PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elektronik sigara!!!

Ziyaretçi033
05/02/2013, 14:41
Arkadaşlar herkese merhaba.
Bu aralar etrafımda baya bir e-sigara içen arkadaşlarım var. Ve adamlar heryerde pofurtuyor. Bunu kullanan bilen arkadaşlar varsa fikirlerini düşüncelerini paylaşabilirler mi?

Biliyorum hiç içmemek en doğrusu ama Malesef olmuyor.

onurgenc87
05/02/2013, 14:51
Kullanmadım ama işe yarıyorsa alırım hemen bu cigara herşeye zarar valla...

Ziyaretçi033
05/02/2013, 15:19
Ben denedim arkadaşlardan, ve çok pimpirikli bir arkadışmda almış en ince ayrıntısına kadar incelemiş, sadece nikotin var içersinde diyor, sigarada binbir çeşit zararlı madde var diyor. İçine bir sıvı koyuyorlar, ısıtılarak buhara dönüşüyor. onu çekince duman gelioyr. Nargilenin elektroniği gibi. Onlar yurt dışından getirtmiş, tr'de sadece sigarası 150tl iken 2li set ve sıvısını 70tl ye getirtmişler. Sigara gibi iğrenç bir koku bırakmıyor, aroması neyse o kokuyor ve duman altı gibi bir durum yok, buhar olduğu için kaybolup gidiyor.

Ben forum arkadaşlarımdan kullanan varmı diye merak ediyorum.

onurgenc87
05/02/2013, 15:26
İyiymiş ya teşekkür ederim. Bakalım kullanan varsa yakında çıkar kokusu.

LevenTgb
05/02/2013, 15:34
Takipteyim bende..

1ocak2011
05/02/2013, 15:37
Takipteyim bende..

Sen bi zahmet takipte ol :bye10000:

Punto_Can
05/02/2013, 15:44
ben 1 aydır kullanıyorum, aldığımdan beri sadece 3 sigara içtim.
davidoff ve vanilya aromasını karıştırıp kullanıyorum ve yeteri kadar doyuruyor :)
ama şöyle bir kötü yanı var, canın nikotin istemese bile aroma hoşuna gittiği için sürekli çekiyosun.

ayrıca bunu bir süre kullandıktan sonra belirli aralıklarla 3 tane sigara içtim ve normal sigaradan midem bulandı, saman gibi geldi :) bu aralar eczanelerden toplatıldığını duydum ama zararı konusunda kesin net bir bilgi henüz yok.

Ziyaretçi033
05/02/2013, 16:14
ben 1 aydır kullanıyorum, aldığımdan beri sadece 3 sigara içtim.
davidoff ve vanilya aromasını karıştırıp kullanıyorum ve yeteri kadar doyuruyor :)
ama şöyle bir kötü yanı var, canın nikotin istemese bile aroma hoşuna gittiği için sürekli çekiyosun.

ayrıca bunu bir süre kullandıktan sonra belirli aralıklarla 3 tane sigara içtim ve normal sigaradan midem bulandı, saman gibi geldi :) bu aralar eczanelerden toplatıldığını duydum ama zararı konusunda kesin net bir bilgi henüz yok.

Kullanan herkesten bu yorumu alıyorum. Hatta eşleri bile diyomuş ne kokuyosun sen diye :) Donanım haber sitesinde konun baya bir detayını buldum. Ordaki bir siteden sipariş verdim :D bakalım ne olacak :)

Sana bi sorum olacak hocam, 2.4ml doldurunca kaç gün gidiyor bu meret?
Tabi nekadar pofurttuğuna bağlıda :) sen ona bi ortalama verirsin :)

LorDracula
05/02/2013, 16:23
Ben kullanıyorum sigarayı aratmıyor ve içtikten sonra sigara içmeye kalkışınca tiksiniyorsun açıkçası farklı likitlerde aldım arkadaşımda aldı oda memnun

Ziyaretçi033
05/02/2013, 16:55
Bu üründen sipariş verdim umarım iyi birşey çıkar :)

https://img.td-imgs.com/images/58/72/105872_793142_HKH-105872.jpg

ibrahim06
05/02/2013, 16:58
Resimdekine benzer bişeyi çalıştığım okulda bir arkdaş 2 aydır kullanıyor. Dün bi tane sigara içtiğini söyledi. sebebini sorunca aroması biraz midemi yaktı dedi. ya da yalan attı :)

Ziyaretçi033
05/02/2013, 17:10
Anlamadığım Türkiye'de acayip paralara satıyorlar, aynı ürünler yurtdışı sitelerde 3'te 1 fiyatına, çok garip.

2li set= 2 sigara, 1 takım şarj aleti ve aparatları
1oo ml sıvısından
birde ucundaki şeffaf hazneden sipariş verdim 70 tl tuttu.
Türkiyede yaklaşık 250-300tl istiyorlar..

Gelene kadar bi 10 paket daha biter herhalde :)

Yagmuradam
05/02/2013, 17:20
Bizim işyerinde de 3 arkadaş aldı. Eğer 1-2 ay içerisinde memnuniyet devam edersen bol sigara içen anneme alacağım.

Yagmuradam
05/02/2013, 17:21
Anlamadığım Türkiye'de acayip paralara satıyorlar, aynı ürünler yurtdışı sitelerde 3'te 1 fiyatına, çok garip.

2li set= 2 sigara, 1 takım şarj aleti ve aparatları
1oo ml sıvısından
birde ucundaki şeffaf hazneden sipariş verdim 70 tl tuttu.
Türkiyede yaklaşık 250-300tl istiyorlar..

Gelene kadar bi 10 paket daha biter herhalde :)

Aldığın siteyi de paylaşabilir misin?

Ziyaretçi033
05/02/2013, 17:29
Aldığın siteyi de paylaşabilir misin?

Siteyi iyice araştırdım. Bir kişi göndermediler ürünümü, maillerime cevap vermediler falan demiş, diğer kişiler tam aksini söylemiş. site oldukça büyük arkadaşlar. öyle yamuk yapma gibi bir durumları yok.

olumsuz yorum yapan kişide, ürünün geldiğini falan dile getirmiş. sitede yogunluk olduğunu içeren bir mail atmış.

site bu : China Wholesale Supplier - Online shopping for cheap electronics gadgets free shipping - TinyDeal (https://www.tinydeal.com/)

airrage
05/02/2013, 17:51
Arkadaşlar yapmayın kullanmayın babamda kullandı ve 3 ay sonra nefes darlıgından hastaneye kaldırdık ne kullanıyorsun sen diye sordu doktor babama babamda elektronik sigara dedi ve ne yapıyorsun sen dedi doktor bu sigara bir yerden sonra cok kötü yapıyor elektronik sigaranın zararlARI diye yazarsanız göreceksiniz babam hastaneden cıktı cok şükü günde 1,5 paket sigara içerken şimdi günde 3 adet almaya başladı lütfen denemeyin lütfen

LorDracula
05/02/2013, 17:52
nerden sipariş verdin?

LorDracula
05/02/2013, 17:53
arkadaş red-kiwi nin aldı alman malı

airrage
05/02/2013, 17:54
SOLUNUM YOLUNU DARALTIYOR
Akciğer ve solunum yolu uzmanları ise, teneffüs edilen buharın solunum yolu ve akciğere önemli zararları dokunacağına dikkat çekiyorlar. 30 tiryaki üzerinde yapılan bir araştırmada beş dakikalık bir kullanımın ardından, solunum yollarının daraldığının tesbit edildiği açıklandı. Bunun nedeninin ise, içeri çekilen buharın yüzde 90 oranında Propylenglykol maddesi içermesi olduğu bildirildi. Bu madde endüstride, Almancada Frostschutz olarak bilinen buz çözücülerde kullanılanılıyor. Yine Amerikan Kontrol Dairesi FDA tarafından yapılan bir araştırmada, e-sigarada kullanılan bazı sıvılarda, zehirli ve kanser tetikleyici maddelere rastlandığı açıklandı.
E-sigara hakkında henüz birçok soru işareti var. Kullanılan sıvı, sinir zehri ve bağımlılık yapan bir madde olan nikotin barındırıyor. Niktotin içermeyen Aroma ve çikolata karamelden imal edilen sıvılar da var.
Alman Kanser Araştırma Merkezi’nden (DKFZ) Martina Pötschke Langer: “Tüketiciler, bir ürünün sağlık açısından sakıncısı bulunmadığına emin olmalı. E-sigaralarda bu kesinlikle bilinmiyor.” diyor. Pötschke Langer, piyasaya sürülen yeni bir ürünün riziko ve hatalarını araştırmak için geçmişten ders almamız gerekir. Mevcut sigara milyonlarca insanın ölümüne yol açtı. Eğer bu zararları sigaranın ortaya çıktığı yüz yıl önce bilinseydi, o zaman yasaklanırdı diyor. Pötschke Langer e-sigaranın da bağımlılık yapmasına dikkat çekerek, sigara bırakmakta kullanılabileceği düşüncesine karşı çıkıyor.
Diğer taraftan, kimi kullanıcılar sigaranın daha zararlı olduğu, e-sigaranın kokusunun olmaması, izmarit ve kül gibi pislikleri üretmemesi nedeniyle daha iyi olduğunu öne sürüyor ve zararlarının tam olarak bilinmeyen bir şeyi yasaklarken, milyonlarca insanın ölümüne yol açan sigaranın neden yasaklanmadığını sorguluyorlar.

airrage
05/02/2013, 17:56
YASAK YAYGINLAŞIYOR
Almanya’da e-sigara konusunda genel bir uygulama yok. Bayern Eyaleti’nde piyasaya sürüldüğü andan itibaren yasaklanırken, Aralık 2011’de Kuzey Ren Vestfalya, bu ayın başından itibaren de Beremen Eyaleti’nde yasaklandı. Ancak diger eyaletlerde ser olması, böylelikle internet üzerinden kolayca elde ediliyor olması bu yasakları fiilen geçersiz kılıyor.
Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Sağlık Bakanı Barbara Steffens, piyasadaki tüm ürünler, kontrol edilerek ser bırakılmış ürünler değil diyor. Aynı eyaletin Yeşiller Partisi politikacıları ise, e-sigarada kullanılan, sıvıda bulunan nikotin miktarının bu sıvının ilaç mamulü olarak derecelendirilmesini bu nedenle, ilaç kanuna tabi olması gerektiğini savunuyorlar.
Elektronik sigara, Norveç, Türkiye, İsviçre ve Çin’de yasaklanmış durumda. Danimarka, Kanada ve Avusturya’da ise sınırlamalar var. Avrupa Komisyonu şimdi, e-sigaranın zarar ve sakıncalarını daha net araştırmak istiyor.

femoli
05/02/2013, 18:05
Alıntı:

Sağlık Bakanlığı, nikotin içeren Elektronik sigara ve kartuşların, ‘bağımlılık yapma riskinin fazla olması ve sigarayı bıraktırıcı çalışmaları engelleyebileceği’ gerekçesiyle yasaklanmasına karar verildiğini bildirdi.
Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:
‘Nikotin içeren elektronik sigara ve kartuşların, alım yolu ve dozu dikkate alındığında, yüksek dozda nikotin alınma, dolayısıyla bağımlılık yapma riskinin fazla ve sigarayı bıraktırıcı çalışmaları engelleyici olması nedeniyle Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü Beşeri Tıbbi Ürünler Ruhsatlandırma Danışma Komisyonunca yasaklanmasına karar verilmiştir.’

bilinçsiz kullanılan e-sigara hem içen ve hem de çevresindekiler için zararlı. Çünkü, sonuçta bu sigarayı kullananlar ve etrafındakiler nikotin solumuş oluyorlar. Nikotin, aslında bir insektisit yani böcek öldürücü bir madde.

Ziyaretçi033
05/02/2013, 18:15
Yanlış anlaşılmasın İyi göstermek gibi bir gayem yok arkadaşlar.

Çalışma prensibi [değiştir (https://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=Elektronik_sigara&action=edit&section=1)]
E-sigara, dumansız, buharlaştırıcı bir cihazdır. Hava sensörü, sigaranın bir ucundan hava çekildiğinde bunu algılar ve entegre devreye bildirir. Devre derhal gücü açar ve cihazın "atomizer" adı verilen bölümündeki yüksek frekanslı titreştirici kısmı devreye sokar. Bu kısımda bulunan tugsten - wolfram teli derhal ısınır ve temas halindeki alkaloit sıvısını buharlaştırır. Oluşan soğuk buhar, çekilmekte olan hava ile birleşir.
Kartuşun içindeki alkoloit sıvısı Propilen Glikol, Etanol, Su, tütün çiçeği, esans, nikotin'den oluşmaktadır. Cihaz tütün mamüllerinde bulunan kanserojen (https://tr.wikipedia.org/wiki/Kanserojen) maddeleri ihtiva etmez. Verdiği etki olarak normal sigaralardan farklı olmamakla birlikte, sigara markası değiştirmiş izlenimi uyandırabilir.
İçerisindeki kartuşlar, nikotin seviyesine göre sınıflandırılmıştır. Sigara kullanım oranına göre belirlenen seviyeden başlanıp, sıfır nikotine doğru azaltarak kullanılan kartuşlar sayesinde vucut sigara bağımlılığından kurtulur. Ve istenirse sıfır nikotinle sigara içme alışkanlığına sıfır zararla devam edilebilir.
Avantajları [değiştir (https://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=Elektronik_sigara&action=edit&section=2)]

Normal sigarada bulunan insan vücudu için zararlı kanserojen maddeleri içermez.
Duman üretmediği için karbon monoksit gibi 4000 e yakın kimyasal içerikli ve zararlı maddeleri etrafa vermez.
Etraftakiler ve çevre için kısmen zararsızdır.
Yangın çıkarma tehlikesi azdır.
Dezavantajları ve dikkat edilmesi gereken hususlar [değiştir (https://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=Elektronik_sigara&action=edit&section=3)]

Cihaz düzgün tasarlanmadığında problem çıkabilmektedir. Propilen glikol, sadece ve sadece buharlaştırıldığında zararsız bir kimyasaldır. Rezistans, olması gerekenden fazla ısı ürettiğinde değişime uğrayacak olan propilen glikol, kanserojen etki gösterebilir.
Pasif içiciler için kısmen bir tehlike yaratmaz. Dışarı verilen buhar içerisinde bir miktar nikotin bulunmaktadır. Nikotin ve buhar, havada asılı kalmayacağından, gerçek sigara dumanının aksine bir süre sonra yok olur, eser miktarda çözünmüş nikotin kalır.
Sigara içilmesi yasak yerlerin çoğunda kullanılabilir. Bu cihazlar zaman zaman sensör arızası yapabilmekte, kısa süreli bu arızalarda atomizer sürekli aktif olmakta ve cihaz aşırı ısınabilmektedir.
Diğer faydaları [değiştir (https://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=Elektronik_sigara&action=edit&section=4)]

Sigarayı bırakmak veya zararsız sigara kullanmak isteyenlerin el, dudak alışkanlığını ortadan kaldırmadan, koku ve duman gibi özelliklerini de kullanarak üretilmiş bir tür sigara simülatörüdür. Dışarıya su buharı verdiği için pasif içiçilik düzeyi azalmakta, sadece nikotin alındığı için ise sigaranın "diğer" olumsuz etkilerinden uzak tutmaktadır.
Elektronik sigara, sadece bir simülatör olup, tamamen sigaranın yerini alabilecek bir ürün (replacement) değildir.

Kaynak: Elektronik sigara - Vikipedi (https://tr.wikipedia.org/wiki/Elektronik_sigara)

Punto_Can
05/02/2013, 19:21
Kullanan herkesten bu yorumu alıyorum. Hatta eşleri bile diyomuş ne kokuyosun sen diye :) Donanım haber sitesinde konun baya bir detayını buldum. Ordaki bir siteden sipariş verdim :D bakalım ne olacak :)

Sana bi sorum olacak hocam, 2.4ml doldurunca kaç gün gidiyor bu meret?
Tabi nekadar pofurttuğuna bağlıda :) sen ona bi ortalama verirsin :)

Değişir hocam.
Ben 24mg sertliğine olan likit kullanıyorum 2 gun gidiyor
Ama 16 veya 18 mg sertliğine likit koyarsam 1 gun rahat yetiyor ancak hafif olduğu icin daha çok çekiyorum.

ayrica likitleri toscanamall dan getirtiyorum, hem daha kaliteli hem daha ucuza geliyor. Ancak gelmesi ücretsiz kargo ile 15 günü buluyor.

can-asan
05/02/2013, 22:44
ben sigara içmem ama 35 yıllık sigara içicisi günde 2 paket sigara içen amcam bunun sayesinde sigarayı bıraktı elektronik sigaraya başladı, yaklaşık 2 aydır 2 adet sigara içti ve oda tiksindiğini söyledi, arabasında sigara içirmiyor şimdi başkasına (normalde benim arabamdayken amca içmesen iyi olur dediğimde kızardı) :d

ato
06/02/2013, 08:56
Arkadaşlar e sigara keyif ya da aroması için değil sigarayı bırakmak için kısa süreli kullanılmalı zaten düzgün olsa satışına izin verilirdi

Ziyaretçi033
06/02/2013, 10:07
Bu amaçtan dolayı istiyorum. Bir tiksineyim yeter...
4gün sonra normal sigara içtim kusacaktım dedi arkadaşım.

ErkinuA
06/02/2013, 10:22
Bu üründen sipariş verdim umarım iyi birşey çıkar :)

https://img.td-imgs.com/images/58/72/105872_793142_HKH-105872.jpg

bunun aynısını 1.5 ay kullandım bende normal sigara aroması vardı

bizim işyerinde satışta çalışan herkez aldı (7 kişi) ve şuan hiçkimse kullanmıyor

ortak sikayet nefes darlığı ben bulaşmayın derim