PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic hatası.

ankay2
11/02/2013, 13:28
Merhaba Arkadaşlar,

2007 model 1.3mjet Dualogic araca sahibiz. Motor sıcakken (Belli bir yol yapıldıktan sonra) araç çalıştırıldığında Vites sadece 1,2 geçiyor. R ye geçmiyor. Bu arızayı 1 ay içerisinde 2 kere verdi. Kontağı kapatıp tekrar açarsak sorunsuz çalışıyor. (Araç 60bin km de, genelde şehir içi kullanılıyor, yoğun trafiğe pek girmiyor)

Benim tahminim;

- Baskı balata bitiyor

- Robotize şanzıman hidroliğinde sorun var

Daha önce benzer durum yaşayan oldu mu?

onurgenc87
11/02/2013, 15:15
hocam forumda araştır dualogic ekullanım kitabı vardı orada bu konuyla ilgili birşey yazıyor okudum ben anahtarı avv konumuna alıp birşeyler yapıyosun düzeliyor bir bak derim...

onurgenc87
11/02/2013, 15:17
UYARI Vitesi çalştrmaya uygun olmadğ
bir konumda kalmas durumunda, “Ertelenmiş
Çalşma” prosedürünü yürütünüz
(ilgili mesajlara baknz); en az 7 saniye
süreyle, fren pedalna basl haldeyken kontak
anahtarnn AVV konumuna getiriniz,
motor çalşacaktr. Sistem recovery modunda
kalacaktr (izin verilen en yüksek
vites 3’tür, otomatik mod çalşmamaktadır.

şöyle birşey yazıyor...

ankay2
11/02/2013, 17:03
Cevap için teşekkürler. Sanırım her ihtimale karşı servise gitmek iyi olacaktır.

Yagmuradam
11/02/2013, 17:07
Servislerde baskı balata kalınlığına bakılıyor. Bence bir kontrol ettirim.
Araçların bu tarz rutin bakımlarını yaptırınca genelde sorunlar ortadan kalkıyor.

ankay2
20/03/2013, 14:44
Aracı servise geçtiğimiz hafta götürebildim. Hata kodları incelendi. Aşağıdaki parça hata veriyormuş. İşin türkçesi vites koluna yaptığımız mekanik müdahale, elektronik hale çevirilip şanzımana iletilmiyor. Tamamen kapalı kutu olduğu için komple değişim yapıldı. Parçada hatıra olsun diye bana verildi:rip:
Bunun dışında robotize şanzımanın hidroliği (isteğim üzerine) değiştirildi. Kullanım kılavuzuna göre zamanı gelmişti.

Ayrıca sürtme sonucu biraz hasar görüp sallanan plastik karter koruyucuda servisteki ustalar sayesinde değiştirilmeden iş görür hale getirildi.

İşlemleri yapan Kırmak servisine buradan teşekkürler.

Umarım en yakın zamanda aracın asıl sahibi olan Abim komadan çıkar ve çok sevdiği, gözü gibi baktığı mavi puntosuna kavuşur.

Değişen Parça:
71747775 KUMANDA KOLU,VITES(407) GP

kanky54
20/03/2013, 15:12
öncelikle çok geçmiş olsun inşallah en yakın zamanda iyileşir abiniz..

yapılan işlem ücretlerini de yazabilir misiniz ? şanzıman hidroliği ücreti vs bir de aracın km si nedir acaba ??

ankay2
20/03/2013, 15:43
öncelikle çok geçmiş olsun inşallah en yakın zamanda iyileşir abiniz..

yapılan işlem ücretlerini de yazabilir misiniz ? şanzıman hidroliği ücreti vs bir de aracın km si nedir acaba ??

İyi dilekleriniz için teşekkürler.

Araç 63.000 binde.

Hidrolik yanlış hatırlamıyorsam 40TL civarı idi. Asıl pahalı olan kodunu yazdığım kontrol kolu... oda 450TL gibi bir rakamdı. Sürekli gittiğimiz servis olduğu için indirim sonrası toplamda 500 TL ödedik. Birde Paro kampanyası vardı. 50TL Opetten yakıt kazandık...

akca37
20/03/2013, 16:43
Öncelikle abiniz için yeniden geçmiş olsun, henüz yoğun bakımdan çıkmadı demekki , önce abiniz sonra sevdiği aracı iyileşir birbirlerine kavuşurlar...

ankay2
21/03/2013, 09:26
Öncelikle abiniz için yeniden geçmiş olsun, henüz yoğun bakımdan çıkmadı demekki , önce abiniz sonra sevdiği aracı iyileşir birbirlerine kavuşurlar...

İyi dilekleriniz için teşekkürler. 5 ay hastanede yattıktan sonra taburcu oldu. Evde kendi imkanlarımız ile kurduğumuz yoğun bakım benzeri odada bakıyoruz.