PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon ışığı yandı_söndü

ferdigokhan
19/02/2013, 09:59
Arkadaşlar günaydın sabah işe gelmek için arabama bindiğimde başta direksiyonda hiç bir problem yoktu.Biraz hareket ettikten sonra direksiyonun ağırlaştığını farkettim ve direksiyon ışığının yandığını gördüm.Arabayı stop edip tekrar çalıştırınca hiç bir ikaz vermedi ve eski haline döndü. Sizce bi problemmi var yoksa anlık bir olay mı?

halils2
19/02/2013, 10:02
aynı durum bana da oldu 2 ay önce serviste değiştirdiler city belirtisi ileri doğru sürekli yapmaya başlıyormuş.

Ziyaretci040
19/02/2013, 10:02
Geçmiş olsn.

ferdigokhan
19/02/2013, 10:05
Geçmiş olsn.

Geçmiş olsun kötü anlamdamı :)

fethican
19/02/2013, 11:17
Iki hafta önce benim arabada da aynısı oldu ama daha tekrar etmedi servise götürsem mi? Yoksa tekrar etmesini beklesem mi? Bilmiyorum.

ferdigokhan
19/02/2013, 12:21
Iki hafta önce benim arabada da aynısı oldu ama daha tekrar etmedi servise götürsem mi? Yoksa tekrar etmesini beklesem mi? Bilmiyorum.

Ben şimdi servise gittim. Sağolsun arkadaşlar ilgilendi, yanıma bir usta verdiler birlikte kısa bir tur attık ve sorun olup olmadığını inceledi. Elektronik olduğu için yanlış bir hata sinyali verdiğini söyledi. Ben emin olamayıp sanayideki ustamada götürüp gösterdim ve kendiside aynı şeyi söyledi. Punto'larda kronik bir sorun gibi gözüküyor. Sorun tekrarlamaya başlarsa elektronik beynin değişmesi gerekiyormuş. Şimdilik bir sorun yokmuş...

fethican
19/02/2013, 12:58
teşekkür ederim paylaşımın için benimde içim rahatladı şimdi. bekliyordum bende bugün yarın sorun çıkarır diye

Du Hast
19/02/2013, 15:35
Ben şimdi servise gittim. Sağolsun arkadaşlar ilgilendi, yanıma bir usta verdiler birlikte kısa bir tur attık ve sorun olup olmadığını inceledi. Elektronik olduğu için yanlış bir hata sinyali verdiğini söyledi. Ben emin olamayıp sanayideki ustamada götürüp gösterdim ve kendiside aynı şeyi söyledi. Punto'larda kronik bir sorun gibi gözüküyor. Sorun tekrarlamaya başlarsa elektronik beynin değişmesi gerekiyormuş. Şimdilik bir sorun yokmuş...
Elektronik beyin ile alakası yok hocam. Eğer akünüz sağlıklı ise, Sigorta kutusu su almadı ise City arızası için geçmiş olsun dileklerimi sunarım :)
Aracın Kilometresi kaçta? Model yılı nedir?

Ziyaretçi048
19/02/2013, 15:40
Benim eski araç motor soğukken yolda giderken kendi kendine direksiyon lambası yakar , stop edip çalıştırınca düzelirdi. Hatta bir keresinde 1 gün boyunca ışık yandı direksiyon titremeye kendi kendine dönmeye , içinden cazır cuzur sesler gelmeye başladı. Ertesi sabah çalıştırdım ışık söndü direksiyon normale döndü ve sonraki 30 bin km bir yıl boyunca bir dahada hiç yanmadı. Ben aşırı soğuktan açı sensörü buğu yapıyor saçmalıyor diye tahmin ettim.

ferdigokhan
19/02/2013, 16:36
Elektronik beyin ile alakası yok hocam. Eğer akünüz sağlıklı ise, Sigorta kutusu su almadı ise City arızası için geçmiş olsun dileklerimi sunarım :)
Aracın Kilometresi kaçta? Model yılı nedir?

Akü yeni, sigorta kutusu diyince birden aklıma geldi!!! Sis farlarını takarken sigorta kutusuyla ister istemez haşır neşir olundu... 2008_84 Binde...

Du Hast
20/02/2013, 04:06
Akü yeni, sigorta kutusu diyince birden aklıma geldi!!! Sis farlarını takarken sigorta kutusuyla ister istemez haşır neşir olundu... 2008_84 Binde...
Valla siz iyice kontrol ettirin. Aracınız şu anda büyük ihtimalle ücretsiz city değişimine uygun. ancak araç 2008 olduğuna göre S2'dir. yani iyileştirilmiş city zımbırtısı bulunuyor. Ancak bununda arıza yapmayacağı anlamına gelmez.

ferdigokhan
20/02/2013, 09:25
Valla siz iyice kontrol ettirin. Aracınız şu anda büyük ihtimalle ücretsiz city değişimine uygun. ancak araç 2008 olduğuna göre S2'dir. yani iyileştirilmiş city zımbırtısı bulunuyor. Ancak bununda arıza yapmayacağı anlamına gelmez.

Ücretsiz değişim için aracın garantisinin bitmiş olması vs. şeler problem mi? Yoksa bu city değişimi Fiat'ın sunduğu ücretsiz bir hizmet mi?

fotobelit
20/02/2013, 10:13
Ücretsiz değişim için aracın garantisinin bitmiş olması vs. şeler problem mi? Yoksa bu city değişimi Fiat'ın sunduğu ücretsiz bir hizmet mi?
Bu durum biraz karışık..Garantisinin bitmesi çok önemli değil ama biraz uğraşmak gerekiyor..Gerçi bazı arkadaşlar aynı servisi kullandıkları için uğraşmadan değişim almışlar ama hala net değil..Bu link size yardımcı olacak City Ar?zas? - Fiat Punto | Grande Punto | Punto Evo | Bravo | Fiat Türkiye Forumu (https://forum.grandepuntotr.com/city-arizasi/)

ferdigokhan
20/02/2013, 10:23
Bu durum biraz karışık..Garantisinin bitmesi çok önemli değil ama biraz uğraşmak gerekiyor..Gerçi bazı arkadaşlar aynı servisi kullandıkları için uğraşmadan değişim almışlar ama hala net değil..Bu link size yardımcı olacak City Ar?zas? - Fiat Punto | Grande Punto | Punto Evo | Bravo | Fiat Türkiye Forumu (https://forum.grandepuntotr.com/city-arizasi/)

Teşekkürler :)

halils2
21/02/2013, 00:47
10.12.12 ve ocak sonunda olmak üzere 2 adet city arızasını çorlu haliç otoda sorunsuz bir şekilde değiştirdiler. araçların biri 2006 diğeri 2007 model şase no aldılar sistemden değişime onay geldi hemen. Sizde de sorun çıkmaması lazım diye düşünüyorum

mozgul
28/03/2013, 15:31
yolda giderken 3 . viteste iken araç birden boşa geçiyor . bu durum çok sık olmadı en fazl 2-3 kere olmuştur ama bu durum neden kaynaklanmaktadır. birde vites geçişlerinde bazen zorlnıyor. balatalarla ilgili birsorun olaiblir mi acaba ?

fotobelit
28/03/2013, 17:26
yolda giderken 3 . viteste iken araç birden boşa geçiyor . bu durum çok sık olmadı en fazl 2-3 kere olmuştur ama bu durum neden kaynaklanmaktadır. birde vites geçişlerinde bazen zorlnıyor. balatalarla ilgili birsorun olaiblir mi acaba ?
Vites atması,vites dişlisinde bir sıkıntı olabilir..Geçişlerdeki sıkıntıda senkromeçten olabilir..