PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2011 euro 5 motor punto evo egr & dpf tptalı

yusuf28
03/02/2013, 21:55
Evet arkadaslarım abılerım sıze bır sey danısmak ıstıyorum euro 5 motor punto evom var dpf ve egr ıptalı yaptırsam sakıncası olurmu araca katkısı ve eksısı ne olur bırde chıpletmeme gerek varmı 75 beygırlık aracım:bye10000::bye10000:

Bigbrother
03/02/2013, 21:57
Evet arkadaslarım abılerım sıze bır sey danısmak ıstıyorum euro 5 motor punto evom var dpf ve egr ıptalı yaptırsam sakıncası olurmu araca katkısı ve eksısı ne olur bırde chıpletmeme gerek varmı 75 beygırlık aracım:bye10000::bye10000:

DPF iptali beyinden yapılmalı... Bunu yaptırırsan motor rahatlar. Bir de üstüne chip tuning kaymak olur. Ama chip tuning sonrası duman atabilir. İyi ayarlanması lazım...

yusuf28
03/02/2013, 22:01
suan dpf calısmadıgı zamanlarda hava sıcaklıgı 10 dereceının ustunde ıken beyaz duman atıyor su eksıltme yag eksıltme performans dusuklugu gıbı bır seyde soz konusuru degıl servıste ıse zaten arz bulunamadı pekı bu dedıklerımız kaç paraya mal olur????

tayfux
03/02/2013, 22:05
suan dpf calısmadıgı zamanlarda hava sıcaklıgı 10 dereceının ustunde ıken beyaz duman atıyor su eksıltme yag eksıltme performans dusuklugu gıbı bır seyde soz konusuru degıl servıste ıse zaten arz bulunamadı pekı bu dedıklerımız kaç paraya mal olur????
neden duman attığını bulamadılar mı?

yusuf28
03/02/2013, 22:09
bulamadıalr bende enjektor dedım bostancı sanayıde fıat yetkılı servıslerınde anlasmalı oldugu cınar dızele goturdum temızlık ıcın 3 enjektor gerı basınc vermıs contasından (arac 62.000 kmde ) dolayı deıdm bundanmı acaba dıye ıstanbulda bır kaç gun once hava sıcaklıgı 10 dereceyı gectı hemen duman attı bende ustune bılerek bastım bakım performans dusecekmı alakası yok maşallah tazı gıbı gıdıyor suda eksıltme yok bende eskı tamırcıyım saskınımmmm

Bigbrother
03/02/2013, 23:55
bulamadıalr bende enjektor dedım bostancı sanayıde fıat yetkılı servıslerınde anlasmalı oldugu cınar dızele goturdum temızlık ıcın 3 enjektor gerı basınc vermıs contasından (arac 62.000 kmde ) dolayı deıdm bundanmı acaba dıye ıstanbulda bır kaç gun once hava sıcaklıgı 10 dereceyı gectı hemen duman attı bende ustune bılerek bastım bakım performans dusecekmı alakası yok maşallah tazı gıbı gıdıyor suda eksıltme yok bende eskı tamırcıyım saskınımmmm

Beyaz duman dizelde ilginç bir durum... Bence üstünde durun... DPF iptalini sonra da yaptırırsınız.

yusuf28
04/02/2013, 17:31
duman atma sebeblerı
1-su eksıltme(blok catlagı)=maşallah yok
2-yag ve yakıt karısımı=maşallah yok
3-enjektor=yenı temızlık yaptırdım
4-turbo=maşallah yok

baska nelerden olabılır arac sadece hava ısındıgında yapıyor ve her zaman degıl bazen her gun abzen bır kaç gun arayala bazen hıc

Birkan61
04/02/2013, 17:34
chip tuning 650 tl

ato
04/02/2013, 18:00
duman atma sebeblerı
4-turbo=maşallah yok

baska nelerden olabılır arac sadece hava ısındıgında yapıyor ve her zaman degıl bazen her gun abzen bır kaç gun arayala bazen hıc

ben de bu konuyu açıcaktim tam üstüne bastınız puntom 59000 de bugün farkettim gazı köklerine beyaz duman attı kırmızıda beklerkende boş viteste gaza bastım yine attı park ettim 2 saat sonra falan bişeyi yoktu ben pis mazot diye yorumladım bu hafta 60000 bakımına girecek

yusuf28
04/02/2013, 18:26
Ben enjektor temızlıgı yaptırdıgımda ıstanbul fıat bayılerının anlasmalaı oldugu cınar dızele yaptırdım bana denılen su oldu aldıgın mazot cok kalıte mazotmus enjektorler cok temız dedı shell gtl power kullanıyordum sımdı wpower kullanıyorum

ato
04/02/2013, 20:16
Bilmiyorum ama performansta falan hiç bişey yok uyarı ışığıda yok

yusuf28
04/02/2013, 22:35
aynı sey bende de gecerlı teknık bır bılgı bulanmıyor sacma sapan bır sey oldu cıktı

ato
04/02/2013, 23:15
Servise bırakıcam yarın cevap yazarım benim aracın bakımı 1000 km gecti su an duman atmiyor 1 saat boyunca gaza yüklenince atti

yusuf28
04/02/2013, 23:18
aynen ama ne performan ne baska bır sey kotu bır sey yok

Bigbrother
05/02/2013, 09:48
duman atma sebeblerı
4-turbo=maşallah yok

DPF'deki kurumlar temizlenirken de beyaz duman gelir... Belki aracınız o esnada rejenerasyon yapıyordur ve DPF'deki kurumlar temizleniyordur.

Tabii bunu sürekli yapıyor ise bilemem ama baktırmakta fayda var.

ato
05/02/2013, 10:22
DPF'deki kurumlar temizlenirken de beyaz duman gelir... Belki aracınız o esnada rejenerasyon yapıyordur ve DPF'deki kurumlar temizleniyordur.

Tabii bunu sürekli yapıyor ise bilemem ama baktırmakta fayda var.

Bende sürekli olmadı 1 saat oldu geçti yavaş yavaş hızlanırken sıkıntı gazı kökleyince oluyordu

yusuf28
05/02/2013, 15:07
Dpf temızlıgı yaparken ekranda ısıgı yanıyor ve yazıyor ama 20.000 km den fazla yol yaptım 8 ay ıcerısınde 1 defa dpf temızlıgı yapıyor dedı ama kıs ayı harıc yanı hava sıcaklıkları 10 derecenın ustunde oldugu zamanlar hemen hemen her gun yapıyor kafamı karıstırdı bende eskı bır tamırcıyım sebeblerıne baktım yok benım arac sıcagı sevmıyor her halde :):):):):)

Bigbrother
05/02/2013, 20:44
Dpf temızlıgı yaparken ekranda ısıgı yanıyor ve yazıyor ama 20.000 km den fazla yol yaptım 8 ay ıcerısınde 1 defa dpf temızlıgı yapıyor dedı ama kıs ayı harıc yanı hava sıcaklıkları 10 derecenın ustunde oldugu zamanlar hemen hemen her gun yapıyor kafamı karıstırdı bende eskı bır tamırcıyım sebeblerıne baktım yok benım arac sıcagı sevmıyor her halde :):):):):)

Her ne hikmet ise bu uyarıyı sürekli vermiyor. Ama emin olun ki aracınız rejenerasyon yapıyordur. Bu konu bravo forumunda çok konuşuldu tartışıldı. İnanmayan servise gider examiner cihazından kendi bakar :)

yusuf28
06/02/2013, 17:43
ya bende bunu anlamıs degılım ama bır kere ıkaz verdı ama her zaman da yapmazkı bunu degılmı hava ısınsın tamam hemen yapıyor

Bigbrother
07/02/2013, 01:49
ya bende bunu anlamıs degılım ama bır kere ıkaz verdı ama her zaman da yapmazkı bunu degılmı hava ısınsın tamam hemen yapıyor

DPF'nin tıkanıklık oranı ile alakalı olabilir. Belirli bir yüzdeyi aşında rejenerasyonu mutlaka tamamlaması için uyarı veriyordur diye tahmin ediyorum. 2010 ve öncesi araçlarda ise hiç uyarı vermiyor mesela...

Ben motorun sesinden ve anlık tüketimin tavan yapmasından anlıyorum.

Bigbrother
08/02/2013, 16:52
Bugün gazı kökleyince beyaz duman gördüm. Beyaz duman kurumların temizlendiğini gösterirmiş. Bilginiz olsun...

yusuf28
08/02/2013, 17:09
benım sorunumda bu olabılırmı pekı ????

Bigbrother
08/02/2013, 22:39
benım sorunumda bu olabılırmı pekı ????

Bu bir sorun değil... iyi bir gösterge... kurumların temizlendiğini gösteriyor...

yusuf28
08/02/2013, 23:09
HAKLI olabılırsın ama kafamı karsıtıran su sık sık duman atıyor enjektor desen degıl,turbo desen degıl,su eksıltmıyor,yag eksıltmıyor pekı neden asırı sık sık duman atıyor bırde sıcak havada yapıyor????

Bigbrother
08/02/2013, 23:41
HAKLI olabılırsın ama kafamı karsıtıran su sık sık duman atıyor enjektor desen degıl,turbo desen degıl,su eksıltmıyor,yag eksıltmıyor pekı neden asırı sık sık duman atıyor bırde sıcak havada yapıyor????

Videosunu koyman mümkün mü? Kendi aracımdaki beyaz duman ile karşılaştırabilmek için görmem lazım...

yusuf28
09/02/2013, 00:42
suan ıcın vıdeo hıc cekmedım ama bır daha yaptıgı takdırde vıdeolu paylasacagım ama sunu soyleyeyım beyaz duman atmaya basladıgı zaman arkamda duman baska bır sey gozukmuyor ve usta turbodan suphelenmıstı bılerek gazı kokledım ama nafıle masallha ıt gıbı gıdıyor gucten dusmek yok anlam veremedık ıste?

Bigbrother
09/02/2013, 01:00
suan ıcın vıdeo hıc cekmedım ama bır daha yaptıgı takdırde vıdeolu paylasacagım ama sunu soyleyeyım beyaz duman atmaya basladıgı zaman arkamda duman baska bır sey gozukmuyor ve usta turbodan suphelenmıstı bılerek gazı kokledım ama nafıle masallha ıt gıbı gıdıyor gucten dusmek yok anlam veremedık ıste?

Benim aracımda bu gün bayağı beyaz duman attı. Ama aynı duman olup olmadığını söyleyebilmem için video lazım.

yusuf28
09/02/2013, 01:02
attıgı zaman yukleyecegım bırde hava sıcakken yapıyor bu rastlantımı yoksa benım arac sıcagı sevmıyormu :)

Bigbrother
09/02/2013, 13:18
attıgı zaman yukleyecegım bırde hava sıcakken yapıyor bu rastlantımı yoksa benım arac sıcagı sevmıyormu :)

Görmeden yorum yapmak zor...

yusuf28
09/02/2013, 17:48
Bugun basıma geldı hemen kenara cektım ve vıdeosunu cektım dosya turu MOV oldugu ıcın yuklyemedım ıstersen maıl adresını verırsen vıdeo atabılırım ..

yusuf28
09/02/2013, 22:35
Görmeden yorum yapmak zor...

video geldımı maıl attım sana

Bigbrother
11/02/2013, 10:36
video geldımı maıl attım sana

Video geldi. Cevap yazdım...