PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sol Far Buharı Muayene Geçemedi !

htaylan93
25/02/2013, 01:34
Arkadaşlar,abiler merhaba.22 Şubat cuma günü aracımı muayeneye götürdüm,götürmeden önce serviste kontrol ettirdim eksiği gediği var mı diye,hatta bir önceki muayene raporuna göre far ayarı da yaptırdım zira öncekinde kısa farın ayarı düşük yazıp hafif kusur vermişler,hadi o da olmasın dedim far ayarı da yapıldı ancak hiç de ummadığım bir sonuçla karşılaştım.Sol ön farda bi yerlerde çatlak var ordan su alıp buhar yapıyodu ben fazla önemsemiyodum ancak muayenedeki görevli buna ağır kusur yazıp aracı bıraktı..22 Mart'a kadar son gün verdi,"Bunu geçirmek için 3 yol var;1-farları aç ve kurumasını bekle kurursa geçiririm,2-saç kurutma makinesiyle kuruttur,3-farı değiştir" dedi kendisi bana.Soluğu hemen yakınlardaki bir elektrikçide aldım,durumu anlattığım adam usta bi baksın ama onu kurutup hemen gidersin fakat yine de o anda buhar yaparsa muayene harcın yanar diyip gözümü korkuttu,elektrikçi usta da 60 TL işçilik isteyip farı kurutabileceğini söyledi.Bi önceki adam bu işin garantisi yok demesine rağmen usta "Benim yaptığım işe garanti veriyorum,geçersin" dedi ancak bi önceki adamın sözlerini de dikkate alarak kurutma işlemini yaptırmadım..Bu aralar yeni almaya da pek durum müsait değil,kara kara düşünüyorum ne yapsam diye..Kafamda bikaç şey var ama en sonuncusu da biraz İstanbul'daki Punto'cuların yardımıyla olabilecek bi olay;muayene günü için 1-2 saatliğine sol farı değiştirip muayeneye öyle gitmek ve muayenenin hemen ardından tekrar farları değiştirmek,maksat muayeneden geçmek yani..Normalde değişmesi gerekiyo ama dediğim gibi malesef bu aralar maddiyat buna müsait değil..Yardımcı olabilecek bi arkadaş,abim varsa yardımlarını bekliyorum 22 marta kadar..

BaranSelo
25/02/2013, 03:21
Dostum farın üstüne arkasına herhangi bir yerine matlapla delik aç, en fazla yarım günde kurur, içerde sürekli hava sirkülasyonu olacağı için deliği kapatmadığın sürece tekrar kolay kolay buhar yapmaz. Benim farım da buhar yapmıştı, park ampulünü çıkardım o delik sayesinde birkaç saatte kurudu. Fakat ampulü takınca tekrar buharlandı.