PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otogazı nereden almalıyız ?

cihan80
01/02/2013, 19:28
arkadaşlar gazı hangi marka tercih ediyorsunuz paylaşalım birbirimizle.? ben hatırı sayılır 4 firmadan sürekli alıp denedim ve sonuç olarak . PO gazın az gittiğini ve düşük performanlı olduğu kanatine vardım . shellgaz iki farklı istasyondan aldım arabayı vuruntulu çalıştırdığını gördüm . milangaz tam bir fiyasko çıktı zaten . sonuç olarak AYGAZ da karar kıldım . hem performans ve uzun gitmesi mükemmel . katkılı(fazla yağlı ) olduğundan çok karalanıyor fakat lpg zaten kuru yakıt motora yeterince zararlı,katkılı(yağlı) olması motor sağlığı için iyi değil mi? bırakın yağlı olsun 20 tl lik gaz filtremi 10 000 de değil de 6000 de değiştireyim motora faydalı olacaksa.. benim görüşlerim bunlar görüşlerinizi bekliyorum saygılar...

yengecbaris
01/02/2013, 19:45
Erzurum Narmanda mecburen milangazdan alıyorum arabam 1.4. Reno 9 spring special series 35kuruş civarında yakıyoruz ama memnunum ben

milanrapajc
01/02/2013, 19:59
Lpgki aracim varken milangazdan aldim ve cok memnun kaldim.ayrica cokta ucuzdu.lpg isi biraz enteresan bence hem kit hemde arac seciyor.sende gitmeyen.lpg bende gidiyor gibi..

erosistanbul
01/02/2013, 20:46
Lpg taktıralı 3 gün oldu. 2.45tl den aygazdan fulledim depoyu. çekiş, performans henüz bi fark görmedim. 130km oldu,ilk ışık yeni söndü. bakalım sonuç ne olacak

ABK
01/02/2013, 21:13
Bence düzenli olarak aynı istasyondan almaya çalışın. Sürekli PO alıyordum(çok nadir shell), bir gün başka bir semtten gaz aldım (opet euro! Lpg) inanın mahvoldu araba, gaz yemedi çekmedi 50 tl lik gaz 110 kmde bitti lanet ettim ne bastılarsa artık bilmiyorum. Gittim her zaman aldığım yerden aldım sorunsuz çok şükür.

Sent from my iPhone using

onryldrm
01/02/2013, 22:02
Bende aygaz aliyorum surekli eskiden filtreleri balcik kivaminda bir siviyla dolduruyordu ama simdi gayet temizlendi o durum. Cunku cogu lpg montajcilari opete sikayette bulunmuslar. Performansida gayet basarili

orkun09
01/02/2013, 22:12
Lpg taktığımdan beri shell, po ve milangaz kullandım. performans olarak en çok milangazdan memnun kaldım. po'dan araç hantallaşıyor.

yengecbaris
02/02/2013, 10:35
Zaten bu tüp işinde dikiş tutturan yok. Aynı istasyonlar bile farklı kalitede gaz basabiliyor. Önemli olan tüp alınan istasyonda lpg tankının dibini almamakmış..

OsMaN79
02/02/2013, 10:55
önceki aracımda atiker lpg sistemim vardı taktırdığım usta çok yakın arkadaşım beni tembihledi ve dediki ; çok zorda kalmadıkça shell den başka bir yerden lpg alma diye ; ayrıca aygaz ın lpg deki yağ oranı fazla olduğu için enjektörlede dışardan gelen tozlarla birleşince tıkanmalara yol açıyo ve enjektörün ömrü kısa oluyor biliyorsunuzdurki lpg sisteminin en pahalı parçası enjektörler benden söylemesi..

milanrapajc
02/02/2013, 11:22
bi usta der ki shellden alma bir usta derki podan alma diğeri derki aygazdan başka alma.Bunların hepsi şehir efsanesi ve bizim sanayide 3kelime konuşmayı zor öğrenmiş lpgcilerin uydurması.Ben lpg'yi taktırdığımda ustam güvenilir her istasyondan alabileceğimi zaten zamanda hangisinden memnun kalırsam otomatikman ordan devam edeceğini söylemişti.Eski aracımda bpgaz aygaz shell pogaz bizimgaz milangaz akpet aklınıza ne gelirse kullandım.Akpet diğerlerine göre ucuz ve performans anlamında büyük farklar yok.Yaptıkları km aynı.

numan
02/02/2013, 12:19
biz ford aracımıza sürekli aygaz alıyoruz. Diğer gazlar öksürtüyor malesef

s_can
24/04/2013, 15:34
brc ve po diyorum

ermanadakale
24/04/2013, 16:42
ben aracı ilk aldım bp den kullanıyordum sonra shel den aldım 3 depodır opet aygazdan alıyorum piskolojik değilse fark etti bnece opet aygaz.

taret
24/04/2013, 22:12
kesinlikle opet başkasına güvenmemde almamda.

halils2
28/04/2013, 02:25
bugüne dek hangi opetten aldıysam uzun yolda enaz 50km az yol yaptım 1 yılı aşkın süredir totalden alıyorum arada shellden oldukça memnunum.

akillideli
29/04/2013, 11:04
shell, bp, po da sıkıntı yaşamadım ama milangaz çok kötüydü aracın sesi bile değişiyor.. kit tartarini

rohan4421
29/04/2013, 11:06
ben lpg kullanmadım ama bikaç arkadasım Qpet lerde cok iyi dior. performans olarakta , ekonomi olarakta

mecit
10/05/2013, 10:06
Arkadaşlar aracım 1.4 fire active. Lpg konusunda çok titizim hertürlü lpgyi kullandım deneme amaçlı. Benim için en önemlisi motorun sessiz ve vuruntusuz çalışması ve otogazın katkısız olması. po gaz hantal ve az km gidiyor. bp gaz fena değil ama motor gürültülü çalışıyor milangazda aynı şekilde. shell gazı hiç beğenmedim. İçlerinde en uzun yol gideni ve motorun en sessiz çalıştığı otogaz total çıktı. Hem katkısız hemde çok kaliteli geldi bana. iyi bir istasyondan alırsanız farkı anında hissedilir seviyede. Aslında yabancı ülkelerin yakıtlarını kullanmamaktan yanayım ama başka çaremizde yok sanırım.

dimetokavi
10/05/2013, 13:57
Sanırım her aracın ve araç sahibinin memnûn kaldığı bir marka oluyor. İzmir'de ikâmet ettiğim dönemde (Alfa sahibiyken; Landirenzo kitli idi) ve Adıyaman'da BP'den alıyordum. Alfa varken başka markaları denedim ancak çoğunlukla BP ve PO'dan aldım. Şimdiki Punto'mda ise (Yine Landirenzo kit var) BP haricinde herhangi bir marka kullanmadım. Tavsiyemi de, hâliyle, BP'den yana yapıyorum.

hakan26
03/07/2013, 12:43
Aygaz dışında tüm markaların gazını kullandım yaklaşık 1 senedir sürekli milangazdan alıyorum hiçbir şikayetim olmadı,gaz filtresini yeni değiştirdim tertemiz çıktı.Tek önereceğim katkısız marka Milangaz diyorum....

muti9
03/07/2013, 12:54
bncede milangaz yada bp çok iyi

didi77
03/07/2013, 13:58
Landi renzo kit var bpgaz yada Shellden alıyorum opet aygazın yanından bile geçmem

outlife
04/07/2013, 14:44
bende de atiker var bp den aldım bi kaç kez, tekleme yaptı. sonra aygaz tavsiyesi gelince aygazdan alıyorum 2 dir. o sorunu görmedim. diğerlerini de deneyeceğim.

Castell
11/07/2013, 17:40
Aygaz için iyi diyorlar ama eşimin arabasında aygaz da kullandım diğer markaları da kullandım aralarında belirgin bir fark göremedim.....

therasmus
12/07/2013, 00:03
Polo aracımda atiker lpg kiti vardı nerede ucuz bulduysam oradan aldım ne çekişden ne de menzilden bir taviz göremedim.Her usta başka bişey der inanmayın biri ordan alın bu marka kit kullanın der yandaki ustaya sorun tam tersini der.En iyisi bişeyleri kendinizin tespit etmesi olacaktır.Sonuç olarak hangisi ucuzsa oradan alın.

outlife
12/07/2013, 09:01
aynen katılıyorum ilkin bp den aldım gazı araç lpg doluyken tekletmeye başladı. sonra iki kez opet aygaz dan aldım sorun görmedim. lakin bp ye göre daha az km yaptım. dün akşam üstü starpet ten aldım. çekişi vs gayet iyi bence.

fatihe kesinlikle katılıyorum. genelleme yaparak yönlendirmek olmaz. herkesin arabası, şoförlüğü, gittiği yolu, lpg sistemi farklı. ayrıca herkesin performans ve ekonomi beklentisi yorumu da farklı. hepsi de performansı ve ekonomiyi etkileyen ana sebepler. herkes kendi test edip alması mantıklı görünüyor.

yavuzselim
12/07/2013, 10:14
Aygazda diger yerlere gore hep indirim oluyor hep aygazda aliyorum memnunum

ahmetcihanokke
12/07/2013, 12:45
Aygazda diger yerlere gore hep indirim oluyor hep aygazda aliyorum memnunum

Bizim ulkede hep bindirim var hic indirim gormedim ben ***

Castell
14/07/2013, 15:02
Bizim ulkede hep bindirim var hic indirim gormedim ben ***

Geçen yaz otogazda indirime gidilmişti bu yaz aksine zam üstüne zam geldii kışın doğalgaz kullanımıda artınca ne olacak bakalım otogaz 3tl olur artık........

Kaya26
14/07/2013, 15:19
GASITALY SIRALI OTOGAZ SİSTEM (https://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CEsQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.ekipgaz.com%2F&ei=k5biUaSGPIKStQb3pYD4DQ&usg=AFQjCNHZOIAUevoz1rgLmWwl1vOp_twoDg&sig2=6Wvvf6cK5ko4hCPwoM_fgw&bvm=bv.48705608,d.Yms&cad=rja) Kullanıyorum Aygaz Kullanıyorum gayet memnum ama ara sıra yol üzerinde shell den alıyorum biraz fark ediyor aygazdan daha cok gidiyor gibi sanki : )