PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hata Kodu P1772

revolver
06/03/2013, 22:01
Arkadaşlar araç check transmission uyarısı veriyordu farklı farklı şekillerde, aracı servise götürdüm tekrardan, şu uyarıyı verdi:

P1772 - VİTES KOLU DÜĞMELERİ ( 4 DÜĞMEDEN BİRİ)

Servisteki dualogiclere bakan usta eğitime gidecekmiş, aracı Pazartesi bırakacağım, vitesten dalacaklar, sorunu arayacaklarmış arabada.

Benzer bir hata kodu alan veya bu tarz bir tamirat yaptıran var mı bilgi verebilecek?

brs41
06/03/2013, 23:26
Aynı hatayı benim aracımda veriyor. Servise gidip gösterdiğimde aracın tüplü olmasından dolayı verdiğini (fakir , zengin karışım hatası) iddia ettiler. City arızasından dolayı garantiden değişime gittiler ve bu değişimden sonra ayda 1-2 de olsa sürekli check engine hatası almaktayım. Direksiyon motoru değişene kadar araba ne gazla nede diğer aksamlarla alakalı hata vermiyordu. Gazcıda bu kodun farklı tanımlamaları (rot hatası) olduğunu gördük bilgisayara bağlayınca. Uzun süre araştırdıktan sonra bir yere varamayınca umursamamaya başladım. İnşallah siz kesin kanıya varırsınız.

revolver
07/03/2013, 20:05
Aynı hatayı benim aracımda veriyor. Servise gidip gösterdiğimde aracın tüplü olmasından dolayı verdiğini (fakir , zengin karışım hatası) iddia ettiler. City arızasından dolayı garantiden değişime gittiler ve bu değişimden sonra ayda 1-2 de olsa sürekli check engine hatası almaktayım. Direksiyon motoru değişene kadar araba ne gazla nede diğer aksamlarla alakalı hata vermiyordu. Gazcıda bu kodun farklı tanımlamaları (rot hatası) olduğunu gördük bilgisayara bağlayınca. Uzun süre araştırdıktan sonra bir yere varamayınca umursamamaya başladım. İnşallah siz kesin kanıya varırsınız.

Hata kodlarının farklı anlamlara gelmesi enteresanmş, olumlu bir sonuca ulaşılırsa buradan duyurusunu yaparım.

brs41
07/03/2013, 23:17
Hata kodlarının farklı anlamlara gelmesi enteresanmş, olumlu bir sonuca ulaşılırsa buradan duyurusunu yaparım.

Servisin bunu iddia etmesi dahada ilginç. Her sene bu yazılımlara para ödüyorlarmış ve kodlar değişiyormuş. Beylikdüzü birmotun servis elemanının söylediğini aynen aktardım. Otogaz ustamada aktardım araştırdılar ettiler bu kodun başka parçalarla alakalı olduğu kanısına vardık. Şuan tam hatırlamıyorum ama gazcıya uğradığım bir ara kodun verdiği hataları fotoğraf halinde sizinle paylaşıcam

celenlee
21/12/2013, 17:25
Tamam da kodun yanında kocaman yazıyor.

Süreksiz Arıza (Intermittent)
Hata Kodunu silin ve yeniden tekrar edip etmediğini takip edin. Eğer silmenize rağmen sık sık tekrar ediyorsa o zaman problem var demektir.

1 ay önce ekranda vites uyarı ışığı yanmıştı, sonradan araca Kabloyu bağladığımda bu uyarıyı okudum. Dediği gibi sildim, henüz yeni bir uyarı yok. Sorun da yok.