PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sağ ön farda problem

fotobelit
28/02/2013, 08:46
Arkadaşlar ,akşam farları açtım ve sağ ön farın gündüz farı ve uzunları yanıyor ama normal kısa farlar yanmıyor..Acaba sıkıntı nedir..?Diğer far normal çalışıyor.Ampulu patlamış desem,uzunlar çalışıyor..Akü zayıf veya sigortadan desem, uzunlar ve gündüz farı çalışıyor ve sol farda normal çalışıyor..Bilginizi paylaşırsanız sevinirim..

fotobelit
28/02/2013, 09:08
Biraz araştırdım da,ampul bozuk değiştir demişler(aynı arızada)..Ampulun içinde iki kademe tel varmış,biri uzun biri kısa..Bu bozulmuş değiştir demişler..Acaba Durum bumu?Ve sorun buysa,nasıl değiştiricem..
Soru bu :geçen gün akşam önümün aydınlık olmadığını farkettim, durup kontrol ettim, uzunda problem yok fakat kısada ampül yanıyor ama gazı verince artması gerekirken artmıyor; yani çok belli belirsiz bir değişme oluyor. neden olabilir konu hakkında fikri olanlar?fakat bilmediğimden soruyorum patlak ampül patlak olur hiç yanmaz değil mi ..ben acaba bağlantılardamı bir problem var diye düşündüm.
Cevap bu:ampulun patlak malesef ama sadece kısası patlak değiştir, düzelir... ampul 2 devre uzunu sağlam kısası bozulmuş mecburen bir adet far ampulu alıp değiştirmen gerekecek fiyatı 7 ytl idi yanılmıyorsam. yani ampulü alınca inceler anlarsın,içte 2 tane tel var, biri uzun biri kısa far için 2si de tek ampul içinde yani

Ziyaretçi033
28/02/2013, 09:11
Hocam ampüllerin yerlerini bir değiştirin, sağ ampülü sol fara, sol ampülü sağ fara takın.

Sol farda da kısalar yanmıyorsa ampüldendir.

Geçmiş olsun.

fotobelit
28/02/2013, 09:18
Hocam ampüllerin yerlerini bir değiştirin, sağ ampülü sol fara, sol ampülü sağ fara takın.

Sol farda da kısalar yanmıyorsa ampüldendir.

Geçmiş olsun.
İyide hocam,hiç ampul değiştirmedim ki :) .Nasıl sökücem ?Anlatım lazım,resimli olsa iyi olur..Artık bir elektirikçiye gidip ampulu değiştirmek gerekçek..Biraz araştırdım baya zor bir işlemmiş..

Ziyaretçi033
28/02/2013, 09:32
Hocam ampülleri değiştirmek mi zor bir işlem? Anlayamadım?

Farın arkasında yumuşak slikonlu gibi bir kapak var onu açın ortada öylece duruyor zaten :) soketini çıkartın, kilit telini acın ve ampül çıktı, Tek sorun ampülün cam kısımlarına dokunmayın. (bir ara öyleydi, halaa öylemi bilmiyorum. Hoş ne olursa olsun cam kısmına hiç dokunmam)

fotobelit
28/02/2013, 09:36
Hocam ampülleri değiştirmek mi zor bir işlem? Anlayamadım?

Farın arkasında yumuşak slikonlu gibi bir kapak var onu açın ortada öylece duruyor zaten :) soketini çıkartın, kilit telini acın ve ampül çıktı, Tek sorun ampülün cam kısımlarına dokunmayın. (bir ara öyleydi, halaa öylemi bilmiyorum. Hoş ne olursa olsun cam kısmına hiç dokunmam)
Pardon hocam farı komple sökmek sıkıntılıymış..Teşekkür ederim..Bu arada bu orjinal ampulu nerden temin edebilirim..bauhaus ta varmıdır.

Ziyaretçi033
28/02/2013, 09:56
Pardon hocam farı komple sökmek sıkıntılıymış..Teşekkür ederim..Bu arada bu orjinal ampulu nerden temin edebilirim..bauhaus ta varmıdır.

Hocam siz tamamen yanlış anlamışsınız yada ben ifadede yanlışlık yapmışım.

Farı sökmüyorsunuz, Ampülü söküyorsunuz...

Bir ampül için far sökülür mü hiç? Aman diyeyim :)

Düzeltme: Hocam heryerde bulabilirsiniz H? olacağını öğrenin yeter.
Mesajınızı yanlış okumuşum :)

fotobelit
28/02/2013, 10:01
Hocam siz tamamen yanlış anlamışsınız yada ben ifadede yanlışlık yapmışım.

Farı sökmüyorsunuz, Ampülü söküyorsunuz...

Bir ampül için far sökülür mü hiç? Aman diyeyim :)
H4 galiba orjinal ampulu..Hocam bakıyorumda elim nasıl giricek oraya onu düşünüyorum..Şuan araç yanımda değil ama resimlere bakıyorum..Bak hocam bu resimdeki kırmızı ile işaretlediğim ampul değişecek..Bu sizin anlattığınız gibimi değişiyor..Kusura bakma hiç denemediğimden bilmiyorum..https://g1302.hizliresim.com/16/w/kl815.jpg (https://bit.ly/c25MCx)

Ziyaretçi033
28/02/2013, 10:31
öğleden sonra bende takılmayı bekleyen far var ondan resim çekip ekleyeyim buraya :)

fotobelit
28/02/2013, 11:05
öğleden sonra bende takılmayı bekleyen far var ondan resim çekip ekleyeyim buraya :)
Valla çok iyi olur hocam..Saat 1 gibi aracı almaya gidicem(evin önünde)..Ya kendim yapıcam yada elektirikçi yolu tutucam..

Ziyaretçi033
28/02/2013, 11:08
1 çok erken olur ama :) 1.30dan sonra gidin arabayı almaya :)

fotobelit
28/02/2013, 11:26
1 çok erken olur ama :) 1.30dan sonra gidin arabayı almaya :)
Peki hocam :)

khanunl
28/02/2013, 12:11
Arkadaşlar ,akşam farları açtım ve sağ ön farın gündüz farı ve uzunları yanıyor ama normal kısa farlar yanmıyor..Acaba sıkıntı nedir..?Diğer far normal çalışıyor.Ampulu patlamış desem,uzunlar çalışıyor..Akü zayıf veya sigortadan desem, uzunlar ve gündüz farı çalışıyor ve sol farda normal çalışıyor..Bilginizi paylaşırsanız sevinirim..

Merhaba.Daha önce hiç ampul değiştirmediyseniz ve eliniz yatkın değilse hiç ellemeyin.Oto elektrikçisine gidin.Ayrıca sağlam olanıda değiştirin takım olsun.Tek değiştirdiğiniz zaman yeni takılanın ekonomik ömrü yeni başlayacağı için iki ampulün ekonomik ömrü tutmayacaktır.2 ampulü'de aynı anda değiştirirseniz,daha sağlıklı olacaktır.Çıkan saglam ampulü acil durumlar için yedeğe ayırırsınız.2 Adet Osram H4 ampul 15 TL civarındadır.

fotobelit
28/02/2013, 12:28
Merhaba.Daha önce hiç ampul değiştirmediyseniz ve eliniz yatkın değilse hiç ellemeyin.Oto elektrikçisine gidin.Ayrıca sağlam olanıda değiştirin takım olsun.Tek değiştirdiğiniz zaman yeni takılanın ekonomik ömrü yeni başlayacağı için iki ampulün ekonomik ömrü tutmayacaktır.2 ampulü'de aynı anda değiştirirseniz,daha sağlıklı olacaktır.Çıkan saglam ampulü acil durumlar için yedeğe ayırırsınız.2 Adet Osram H4 ampul 15 TL civarındadır.
Teşekkür ederim..Bu ampuller nerelerden temin edilir..Pratiker bauhaus gibi yapı marketlerde bulunurmu..?

khanunl
28/02/2013, 12:35
Teşekkür ederim..Bu ampuller nerelerden temin edilir..Pratiker bauhaus gibi yapı marketlerde bulunurmu..

Praktiker ve Bauhause'de var.Biraz aklınızı karıştırmak gibi olmasın ama biraz daha paranıza kıyarsanız.Osram Braker alırsanız biraz daha beyaz yanar 35 metre daha uzağı gosterır ve % 90 daha uzun ömürlüdür.Bir model daha var Osram cool blue bu ampulde daha beyaz yanar.Bu alışveriş merkezlerinden alacaksanız reyon görevlisinden daha düzgün bilgi alabilirsiniz.Bahsettiğim ampullerin çifti 35 TL civarındadır.

fotobelit
28/02/2013, 14:51
Arkadaşlar,ilginiz ve yardımlarınız için teşekkürler..Az önce aksesuarcıda 10 liraya değiştirdiler ampulu..Harbiden çok kolaymış..Neyse iyi bir ampul alıdığım zaman kendim değiştiririm..

Ziyaretçi033
28/02/2013, 19:31
Geçmiş olsun. Kusura bakmayon resim atamdım, işler aniden arttı. Çıkamadım dışarı.

Geçmiş olsun. Hyırlı olsun.

Mobil olarak cevapladı
M.YILDIRIM