PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Maddi Hasarlı Trafik Kazası!

must82
08/02/2013, 15:57
Merhaba Arkadaşlar;

13.11.2012 tarihinde sağ aynayı kullanmayı bilmeyen yada kullanmak istemeyen, kendisine sorsan "40 yıllık şoförüm ben" diyebilecek olan, özgüveni yüksek ama sallapati iş yapma konusunda kusursuz olan veya ( burada empati yapalım ) kişisel sorunları yüzünden dalgın olan, bir özel halk otobüsü ( özel ve halk nasıl bir arada oluyorsa ) şoförü; ışıklarda önündeki araç sarı yanınca hareket etmediği için bnm bulunduğum şeride doğru hamle yapmak suretiyle ki o sırada ben 20 km hızla yeşil ışığı yakalamanın huzuruyla duraksamadan tam geçerken sağ arka kapı ve gerisine otobüsü sürttürdü. O sürttürdü ama ben zıpladım aracın içinde o başka mesele tabiki. Neyse maddi hasarlı tutanağımızı tuttuk hatta; firmanın sigortacısı suç bizim diyerek ona göre tutanağı hazırladı. Resimlerini birazdan aşağıda vericem ama siz bnm yerimde olsanız bu hasar için ne yapardınız ben onu öğrenmek istiyorum!

Diyeceksiniz ki " be arkadaşım bu saate kdr neden bekledin ? " walla bu durumu da şöyle anlatayım; Ağustos ayında aracımı almadan yaklaşık hazirandan beri araç bulmaya çalıştım ve titiz davranmamdan dolayı tramere yaklaşık 300 tl para ödedim. araba ticaretiyle uğraşmadığım için ve tabir caizse binici olduğum için hasarsız, km si orjinal bir araç buldum. Sonra dalgın(?) arkadaşın biri gelir ve tüm emekleriniz boşa gider. Aracımın hasar kayıtlı görünmemesi için bu saate kadar bekledim ve sizinde fikrinizi almak istedim. Resimlere bakaraktan yorumlarınızı bekliyorum.
Saygılarımla.

https://g1302.hizliresim.com/16/8/jx1g5.jpg (https://bit.ly/c25MCx)

https://b1302.hizliresim.com/16/8/jx1hj.jpg (https://bit.ly/c25MCx)

https://g1302.hizliresim.com/16/8/jx1g6.jpg (https://bit.ly/c25MCx)

https://b1302.hizliresim.com/16/8/jx1g1.jpg (https://bit.ly/c25MCx)

abulbul08
08/02/2013, 16:13
Geçmiş olsun

volume23
08/02/2013, 16:22
Geçmiş olsun hocam ucuz yırtmışsın otobüs ve minibüs şöförlerinden uzak durmak lazım kasap gibi kullanıyorlar.

AYTEK AYDIN
08/02/2013, 16:24
Geçmiş olsun, Ben olsam böyle bir kaza için kasko bozdurmaz, dışarda yaptırırdım.

vek66
08/02/2013, 16:35
Geçmiş olsun...

GT-S5830 cihazımdan 2 ile gönderildi

must82
08/02/2013, 16:51
Teşekkür ederim. Bende yaptırmadan öylece bırakmayı düşünüyorum ama kararsız kaldım. Karşı tarafın trafik sigortası yaptıracak ama yine de kararsızım. çünkü yaptırırsam hasar kaydı görünecek. :S

airrage
08/02/2013, 17:04
Sigortada şişirdikçe şişiriyor fiyatı 300 tl lik işi yapıyor sana 900 tl misal oda hasar kaydına yansıyor bence dışarda yaptır

kadirridak
08/02/2013, 17:08
Oncelikle gecmis olsun."Aracımın hasar kayıtlı görünmemesi için bu saate kadar bekledim ve sizinde fikrinizi almak istedim" cumlenizden anladigim kadariyla siz aracinizin tamirini yapayim ama tramer sorgulamasinda hasar kaydi gorunmesin istiyorsunuz. Dogrumudur?

SteinGP
08/02/2013, 17:18
hocam trafiğe çıkan her aracın başına her an her şey gelebilir. bu kadar kafanıza takmayın. size bir şey olmamış. illaki sıfır hata araç isteyen gidip 0 km alacak..

Yagmuradam
08/02/2013, 17:30
O kadar uğraşıp sıfır hatalı araç alıp hiç yere aracın hasar görmesi çok gıcık bir durum olsa gerek.

Genel olarak yüksek miktarlı hariç hasarlı araç almak çoğu zaman daha mantıklı. Emsallerine göre daha uygun fiyatlı oluyor ve aslında sizin anlayabileceğiniz neredeyse hiçbir fark bulunmuyor. Bir bakıma alışkanlık. 100bin km de araç alınmaz gibi.

serkandikici
08/02/2013, 17:38
ya hocam elinde resimler mevuct sen anladığım kadarıyla satışını düşünüyosun.. Alıcı olan adam insansa zaten resimlere bakar arabaya bakar size de güvenirse alır gider ha öte yandan yok fiyat kırmaya .alıkır laf eder ters konuşursa eywallah der gönderirsiniz.. Bir de aracınız hasar kayıtlı gözükmesin lstiyosunuz satarken söleyecekseniz işlem gördüğünü zaten yaptırmamaya gerek yok söylemeyecekseniz de pek hoş olmaz... Arabadan anlayan adam zaten anlar siz bnce kafanıza takmayın resimleri de saklayın kazasız belasız keyfini sürün aracınızın.. Nazarlık dersiniz olur biter:) geçmiş olsun...

SYG
08/02/2013, 18:08
Öncelikle geçmiş olsun.Aracınızda çok bir hasar yok karşı tarafın sigortasından yaptırın gitsin.Elinizde hasarlı fotolarda mevcut zaten.Kayıt olmasın diye böyle çizik ezik bir araçla gezmek bence çok saçma.Tertemiz yaptırın keyfini sürün.

NOT: Aracımda 3 adet hasar kaydı var.2 tanesi 1.000 er TLcivarında 1 taneside 600 TL.Gözüm kapalı aldım.Boyananı belli değişeni belli.Ciddi alıcılar böyle ufak şeylere takılmazlar.

Tekrardan geçmiş olsun.

fotobelit
08/02/2013, 18:37
Geçmiş olsun..Ben sadece hasar kaydı görünmesin cümlesine biraz takıldım..Bunu söylerken dürüst olmanız ama yanlış bir olay olması çelişti kafamda açıkçası..Size mantıklı gelebilir,ama bu sıkıntı satarken illaki sizin karşınıza çıkacak(keyfi boyattım lafı gerçi bu aralar moda)..Sonuçta o boya kaportacıda çıkar..Bence boşuna beklemişsiniz..Direk sigortadan yaptırın ve resimleri satarken paylaşın..Ben alıcı olsam,okadar sürtmeyi dert etmem şahsen..Genelde değişim olmadımı sıkıntı olmuyor..veya kaput,tavan değişimi olmadımı sıkıntı olmuyor..

GUNES
08/02/2013, 19:32
siz gelin adana'daki toplu taşıma araçlarının şoförlerine bakın....sağ şeritsiz kullanıyoruz adana'da yolları...zira; sağ şerit sadece onların...bulaşmamak gerek....kaza yapsan da inip döverler alim allah...

must82
08/02/2013, 19:36
Oncelikle gecmis olsun."Aracımın hasar kayıtlı görünmemesi için bu saate kadar bekledim ve sizinde fikrinizi almak istedim" cumlenizden anladigim kadariyla siz aracinizin tamirini yapayim ama tramer sorgulamasinda hasar kaydi gorunmesin istiyorsunuz. Dogrumudur?

kaydının görünmemesi için dışarda işlem yaptırabilirim onu biliyorum ama ben fikir almak için sizle paylaşmak istedim.

hocam trafiğe çıkan her aracın başına her an her şey gelebilir. bu kadar kafanıza takmayın. size bir şey olmamış. illaki sıfır hata araç isteyen gidip 0 km alacak..

Teşekkür ederim.

ya hocam elinde resimler mevuct sen anladığım kadarıyla satışını düşünüyosun.. Alıcı olan adam insansa zaten resimlere bakar arabaya bakar size de güvenirse alır gider ha öte yandan yok fiyat kırmaya .alıkır laf eder ters konuşursa eywallah der gönderirsiniz.. Bir de aracınız hasar kayıtlı gözükmesin lstiyosunuz satarken söleyecekseniz işlem gördüğünü zaten yaptırmamaya gerek yok söylemeyecekseniz de pek hoş olmaz... Arabadan anlayan adam zaten anlar siz bnce kafanıza takmayın resimleri de saklayın kazasız belasız keyfini sürün aracınızın.. Nazarlık dersiniz olur biter:) geçmiş olsun...

Bizde nazarlık gözüyle bakıyoruz artık napalım, Teşekürler.

Geçmiş olsun..Ben sadece hasar kaydı görünmesin cümlesine biraz takıldım..Bunu söylerken dürüst olmanız ama yanlış bir olay olması çelişti kafamda açıkçası..Size mantıklı gelebilir,ama bu sıkıntı satarken illaki sizin karşınıza çıkacak(keyfi boyattım lafı gerçi bu aralar moda)..Sonuçta o boya kaportacıda çıkar..Bence boşuna beklemişsiniz..Direk sigortadan yaptırın ve resimleri satarken paylaşın..Ben alıcı olsam,okadar sürtmeyi dert etmem şahsen..Genelde değişim olmadımı sıkıntı olmuyor..veya kaput,tavan değişimi olmadımı sıkıntı olmuyor..

hasar kaydı olması durumunda alacak olan kişi fiyat kırmaya çalışacaktır bu da benim sinirlerimi bozacak bir durum. Yoksa asla ve asla kul hakkına girmeyi istemem. Ki 2006 yılında güvenerek tanıdıktan aldıgımız fiestayı 40.000 km düşürerek satmışlardı. Ettiğim bedduaların haddi hesabı kalmadı.

Sonuç olarak sizin de başınıza böyle bir durum gelse hangisini tercih ederdiniz. Yaptırıp fotografları saklamak mı yoksa yaptırmadan satana kdr fotograflarıyla birlikte beklemek mi ? Fikirleriniz bnm için değerli o bakımdan paylaştım arkadaşlar.

fotobelit
08/02/2013, 19:50
kaydının görünmemesi için dışarda işlem yaptırabilirim onu biliyorum ama ben fikir almak için sizle paylaşmak istedim.

Teşekkür ederim.

Bizde nazarlık gözüyle bakıyoruz artık napalım, Teşekürler.

hasar kaydı olması durumunda alacak olan kişi fiyat kırmaya çalışacaktır bu da benim sinirlerimi bozacak bir durum. Yoksa asla ve asla kul hakkına girmeyi istemem. Ki 2006 yılında güvenerek tanıdıktan aldıgımız fiestayı 40.000 km düşürerek satmışlardı. Ettiğim bedduaların haddi hesabı kalmadı.

Sonuç olarak sizin de başınıza böyle bir durum gelse hangisini tercih ederdiniz. Yaptırıp fotografları saklamak mı yoksa yaptırmadan satana kdr fotograflarıyla birlikte beklemek mi ? Fikirleriniz bnm için değerli o bakımdan paylaştım arkadaşlar.
Tabiki fotoyu herhalukarda sakla,satışına kadar kaybetme..Zaten fiyatı o sebepten düşürmek isteyene satma..Boşuna sinirlerini germe..Benim demek istediğim,araçta boya olmadıgınımı söyliyceksiniz satarken?..Boya varda sebep ne diyceksiniz?..Yani boşuna sıkıntıya girmeyin.Alacak kişi onu o şekil alsın..Ve değerinin düşeceğinide sanmıyorum..Doğruluktan yanayım..

aykut_1914
08/02/2013, 19:53
valla sizin aracı alıcak olsam, şu foto ya bakıpta hayatta vazgeçmezdim nerdeyse hiç bir şey yok. Ha alıştan vazgeçen olursada bırakın almasın araçtan anlamaz

reddragon
08/02/2013, 20:49
Bu araca otobüs çarptığına inanmak zor. Hakikaten ucuz atlatmışsınız. Ben otoparkta sürterek buna benzer kapı çamurluk karışımı bir hasar yapmıştım. Kapı pasta cila, boyası sıyrılan ve hafif göçen çamurluk da otokingden mini onarım kapsamında lokal olarak boyanmış ve onarılmıştı. Sonuçtan gayet memnunum otoking maslak oto sanayi sitesini önerebilirim...
Fotoğraflarını da foruma da yüklemiştim aynı zamanda saklıyordum. Ama harddiski formatlayınca uçtu gitti sanırım yüklediğim sitede de yok:) ama ben aracı satana kadar ( ki çok memnunum kolay kolay satmam ) modeli iyice eskir ve zaten baya bi indirim yapmam gerekir. İnsanlar zaten kolay kolay 2. el araç almaz ciddi indirimi olmadıktan sonra. Ben araç bakarken kusursuzdan çok bir iki parça boyalıya bakarım kazık yememek için çok takmayın..

halils2
08/02/2013, 21:20
senin aracında hiç bişey yok arkadaşım dieğr arkadaşların da dediği gibi yaptır aracını tertemşz bin satarken de mırın kırın eden vatandaşa yol verirsin ollur biter. şuan aracımın 3 yerinde hafif hasar var farklı bölgelerde yazı bekliyorum kingden yaptırmak için 3 parça da düzeltilip boyanacak ha aracı satmaya çıkardın alıcı çıkmadı boyalı vs diye sıkıntı yok tepe tepe binerim dersin.

serkandikici
08/02/2013, 21:41
2. elde bizim ülkemizde boyalı denince öcü muamelesi gördüğü için araçlar ( bazı ********ler yüzünden alıcılara da az biraz hak veriyorum ) çizik, vuruk , güneş yanığı, yıpranık boya ne olursa olsun aman orjinallik bozulmasın diye ağzı burnu dağınık biniyoruz arabalarımıza hey gidi Türkiye'min usta her şeyden anlayan şöförleri..

edit: yıldız şeklinde çıkan bölüm için özür diliyorum "kanı bozuk şereften anlamayan arkadaşlar" manasında bi kelime kullanmıştım öyle abartı bişey değil yanlış anlaşılmasın yinede:)

Luc
08/02/2013, 22:43
Gecmis olsun. Cok buyuk birsey olmamasi sevindirici. Resimleri cektiginiz iyi olmus. Satarken sikinti cikmaz.

Benim aracta da sag kapi ve camurlukta surtmeden dolay ufak bir boya varmis ince bir cizgi halinde . Alirken sahibi resimleri vermisti. Kayitlarindan da dogrulamistik. Resim ve servis kaydi gercekten ise yariyor bu gibi durumlarda.

Sizinde tramer, servis ve resimler birbirini dogrulayacagi icin hic sikinti olmaz diye dusunuyorum.

Sent from my GT-I9100 using 2

must82
09/02/2013, 00:05
Bütün bu yorumlar içimi rahatlattı. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

O zaman En kısa zamanda arabanın bu kısmını yaptırıcam. serviste yaptırmak daha mantıklı geldi bana ama bu konuda ne önerirsiniz. Sonuçta karşı tarafın trafik sigortası karşılayacak. Servis mi Özel servisler mi?

ESTELLI
09/02/2013, 00:21
Kardes herseyden once cok gecmis olsun.bence arabanızı yaptırıp binin hic kaydı falan düsünmeyin fotolar zaten sizde sattıgınız zaman alacak kisi bu fotoları gördükten sanra mırın kırın yapacaksa yerinizde olsam ben ona satmazdım.

serkandikici
09/02/2013, 00:35
kesinlikle servis çünkü aracı en iyi tanıyan ne olursa olsun yetkili servislerdir.. iyi boya ustalarına bi lafım yok ama daha önce bu konuda renk tutmama sorunu yaşayan, boya kalkması vb problemlerle karşılaşan sonra gidip de muhatap bulamayan arkadaşlarım var.. Nasılsa maddi bi gideriniz yok bırakın yetkili servise, boyansın edilsin mis gibi alın içinize sine sine kullanın.. En azından boya konusunda bi sorun yaşarsanız servis yardımcı olacaktır..

fotobelit
09/02/2013, 11:57
kesinlikle servis çünkü aracı en iyi tanıyan ne olursa olsun yetkili servislerdir.. iyi boya ustalarına bi lafım yok ama daha önce bu konuda renk tutmama sorunu yaşayan, boya kalkması vb problemlerle karşılaşan sonra gidip de muhatap bulamayan arkadaşlarım var.. Nasılsa maddi bi gideriniz yok bırakın yetkili servise, boyansın edilsin mis gibi alın içinize sine sine kullanın.. En azından boya konusunda bi sorun yaşarsanız servis yardımcı olacaktır..
+++ Bencede..Nasıl olsa karşı taraf karşılıyor..

kace
09/02/2013, 12:11
canın saolsun abi gelen mala gelsin sende skntı yoksa sıkntı yok oluruna varır gersey;)cok gecmiş olsn

must82
09/02/2013, 17:41
Teeşşekkür ederim arkadaşlar. Kafamda artık hersey netleşti. Servise gidip yaptırıcam. Sonuçlar ile birlikte önceki ve sonraki hallerini paylaşıcam.

Infortion
09/02/2013, 18:21
Yağlı çekiç yaptırabiliyorsanız onu tavsiye ederim. Hem boyasız halletmiş olursunuz hemde yine cebinizden para çıkmaz. Geçmiş olsun

must82
28/03/2013, 09:15
Evet arkadaşlar, aracımı p.tesi bıraktım servise çarşamba günü akşam aldım. Yapılan işlemlerin karşılığı olarak 625 tl fiyat çıkarılmış. Sigorta karşılayacağı için sorun yok ama meblağ normal mi?

serkandikici
28/03/2013, 12:15
Serviste yaptırılınca boya değişim vs tüm fiyatlar normal hocam ben eski aracımın arka tamponunu boyatmak için 300TL fiyat almıştım 2010da... Bu arada hayırlı olsun aracınız çıkınca resimlerini eklerseniz biz de görmüş oluruz :)

must82
28/03/2013, 14:56
Serviste yaptırılınca boya değişim vs tüm fiyatlar normal hocam ben eski aracımın arka tamponunu boyatmak için 300TL fiyat almıştım 2010da... Bu arada hayırlı olsun aracınız çıkınca resimlerini eklerseniz biz de görmüş oluruz :)

tamam o zaman. bana biraz fazla geldi de fiyatı paylaşmak istedim. eski resimleri zaten konunun ilk sayfasında yeni resimlerini de koyacağım ama hava sürekli kapalı ve tozlu buralarda. havalar düzelir düzelmez en kısa sürede paylaşırım. :)

optimuspax
28/03/2013, 18:16
çok önemsiz bir yer için çok fazla ücret çıkartmışlar. tekrar geçmiş olsun.

görkem koçsan
28/03/2013, 18:30
polisajla iyi bi pasta cila çoğu lekeleri alır bence bi de yağlı çekiç on numara olur gibime geliyo az da olsa kusur olsun o kadar kusur bizdede var.allah daha beterinden korusun.