PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : havalandırma / kalorifer üfleme ile ilgili soru

musty
04/02/2013, 16:15
merhaba arkadaşlar. 2012 grande puntom var. soğuk havalarda giderken eşim sürekli ayaklarının üşüdüğünden ben ise ayaklarımın yanmakta olduğundan şikayetçi.

geçenlerde bir sorun mu var diye kademe 3 ve 4te çalıştırıp baktığımda (fan ayaklara doğru iken) şoför tarafına oldukça iyi üflüyor fakat yan tarafa çok az üflüyor. koltuk altlarından da arka tarafa üflemesi gereken deliklerden ise neredeyse hiç üflemiyor, belli belirsiz bir sıcaklık geliyor. acaba normali mi böyle yoksa hava kanallarında mı bir sorun var?

(araba 40bin bakımı için servisten çıkalı 1-2 ay ancak olacak)

Ziyaretçi033
04/02/2013, 16:21
Bende tesadüf 2 gün önce ayaklara çevirdim, nerden veriyor bu havayı diye incelemiştim. Şöför tarafını sadece ama:( şöför tarafı 2 farklı yerden üflüyor. Yaklaşık 2 saat sonra diğer tarafları kontrol ederim :)

serdareren
04/02/2013, 16:54
benim aracım 2006 model geçen kış kaloriferi full açtığımda aracın içerisinde lodos esiyordu resmen.Ama şuan aynı şekilde açıyorum ve içerde yaprak kıpırdamıyor.Neden olabilir fikri olan var mı?
Sanırım anlatırken biraz mübalağa yaptım:)

Kanber Tastan
04/02/2013, 17:03
Klima kompresor basincini kontrol ettirin ve polen filtresini degistirin. Uflemeye gercekten faydasi oluyor polen filtresinin.

LG-P920 cihazımdan 2 ile gönderildi

serdareren
04/02/2013, 17:07
Klimayı kullanmıyorum ki neden klima kompresör basıncına baktırayım diye düşünüyorum şuan.Ama yinede baktırırım.Polen filtresinide yeni değiştirdim o olamaz gibi geliyor.
Verdiğin bilgi için teşşekkür ederim.

comanchee
04/02/2013, 17:10
Klimayı kullanmıyorum ki neden klima kompresör basıncına baktırayım diye düşünüyorum şuan.Ama yinede baktırırım.Polen filtresinide yeni değiştirdim o olamaz gibi geliyor.
Verdiğin bilgi için teşşekkür ederim.

serdar bey r410 gazı zamanla uçuyor.bu nedenlede aracın soğtuma performasnı ciddi anlamda düşüyor.

serdareren
04/02/2013, 17:13
Sanırım ben kendime yanlış ifade ettim.Kusura bakmayın.Benim soğutmada problemim yok.Isıtmada problem var.Ve klimayı kullanmıyorum sadece kaloriferi açıyorum.Fan hızı en son kademede olmasına rağmen çok yavaş üflüyor.(Dijital klima)

khanunl
04/02/2013, 17:32
Polen filitre kapağı yerinden çıkmıştır,yada kapağın tırnağı polen filitresi değişimi esnasında kırılmıştır.