PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ?? notebook ??

BGRAYS
19/01/2007, 23:21
daha oncede yazmıstım silinmis galiba neyse ..

1-2 ay icinde ne zaman alcagm belli diil dizüstü istiyorum marka olarak packard bell ve hp pavillion arasında kaldım bu konuda yardımlarınızı beklıyorum bu konuda pek bi bilgim yok baktıgım iki model : https://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=81876&productid=bd700549

https://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=81876&productid=bd70412

ORACLE
20/01/2007, 00:12
Abi fiyat konusunda sıkıntın yoksa ben dell de bak derim.
Ancak kısıtlı bütçe ver ise fujitsu tavsiye ederim.
Fiyat ve donanım olarak oldukça iyidir fujitsu.
Tabi benim fikrim.

Little F.K
20/01/2007, 00:24
Arkadaşım bence fiyat sorunun yoksa Toshiba Quismo yada Sony Vaio al.Ben Sony Vaio kullanıyorum daha hiç bi bilgisayardan bu kadar memnun olmamıstım.Babam Hp kullanıyo,bilgisayar içler acısı.Bundan önce Ibm kullandım sadece 1 yıl.Bence iyi araştır.

bahcelili_ali
20/01/2007, 00:29
packardbell al. menun kalırsın

OzzY
20/01/2007, 00:30
ben toshiba derim: u200 132 dehşet makina :D
hpye bulaşma

ORACLE
20/01/2007, 00:43
evet abi bencede hp ye hiç bulaşma.
Baktığı makinalara göre Quismo yada vavio pahalı gelecektir.
Ama bu fiyatlara az bişey daha katarak bunlardan daha iyi bir makina alabilirsin.
Aslen notebookun babası bence toshiba dır. Ama dell,acer,hp,fujitsu kullandım.
en iyisi dell. ancak dell in inspiron modeline hayatta bulaşma

BGRAYS
20/01/2007, 00:49
abi bende tam o modeline bakıyodum ya super zamanlama yapmısın :)) abi fiyat olarak 1100-1300$ artı +kdv cıkabılecegım maksımum fıyat budur abi ..

ORACLE
20/01/2007, 00:55
abi bir de fujitsuya baksana.
ekranı dvd yazıcısı ram i diski fena bir makina değil. bu fiyatlarda zaten.
Tam modelini hatırlamıyorum ama.

Gianfranco
20/01/2007, 00:56
su anda toshiba satellite kullaniyorum. Flat ekran olanindan. Sakin alma cunku ekrani belli bi sure sonra bozuluyor. Servise verene kadar desktop monitorunu laptopa bagladim. :) Beya bir ilginc goruntu oldu. Tavsiyem toshiba ya bulasma. Bir cok modeli kullanan arkadasimda beya bir sikayetci...

BGRAYS
20/01/2007, 01:37
herkese tesekurler bılmıyorum cok kararsızım neysekı bı acılıyetı yok sımdılık ..

Sezgintr
20/01/2007, 02:18
Benim bu 3. dizüstü ilki sony waio ydu 6 ayda yandı. Garantide sen bunu düşürmüşsün kısa devre yapmış yanmış dedi (oysaki düşürme filan yok) kabul etmedi. 2.si hpnx7000 Türkiyede bulmanın imkanı yok dışarıdan getirtmiştim çok süper makinaydı malesef oda çalındı. Bu 3.sünüde yine hp tercih ettim çünkü fiat gibi verdiğin paranın karşılığını veren tek marka. Benim tercihim 1680x1050 ekran çözünürlüğünde olan laptoplardır. İnsan bikere alıştımı başka bilgisayarlar takoz gibi geliyo.

OzzY
20/01/2007, 09:19
su anda toshiba satellite kullaniyorum. Flat ekran olanindan. Sakin alma cunku ekrani belli bi sure sonra bozuluyor. Servise verene kadar desktop monitorunu laptopa bagladim. :) Beya bir ilginc goruntu oldu. Tavsiyem toshiba ya bulasma. Bir cok modeli kullanan arkadasimda beya bir sikayetci...
ilginç bende öğretmen laptopu var 1,5 senedir gece gündündüz açık. geçenlerde u200-132 aldık ondada problem yok ama aklıma kurt soktun bakalım kullanıp görcez.

erdiyilmaz
20/01/2007, 09:54
daha oncede yazmıstım silinmis galiba neyse ..

1-2 ay icinde ne zaman alcagm belli diil dizüstü istiyorum marka olarak packard bell ve hp pavillion arasında kaldım bu konuda yardımlarınızı beklıyorum bu konuda pek bi bilgim yok baktıgım iki model : https://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=81876&productid=bd700549

https://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=81876&productid=bd70412

iki cihazda özeLLikLer yönünden iyi. ben küçük hafif birşeyLer arıyorum. 15.4" ekran da sevmedigim bir oran. tam enran çaLışma yaparken resimLerin tasarımLarın genişLeyip görüntünün bozuLması sinir edici bir durum. 14.1" kuLLanıyorum. daha küçügüne geçmeyi düşünüyorum. tavsiyem hız'dan öte hafifi uzun piL süresi oLan modeLLere bakmandır. yoksa 15.4" çok kaLafat oLuyor ne otobüste açabiLiyorsunne dogru dürüst yanında taşıyabiLiyorsun.

geniş ekran Laptop aLasıya ucuz yoLLu daha hızLı bir masaüstü Pc aL derim. yada daha küçük mobiLitesi yüksek birşeyLere bak ;)

BGRAYS
20/01/2007, 20:10
iki cihazda özeLLikLer yönünden iyi. ben küçük hafif birşeyLer arıyorum. 15.4" ekran da sevmedigim bir oran. tam enran çaLışma yaparken resimLerin tasarımLarın genişLeyip görüntünün bozuLması sinir edici bir durum. 14.1" kuLLanıyorum. daha küçügüne geçmeyi düşünüyorum. tavsiyem hız'dan öte hafifi uzun piL süresi oLan modeLLere bakmandır. yoksa 15.4" çok kaLafat oLuyor ne otobüste açabiLiyorsunne dogru dürüst yanında taşıyabiLiyorsun.

geniş ekran Laptop aLasıya ucuz yoLLu daha hızLı bir masaüstü Pc aL derim. yada daha küçük mobiLitesi yüksek birşeyLere bak ;)

dusuncelerın ıcın cok saol 8O abi sole bi olay war bu ozellilklere 17 de olsa ekran ya da cok kucuk ekran istiyince fıyatlar dırek fırlıyo bu sefer 15.4 bana normal geldi yani bana bu ozelliklerde bu fıyatlara gerekıyo packard bell weya hp dusunuyorum 1200$ dolar olmus

@sezgintr

1680x1050 bu genis ekranlardan mı bahsedıyosun 15.4 ekranlar tarzında ??

Little F.K
20/01/2007, 21:14
Mecidiyeköy Büyükdere caddesinde belkı yüz tane bilgisayar ithalatçısı var.Vaktin olduğu bi zaman uğramanı tavsiye ederim.Uygun birşeyler düşürebilirsin.

BGRAYS
20/01/2007, 21:17
Mecidiyeköy Büyükdere caddesinde belkı yüz tane bilgisayar ithalatçısı var.Vaktin olduğu bi zaman uğramanı tavsiye ederim.Uygun birşeyler düşürebilirsin.

saol 8O dedigin yere bakıcam

erdiyilmaz
20/01/2007, 21:26
dusuncelerın ıcın cok saol 8O abi sole bi olay war bu ozellilklere 17 de olsa ekran ya da cok kucuk ekran istiyince fıyatlar dırek fırlıyo bu sefer 15.4 bana normal geldi yani bana bu ozelliklerde bu fıyatlara gerekıyo packard bell weya hp dusunuyorum 1200$ dolar olmus

@sezgintr

biLgisayar konusunda markanın pek bir önemi kaLmadı asLında, hp de oLsa vesteL de oLsa içinde inteLin işLemcisi var (yada amd) yani çoğu aLt yapı donanımı aynı özeLLikLerde. ismi duyuLmuş firmaLar insana her zaman hoş geLiyor. "HP'im var" demekLe "Casper'ım var" demek farkLı bir durum tabi. Ancak iç donanım %85 aynı marka ürünLerden oLuşuyor. harddisk oLsun (seagate, hitaci, samsung vs.) ekran kartı oLsun durum pek degişmiyor. (intel,ati vs.) firmaLarın tekeLine girmeye başLadı. araLarında da beLirgin bir kaLite farkı da yok. markaya pek kafayı takma derim. 2 sene casper Laptop kuLLandım ardından "kaLiteLi" diye niteLendiriLen asus Laptopa geçtim.. 3 senedir de bundayım, araLarında hiç bir fark göremedim. (küçük istedigimden buna geçtim) ama bir de araLarındaki fiyat farkına bakınca asus neredeyse 2 katıydı casper'ın..
ama ikisi de sonucunda inteL işLemcisi, hitacı harddiski, inteL vga kuLLanıyordu.. sırf markaya iki katı para döktük. degdi mi degmedi mi tartışmaya açık. buradan şu sonuç çıkmasın packard beLL yada Hp kötü demiyorum ha : ) avantajLı yönLeri de yok degiL. garanti hizmetLeri vs. biraz daha uzun oLabiLiyor. birisi 2 yıl garanti verirken digeri 3 yıL garanti veriyor. bu gibi şeyLeri de akLında buLundurmanı tavsiye ederim.

teşekkürLer

BGRAYS
20/01/2007, 21:39
saol tesekkurler erdi kardesım 8O

BGRAYS
20/01/2007, 21:42
bugun baktım 20" ekran notebook wardı 3200$ + kdv resmen dümdüz masaüstü alsan daha kucuk olur gibi bisi görsel olarak cok gusel ve gereksiz dedigim gibi bnm wercegim para 1300$ fln max.

otoritec
20/01/2007, 23:12
bence bimeks teknoport uğra açılışa özel yaklaşık 500 ytl indirimler var.

Sezgintr
21/01/2007, 03:15

@sezgintr

1680x1050 ekran çözünürlüğü ekranın boyutu değil. Günümüzde biçok laptopta 1280x..... gibi düşük çözünürlükte satılıyo. yani 2 klasör sayfası açsan ekran doluyo ama sen küçük ekranlı bişey bakıyosan 1280x..... gibi çözünürlükte olanlar idealdir. Bende mecidiyeköyden aldım laptobu oralarda bi araştır çok güzel ve uygun makinalar bulursun. Benim işim çizimlerle ilgili olmasa bende o sony waionun 12"lik laptoplarından alıcaktım, ufacık çok şirin bişey her yere ajanda taşır gibi taşı.

erdiyilmaz
21/01/2007, 08:06
ahhh 12" ahh : )

şöyLe bi tabLet pc'miz oLsa 12" ekranı oLsa, dokunmatik windows kuLLansak... 1kg ağırLıgı oLsa... 7 saat piL süresi oLsa... performansı iyi oLsa... fiyatı uygun oLsa...

çok mu hayaL kuruyorum :D

pdr42
21/01/2007, 09:31
çooooooooook kuruyosun
bende ogretmne laptopu var toshiba benide ekran bozuldu ama ustune 50 kilo basınc geldi bu normal.
sezgin kardes dogru soyluyor markalar aynı falan filan ama ergonomi ve kaliteli dış malzemeden oması makineyi daha iyi yapıyo ben acer kullanıgım zaaman toshibadan aldıgım zevki vermiyo ama sony baska

toful
21/01/2007, 09:40
Asus S5 Yada M5 serisi işini görür bende S5 var 12" ve 1,2 kg çok hafif minik ve minik ve ince

https://www.mobilityguru.com/2004/02/25/asus_s5200n/