PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lastik önerisi

kvnc
06/03/2013, 14:45
Daha önceden de tartışılmış ancak hem güncel olması hem de benim beklentilerimin net olması açısından önerilerinizi bekliyorum.

2007 grande punto dyanmic aracım araç 45000 km de lastileri 1 yıl fazla kullandım ama artık daha fazla kullanamam.Sakin sürüş yapan,ekonomik yakışa göre kullanan biriyim yılda ortalama 7500 km yapıyorum.Aracın orjinal lastikleri michelin energy idi genel olarak memnundum ama sanki yağışlı havalarda az da olsa güvensizlik hissi veriyordu.Başlarda çok konforluydu ama belirli bir km den sonra ses olayı doğal olarak arttı.

Lastikten beklentim öncelikle yağışlı ve kuru zeminde güvenlik ve normal düzeyde konfor.Bizim buralarda kar buz pek olmadığı için alınacak lastik yaz lastiği de olsa 4 mevsim kullanılacak.Lastikler bitik olduğu için şu an hangisini takarsam taayım yeni olduğu için bana mükemmel gelecek ama bundan önemlisi 1 yıl sonraki performansı.Ve tabi ki pahalı olmayan bir lastik arayışı içindeyim.

Bu konudaki önerilerini ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

kadir07
06/03/2013, 15:13
Ben 205/45/17 ebatında Toyo C1S modelini kullanıyorum yaklaşık 3 aydır memnunum öne çıkan özelliği sessiz ve konforlu bir lastik olması ayrıca limitlerini zorlamama rağmen çizgisini kaybetmeyen bir lastik tavsiye ederim...

cihankardes
06/03/2013, 15:37
Continental eco contact 5 veya premium contact 5

En iyi lastik Continental bence.

kvnc
06/03/2013, 15:43
Continental eco contact 5 veya premium contact 5

En iyi lastik Continental bence.

Eco contact 5 seçeneklerim arasında her şey dahil 160 tl fiyat verdiler 175 65 r15 için ama internette bir kaç yerde eco değil premium alın gibi şikayetler okuyunca kafam karıştı

mfgunes
06/03/2013, 17:35
Petlas hem 1 yıl yol yardımı var hem konforlu hem ucuz hem kaliteli

selcukkuvvet
06/03/2013, 17:52
Daha önceden de tartışılmış ancak hem güncel olması hem de benim beklentilerimin net olması açısından önerilerinizi bekliyorum.

2007 grande punto dyanmic aracım araç 45000 km de lastileri 1 yıl fazla kullandım ama artık daha fazla kullanamam.Sakin sürüş yapan,ekonomik yakışa göre kullanan biriyim yılda ortalama 7500 km yapıyorum.Aracın orjinal lastikleri michelin energy idi genel olarak memnundum ama sanki yağışlı havalarda az da olsa güvensizlik hissi veriyordu.Başlarda çok konforluydu ama belirli bir km den sonra ses olayı doğal olarak arttı.

Lastikten beklentim öncelikle yağışlı ve kuru zeminde güvenlik ve normal düzeyde konfor.Bizim buralarda kar buz pek olmadığı için alınacak lastik yaz lastiği de olsa 4 mevsim kullanılacak.Lastikler bitik olduğu için şu an hangisini takarsam taayım yeni olduğu için bana mükemmel gelecek ama bundan önemlisi 1 yıl sonraki performansı.Ve tabi ki pahalı olmayan bir lastik arayışı içindeyim.

Bu konudaki önerilerini ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Marshall diyorum sana hocam.. Bazı arkadaslar gulecek bu tavsiyeme belkı ama şimdiye kadar 2 arabamda da bunu kullandım hem fiyat hem görüntü hemde konfor olarak acayip memnunum öneririm...

mfgunes
06/03/2013, 18:06
Marshall güzel ama petlas varken o fiyata petlas alınır

kvnc
09/03/2013, 13:58
Michelin Energy saver
Bridgestone turanza er300
Continental eco contact 3
Yokohama AE01

Bu dördünden birini seçeceğim önerisi olan var mı

Quattro
22/03/2013, 17:41
Energy saver kullandım daha önce, mis gibi lastik ama ömrü kısa.. benimkiler 20.000 de bitti malesef.. cunku yumusak lastik ve bozuk yollara hic gelmiyor.. eger asfaltta kullanırsan 35.000 e kadar kullanırsın sonra da at çöpe..

Şimdi arabamba er300 takılı ama onları da eskittim sayılır, ama michelin'e göre daha uzun ömürlü çıktılar.. ama çok yakıyor işte ve yağmur yağınca da yol tutuşu kötüleşiyor lastiklerin..

bir arkadaşım contipremiumcontact 5 öneriyor ama henüz bilmiyorum ne alıcam..

neyse onun için zamanı gelince ayrı bir konu açarım zaten =)

Quattro
22/03/2013, 17:44
Marshall güzel ama petlas varken o fiyata petlas alınır

+1 ::)