırtı takırtıyı