PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracımın sağ aynası kapanıyor sürekli?

redLebi
13/02/2013, 04:12
Sürekli düzelttip açmama rağmen geliyom bir bakıyom sağ ayna hafiften kapanmış içe doğru. İçi değil yani komple ayna kapağı kapanıyor. Neden oluyor bu ve çözümü nedir ? :sweatingbullets:

Ziyaretci040
13/02/2013, 08:26
Birisi kapatıyor olmasın ? Şaka gibi.

Evren_c
13/02/2013, 08:41
Daha önce ayna sert şekilde kapandıysa (çarpma gibi bir sebeple) belki aynayı sabit tutan tırnaklar aşınmıştır, eskisi kadar "sıkı" tutamıyordur. O yüzden kapanıyor olabilir.

Ama aynayı sabit tutan mekanizmayı görmedim, sadece tahmin :)

Ziyaretçi033
13/02/2013, 08:44
Evren_c arkadaşımızın dediği gibi açık tutan tırnaklar aşınmışsa, sizde kapıyı kapatırken sert kapatıyorsanız, ister istemez içe doğru hafif dönüyor olabilir. Tabiki tahmin :)

Battal
13/02/2013, 09:49
Sürekli yanlış park etmiyorsanız, hafifçe kapanıyor dediğinize göre, birinin gelip kapatması çok olası değil diye düşünüyorum.
Arkadaşlarında dediği gibi tırnağı falan aşındıysa ondan olabilir.

redLebi
13/02/2013, 16:57
Evet birisi kapatmıyo tam kapanmıyo çünkü hafif içe dönüyo ama görüşümü engelliyo her binişimde ayarlıyom. Yani nereye gidersem gideyim kapanıyor :) Servise götüreyim bakalım baksınlar şu tırnaklara o zaman çok sinir bozucu

Ziyaretçi034
13/02/2013, 17:02
muhtemelen aynanın değişmesini talep edecekler (malum servisler genelde tamir yoluna pek gitmiyor) geçici çözüm olarak araya plastik bir parça sıkıştırmayı deneyebilirsiniz

Birkan61
13/02/2013, 17:03
Aynalar şakaya gelmez en kısa sürede halledin :)

ahurkan
13/02/2013, 17:52
Hocam bende kısa zaman içinde sağ aynayı değiştirdim.Benden önceki sahibi Punto activenin aynası taktırmış.Bende servisten 105 tl bayıldım punto dynamik modelin aynasını taktırdım.Sebep olarak activenin ki sensörlü değilmiş, dynamikte dışarının derecesini gösteren sensör var.Yani sağ aynam gıcır gıcır duruyordu.Hatta ileride kırılır diye saklamayı düşünüyordum, ama yer kaplamasın diye sahibinden veya gittigidiyorda ilana çıkarayım dedim.Eğer istersen 25-30 sana verebilirim.Tabi zorlamak yok.Yinede siz bilirsiniz.

redLebi
13/02/2013, 23:58
Usta sorunu bir tam bulayım değişim gerekiyosa dönerim sana :)

aykut_1914
14/02/2013, 00:17
Hocam bende kısa zaman içinde sağ aynayı değiştirdim.Benden önceki sahibi Punto activenin aynası taktırmış.Bende servisten 105 tl bayıldım punto dynamik modelin aynasını taktırdım.Sebep olarak activenin ki sensörlü değilmiş, dynamikte dışarının derecesini gösteren sensör var.Yani sağ aynam gıcır gıcır duruyordu.Hatta ileride kırılır diye saklamayı düşünüyordum, ama yer kaplamasın diye sahibinden veya gittigidiyorda ilana çıkarayım dedim.Eğer istersen 25-30 sana verebilirim.Tabi zorlamak yok.Yinede siz bilirsiniz.

vay anasını sıcaklık sensörü aynada mıymış? :D

Eee şimdi ön konsol üzerindeki o garip yuvarlak ne peki? Ne güzel kandırmıştık kendimizi sıcaklık sensörü diye :)

Bu arada yanlış anlamayın ama,sıcaklık active ekranlarındada yazıyor, sizi yemiş olmasınlar? :) dışarının derecesini gösteren dediğiniz için yazdım bunu

OzzY
14/02/2013, 01:00
vay anasını sıcaklık sensörü aynada mıymış? :D

Eee şimdi ön konsol üzerindeki o garip yuvarlak ne peki? Ne güzel kandırmıştık kendimizi sıcaklık sensörü diye :)

Bu arada yanlış anlamayın ama,sıcaklık active ekranlarındada yazıyor, sizi yemiş olmasınlar? :) dışarının derecesini gösteren dediğiniz için yazdım bunu

yapmaaaa 50 kere yazdık onu, klimanın solar sensörü o.

seninki evo, o araç GP, 2 satır ekranı olanlarda yazmaz sıcaklık. Bir çok aracın dış sıcaklık sensörü sağ aynanın altındadır, hatta damla gibi dışarıya çıkıntılı olur genelde.

aykut_1914
14/02/2013, 20:13
yapmaaaa 50 kere yazdık onu, klimanın solar sensörü o.

seninki evo, o araç GP, 2 satır ekranı olanlarda yazmaz sıcaklık. Bir çok aracın dış sıcaklık sensörü sağ aynanın altındadır, hatta damla gibi dışarıya çıkıntılı olur genelde.

hee tamam kardeşim bildim onu, o muymuş sensör :)

klimanın solar sensörü dediğin, dijital klimanın heralde?

ahurkan
19/03/2013, 16:35
çoktandır forma giremedim.görüşelim.

Ziyaretçi033
19/03/2013, 16:42
Hocam bir arkdaşımız sağ ayna satıyor forumda yeni konu açmış. İsterseniz bir bakın fiyatıda çok güzel. 25tl.

Evren_c
20/03/2013, 08:56
hee tamam kardeşim bildim onu, o muymuş sensör :)

klimanın solar sensörü dediğin, dijital klimanın heralde?

Öyle olması lazım. Elektronik klimalarda "auto" fonksiyonu var ya, hava durumuna ve güneşin konumuna göre klimanın nasıl davranacağına karar vermesini sağlıyor diye biliyorum. Yanlış biliyorsam düzeltiniz.

ahurkan
22/03/2013, 15:51
arkadaşlar verdim aynayı 25tl, alan arkadaşım güle güle kullansın.