PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Skydone,sunroof bakımlarınızı yapıyor musunuz?

F500
28/02/2013, 01:07
Arkadaşlar sky i olupta belki yapmayanlar ya da unutanlar vardir diye hatirlatmak istedim,bakimi onemli cunki yeride kendiside hasas ve onarimida zor pahali ama cok da guzel icat,araclarinizi bakima goturdugnzde siz soylemeseniz cogu yer sky bakimini yapmaz,motorunuzun nasil yagi degisiyorsa skyinda temizlenip yaglanmasi gerekir;-) aslinda kolaydir sizde tavaninizi sonuna kadar acip kafayida cikarip nemli bi bezle tozlanmis su oluklarini temizleyip hatta camin kaydigi oluklarada sprey gres sikarak bakiminizi yapabilirsiniz,su oluklarinin bitiminde delikler vardir ve on cam citalarinin icinden boruyla su tahliye edilir eger tikanirsa hem skyniz bozulur hem tavandan su girer hemde tavan kaplamasi bi bozulursa bidada duzelmez..saygilar

malebow
28/02/2013, 01:11
saygılar :)

F500
28/02/2013, 01:16
Bu saatte girince foruma yanlis bolume actik konuyu bakim bölumune acmaliydim,pardon

segin
28/02/2013, 07:51
yılda en az 2 kez yağlıyorum, Mercedes ten aldığım sunroof yağı ile, diğer kısımları ise her tozlandığında silerim, çunku skydome olmadan asla dıyorum :)

karargah26
28/02/2013, 19:30
ben vaselin sürüyorum şahsen

makeles
01/03/2013, 22:06
çok bozuk yollarda kapalı tutuyorum, araç ıslaksa açmıyorum. tozlu topraklı yollarda açmıyorum. önce önlem..