PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Blaupunkt Arka Hoparlör.

aliastam
04/02/2013, 16:49
Merhaba arkadaşlar.Yaklaşık 2 yıldır aracımı kullanmaktayım.Fakat;hiç arka koltukta oturmadığı için arka hoparlörden ses gelmediğini farkedememiştim.Dün arkadaşlarla dolaşırken arkadaşım söyledi.İki taraftanda hiç ses gelmiyor.Teybin menü kısmında arka kolonları kapatma-açma gibi bir seçenek varmı?Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.Saygılar.

khanunl
04/02/2013, 17:34
Menüde fader ayarı var.Fader ayarında arkaya gıden ses kısılmışsa açın düzelecektir.

aliastam
04/02/2013, 17:45
Akşam bakacağım.

aliastam
04/02/2013, 19:37
Faderi düşürünce seste dùşüyor.Yükseltince 0 sevıyesinden yukarıda ses yükselmiyor.

khanunl
04/02/2013, 20:07
Faderi düşürünce seste dùşüyor.Yükseltince 0 sevıyesinden yukarıda ses yükselmiyor.

Aracınız kaç model ? Modeline göre ses donanımına ait kullanım kitabı uzantısını yükleyeceğim.Pdf uzantılı kullanım kitabını okuduğunuz zaman daha iyi ayar yapabilirsiniz.Umarım arka hoparlörleriniz bozulmamış olsun.

aliastam
04/02/2013, 20:27
2006 model.İkisi birden bozulmaz herhalde.

khanunl
04/02/2013, 20:28
Ben buraya ilave ediyorum Radyo Cd kullanım kitabı uzantısını umarım faydalı olur.

https://www.fiat.com.tr/modeller/KullanimKlavuzlari/GPUNTO/2006/Grante_Punto_2006_Ses_kitab%C4%B1.pdf elinizde yok ise

çıktısını alın yada bilgisayarınıza kopyalayın .

Ziyaretçi048
04/02/2013, 20:31
Fader yaptıysanız yinede ses gelmiyorsa bozulmuştur. Yıkamacılar kapı içlerine su tutarken hoparlörüde ıslıyorlar. Bir süre sonra diyafram yırtılıyor veya bobin paslanarak kopuyor. Muhtemelen farklı zamanlarda bozuldular farkedemediniz. Ben gibi son ses gezmiyorsunuz heralde :D Arka hoparlörler perçinlidir. çıkartması zor biraz. ben matkapla parçalayarak sökmüş orjinalinden daha kaliteli bir hoparlörle değiştirmiştim. Sese etkisi baya çok olmuştu.

aliastam
04/02/2013, 20:44
Aracımda iken volum kademesi 18-20 den aşağı düşmez.Tabii öndeki hoparlörden ses geldiği için arkadan sesin gelip gelmediğini veya az geldiğini anlayamamışım.

khanunl
04/02/2013, 20:51
Radyo Cd kullanım klavuzuna göre tekrar ayarlayın.Netice olumsuzsa mecburen oto teyp montaj ve tamiri yapan dükkanlardan birine uğramak zorunda kalacaksınız.İyi akşamlar.

aliastam
04/02/2013, 21:01
Radyo Cd kullanım klavuzuna göre tekrar ayarlayın.Netice olumsuzsa mecburen oto teyp montaj ve tamiri yapan dükkanlardan birine uğramak zorunda kalacaksınız.İyi akşamlar.

Hakan Bey,gerçekten çok faydalı bilgiler sağolun.Fader doğru sıfıra getiriyorum ses aynı.sıfırdan aşağıda önden gelen ses azalıyor ama sıfırdan yukarıda arkadan gelen hiç ses yok.Muhtemelen hoparlör gitmiş:noexpression:
Fiyatları hakkında bir bilginiz mevcutmu.Yada en yakın teybciye gidip hallettircez.

makeles
04/02/2013, 21:35
arka hoparlörleri iptal ettirmiş birinden satın almış olabilir misiniz?
ben 2+1 kullandığım için arkaların soketlerini çıkardım mesela.. bir bakın derim.

aliastam
04/02/2013, 21:59
Nasıl anlayabilirim peki.Kolay bir yöntemi varmı kendim bakabilsem.

makeles
04/02/2013, 23:42
kapıyı sökmek için alyan tornovida. numarasını hatırlamıyorum bir de normal yıldız yeterli.
alyan olan 3 adet. biri kapı kolu açma yuvasında ikisi de kapı tutamaçlarında. önce onları sök sonra altta 2-3 vida var kapı içini tutan sonra onları sök.
geriye kaba kuvvet kapıyı en alttan çekerek cırtlatarak sökmek kalıyor. merak etme kıramazsın. kırılmadan açılıyor. :)
sonra her şey ortada. kapı açma telini çıkarırken biraz zorlanırsın. eldiven giymeni tavsiye ederim.

en kısa yolu ise bir döşemeciye abi bir el atıver demek.. :)

aliastam
04/02/2013, 23:44
kapıyı sökmek için alyan tornovida. numarasını hatırlamıyorum bir de normal yıldız yeterli.
alyan olan 3 adet. biri kapı kolu açma yuvasında ikisi de kapı tutamaçlarında. önce onları sök sonra altta 2-3 vida var kapı içini tutan sonra onları sök.
geriye kaba kuvvet kapıyı en alttan çekerek cırtlatarak sökmek kalıyor. merak etme kıramazsın. kırılmadan açılıyor. :)
sonra her şey ortada. kapı açma telini çıkarırken biraz zorlanırsın. eldiven giymeni tavsiye ederim.

en kısa yolu ise bir döşemeciye abi bir el atıver demek.. :)

En iyisi bu:)

khanunl
04/02/2013, 23:57
Hakan Bey,gerçekten çok faydalı bilgiler sağolun.Fader doğru sıfıra getiriyorum ses aynı.sıfırdan aşağıda önden gelen ses azalıyor ama sıfırdan yukarıda arkadan gelen hiç ses yok.Muhtemelen hoparlör gitmiş:noexpression:
Fiyatları hakkında bir bilginiz mevcutmu.Yada en yakın teybciye gidip hallettircez.

Siz daha önce döşeme sökmediyseniz ugraşmayın.Oto teypçisine gidin söker ve sorun varsa zaten değiştirmesini istersiniz.Arka hoparlörlerin çapı 13cm dir.Fiyatı da set olarak başlangıç olarak 30 TL civarında başlayarak tercih edeceğiniz ürünün kalitesine bağlı olarak fiyatı yükselir.Tabiiki birde ilave olarak 30 TL ile 50TL arasında işçilik ücreti verme durumu var.

uurknkc
05/02/2013, 01:23
arka kapıları sökmek basit... tüm vidaları söktüğünüzde kendinize doğru çekin zaten çıkacaktır...