PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyonu çevirirken ses geliyor? İstanbul anadolu tavsiye servis?

dreamerdaddy
24/02/2013, 14:34
2006 3gp dizel aracımdan direksiyonu dururken ve giderken dönüşlerde bir kaç gündür ses gelmektedir.İlk olarak jantların 17 oldugundan lastikler amarisöre ya da çamurluga sürtme yapıyor zannettim fakat kontrol ettim sürtme yok gelen sesde sürekli artmakta. Ayrıca İstanbul anadolu yakasında bana servis tavsiye edermisiniz?

kagibari
24/02/2013, 16:24
Ses büyük olasılıkla amortisör takozu denilen parçadan geliyor herhangi bir serviste parçaları değiştirterek sorunu giderebilirsiniz...

interlaced
24/02/2013, 16:56
Katılıyorum.. Amortisör takozu olabilir.. Önceki punto da yapmıştı benim. Değiştirip çözdüler. Çifti 150tl'ye değişmişti. Amortisör takozunda kırık çatlak yırtık yoksa üzerinde su alınca da yapabiliyor bu sesi. Spreyle temizliyormuş ustalar, ama benimki baya kırıktı.

Ademirtas
24/02/2013, 17:29
Merhaba,

Amortisör rulmanlarından olabilir , kontrol ettirmekte fayda var.

malebow
24/02/2013, 17:39
bendede oluyordu. takozdan kaynaklanıyormuş, geçen ay değiştirttim bende. yaklaşık 4 ay o şekilde kullandım. bi zararı yok dediler ama rahatsız ediyordu.

serkandikici
24/02/2013, 18:30
öyle kullanmanın bi zararı olmamakla beraber muhtemel sorunlar ;
-amortisör takoz ve rulmanları
-z rotları her ikisinden de birer defa muzdarip oldum ucuz parçalar allahtan..

Geçmiş olsun..

serkandikici
24/02/2013, 18:31
Bu arada takozların ikisini de değiştirmeye gerek yok yayı tutarak direksiyonu çevirin hangi tarafın arızalı olduğunu anlarsınız.. Her ikisi de gittiyse bişi diyemem :)

malebow
24/02/2013, 18:40
Aynen, önsezilerim sağ taraf diyodu sağ tarafı değiştirttim :)

dreamerdaddy
25/02/2013, 00:27
İlgilendiğiniz için teşekkürler arkadaslar hiç olmassa birşeyler bilerek gideyim servise :)

dreamerdaddy
26/02/2013, 00:57
Valla arkadaslar forumda soruna tam teşhis konulmus sol amotisör takozu su almıs değişti sorun giderildi.

ares666
26/02/2013, 08:55
amörtisör takozudur arkadaşım benimde başıma geldi.

ilbilge_11
18/03/2013, 17:00
Valla arkadaslar forumda soruna tam teşhis konulmus sol amotisör takozu su almıs değişti sorun giderildi.

ne kadar tuttu sanırım benimde benzer arızam var

arenas
18/03/2013, 18:02
aynı sorun bende de vardı.göztepe oto ya gittim ,garantiden değiştirdiler

onur1986
18/03/2013, 18:42
Evet arkadaşım ben de merak ediyorum sorunu ne kadara giderdiğini yazar mısın?

nuyangor
18/03/2013, 19:32
Arkadaşlar aynı sorun bende de vardır. Direksiyonu sabitken bile çevirince açık bir şekilde ses duyuluyordu. Ancak geçen gün nerede ise tüm gün süren yağmurdan sonra ses bir anda yok oldu. Şimdi ustaya götürsem herhalde bunda birşey yok diyecek. bana çok ilginç geldi.

Ziyaretci046
18/03/2013, 20:29
amortisör rullmanı elimde bozulmayan diye tabir edilen rulmanlardan mevcut değiştirip unutucaksınız.

cezalandirici083454
21/03/2013, 11:07
Benimde punto evo otomatik aracımın dreksiyonunu sağa sola çeyrek çevirirken tık tık diye ses geliyodu. Tanıdık ustaya götürdüm dreksiyon mafsalı gevşemiş sıktı düzeldi

cucuko
22/03/2013, 13:52
İstanbul Anadolu yakası , kadıköy civarı servis ben de arıyorum...Güvenebileceğimiz ve hesaplı çalışan servis var mı ? tşk ettim.

gakgo
15/08/2013, 14:20
Bu arada takozların ikisini de değiştirmeye gerek yok yayı tutarak direksiyonu çevirin hangi tarafın arızalı olduğunu anlarsınız.. Her ikisi de gittiyse bişi diyemem :)

hocam bende de aynı sorun mevcut. kastettiğiniz yay tam olarak nerede bulunuyor tarif edebilir misiniz? :)

YALCINGUNEL
15/08/2013, 14:59
arkadaşlar bendede 2006 model punto var bozuk yolda tıkırtı geliyor diye amortisör takozları z rotları ve rumanları değiştirdim 6 ay oluyor araba 10 numara olmuştu şimdide bazı arkadaşların dediği gibi sadece direksiyon çevirirken tıkırtıya benzer bişey boşluk var gibi ses geliyor aynı ustaya götürdüm taktığı parçalar arızalı çıkmıştır diye bişeyi yok dedi direksiyon hiidrolik kutusu nıyadın dolduruyor dedi bana mantıklı gelmedi bu başlığı görünce şüphelendim şimdi...yani taktığı parçalardan olsa zaten artık her parçanın yan sanayıde olsa 2 sene parça garantisi vardır sizce peşine düşmelimiyim ACİL YARDIMINIZI BEKLIYORUM...

mgorgec55
15/08/2013, 15:19
arkadaşlar bendede 2006 model punto var bozuk yolda tıkırtı geliyor diye amortisör takozları z rotları ve rumanları değiştirdim 6 ay oluyor araba 10 numara olmuştu şimdide bazı arkadaşların dediği gibi sadece direksiyon çevirirken tıkırtıya benzer bişey boşluk var gibi ses geliyor aynı ustaya götürdüm taktığı parçalar arızalı çıkmıştır diye bişeyi yok dedi direksiyon hiidrolik kutusu nıyadın dolduruyor dedi bana mantıklı gelmedi bu başlığı görünce şüphelendim şimdi...yani taktığı parçalardan olsa zaten artık her parçanın yan sanayıde olsa 2 sene parça garantisi vardır sizce peşine düşmelimiyim ACİL YARDIMINIZI BEKLIYORUM...

Arkadaşım bugün benim aracımın küçukyalı birmotta direksiyon elktrik mekanizması aynı ses olayından dolayı değisti.birmot bunu ücretsiz olarak değistiriyor.birmot servislerinden birine gidip hemen baktr.arızanın adı city arızası ise yapıyorlar.

GT-I9500 cihazımdan 2 ile gönderildi

YALCINGUNEL
30/08/2013, 14:12
Arkadaşım bugün benim aracımın küçukyalı birmotta direksiyon elktrik mekanizması aynı ses olayından dolayı değisti.birmot bunu ücretsiz olarak değistiriyor.birmot servislerinden birine gidip hemen baktr.arızanın adı city arızası ise yapıyorlar.

GT-I9500 cihazımdan 2 ile gönderildi

ustama götürdüm direksiyon mafsalını değiştirmek lazım dedi... cıty arızası değil gibi geldi bana...

cezalandirici083454
30/08/2013, 14:27
Selamunaleyküm hayırlı cumalar. Bendede aynısı olmuştu dreksiyon mafsalını sıktı arkadaş oldu.

YALCINGUNEL
31/08/2013, 03:23
direksiyon mafsalını sıktımı yoksa öylesine mi söyledi ben anlayamadım ustanın...zaten ustalar bi arızadan anlamayınca hemen değiştirme yoluna gidiyor...

cezalandirici083454
02/09/2013, 09:15
direksiyon mafsalını sıktımı yoksa öylesine mi söyledi ben anlayamadım ustanın...zaten ustalar bi arızadan anlamayınca hemen değiştirme yoluna gidiyor...

Arkadaşa gittim. Baktı dereksiyuonun altında pedallara doğru vida gevşemiş. SAĞA sola çeyrek çeviriken boşluktan ses yapıyordu. Tabi herkeste aynı olmaya bilir. Baska sebeblerdende olabilir.

alpercabuk
14/09/2013, 20:57
Direksiyon takozları nı değiştirmek yerine, iyi bir ustaya çıkarttırın beraber mazotla bilyaları temizleyin sonra güzelce gresleyin ve kapatın, hatta açmışken kaliteli bir slikon ile su girebilecek noktaları slikonize edin ve geri takın. Orjinal parçadan daha çok verim alacağınıza garanti veririm.

jackalwile
17/09/2013, 12:54
amortisör takozu nu değişmiştim bende tekine 80 lira vermiştim. Bir ömür gez bişey olmaz demişlerdi ama ses gerçekten insanı rahatsız ediyor

enigmaa37
18/09/2013, 16:23
2011 model punto evo aracımda sabahları çalıştırdıgımda ara ara direksiyon kısmından geldiğini düşündüğüm wuuuw diye bir ses var.Bu ses gün içersinde 1. viteste de geliyor.Servise gösterdim sesin nerden olduğunu bulamadılar .Garantisinin bitmesine 1 ay kaldı sizce ne yapmalıyım.

lithium_
25/09/2013, 15:24
Bnde de oyle bir durum vardi, dip rotlari yagladilar serviste ses felan kalmadi.

Sent from my iPhone using - now Free (https://.com/m?id=1)