PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyondan gelen ses. Yardım!

muratxx5
06/02/2013, 10:30
arkadaşlar aracım rolantide duruyorken direksiyonu sağa slola çevirdiğimde tak tak diye ses geliyor. sanki boşluk var gibi. city mod açıkken daha da belirgin oluyor ses. seyir halindeyken birşey farkedilmiyor.sadece dururken farkediliyor.

( geçen sene çukurlara girdiğimde tıkırtı geliyordu. direksiyon kutusundanmış. sonradan tıkırtı burcu yaptılar ondan boşluk olabilir mi acaba)

sizce neden olabilir acaba? Böyle birşeyle karşılaşan var mı?

Ziyaretci040
06/02/2013, 11:31
Araçlarımızın ön takımı sorunlu gerçekten ve herşeyden geliyor olabilir. Z rotları amortisör takozları , tıkırtı burcu , rotiller vs vs vs diye liste uzar gider.

khanunl
06/02/2013, 11:46
Amortisör taakozlarınız arızalanmış.İçerisindeki bilyaların su alması sebebiyle bozulmuştur.Fiyatı yaklaşık 50 TL sıdır .2 adet satın alacaksınız.Hareket halinde gelen ses z rotlarındandır Fiyatı yaklaşık 15 TL civarında 2adet satın alacaksınız 30 TL

muratxx5
06/02/2013, 12:00
arkadaşlar teşekkürler cevaplarınız için..

amartisör takozları üst tarafta kaputun oralarda sanıyordum öyle mi acaba ? eğer öyleyse ses sanki alt taraftan geliyor gibi..

tam anlatabildim değil mi direksiyonu tam çevirince değil sadece sola ve sağa 10 derece kadar çevirince oluyor. yani sola 10 derece çevirince tak, sağa 10 derece çevirince tak.
bu esnada tekerlerde bir hareket olmuyor sanırsam. yani boşluk gibi...

amortisor takozu arızası böyle mi oluyor acaba?

toprakozz
06/02/2013, 12:18
Aynı sorun 1 hafta önce benim başıma gelmişti.Direksiyonu sağa-sola çevirince tak tak ses geliyordu.Servise gittim.Amortisör takozları dedi.Yanlış olmasın iki takoz ve işçilik 200 tl dediler.Ama uzatılmış garantim vardı,olmaz dediler biraz direttim servis kendi karşıladı...:)

muratxx5
06/02/2013, 13:09
eyvallah ... en iyisi takozları ustaya göstermek... ama servis çok demiş sanki:):)

knbi
17/02/2013, 18:04
Aynı sorun benim başımda da var ve insanı arabadan soğutan bişey resmen.Ben de en iyisi bi baktırayım takozlara.

erdaloz
18/02/2013, 11:05
arkadaş aynı sorun bendede oldu ustama götürdüm amortisör takozları yapıyormuş çifti 80 tl