PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ben yandım siz yanmayın

tu_navy82
03/02/2013, 14:35
Arkadaşlar sıfır olarak aldığım GP min geçen sene şarj dinamosu arıza yaptı ustaya götürdüm 100 tl lik masrafla kapattık ne yaptığını bilmiyorum tabi.. geçenlerde şarj dinamom yine arıza yaptı söküldükten sonra dış alimunyum keys (kovan) çatlak olduğunu gördük. ve direk yan sanayi bosh üretimi bir alternatör taktırdım. 300 tl. şimdi sorun ve çözümü söylüyorum. arızalı parçayı alıp işyerinde biraz kurcaladıktan sonra ne gecen sene 100 tl lık bir arızası olmuş nede bu sefer değiştirmelik arızası. piyasa haramı helalı seçmeyen senden benden kopardığı 3 kuruşu kar zannedipte mutlu olan, ............. dolu. arkadaşlar eğer sizinde bir GP NUZ var ise ve birgün alternatörünüz arıza yapar ise
1 sökerken kesinle çok dikkatli olun çok ters ve pis bi yerde altda mootoru sabitleyen bir saplama var tek başına. mümkünse onu sökmeden alternatörü sökün.
2. alternatörü söktükten sonra arka tarafında kasnak olmayan tarafta pilastik bir kapak var onun atında 3 adet kibrit çöpünün yarı uzunluğunda L levhalar var leyimleri kopmuştur tanıdık bi elektrikcinize bi selamla leyimlettirirsiniz.

Ziyaretci040
03/02/2013, 15:24
Geçmiş olsun.

krm1983
03/02/2013, 15:26
Geçmiş olsun size

Sent from my iPad using

tu_navy82
03/02/2013, 15:44
eyvallah arkadaşlar. sitedekilerin canı sağolsun.

Ziyaretci046
03/02/2013, 18:46
bu hafta söktüm fire motorun şarz dinamosunu en üstteki 13lük civatayı sökerken verem oldum çoğu arkadaş nasıl söktünklima kompresörüne sökmeden diye kafayı yediii klima kompresörü sökülmeden sökülür bence multijetinki çocuk oyuncagı

fatihhhh
04/02/2013, 11:43
geçmiş olsun, bilgi için çok teşekkürler.