PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sorun:Arabayı çalıştırınca direksiyon kilitli kalıyor!

breakerman
16/08/2007, 14:47
Arkadaşlar selam,

Bu sorun daha önce başına gelen var mı?
Bildiğim yok ama belki atlamış olabilirim yada yaşayan arkadaşlar belki aktarmamış olabilir.
Kötü ve bazen meydana gelen bir sorun yaşıyorum.
Arabayı hep kontrol ışıkları söndükten sonra çalıştırırım.
Işıklar söndükten sonra arabayı çalıştırıyorum ancak akü uyarı ışığı yanık kalıyor ve direksiyon bırakın city mode'u,direksiyon hidroliği bile devreye girmiyor.Direksiyon resmen taş gibi oluyor.Çevirmek imkansız.
Durdurup tekrar çalıştırdığım zaman düzeliyor.
Bu süre içinde başka şeyler için servise gittiğimde bu sorunuda söyledim.
İki farklı zamanda bakıldı.Sisteme kaydedilmiş bir hata bulamadılar.Yazılımı tekrar yükleyelim dediler ancak kısa bir süre sonra yine yaptı.
Tekrar çalıştırınca geçtiği için çok önemsemiyordum ama bu aralar çok sık olmaya başladı ve ilk defa bazen 2-3 çalıştırmada bile geçmez hale geldi.
Yolda giderken kilitlenir mi acaba diye tedirgin olmaya başladım forumdaki bir arkadaşımızda olduğu gibi.
Servise götürüp detaylı bir şekilde incelettiricem ancak önce sormak istedim aramızdan bu sorunla karşılaşan var mı arkadaşlar?

the_Algn
16/08/2007, 15:01
Bence forumu bekleme... servisi , fiat müşteri hizmetlerini ayaklandır yapsınlar önemli çünkü..

breakerman
16/08/2007, 15:06
Ya götürücem zaten randevuyu aldımda,
hani bi şansımı deniyim dedim başına gelen varsa sorunu bulmak kolay olur diye.
Bulamadı cinsler iki defa bende çok önemsemedim bu zamana kadar ama bulsun yapsın artık cinsler.

ACTOROFTHEROAD
16/08/2007, 15:32
onLAr nei bULuokii yıne gidip bız solüoruzz OLe bişiLer yaPİoLAr! bı spreyLe arbanın tÜm arızaLArını yaPİOlar maşŞALAaaa:)

pdr42
16/08/2007, 15:35
valla o direksiyonu kilitlenen benim haberin olsun aynısını yaptı ustelik cok az ve trafikte kilitlendi gerisi sana kalmıs

ABNEW
16/08/2007, 15:54
Geçmiş olsun, benim aracımda da olmuştu bir kere.Aracı çalıştırdım fakat direksiyon hiç dönmüyor ve elektrohidrolik direksiyon arıza ışığı da yanıyordu.Kontağı kapatıp biraz bekledim, tekrar çalıştırdığımda herşey normaldi.Serviste de arıza kodu alamamışlardı maalesef...

breakerman
16/08/2007, 17:00
valla o direksiyonu kilitlenen benim haberin olsun aynısını yaptı ustelik cok az ve trafikte kilitlendi gerisi sana kalmıs

Ciddi misin?
Aynı sorun mu olmuştu sende de kazadan önce?

Diğer cevap veren arkadaşlar sağolun sizlerde..

unik06
16/08/2007, 17:11
bahçelili_ali 'de de aynı sorun çıkmıştı yanlış hatırlamıyorsam,

istersen onla bir temasa geçebilirsin.

geçmiş olsun.

h k
16/08/2007, 18:52
hidrolik direksiyonu kontrol et anlamina gelen bir uyari mesaji bir zamanlar banada cikmisti , serviste bilgisayarda bisi cikmadi elemanlarda haliyle bunu hic görmediklerini söylemislerdi. aylar oldu bir dahada karsilasmadim bu mesajla yada direksiyon sorunu ile. ancak sizde sürekli yapiyorsa araci servise götürmeli ve sorun tam olarak bulunmadan aracida servisten almamalisiniz , zorlayin arasinlar bulsunlar sorunu. 2 dakika bilgisayara bakip saga sola iki sprey bisi yok demesinler.

the_Algn
16/08/2007, 18:57
serviste bilgisayara bağlanınca arıza kodu çıkan var mı arkadaşlar.

bahcelili_ali
16/08/2007, 19:41
evet geldim dertlerin adamı çilelerin yoldaşı:-) evet arkadaşlar bu sorunuda yaşadım walla kimse inanmaz die bişey demedim:-) bu sorunda sanırım alttakımdaki city modunun devresinin su görmesi ile kısa devre yaptığınan oluo alt tarafa fazla su tutmayın:-) ben yazın mersinde yazlıktaydım arabayı yıkattım geldim garaja çektim yola çıkıcam ankaraya sınava gelicem eve çıktım çantaları aldım bi indim direksion donmuo bide 17 jant var yerde pürüzlü beton hesap edin bi milim ceviremedim açıom kapatıom kontağı olmuo. arabaya sarılıom oğlum çalış bak ankaraya sınava yetişicem diom yok oğlum bak en yurosundan mazot alacam diom yok castrol yağ alacam diom yok. bıraktım gittim 20 gun sonra gittiğimde çalışıodu:-) halada bişey olmadı ama her an olabilir:-) benim arabada bu ara hala yapılamadı egr temizlenio yok debi metre hava akış metre aklınıza ne geliosa dur baahh yapallar heralde bugun daha 8 un oldu:-) yav bari arabayı değişirlerse 1.4 turbo isteyecem farkı neyse verip:-). allah cümlemize sabır versin:-) hep beraber gelin bi arıza duasına çıkalım derim benim kayseriden imam arkadaşım da var walla:-)

breakerman
17/08/2007, 09:45
Eyvallah Ali burdan ve pm den attığın cevaplar için çok sağolasın.
Valla arabalarımız güzel,kullanması keyiflide,böyle şeyler oldu mu bütün keyfi kaçırıyor.Senin sorunda İnşallah ufak bi sensör vs. arızasıdır ve biran önce çözülür.

Cevap veren diğer bütün arkadaşlar sizlerde sağolun..

pdr42
17/08/2007, 17:42
şimdi ben arabayı aldıgım gun bu sorunun yasadım hatta zor donuyodu oyle kullandım biraz sonra dedimki ben bilemedim herhalde cunku bi daha o sorunu yapmadı bi defa dahamı neyapı yine yapmadı ondan sonra bi yaptı tam yaptı gummm carptım o yuzden arkadaslar servise gidin eger arabanız ole yapıyosa ne yapıp ne edin iyice inceletin

korayal
08/04/2008, 01:14
Arkadaşlar,
Aynı sorunu ben de yaşadım.
Problem alternatör kayışındaymış. 400km'de koptu. Problem aslında mekanik ama akü şarj olamayınca anında elektrik arızasına neden oluyor.
Fabrikada yanlış kayış takmışlar (5K yerine 6K). Kayış biraz daha geniş olunca kenarından aşınıyor ve sonunda kopuyor. Tabii ki kopana kadar da performansında düşüş yaşanıyor. Bu yüzden alternatör kayışı tamamen kopana kadar bu problemi sadece ara sıra yaşayabilirsiniz.
Kayış kopmadan motoru açıp baktığınızda fark edilmesi çok zor (kayışı elle kontrol edip deformasyon veya aşınma olup olmadığına bakmanız lazım). Bilgisayar da buna özel bir hata göstermiyor.
Genelde elektrik arızası olduğundan, bu problemin başka nedenleri de olabilir ama en azından böyle bir durumda alternatör kayışını da kontrol ettirirseniz iyi olur.

onur1907
08/04/2008, 08:39
oncedende soledıgım gıbı aracın kronık problemlerını tek vıcut halında yetkılı mercılere ıletmemız lazım...bu sorun garantı bıtınce yasanmıs olsa 1,500 ytl vermeye mahkumuz.
saygılar..

Alp
08/04/2008, 09:05
Önemli bir sorun ihmale gelmez. Benimde farklı olarak direksiyon motorum değişmişti.

ekorkut
08/04/2008, 09:28
Benim de 1 kere başıma geldi. Kapatıp açmadım az ileri yürüttüm arabayı direksiyon bir anda açıldı. Bir kere daha da tekrarlamadı Allahtan.

bebe
12/04/2008, 16:58
BREAKERMAN selam ;

Probleminle ilglil son olarak neler yaşadın
servis çözüm olabildi mi?
Son gelişmeleri payşabilirmisin bizimle..
Teşekkürler...

Baran
14/04/2008, 23:53
Benimde başıma geldi, direksiyon taş gibi oluyor o zaman, ama bana 1 kez oldu birdaha olursa mutlaka gerekeni yaparım servis (fiat) vs garanti,