PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön taraftan gelen bu ses neyin nesi? Garantide halollur mu?

samweb
09/02/2013, 15:03
Arkadaşlar merhaba benim puntonun sol tarafından garip bir ses geliyor uzun zamandır vardı bu ses ama servis ve tanıdığım tamirciler ne olduğunu bulamadı. Şimdi bu ses iyice arttı. iki bozuk parayı birbirine hızlıca vurunca çıkan ses gibi bir ses bu. daha çok 1. ve 2. vitesde yapıyor 3. vitese geçince ve hızını alınca ses yok oluyor. arabanın 7 ay daha garantisi devam ediyor sizce bunu servis garanti kapsamında ücretsiz halleder mi? araç 59.550 km de

altanasci
09/02/2013, 15:18
aynı sesi benim paliom yapıyodu hafif kasislerde cukurlara girince demir demire vuruyodu sanki

banada direksiyon kutusu z rot olabilir demişti servis tanıdık bir ustam amortisör körüklerini değiştirelim demişti ve 5 tl ye iki tane tempra körüğü alıp takmıştık ses soluk kalmamıştı :)

belki size fikir olabilir diye yazıyorum saygılar

samweb
09/02/2013, 15:30
bu konuyu daha önce de açmıştım forumda söylenilenleri yaptım balıkesir karahalılara gittim çok işleri olduklarını söylediler arıza tespitini hemen yapamayız dediler oradan usta iki tur attı zaten anlayamadı ne olduğunu. başka tanıdığım usta arkadaşlara gittim kimisi tıkırtı burcu dedi kimisi aks kafası kimisi komple aks değişecek dedi kesin birşey söyleyen çıkmadı araç tümsek yada bozuk yollarda yapmıyor her yolda yapıyor işin pis tarafı bu zaten. aynı sorunu ve sesi yaşayanı bulmak istiyorum arabayı deneme tahtası gibi her yerini sökmelerini istemiyorum

lektonstar17
09/02/2013, 16:05
Bu olay puntoların kronik sorunu. Ses kalorifer borularının birbirine sürtmesinden kaynaklanıyor. İstanbuldaki servisler bu işin uzmanı oldu. 15-20 dakikada hallediyorlar. Balıkesir de servislerin bu konuda bilgisi var mı bilmiyorum. Eklediğim konu evo için açılmış ama sorun puntoların ortak sorunu. Bu konuyla ilgili açılmış başka başlıklar da var. Arama yapmanız yeterli.

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/18264-punto-evo-direksiyon-konsolunun-altindan-gicirti-sesi-geliyor.html

samweb
09/02/2013, 16:13
Bu olay puntoların kronik sorunu. Ses kalorifer borularının birbirine sürtmesinden kaynaklanıyor. İstanbuldaki servisler bu işin uzmanı oldu. 15-20 dakikada hallediyorlar. Balıkesir de servislerin bu konuda bilgisi var mı bilmiyorum. Eklediğim konu evo için açılmış ama sorun puntoların ortak sorunu. Bu konuyla ilgili açılmış başka başlıklar da var. Arama yapmanız yeterli.

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/18264-punto-evo-direksiyon-konsolunun-altindan-gicirti-sesi-geliyor.html

çıkan ses gıcırtı değil ki sesi dışarı veriyor içerden duyulmuyor cam açınca çok ne duyuluyor ve çın çın şeklinde bozuk para çınlaması gibi metalimsi bir ses bu

lektonstar17
09/02/2013, 16:31
Anladım , o zaman farklı bi sorun.

toprakozz
09/02/2013, 17:03
kardeş aynı sorun 1 ay once bende de vardı.Servis bakıyor,ama bana soylenılen kalorıfer borularından kaynaklandıgı.Oraya bır kepce atıyor ses mes kalmıyor...