PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor arıza ışığı

bartaz
05/02/2013, 01:15
Merhabalar bende 2012 model granda punto var.Geçen sabah arabayı çalıştırdıktan sonra arıza ışığı yandı vr stop@start devre dışı kalıyor.Aracı servise götürdüm cihaza bağladılar debriyaj switç den kaynaklandığını söyledi arıza ışığını söndürdü ben bir hafta izinliyim,bir hafta sonra gel aracına bakayım dedi bende peki dedim bekliyorum.:)
Fakat benim aracımda dikkatimi çeken aracım fazla yakıyor,fan devreye girdiğinde gaza bastığımda aşırı derecede egzozdan duman çıkıyor.Öyleki Yol bilgisayarındaki anlık yakıt tüketimi 25.0 lere çıkıyorDurum bundan ibaret bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim herkese teşekkür ederim.

fotobelit
05/02/2013, 09:41
Geçmiş olsun..

bartaz
05/02/2013, 20:51
hangi manada çokmu kötü :(

GP468
05/02/2013, 20:54
hacı motor yağ yakıyor olmasın hoş araç 1 yaşında değil ama anlattıklarna bakınca aklıma direk bu geldi :S

Ziyaretçi048
05/02/2013, 21:02
Motor soğukkenmi duman atıyor sıcakkenmi? İlk çalıştırmada beyaz duman atıyorsa sorun yok. 2012 model araba ve multijet sanırım . bence korkulacak bişi yok. Siyah duman atıyorsada eğer yakıt aldığınız yeri değiştirin. 15 gün önce izmire gittim. Yolda alpet diye bir istasyondan indirimli diye mazot aldım. Almaz olaydım bir hafta kara dumanla gezdim. Enjektör temizleyici attım depoya zamanla dumanı kesti.

serkandikici
06/02/2013, 15:53
düşük viteslerde 1 veya 2 gibi, 25litre tüketimleri görmeniz doğaldır o hızlarda araç oldukça fazla yakıyor ancak siyah duman işi biraz sakat gibi bence aracınızı direk servise götürün bu sorunu da belirterek garanti kapsamında çözülmesi muhtemeldir + kalitesiz mazotta da ortalığı toz duman edersiniz izmir menemen tarafından bende almıştım ucuz diye mazot eski aracıma 1gün sırf mazot bitsin de iyi mazot alayım diye yokuş yukarı tırmandım arabayla :)

bartaz
06/02/2013, 18:13
Motor soğuk olduğundaki gibi değil.Mesela geçen arabayla biraz yol yaptım normal fan çalışmaya başladı ışıkta duruyordum hareket ettiğimde egzostan duman atmaya başladı yani büyük ihtimalle mazoto yakamıyor.