PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Giderilemeyen motor arızası

angora
26/02/2013, 08:36
arkadaslar ıyı gunler
ben ankaradayım.aracım 2006 m.jet 73 bg 110.000 km de.kasım 2012 de otoyolda trıger zıncırım koptu.çekıcı vasıtasıyla ızmıtte bır özel servıste aracımı 1500 tl ye yaptırdım.aracı teslım aldıgımda aracta ınaılmaz bır tıtreme mevcuttu.(aracın ıcınde tıtremekten yanınızdakıyle konusamayacak kadar)alısır alısır dedı usta benı yolladı.aracın olmadıgını bıle bıle aldık aracı ankaraya dönmelıydık.ankarada ınanılmaz bır sıslı duman ıla calısıyordu artık arabam.anakaradakı ustama göturdum.önce enjektorlerden baslandı kontrole enjektorlerde bı sıkıntı yoktu.kompresor olculdu ucuncu gözun cok az dorduncu gözun hıc kompresor vermedıgını söyledıler.sonra sılındır kapagı acıldı.sılındır kapağının fazlasıyla taslandıgını degısmesı gerektıgını söyledı.1150 tl ye sıfırını aldık.taktık.tıtreme bayagı azalmış duman kesılmıs ama araba pancar motoru gıbı calışıyordu.tekrar sokuldu motor tekrar enjektor kontrolu sok tak sok tak kapkcıya gıdıyor gelıyor ama soruna bı care bulunamıyor arababu arada tanıdık vasıtasıyla bıssuru usta motorcu gezıyor.herkes bır yerını sokuyor takıyor.sonunda bır yere gıttk aracın ust kapagında sıkıntı oldugunu soyledı.eksantrık değişti fıncanlar degıstı.bu arada araca harcadıgım para 4500 tl yı buldu.dun aksam yolda gıderken 20 km de hızda arabaya bır tıtreme gırdı sonunda motorun ıcınden bı ses bı tangırtı arabanın performans yıne yerlerde yıne eskıye dondu.
sızce bu arabanın sıkıntısı ne olabılır?

halils2
26/02/2013, 08:43
geçmiş olsun adınıza üzüldüm nerdeyse servise bi sandık motor parası ödemiş gibi olmuşsunuz.

altanasci
26/02/2013, 09:41
zincir nasıl kopar anlamıyorum yaa çok geçmiş olsun çok üzüldüm gerçekten

o motordan hayır beklememek lazım yinede allah yardımcınız olsun

messi78
26/02/2013, 09:53
Arabanı çok mu zorladın ? Daha öncesinde (60.000de iken) triger kayışın değişmiş miydi ?

dicaser
26/02/2013, 09:55
kardeş tamam daha yeter hiçbir özel servise götürme..
ilk işin arabayı al doğru banotoya yada birmota yani özel yetkili servise değil direk yetkili servise git.. sana soracaklar sıkıntın ne die motorda sıkıntı var ustayla bi teste çıkalım o direk anlar zaten de ve teste çıkın sıkıntını test eden zaten anlar , sonra arabanı oraya bırak ve çıkarken deki arabayı tertemiz motorlu istiyorum gerekirse sıfır piston takın artık bu motorla ilgili bisorun istemiyorum , hiçbir masraftan kaçınmayın gerekirse sandık motor getirin deyin..
maksimum 2000 lira tutar yapacakları işlem bu eziyetten kurtulun , hiçboşuna ustaya mustaya götürüp aracınızı daha fazla hırpalatmayın.. (bide boşuna para vermeyin-paranıza düşman olmayın)

biz burda ne desek boş çünkü motoru açıp göremiyoruz forum ortamında , forumda çok iyi ustalar mevcut ancak görmediğin bişeye müdahale etmek zor heleki motorun içindeki bi sıkıntıda..

comanchee
26/02/2013, 13:13
arkadaslar ıyı gunler
ben ankaradayım.aracım 2006 m.jet 73 bg 110.000 km de.kasım 2012 de otoyolda trıger zıncırım koptu.çekıcı vasıtasıyla ızmıtte bır özel servıste aracımı 1500 tl ye yaptırdım.aracı teslım aldıgımda aracta ınaılmaz bır tıtreme mevcuttu.(aracın ıcınde tıtremekten yanınızdakıyle konusamayacak kadar)alısır alısır dedı usta benı yolladı.aracın olmadıgını bıle bıle aldık aracı ankaraya dönmelıydık.ankarada ınanılmaz bır sıslı duman ıla calısıyordu artık arabam.anakaradakı ustama göturdum.önce enjektorlerden baslandı kontrole enjektorlerde bı sıkıntı yoktu.kompresor olculdu ucuncu gözun cok az dorduncu gözun hıc kompresor vermedıgını söyledıler.sonra sılındır kapagı acıldı.sılındır kapağının fazlasıyla taslandıgını degısmesı gerektıgını söyledı.1150 tl ye sıfırını aldık.taktık.tıtreme bayagı azalmış duman kesılmıs ama araba pancar motoru gıbı calışıyordu.tekrar sokuldu motor tekrar enjektor kontrolu sok tak sok tak kapkcıya gıdıyor gelıyor ama soruna bı care bulunamıyor arababu arada tanıdık vasıtasıyla bıssuru usta motorcu gezıyor.herkes bır yerını sokuyor takıyor.sonunda bır yere gıttk aracın ust kapagında sıkıntı oldugunu soyledı.eksantrık değişti fıncanlar degıstı.bu arada araca harcadıgım para 4500 tl yı buldu.dun aksam yolda gıderken 20 km de hızda arabaya bır tıtreme gırdı sonunda motorun ıcınden bı ses bı tangırtı arabanın performans yıne yerlerde yıne eskıye dondu.
sızce bu arabanın sıkıntısı ne olabılır?

kavaklıdere servis var. müslüm beye gidin derdinizi anlatın iyi niyetli bir insan elinden geleni yapacaktır.karumun karşısında yeri.

mashart
26/02/2013, 15:47
Hocam işin ilmini bilmeyen bir ustaya zincir taktırmıssınız. Büyük bir ihtimal eksantrik dişlisini atlak takmıs, söküldügü gibi takmamıs bu bakımdan motorun zamanlama ayarı bozulmus. Yetkili servise göstermende fayda var.

kopele35
26/02/2013, 16:46
kardesım gecmıs olsun oncelıkle tum arkadaslar ben 2004 ten berı multijet kullanıyorum albea punto doblo taksıcıyım bu arada birinci ve tek kural basıt ıslem ve bakım harıcındekı dıger seylerı kesınlıkle yetkılı servıse yaptırın gelelım senın arızaya benımde 250000 de zıncır koptu ve eksantrık mılı kırıldı benımde ust kapak catladıgı ıcın degıstı ust kapak bıre bır aynı olması lazım arabanın modelıne gore degısıyo yag sogutma delıklerı yuvalar ve mazot pompasının baglandıgı yer kesınlıkle aynı olmalı eskı performansını alamıyacaksın bı kere onuda goz onunde bulundur tıtreme ve gurultu ise garnk dıslı eksantrık ve zincir cok ıyı ayarlanması lazım yanma ve patlama odasını dırek bunlar etkılıyo sonra subapların bastıgı adını tam bılmıyorum 16 tane kucuk demır parcalar var onlarda kırık ve catlak bosluk olmamalı bence hepsını sıfır takman son olarak zıncır koptugunda turbo,yag sogutucu ve katalıtıkkonvektor e yag kacmıs olabılır performans ve duman da buna ısaret yanı sonuc olarak bırden fazla neden olabılır onun ıcın yetkılı servıs en etkılı ve kesın sonuc olur benım tavsıyem garantılı ve daha ucuza gelır ben bır taksıcı olarak onerıyorum aynı seyler benımde basıma geldı cunkı bu soledıklerımın hepsı yapıldı ve 500000 bınde aracı degıstırdım hıc bır sorun yapmadı

Du Hast
27/02/2013, 07:19
Bu durumda yapılacak en iyi iş, piston, segman, ana yatak, kol yatak, krank tarafı yani motorun alt tarafında sıkıntı yoksa, sıfır üst kapak tüm parçaları ile alıp takmak. Afedersiniz kendini usta sanan adamlar yüzünden üst kapağı folloş etmişler. İnş pistonlarda sıkıntı yoktur

angora
04/03/2013, 08:49
arabanın sıkıntısı şımdılık gectı ama bır daha gıdermıyım özsel servıslere.benım bu basıma gelen herkese ornek olsun.sız sız olun yetkılı servıslerden baskasına aracınızı teslım etmeyın.bakıma cok para alıyorlar dıyebılırsınız.belkı bakıma gıdılebılır.yağ degıstırme balata falan.ama kesınlıkle cıddı sıkıntılarınız ıcın asla yetkılı servısten baskasına gıtmeyın.

ato
04/03/2013, 10:29
arabanın sıkıntısı şımdılık gectı ama bır daha gıdermıyım özsel servıslere.benım bu basıma gelen herkese ornek olsun.sız sız olun yetkılı servıslerden baskasına aracınızı teslım etmeyın.bakıma cok para alıyorlar dıyebılırsınız.belkı bakıma gıdılebılır.yağ degıstırme balata falan.ama kesınlıkle cıddı sıkıntılarınız ıcın asla yetkılı servısten baskasına gıtmeyın.

Valla hocam Ankara'da kavaklıdere diyorum her yönüyle iyi bu motorları sanayideki ustaya bırakmak saçma komple motor yapıldı benim araca kartaşta 7.000 tl ödendi böyle durumlarda komple motor sıfırlamak gerekir