PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar şu sorunuma bir yardım edin

servt
15/02/2013, 11:35
arkadaşlar neredeyse 2 aydır arabam sabahları tekleyerek zorla çalışıyo . en yakın servis 80 km uzakta olmasına rağmen 4 defa gittim sanayiye gittim bir şey yok dediler birde siz el atın :) . yüklediğim video da nasıl çalıştığını göreceksiniz özellikle 2. çalıştırdığımda. bu arada 2 hafta önce aküyü değiştirdim aküdendir diye ama yine de düzelmedi.
video005 - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=KtwZB0Sg_8s&feature=youtu.be)

Ziyaretçi051
15/02/2013, 11:45
merak ettim araçta lpg varmı ve varsa markasını öğrenebilirmiyim

blackhawk
15/02/2013, 11:48
bana yazılımsal gibi geldi ama yine de başka servise danışmalı

Ziyaretçi033
15/02/2013, 11:55
A gelecek ama aküden olabilir hocam :)
Akünüz zayıflamış olabilir.

Bizim diğer araç vw cady de de aynı şekilde çalışıyordu. Akü bitmeye yakın böyle yapıyormuş.

Belki sizde de böyle bir durum sözkonusudur.

servt
16/02/2013, 20:19
merak ettim araçta lpg varmı ve varsa markasını öğrenebilirmiyim
lpg yok benzinli araç

bana yazılımsal gibi geldi ama yine de başka servise danışmalı
yazılım böyle sorunlar çıkarır mı ki?

A gelecek ama aküden olabilir hocam :)
Akünüz zayıflamış olabilir.

Bizim diğer araç vw cady de de aynı şekilde çalışıyordu. Akü bitmeye yakın böyle yapıyormuş.

Belki sizde de böyle bir durum sözkonusudur.
aküyü 15 gün ön ce değiştirdim bende aküden oluyor diye düşünmüştüm ama değilmiş.

biancoangelo
16/02/2013, 21:02
Yukarıdaki varsayımların hiç biri değil arkadaşlar. Aynı sorun bendede var haaalen var... Servisin yolunu aşındırdım, ustaların kafasını yedim laf kavgası ettim ancakkkk bu derdimizi anlatacak kimseyi bulamadım. Arkadaşım iyiki konuyu açmışsın. Bence bujilerden...... İşallah çözüm bulunurda bende hallederim..... Özellikle Sabahları oluyo değilmi ???? Motor soğukken...

karakushasan
16/02/2013, 21:50
Arkadaşlar özellikle araç soğkken yapıyor ise ya bujilerden yada şarj dinamosundan kaynaklı akünün tam şarj olmamasından kaynaklanabilir.bence aküyü ölçtürmekte fayda var.Şayet şarj değerleri düşük ise şarj dinamasu değilse bujilere yoğunlaşmakta fayda var.

smartmavi
16/02/2013, 23:15
vidyoda gayet güzel marş alıyor araç, sorun tam olarak ne ki?

Birkan61
16/02/2013, 23:21
vidyoda gayet güzel marş alıyor araç, sorun tam olarak ne ki?

İkinci marşa bakın devirin nasıl dengesiz yükseldiğine :)

servt
16/02/2013, 23:39
Yukarıdaki varsayımların hiç biri değil arkadaşlar. Aynı sorun bendede var haaalen var... Servisin yolunu aşındırdım, ustaların kafasını yedim laf kavgası ettim ancakkkk bu derdimizi anlatacak kimseyi bulamadım. Arkadaşım iyiki konuyu açmışsın. Bence bujilerden...... İşallah çözüm bulunurda bende hallederim..... Özellikle Sabahları oluyo değilmi ???? Motor soğukken...
bana da yakıtla ilgili bir sistemdenmiş gibi geliyor. çünkü aküyü yeni değiştirdim değiştirirken elektrikle ilgili bir sorun yok akün kötü demişti usta ama üstün körü bir akü ölçümü yapmıştı. Valla her gün sabah çalıştırırken bozuldu ha bozulacak diye korkuyla çalıştırıyorum . birde depoda benzin azaldığı zaman çok belirgin oluyo bu durum ve çalıştığında ise motordan 1500 - 2000 devirde tıkırtı geliyor sırf bu sebepten arabadan soğumadım değil hani. birde dediğin gibi bujileri değiştirteyim bakalım. bu arada bujiler serviste değil bosch oto serviste değişmişti sen bujileri serviste mi değiştirmiştin?

biancoangelo
17/02/2013, 00:22
bana da yakıtla ilgili bir sistemdenmiş gibi geliyor. çünkü aküyü yeni değiştirdim değiştirirken elektrikle ilgili bir sorun yok akün kötü demişti usta ama üstün körü bir akü ölçümü yapmıştı. Valla her gün sabah çalıştırırken bozuldu ha bozulacak diye korkuyla çalıştırıyorum . birde depoda benzin azaldığı zaman çok belirgin oluyo bu durum ve çalıştığında ise motordan 1500 - 2000 devirde tıkırtı geliyor sırf bu sebepten arabadan soğumadım değil hani. birde dediğin gibi bujileri değiştirteyim bakalım. bu arada bujiler serviste değil bosch oto serviste değişmişti sen bujileri serviste mi değiştirmiştin?

yok abi ben değiştirmedim. aynen aynı duyguları bende yaşıyorum arabayı sabah çalıştırırken yicez bigün bu motoru diyerek iniyorum aşşağıya.... Bence bujiden dedim ama kaç usta bujilere baktıysa sağlam dedi. O yüzden değiştirmedim. Nerde trak orda bırak vallaa bıktım bu fiat servislerinden. Hava akışmetre olabilir dedi bilmem ne dedi usta kafam iyice karıştı. devir sensörü kesinlikle değil ondan eminim. Benzin azaldığında daha belirgin oluyor onada katılıyorum.

fotobelit
19/02/2013, 12:01
Bencede düzgün marş alıyor ama o uhultu nerden geliyor..

ferdigokhan
19/02/2013, 12:29
Buji kablolarına baktınız mı hiç? Ben bir sabah uyandığımda buji kablolarının yenmiş olduğunu gördüm :)

servt
19/02/2013, 18:43
Bencede düzgün marş alıyor ama o uhultu nerden geliyor..
arka arkaya 2 defa çalıştırdım 2. çalıştırdığımda çalışma sesinde ki bozukluk daha belirgin. uğultu telefonla çektiğimden sanırım normalde öyle bir ses yok.

CoachK
19/02/2013, 21:18
Aracı çalıştırırken gaza basmıyorsun değil mi ? Sadece debriyaja basıp kontağı çevirmek gerekiyor. Akü - sargı - şarj dinamosunda sıkıntı olsa marş basarken elektrik keser öksürerek çalışır. Bujide sıkıntı olunca tık-tık sesler gelir ve ani patlamalar olur. Bence ya çalıştırırken gaza basıyorsun. Ya gaz pedalında gaz ayarında sıkıntı var. En muhtemeli ise araç soğukken yaptığına ve bizimkilerde otomatik jigle olduğuna göre jigle de bir sorun var...

halils2
19/02/2013, 22:29
marş yaparken anahtarı kaçırdığımda benim aracım da böyle çalışıyor ama marş yapıp stop edip 2.ye denemedim hiç kısmetse yarın sabah denerim araç 2 gündür yatıyor zaten durum ne daha net belli olur.

servt
19/02/2013, 23:31
Aracı çalıştırırken gaza basmıyorsun değil mi ? Sadece debriyaja basıp kontağı çevirmek gerekiyor. Akü - sargı - şarj dinamosunda sıkıntı olsa marş basarken elektrik keser öksürerek çalışır. Bujide sıkıntı olunca tık-tık sesler gelir ve ani patlamalar olur. Bence ya çalıştırırken gaza basıyorsun. Ya gaz pedalında gaz ayarında sıkıntı var. En muhtemeli ise araç soğukken yaptığına ve bizimkilerde otomatik jigle olduğuna göre jigle de bir sorun var...
yok aracı çalıştırırken gaza basmıyorum. aküyüde yeni değiştirdim. ayrıca 1500 - 2000 devir aralığında yık tık seste geliyor.

marş yaparken anahtarı kaçırdığımda benim aracım da böyle çalışıyor ama marş yapıp stop edip 2.ye denemedim hiç kısmetse yarın sabah denerim araç 2 gündür yatıyor zaten durum ne daha net belli olur.
anahtar kaçırma benimde başıma geldi ancak bu maalesef öyle değil.

dicaser
20/02/2013, 00:05
buji , buji kabloları ve enjektörlerinizi bi elden geçirin , en son iş yakıt pompasına baktırın..

halils2
20/02/2013, 01:55
yok aracı çalıştırırken gaza basmıyorum. aküyüde yeni değiştirdim. ayrıca 1500 - 2000 devir aralığında yık tık seste geliyor.

anahtar kaçırma benimde başıma geldi ancak bu maalesef öyle değil.
elimde 2 punto var 2sini de yarın senin için deneyeceğim 2 si de 1,4 fire active :) bakalım durum ne? dikkatimi çekti şimdi ilk startta motor arıza lambası yağ lambasından önce aküden sonra sönüyor 2.startta ise en son sönüyor sanki anlık bir arıza görüyor ama sonra arıza gidiyor ve lamba sönüyor. ne olduğunu ben de merak ettim bir de sana zahmet aracı çalıştırıp klimayı açıp dener misin devirde salınım oluyor mu çalıştırmadaki gibi

servt
20/02/2013, 18:34
elimde 2 punto var 2sini de yarın senin için deneyeceğim 2 si de 1,4 fire active :) bakalım durum ne? dikkatimi çekti şimdi ilk startta motor arıza lambası yağ lambasından önce aküden sonra sönüyor 2.startta ise en son sönüyor sanki anlık bir arıza görüyor ama sonra arıza gidiyor ve lamba sönüyor. ne olduğunu ben de merak ettim bir de sana zahmet aracı çalıştırıp klimayı açıp dener misin devirde salınım oluyor mu çalıştırmadaki gibi
klimayı açıp denedim devirde salınım sorun yok normal. sadece zor çalışıyor. ayrıca bu lambaların sönme sırası var mı ki?

CoachK
20/02/2013, 22:40
Benzinli araçlarda tis bir ses duyulması normal olabilir benzin popmpalarında ses oluyor bazen. Bence gaz ayarını kontrol ettir. Arabanda bir arıza yok

halils2
21/02/2013, 00:33
klimayı açıp denedim devirde salınım sorun yok normal. sadece zor çalışıyor. ayrıca bu lambaların sönme sırası var mı ki?
lamba sönme sırası yok ama bende normalde hemen sönüyor sende de ilk çalıştırmada hemen sönüyor sonrakinde bekliyor. aynı şekilde bende de.
sabah aracın çalışmasını videoya çektim arkadaşım aracını hiç elletme aracında bir sıkıntı yok işteyim şuan videoyu yarın koyarım bakarsın benim araç hiç çalışmıyor şöyle ki kontağı kapadıktan sonra araçtan enjektör sesi geliyor ve bir röle çıt edip bırakıyor o sesi duymadan kontak açarsan aracın çalışması zorlaşıyor ama röle sesini duyup kontağı 1 2 sn sonra araçarsan araç ilk çalıştırmadaki gibi normal çalışıyor bunun sebebi tam nedir bilmiyorum ama bilgisayar resetlenmesi gibi sistem kendini kuruyor sanırım. sen dediğim gibi kontağı kapadıktan sonra 4 5 sn bekle öyle çalıştır normal çalışacaktır.

halils2
21/02/2013, 10:11
grande punto 1.4 fire start up.mp4 - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=lZa8yPiCTfU&feature=youtu.be)
bu da benim ilk çalıştırmam. stop edip 2. çalıştırma için beklediğimde araç çalışıyor ama kapatma hareketini bitirmesini beklemeden kontağı tekrar açıp marş yaptığımda araç çalışmıyor. bana göre aracın işlemini bitirebilmesi için beklemek gerek ki zaten bitince röle sesi duyuluyor.

servt
21/02/2013, 20:04
grande punto 1.4 fire start up.mp4 - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=lZa8yPiCTfU&feature=youtu.be)
bu da benim ilk çalıştırmam. stop edip 2. çalıştırma için beklediğimde araç çalışıyor ama kapatma hareketini bitirmesini beklemeden kontağı tekrar açıp marş yaptığımda araç çalışmıyor. bana göre aracın işlemini bitirebilmesi için beklemek gerek ki zaten bitince röle sesi duyuluyor.
çok teşekkür ederim. birde senin dediğin gibi deneyeyim.

biancoangelo
21/02/2013, 20:21
çok teşekkür ederim. birde senin dediğin gibi deneyeyim.

Abi yok ben neler denedim neler bi sorun var ama çözülmüyor meret.

halils2
22/02/2013, 02:33
mesajımdaki link te olduğu gibi denedin mi? aracı stop ettikten sonra bekle hemen kontak açma bi 10 sn bekle sonra kontak aç. senin aracını bilemem ama kendi aracımda kontağı beklemeden açarsam araç çalışırken sıkıntılı gözüküyor bir nevi boğulma yaşıyor. karbüratörlü tip araçlarda çok gaz verdiğinde araç nasıl boğulup zor çalışıyorsa bu da ona benziyor.sistem nasıl çalışır bilmiyorum ama sanki kontağı kapadıktan sonra enjektörlerdeki benzini boşaltıyor sonra kontak yaptığında pompa yeniden benzin basıyor ve ateşlemeye hazır hale geliyor beklemediğinde yeniden benzin basıyor ve sistemde fazla benzin olduğundan çalışması gecikiyor tebi bu benim kendi fikrim ama konuyu araştırıyorum.

biancoangelo
22/02/2013, 02:52
mesajımdaki link te olduğu gibi denedin mi? aracı stop ettikten sonra bekle hemen kontak açma bi 10 sn bekle sonra kontak aç. senin aracını bilemem ama kendi aracımda kontağı beklemeden açarsam araç çalışırken sıkıntılı gözüküyor bir nevi boğulma yaşıyor. karbüratörlü tip araçlarda çok gaz verdiğinde araç nasıl boğulup zor çalışıyorsa bu da ona benziyor.sistem nasıl çalışır bilmiyorum ama sanki kontağı kapadıktan sonra enjektörlerdeki benzini boşaltıyor sonra kontak yaptığında pompa yeniden benzin basıyor ve ateşlemeye hazır hale geliyor beklemediğinde yeniden benzin basıyor ve sistemde fazla benzin olduğundan çalışması gecikiyor tebi bu benim kendi fikrim ama konuyu araştırıyorum.

Abi valla araştır ama savın mantıklı geliyo sabah deneyeceğim.

biancoangelo
23/02/2013, 18:20
Abi valla araştır ama savın mantıklı geliyo sabah deneyeceğim.

Yaptım dediklerini harfiyen uyguladım olmadı maalesef.... :ermm:

halils2
23/02/2013, 18:43
Yaptım dediklerini harfiyen uyguladım olmadı maalesef.... :ermm:

senin problemin nedir tam olarak aracın ilk startta normal 2.startta çalışmıyor mu? yoksa ilk starttan itibaren mi problemli?bi video da senden alalım :)

kagibari
24/02/2013, 16:37
Araç benzinli olduğu için ilk çalışmada devirin yüksek olması normaldir motor çalışmaya başladıktan bir süre sonra normal rölanti devrine dönecektir koyduğunuz videoda bir sorun göremedim motorda tekleme olduğunu anlamak için kaputu açın aracı çalıştırın ve motorun üzerindeki siyah renkli kutuyu gözlemleyin çok sallanması lazım ayrıca tekleyen araç koltukta otururkende sarsıntıdan sizi rahatsız edecektir...

halils2
25/02/2013, 00:45
arkadaş bayadır yazmıyor ben de tam anlayamadım durumu açıkçası video da sorun görünmüyor. ilk çalıştırmadan sonra kontağı kısa sürede açıyor ben de aynı şekilde yaptığımda benim aracımda da sorun oluyor hatta hiç çalışmadığı d aoluyor :) oyüzden stop ettikten sonra bi süre beklemek lazım. neticede araç bize değil biz araca uymalıyız.

biancoangelo
25/02/2013, 23:04
Sabah video çekeceğim. Nası diyeyim popurdama yapıyo ilk marşta. İkincide iyi. Video atacağım sabah çekip

servt
25/02/2013, 23:42
Sabah video çekeceğim. Nası diyeyim popurdama yapıyo ilk marşta. İkincide iyi. Video atacağım sabah çekip
bence kontağı çevirip beklemekle alakası yok . ya benzin pompası ya buji yada sarj dinamosu gibi . aküyle ilgili değil çünkü akümü yeni değiştirdim. sabah birdaha videoya çekeyim bi karşılaştıralım.

halils2
26/02/2013, 01:27
bence kontağı çevirip beklemekle alakası yok . ya benzin pompası ya buji yada sarj dinamosu gibi . aküyle ilgili değil çünkü akümü yeni değiştirdim. sabah birdaha videoya çekeyim bi karşılaştıralım.

kusura bakma arkadaşım sorunu yanlış anlamışım 2. marştaki tekleyerek çalışma üzerine yoğunlaştım o yüzden kontak açma kapatma üzerine yoğunlaştım ben. videonu kaç defa izledim bilemiyorum ama eğer ki ilk çalıştırmaysa videodaki aracın bana göre normal çalışıyor(devir saatine bakarak konuşuyorum) aracımı alalı 2 sene oldu neredeyse seninkiyle aynı çalışıyor ilk çalıştırmada hatta yarın bi video daha alayım arabaya en son perşembe günü binmiştim sonra hiç marş yapmadım yarın 5.gün yani. ama dediğim gibi ilk çalışmada bir anormallik yok 2. çalışmada kontağı açma süren kısa eğer benim videoyu izlersen ne demek istediğimi rahat anlarsın.

halils2
26/02/2013, 01:30

popurdamadan kastın nedir bilmiyorum ama araç çok vibrasyonlu titreyerek veya zor çalışıyorsa bir sorun vardır mutlaka. ustası değilim bu işlerin ama elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. bu arada şu enjeksiyon sisteminin çalışmasıyla ilgili detaylı bir video bulamadım gitti videoyu geçtim anlatımı da yok :(

biancoangelo
26/02/2013, 20:24
SAM 0818 - YouTube (https://youtu.be/EGfipPtDat4)

Abi 4. marşa dikkat et.... Asıl sıkıntı 4. marşta. 2 ve 3. marş heyecanlandım ben erken bıraktım marşı.

halils2
26/02/2013, 21:12
ewet 4. marşta sıkıntı var ama video mu izlersen aynı sıkıntı gibi görünen olayın bende de olduğunu görürsün. ilk marşını ele alacak olursak çalışmasında devir göstergesine göre bir sıkıntı göremedim :(

biancoangelo
26/02/2013, 22:00
devir göstergesi aman aman kendini ele vermiyo haklısın. Peki bilgisayarda çıkarmı???
bana sorarsan hiç zannetmiyorum.

halils2
26/02/2013, 22:09
sensör değerlerini görebilirsen ve sağlıklı bir araçtaki sensör değerlerini biliyorsan bir sonuç elde edebilirsin.
merakımdan soruyorum tam derdini anlatabilir misin acaba hani araç ne yapıyor tekleyerek mi çalışıyor çalıştıktan sonra motorda titreşim rahatsız edecek şekilde mi?

servt
26/02/2013, 23:08
sensör değerlerini görebilirsen ve sağlıklı bir araçtaki sensör değerlerini biliyorsan bir sonuç elde edebilirsin.
merakımdan soruyorum tam derdini anlatabilir misin acaba hani araç ne yapıyor tekleyerek mi çalışıyor çalıştıktan sonra motorda titreşim rahatsız edecek şekilde mi?
benim araç için söyleyeyim. marşla birlikte zorlanıyor aracın sesi iyice kısılıyor ve çalışırken zorlanıyor. özellikle 1000 devirin üstüne çıkarken aracın sesi iyice gidiyor. çalıştıktan sonrada motorun sol tarafından tıkırtı geliyor. tıkırtı kayış sesi gibi . asıl beni bu tıkırtı korkutuyo. servise de nezaman gitsem araç ısınmış oluyor serviste uzak olduğundan aracı bırakamıyorum ama boş bir zamanımda artık arabayıda bırakıp gelecem.

halils2
27/02/2013, 01:32
benim araç için söyleyeyim. marşla birlikte zorlanıyor aracın sesi iyice kısılıyor ve çalışırken zorlanıyor. özellikle 1000 devirin üstüne çıkarken aracın sesi iyice gidiyor. çalıştıktan sonrada motorun sol tarafından tıkırtı geliyor. tıkırtı kayış sesi gibi . asıl beni bu tıkırtı korkutuyo. servise de nezaman gitsem araç ısınmış oluyor serviste uzak olduğundan aracı bırakamıyorum ama boş bir zamanımda artık arabayıda bırakıp gelecem.

:( ama bir fikir yürütemedim daha önce hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım benzer olarak sadece reno aracımda marş motoru kollektör bittiğinden marş esnasında motor bir saniye duruyor gibi yapıp ateşliyordu ama sizin anlattığınızla tam örtüştüremedim. sorunu çözerseniz paylaşır mısınız?

biancoangelo
27/02/2013, 15:02

Abi hafif tekleyerek çalışıyor diyelim. Titreşimli çalışmıyor daha sonrasında.

halils2
27/02/2013, 20:46
Abi hafif tekleyerek çalışıyor diyelim. Titreşimli çalışmıyor daha sonrasında.
walla bi sorun olsa sürekli yapar diye düşünüyorum iyi bir ustaya göster arkadaşım burdan pek yardımcı olamayacağım :(

biancoangelo
27/02/2013, 23:15
walla bi sorun olsa sürekli yapar diye düşünüyorum iyi bir ustaya göster arkadaşım burdan pek yardımcı olamayacağım :(

Canın sağolsun abi.... Birde şüpelendiğim olay var : Benzini shellden aklı kelden alıyodum. Acaba bu kel bize bi madik yapıyo olmasın dedim ve bu sefer Opetten fulledim az önce ve enjektör temizleyici de kattım.... Artık işim deneme yanılmaya kaldı. Daha sonra sıra bujilerde.

halils2
27/02/2013, 23:21
sen sağol kardeşim. bujilerden yapsa rölantide de yapar ya da en azından seyir halinde gaza yüklendiğinde gaz yemez boğulur yakıtın da fazla olur diye düşünüyorum. çözürürse bilgilendirirsin görüşmek üzere.

halils2
01/03/2013, 18:59
nazar değdirdiniz arabama benim araç da bu gün 2 3 defa sıcak olduğu halde geç marş almaya başladı :(

biancoangelo
02/03/2013, 17:21
nazar değdirdiniz arabama benim araç da bu gün 2 3 defa sıcak olduğu halde geç marş almaya başladı :(

Abi Çözümü Buldum. Ekli resimdeki benzin katkısını 1 depo opetten fulledikten sonra depoya ekle. 3. yada 4. gün farkı anlıcaksın. Araba ilk günki gibi hiç bi sorun kalmadı. Birde Opet etkisi var sanırım bundan sonra Opetten başka biyerden almam. Shellin tamtamını çok yaptım forumda. Shellde güzel yakıt hatta Opetten iyi orası kesin ama demekki benim buradaki benzinliğin tankında bi sıkıntı var. Ancak dediklerimi uygula sonuç çok iyi.... Bu katkıyı Opetlerde bulabilirsin.

biancoangelo
02/03/2013, 17:27
Şunuda ekleyeyim bu tür katkıların çoğunda kerosin vardır. Yani gazyağı ancak saf gaz yağı olacağınıda sanmıyorum. Bilgisi olan arkadaşlar lütfen yazarlarsa sevinirim.

halils2
02/03/2013, 21:09
Abi Çözümü Buldum. Ekli resimdeki benzin katkısını 1 depo opetten fulledikten sonra depoya ekle. 3. yada 4. gün farkı anlıcaksın. Araba ilk günki gibi hiç bi sorun kalmadı. Birde Opet etkisi var sanırım bundan sonra Opetten başka biyerden almam. Shellin tamtamını çok yaptım forumda. Shellde güzel yakıt hatta Opetten iyi orası kesin ama demekki benim buradaki benzinliğin tankında bi sıkıntı var. Ancak dediklerimi uygula sonuç çok iyi.... Bu katkıyı Opetlerde bulabilirsin.
aracım lpg li olduğu için aldığım 50tl benzin 3 4 ay gidiyor bana o yüzden benim yakıt aldığım yerle ilgili sıkıntım olacağını sanmıyorum içindeki benzinde zaten yıl başından önce ya kasımda almıştım ya aralıkta yani aynı istasyon aynı benzin ama dün hava filtresini söktüm filtre bayağı oldu 8 10bin km falan oldu sanırım değiştirmeyeli aracın çalışması normala döndü gibi (eğer psikolojik değilse). bu sefer araç bakımlarını ötelemek zorunda kaldım normalde 5 binde bir hava filtresi 10 binde bir yağı değiştirirdim ona bağlıyorum artık ama denemelere devam bakalım görecez.

zeytin3469
03/03/2013, 15:51
yardımlarınızı bekliyorum, aracım 2007gp yarım otomatik aracı 8 ay once aldım hemen tüp taktırdım bir ay sonra check transmission see hand book hatası verdi ve 4 aydır devamlı veriyor ama vites geçişlerinde sorun yok sadece otomatikte iken 3den 4e gecerken biraz gecikiyor başka da bi sorun yok ama hata devamlı veriyor ist andolu yakasndaki bütn servislere götürdüm tüplü olduğu için bakmıyorlar sadece birisi baktı makinaya soktu hata görünmüyor dedi sanayilerdeki sanzımancılara götürdüm kimse yapamadı araca binmekten sıkıldım artık araçtan çok soğudum sonunda sanzımanı sıfırlıcam heralde burdan okuduğum kadarıyla servise götürüp fren sensörünü değiştirsem olur mu acaba lütfen yadımcı olunuz