PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Balata ve City İlişkisi

biancoangelo
09/02/2013, 21:13
Arkadaşlar az önce arkadaşımın aracının balatalarını değiştirdik. Arabanın balatalarını değiştirmeden önce bana vermişti ve city mod hep açıktı. Daha sonra beraber servise gittik ve aracın balatalarını orjinal balatalarla değiştirdik... Bu arada balata fiyatı 215 TL. Daha sonra aracı aldık ve trafiğe aktık. Arkadaş çok şaşkın bi ifadeyle Allah Allah dedi ne oldu hayırdır dedim. Direksiyon neden bu kadar yumuşadı dedi. Direksiyona bi dokundum sanki % 0 sürtünme varmış gibi çok yumuşamıştı. Sizce Balata ile City modu arasında bi bağlantı var mı? Bize pek mantıklı gelmedi ??? Şimdiden Teşekkürler....:wacko000:

krm1983
09/02/2013, 21:15
Fren balatasıyla city direksiyonun hafiflemesi arasında bir bağ yok psikolojik bence arkadaşınızın hisettiği fark.

Sent from my iPad using

biancoangelo
09/02/2013, 21:18
Fren balatasıyla city direksiyonun hafiflemesi arasında bir bağ yok psikolojik bence arkadaşınızın hisettiği fark.

Sent from my iPad using

Yok abi bende denedim fark edilir bi farkdı...

lektonstar17
09/02/2013, 21:46
Bence lastiklerin havası azdı ve serviste hava basıldı , o yüzden direksiyon hafifledi :)

akca37
09/02/2013, 21:53
Gözümüzün önünde balata ve lastik değişimi ve montajı yapıldı hava basılmamıştıki kaldı ki içindeki havalar nitro, serviste nitro yoktu :) enteresan bir olay

lektonstar17
09/02/2013, 22:13
Gözümüzün önünde balata ve lastik değişimi ve montajı yapıldı hava basılmamıştıki kaldı ki içindeki havalar nitro, serviste nitro yoktu :) enteresan bir olay

Serviste lastik değişimi yapıp inik bi şekilde nitro basmaya mı gitmişler.:w00t2000:

akca37
09/02/2013, 22:24
Serviste lastik değişimi yapıp inik bi şekilde nitro basmaya mı gitmişler.:w00t2000:

Lastik değil arkadaş balataları değiştirtti bizde ordaydık

lektonstar17
09/02/2013, 22:42
Kimseyi kızdırmak istemem yanlış anlamayın ama şaka bi yana balata ile city arasında nasıl bir bağlantı olabilir ki ?

akca37
09/02/2013, 22:48
Kimseyi kızdırmak istemem yanlış anlamayın ama şaka bi yana balata ile city arasında nasıl bir bağlantı olabilir ki ?

No problem, ancak cidden balatalar değiştikten sonra bende baktım harbiden direksiyon hassasiyeti maksimumdu yani adeta araç yere basmıyormuşcasına rahattı, hani derler ya direksiyon pamuk gibi diye aynen öle :)

biancoangelo
09/02/2013, 22:50

Yok kızmayız sende haklısın ama yaşadığımız olay bizide şoke etti.

celenlee
12/02/2013, 15:05
Acaba bijonların sıkılıkları bu olayda rol oynuyor olabilir mi? Bir-iki bijonun gevşemesi sonucu direksiyon sertleşebilir mi?

Çünkü yapılan 2 iş var zaten.
1- Jantları sök-tak
2- Balataları sök tak.

engincantan33
12/02/2013, 16:30
kesınlıle alakası var...tabı balata ıle cıty arasındakı baglantı var demıyorum...ama balataları sokup taktırınca dolayısıyla lastıklerınız cıkınca tekrar takıldıgında sıkılma oranına gore punto da sertlesdıgını gordum ve tecrube ettım...yumusama olayını ılk defa duydum ama sertlestıgını hep gormusumdur..