PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2007 gp nin başına gelenler tam 5 olay

yakaryos
13/08/2007, 00:29
ilk olan şey araba 4 aylıkken oldu aracım 2007 ocak çıkışlı ön havalandırma bölümünden gelen ses ti asfaltta bile acayip bir cızırtı vardı

gittim servis sorunu kabul etti aynen değiştirdi.

2. tümseklerden geçerken arkadan gelen taktuk sesleri gittim servis aynen kabul etti kapıları özellilkle sol arka kaı ayarları yapıldı

3. arabamın ön park lambası arıza veriyordu bazen yanıyordu bazen yanmıyordu ekranda ikaz yanıyordu
gittim servis sorunu kabul etti aynen değiştirdi.

4. gece yolda giderken klima kontrol panelindeki ışıklar söndü, sağlam bir yumruk vurmam la ışıklar geri geldi, servis temassızlık olduğunu kabul etti yenisiyle değiştirildi.

5. ve 7 nci ayda en güzel şey oldu klima çalışırken acayip motor sesi artmaya ve boğulma şeklinde ses gelmeye ve direksiyonu çevirirkende sein değiştiğini gözlemledim

servise gittim servis klima kompresörünün bozuk olduğunu direksiyonun sesininden bundan kaynaklandığını söylediler parça değişecek.

6. torpido kapağı kapandığı halde yarım açık kalıyor onuda servis kabul etti hafta içi halledecekler.

arkadaşlar hergün arabanın başına bir şeyler geliyor. araba daha 12000 de. ve çok itinalı kullanırım 99 dan beri ehliyetim var daha hiç ciddi bir kaza yapmadım ufak tefek sıyrıklar hariç. agresif araba kullanmam,hızla bir zorum yoktur.çünkü arabadan daha hızlı aletlerde kullandım zamanında.

ben bu durumu tofaş hattı arayarak ilettim, tofaş yetkilisi hemen suçu servise attı ama allah için bence servisler süper herşeyi yenisi ile değiştiriyorlar. ben servislerden çok memnun olduğumu ancak ürünün külliyen hatalı olduğunu söyledim. ürün bozuk arkadaşlar. yetkili de araştırıp bana geri döneceklerini söyledi 15 gün oldu cevap bekliyorum.

hiç 2007 arabanın klima kompresörü bozulurmu yada yolda giderken ön panel ışıkları söner mi ya nerde görülmüş. bu zamana kadar hep 2. el kullandım ilk defa sıfır araba aldım bunlar başıma geldi.2 . eller taş gibiydi. galiba fiat marka araba alarak en büyük hatayı yaptım . kendime kızıyorum. yorumlarınız bekliyorum.

Riddle
13/08/2007, 00:36
geçmiş olsun , 4 gündür biniyorum umarım benimde başıma böyle bişi gelmez...

ugurozer
13/08/2007, 00:38
malesef senle ayni fikirdeyim :( allahım 36 milyar verdim puntoya simdi her siyah civic gordugumde icim yanıyor icim ben ne yaptim diyorum araba almak varken araba benzeri birsey almis gibi hissediyorum, ama ben hakkimi helal etmiyorum, fabrika yakit degerleride bariz abartili. nasıl olurda bir honda ile fabrika verilerinin altina inerken bu arabayla yuz km de bir litre dahi yanina yaklasamıyorum :( yazıklar olsun baska bisey demiyorum. acaba hakkımızı arasak bu arabayı degisim para iadesi vs biseyler yapamaz mıyız yaw :(

yakaryos
13/08/2007, 00:39
inşallah gelmez, bu gibi olaylar başına gelen varsa yazsın en azından ne olduğunu söyleyebilirim ayrıntılı şekilde.

yakaryos
13/08/2007, 00:40
ben fiattan cevap bekliyorum ama eğer cevap gelmezse gergün arayacağım. inatla peşini bırakmam parayla rezil olunuyorsa işte örnek bendir.

şekerlioğlu
13/08/2007, 01:04
diğerşeyleri bilmem ama forumu takip ederseniz yakıt verilerinin bire bir tuttuğunu hatta birazda fazla ekonomik kullanırsanız fabrika verilerinin bile altında olabiliyor.ayrıca benim aracım 10000 de bu güne kadar hiç bir sorun yaşamadım seri üretimin azizliği bazı araçlarda bu tür şeyler olabiliyor.canınızı sıkmayın güle güle kullanın.
örnek:bir depoyla 1100 km.yaptım üstelik aynı mesafeyi 2 ay ara ile 3kere gidip geldim.yani yanlışlık veya tesadüf değil.

yakaryos
13/08/2007, 01:18
benimde yakıttan yana şikayetim yok çok az yakıyor ama araba demek sadece motor ve yakıt mı demek bilemiyorum

şekerlioğlu
13/08/2007, 01:29
canın sıkkın haklısın ama dedim ya ben hiç bir sorun yaşamadım kıskandırmak gibi olmasın ama her bindiğimde büyük bir zevkle biniyorum.canını sıkma.seri üretimdeki bazı aksaklıklar serviste tamamen iyileştirildikten sonra.hiç bir sıkıntın kalmaz sende zevkle binersin emin ol.

pascal
13/08/2007, 04:15
Erkan bey öncelikle geçmiş olsun diyorum bu tip sorunları bir daha yaşamazsınız umarım. sizinki biraz şansızlık aslında. bahsettiğiniz problemler Gpler de görünebilen problemler fakat birçoğunun sizin arabanıza rast gelmesi gerçekten büyük şansızlık. yanlız şöyle birşey var bu sorular üretim hatası olarak tabir edebileceğimiz cinsten problemler değiller, yani servis hemen hallediyor ve bir daha yaşanmayan problemler (çok büyük oranla). bu yüzden problemlerinizi çözdükten sonra eminim arabanıza daha keyifle bineceksinizdir. tabiki can sıkıcı şeyler bunlar ama halledilmesi kolay şeyler. tekrar geçmiş olsun...

pascal
13/08/2007, 04:20
malesef senle ayni fikirdeyim :( allahım 36 milyar verdim puntoya simdi her siyah civic gordugumde icim yanıyor icim ben ne yaptim diyorum araba almak varken araba benzeri birsey almis gibi hissediyorum, ama ben hakkimi helal etmiyorum, fabrika yakit degerleride bariz abartili. nasıl olurda bir honda ile fabrika verilerinin altina inerken bu arabayla yuz km de bir litre dahi yanina yaklasamıyorum :( yazıklar olsun baska bisey demiyorum. acaba hakkımızı arasak bu arabayı degisim para iadesi vs biseyler yapamaz mıyız yaw :(

tek sorun yakıt mı?

Akincl
13/08/2007, 09:01
Geçmiş olsun

Klima kompressorunu fiat üretmiyor.10binlerce üretim arasından bir seride problemli komp.kaçmış olabilir.garanti zaten bunun için.

otomobiller mekanik ve elektronik sistemler üzerine kurulu.mercedes de arıza yapabilir honda da yani marka suçlamanın anlamı yok.

sorunlar biliniyor ve düzeltiliyor önemli olan bu.elbet servise bakım dışında gitmek sıkar araçtan soğutur ama her yeni seride eksikler düzeltilip şikayetlerin önüne geçiliyor.

Lordrivendel
13/08/2007, 09:03
Arkadaşlar,
0 arabada çıkan problemler her marka araçta olabilir. Bunun honda'sı, punto'su, opel'i olmaz. Sanki 0 Honda alanlar hiç servise gitmiyor :)
Çıkan problemlerin hepsini servisin kabul etmesi ve değiştirmesi ise zaten hepimizin arzuladığı örnek servis davranışı dimi? :)

femoli
13/08/2007, 09:49
Merhaba sizin durumunuzu anlayabiliyorum onca para veriyorsunuz 0 km araç alıyorsunuz ve ikinci el muamelesi görüyorsunuz ama malesef bu her sıfır araçta yaşanabilecek sorunlar tek bir farkı bütün hepsinin buluşup sizi bulması. Ben de çoğu zaman neden aldım buna kadar başka araba yokmuydu alttarafı fiat diyorum ama içine bindiğim zaman sanki o söyleyen ben değildim , ben bu arabayı fiat olduğu için değil dış kasası çok hoşuma gittiği için aldım çözülmeyecek bir arıza olmadığı müddetçede binmeye devam edeceğim umarım başka aksilikler yaşamazsınız diyorum

ACTOROFTHEROAD
13/08/2007, 09:58
arkadaşLArın dediği gibiii bendee deLİ olurUm sole bakINca dıreKsıona geçiNceeee akILda kotu bişi kaLmıoo!:) sorunLAr herzman OLuo onemLI oLan çözmek kii geNELde çözüMsüz sorun duymadım gP de.

yakaryos
13/08/2007, 10:07
bu arabayı italyan maserati firmasının tasarımcısına dizayn ettirmişler ismi zaten sol arka kapıda var. zaten benimde bu arabayı almamı sağlayan oydu. görünüşüne hayran olduğum için hiç düşünmeden aldım bu arabayı.ön tarafı maseratinin kopyası.

Bülent A.
13/08/2007, 11:22
hiç 2007 arabanın klima kompresörü bozulurmu yada yolda giderken ön panel ışıkları söner mi ya nerde görülmüş. bu zamana kadar hep 2. el kullandım ilk defa sıfır araba aldım bunlar başıma geldi.2 . eller taş gibiydi. galiba fiat marka araba alarak en büyük hatayı yaptım . kendime kızıyorum. yorumlarınız bekliyorum.
Öncelikle geçmiş olsun.Bu tarz sorunlar günümüzde bir çok başka marka araçtada olabiliyor
Ben 500 kmde Linea nın klima komprosörünün değiştiini biliyorum.Bu FIAT firması ile alaklı değil.O ürünü üreten firmanın yapmış oldıuğu bir hata.Eminim o da belirli sınırlar içerisinde kalmaktadır.Malum binlerce üretim yapılıyor ve bunların içinden 2-3 tane arızalı çıkması muhtemel.

2 nci eller taş gibiydi demişsiniz.Şimdi siz busorunları giderip sattıktan sonrada alan vay be taş gibi araba diyecek.Sizin daha önce aldığınız 2 nci el araçlarda emin olun tamir görmüştür.

goldumut
13/08/2007, 11:47
herkezin bildigi ama söylemedigi bir gercek var bence.Alman araçlarının yanına ble yaklasamıyorlar.ne italyan ne fransızlar.en iyileri japon o bile almanın yerini tutmuyor.
oncedende dedıgıdım gıbı 2001 den beri babam passat kullanıo ondan once ablam 2001 golfu vardı tek bır sorun bıle yasamadık!ne sorunu servısı gecıktırdık hıcbırsey olmadı.hele hele babam cok kotu hor kullanıcıdır ama araba tık demıyor ben anlamıyorum..
benım gıbı tıtız ve nazık kullanıcı 4 ay oldu puntoda 4 sorun yasadım.klıma,kontak,tıkıtı burcu ve direksiyondankı bosluk...sızce bunlar her aracın basına gelıomu zannedıyosunuz?
hayır...

Bülent A.
13/08/2007, 12:01
Umutcum yanlış anlama ama bunlarda babanın aracıyla aynı marka.
Üstelik daha yeni.
Üstelik Alman.

https://img167.imageshack.us/img167/5917/vosvos1df9.jpg

https://img123.imageshack.us/img123/34/vosvos2hh4.jpg

goldumut
13/08/2007, 12:09
bulent abicim.bu caddy ıcın kronık bır problem olmus olabılır ama benım dedıgım bızde olan yanı bınek araclar:):)onların fotolarınıda beklıroum eger onların fotolarını gonderırsen bende sana bu forumdakı sorunları oku ltfen demıcem cunku benden ıyı bılıosun:)saygılar.

Akincl
13/08/2007, 12:42
herkezin bildigi ama söylemedigi bir gercek var bence.Alman araçlarının yanına ble yaklasamıyorlar.ne italyan ne fransızlar.en iyileri japon o bile almanın yerini tutmuyor.
oncedende dedıgıdım gıbı 2001 den beri babam passat kullanıo ondan once ablam 2001 golfu vardı tek bır sorun bıle yasamadık!ne sorunu servısı gecıktırdık hıcbırsey olmadı.hele hele babam cok kotu hor kullanıcıdır ama araba tık demıyor ben anlamıyorum..
benım gıbı tıtız ve nazık kullanıcı 4 ay oldu puntoda 4 sorun yasadım.klıma,kontak,tıkıtı burcu ve direksiyondankı bosluk...sızce bunlar her aracın basına gelıomu zannedıyosunuz?
hayır...

Arkadaşım gönül ister ki hiç sorun olmasın.

Klima kompresoru hatası,tıırtı burcu(direksiyondaki boşluk) ve sert kontak

bazı serilerde mevcuttu.yeni serilerde düzeltildi.

eski araç sahipleri de garantiden değiştirdiler.her parçayı fiat üretmiyor.her güzelin kusuru vardır.

otomobil dünyasında takım tutar gibi ülke tutma devri de sona erdi.

bugün alman arabası sandığın meksikadan ,içindeki parçalar da ispanyadan çıkabiliyor.

kaldı ki bu ülkede en çok şikayet edilen firmalar alman vw ve opeldir.akla hayale gelmeyecek sorunlarla vatandaş boğuşuyor.durup dururken stop etme de dahil.üstelik birçok vakada garanti sistemi çalışmıyor.golf ile sorun yaşamadıysan gerçekten şanslısın

yanlış anlama ama almanları çok seviyorsan polo alsaydın ama niye almadığını sen de biliyorsundur.

memat
13/08/2007, 12:44
bülent abi bizim bi komşunun transporterinde bi sorun vardı servis çözemedi istanbuldan adamlAR GELDİ ÇÖZEMEDİ 1 AY SONRA ALMANYADAN TELEFON GELDİ adamı gelip arabasıyla alıp almanyaya götürdüler siz bu sorunu basına duyurmayın biz size caravelle verelim demişler ve herif 0 km caravelleyle geldi sorunu tam olarak hatırlamıyorum öğrenip paylaşırım yanlız arabada üretim hatası varmış

Bülent A.
13/08/2007, 12:53
bulent abicim.bu caddy ıcın kronık bır problem olmus olabılır ama benım dedıgım bızde olan yanı bınek araclar:):)onların fotolarınıda beklıroum eger onların fotolarını gonderırsen bende sana bu forumdakı sorunları oku ltfen demıcem cunku benden ıyı bılıosun:)saygılar.

Resim değilde şikayetleri yazabilirim.

1-
VOLKSWAGEN Marka Yeni Araçtaki Bozukluklar! kurumlu79 (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=&no=200995#)[13 Ağustos 2007, 09:00]
2007 model Volkswagen Polo marka arabasını ilk aldığım günden beri fren balatasından ses gelmektedir. İlk sorduğumda yeni olduğu için dediler, sonrasında ise yeni sistemden dolayı kaynaklandığı belirtildi; sonrasında emniyet kemerini tutan kilit mekanizması koptu ama adı emniyet kemeri. Kapı kilitleme mekanizmasına bastığımızda içeri girdi. Tabii bu da benim hatam. İki yazdır klimamı kullanamıyorum; gazı bitti dediler doldurdular şimdi neyi bitti bilemiyoruz.

Araba hasarlı geldi, üzerinde durulmadı, neden Volkswagen marka diye, ama sıfır aldığım arabayı ikinci el alsaydım bu kadar masraf çıkarmazdı adı sıfır araba. Hangi sıfır arabanın emniyet kemeri ilk ayda çıkar? Tamir edildi, ama tekrar çıktı. Sıfır araba satıp parasını peşin almayı biliyorsunuz, çıkan arızalarda sattığınız zamanki gibi ürünün arkasında değilsiniz. Sayın Volkswagen müdürleri, ben bu sorunları yaşarken siz nerdesiniz?

2-
VOLKSWAGEN Araçların Bitmeyen Debriyaj Baskı Balata Problemi! x (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=&no=197181#) [01 Ağustos 2007, 09:00]
2006 model Passat’ımın 16000 kilometrede debriyaj baskı balata sorunu meydana geldi. Aracımı Esenyurt Doğuş Oto servisine götürdüm. Bu kilometrede 1 yaşında aracın debriyaj baskı balatasının yandığını ve çelik olan volan dişlisinin ikiye parçalandığını gösterdiler.

Şimdiye kadar en az 7–8 tane sıfır araba kullandım. Hiçbirisi de Passat kadar prestijli bir araba değildi. Şimdiye kadar da başıma hiç böyle bir problem gelmedi. Doğuş Oto baskı balatanın garanti dışı kaldığını söylüyor ve kullanıcı hatasına bağlıyor. Bu araca 2 yıl mekanik 6 yıl paslanmazlık garantisi verildi. Ve bu sorun mekanik bir sorundur. Nerede bunun garantisi?

50 bin para verdik niye her şey için kullanıcı hatası deyip işin içinden sıyrılıyorsunuz? Avrupa’da böyle çamura yatabilir misiniz? Burası Türkiye diye sorunu insanlara yüklüyorsunuz. Sorunumun bir an önce garanti kapsamına alınıp bir an önce giderilmesini ve bana bu konuda yardımcı olunmasını rica ediyorum

3-
VOLKSWAGEN Aracımın Yerinden Çıkan Kaplaması! (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=&no=187109#)[30 Haziran 2007, 10:07]
Volkswagen Ark Oto İzmit’ten 23.05.2006 tarihinde Polo 1.4 Trendline 2006 model bir araba aldım. Araç daha 1 aylık olmadan, şoför tarafındaki orta direk kaplaması, yani emniyet kemerinin geldiği bölme yerinden çıktı. Yaşanabilir bir problem diyerek gidip yaptırdım.

Bunun üstünden 1 ay bile geçmeden aynı problem tekrar yaşandı ve yine sakinliğimi koruyarak gidip yaptırttım. Fakat 3. kez tekerrür ettiğinde servise gidip, bana mantıklı bir açıklama yapılmadan, herhangi bir şey yapmamalarını rica ettim. Çünkü servisin söylediği “bu gayet doğal bir problem, gerekirse her ay gelirsiniz, biz de seve seve değiştiririz” oldu(servis müdürü *** bey ve servis elemanı **** bey tarafından).

Sonrasında Volkswagen internet sayfasına girip sorunumu müşteri ilişkileri departmanına aktardım. Hemen ertesi gün merkezden ***** bey ile görüştüm ve kendisi aracı tekrar bırakmamı rica etti. Çünkü merkezden teknik arkadaşlar gelip, aracı inceleyip, mantıklı bir cevap vereceklerdi. Maalesef araç tekrar yapıldıktan sonra yine mantıklı bir cevap verilemedi. ***** beyin açıklaması aynen “araç şimdilik yapıldı ama tekrar olmayacağı konusunda garanti veremiyoruz, ümit ediyoruz ki tekrar etmeyecek” şeklinde idi.

Sektöründe öncü ve ciddi görünen bir firmadan böyle bir cevap almak beni ziyadesiyle sinirlendirdi ama yine olmayacağını ümit etmekten başka yapacak bir şey yoktu(30 Ağustos 2006). Ne yazık ki 17 Eylül 2006 tarihinde yine kaplama yerinden ayrıldı ki, silikonla yapıştırılmış olmasına rağmen. Yeniden müşteri hizmetlerini arayıp problemimi söyledim ama henüz bir cevap alamadım.

Araçta bir dizayn hatası olduğu kesin ve bunu kimsenin ciddiye almaması çok üzücü ve sinir bozucu. Oysaki problem olan parçanın altında emniyet kemeri bulunmakta ve parça yerinden çıktığında emniyet kemeri kullanılamamaktadır. Böyle bir problemin ciddiyetini anlamak istemeyen bir zihniyeti kınıyorum. Konu ile ilgili yapılması gereken her türlü hukuki işlem tarafımdan yapılacaktır.

2006 yılında 4 kez aynı problemi yaşamış olduğumda da belirttiğim üzere, konu ziyadesi ile ciddi olmasına rağmen (parça yerinden çıktığında emniyet kemerini kullanamadığım için) problemin neden kaynaklandığı ve ne şekilde kalıcı bir yolla giderileceği konusunda sizlerden mantıklı bir açıklama alamadım.

Her şeye rağmen yine sabırla davranıp 5. kez aynı problemden servise girdim. 2006 yılında sırasıyla Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül ve son olarak ekim ayında problem sözde çözüldü. Serin havaların başlaması sonucu bu güne kadar problem yaşamadım ve şimdi havaların ısınması ile birlikte aynı sorun tekrarlandı. Artık bu durum benim için oldukça sinir bozucu hale gelmiş durumdadır. Yine sabrımı zorlayarak servis talebinizi kabul ettim fakat bu problemin yeniden olması durumunda bir daha herhangi bir şekilde sizlerle irtibat kurmayacağımı bilmenizi isterim

4-
DOĞUŞ OTO Boyası Dökülen Passat’a Seyirci Kalmasın x (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=&no=177267#) [30 Mayıs 2007, 09:00]
2006 yılının Aralık ayında, kaliteli bir araç alıp uzun süre kullanmak maksadı ile Doğuş Oto Kartal'dan 2007 model, Passat marka bir araç aldım.

Araba henüz 10.000 km de ve şehir içinde kullanıyorum. İlk aylarda ufak bir boya dökülmesi görmüş ve bunu taş çarpmasına bağlayarak üzerinde durmamıştım. Fakat yaklaşık 2 hafta önce aracımın ön kaportasında bir kurşun kalem kalınlığında bir boya dökülmesi gördüm.

Şehir içinde kullandığım ve özellikle dikkat ettiğim için bunun taş çarpmasından olması imkansızdı. Yakından inceleyince, burada dökülen boyanın altında direk sacın göründüğünü fark ettim.

Aracı daha yakından inceleyince, daha beş aylık aracımın ön kaportasının altı yerinde boya dökülmesi, iki-üç yerinde ise boyanın kabardığını ve dökülmekte olduğunu gördüm. Hemen Doğuş Oto Kartal’a gittim.

Aracı gösterip durumu anlattım. Kabarmaları görünce daha ayrıntılı incelenmesi için bir uzman ekip çağırmaktan bahsettiler fakat bir haftadır üç defa aramama rağmen kimse beni arayıp ilgilenmedi. Sadece birkaç fotoğraf çekip beni geçiştirdiler.

Aracımdan memnunum ancak aracımın daha beş aylıkken ön kaputunun boya dökülmesi nedeni ile lekeli görünmesi ve ileride tüm aracımın bronzlaşıp soyulan bir insan gibi soyulmasından korkuyorum.

Umarım bütün birikimimi verip aldığım aracımda yaşadığım mağduriyetim giderilir.^^

5-
VOLKSWAGEN Airbaglerin Açılması İçin Ölmemi mi Bekledi? x (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=&fno=115&kno=24&mno=0&refpage=6&no=175576#)[21 Mayıs 2007, 09:00]
2007 model VW Golf 1.9 tdi arabam var. 20 gün önce arabamla bir aracın arkasına vurup takla attım ve yerde 87 metre sürüklendim.

Arabaya o kadar güvenilir dedikleri halde 6 tane airbagden hiçbiri patlamadı. Emniyet kemerinin arkadan takılı olmasına rağmen patlamadı. Arabayı Ankara-Eskihisar’a götürdüm. Servisteki yetkililer şaşırdı. Bu kadar şiddetli bir kazada airbag patlamamasının bu Alman arabaları için normal olmadığını söylediler

6-
VOLKSWAGEN’da Yok Yok! x (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=&no=168967#)[27 Nisan 2007, 09:00]
2005 ekim ayında sıfır km Volkswagen Jetta marka araç satın aldım. Herşey güzel başlamıştı. Daha sonralar sorun çıkarmaya başladı ve kasım ayında yolda kaldım, çünkü motor su bitiriyordu. Yenisini almak için konuştum ama olmadı.

15 gün sonra tekrar kaldım ve aynı sebepten dolayı. Firma yetkilileri aracın fabrika çıkış hatalı olduğunu söyleyip kabul ediyorlar ama değiştirmiyorlar. Motora giden su hortumu çatlak çıktı ve daha sonrada contadan kaçak yaptığı söylenildi.

Aracım Esenyurt Doğuşoto sporları merkezine gönderildi ve teknisyenler tarafından kontrol edildi. Bana bugüne kadar söylenen, hallediyoruz dedikleriydi. İlk aldığım gün kapı kilidim değişti. 15. 000 km'de baskı balata merkezi ve şanzıman bilyeleri değişti, yani yeni bir aracın şanzımanı indirildi.

Daha sonra egzos susturucusu değişti. Araçtan hergün sesler geliyordu ve iç döşemelerin klipsleri sürekli çıkıyordu. Şoför koltuğu bile gıcırtı yapıyordu. Camlardan gelen seslerden dolayı her defasında kapılar söküldü.

Dikiz aynam kendim aracın içinde park halindeyken çatladı, bana yalancı muamelesi yapıldı. Aracım için özel teknisyenler geldi, hep hallettik dediler ama hiçbir şey olmadı. (aklıma gelmeyen arızalarda olabilir. )

En son 24.04.2007 tarihinde tekrar yolda kaldım, çünkü baskı balata bitti ve debriyaj yere yapıştı. Doğuşoto teknisyeni aracı kontrol etmeye geldi ve baskı balata merkezinin yağ kaçırdığını tespit etti.

Baskı balata merkezini garantiye soktu ama baskı balatayı kullanıcı hatası dedi. Ben delirdim. Artık insanlarla oynadığınız yeter. Bu saatten sonra o aracı almayacağımı söyledim.

7-
DOĞUŞ UZAY OTO’nun Gidermediği Boya Problemi! x (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=&no=163187#) [06 Nisan 2007, 09:00]
2007 model "0 km" Polo aldım. Teslim alırken araçta taş çarpmasından boya kalkması vardı. Söz verdiler yapacaklardı. Güvendik koskoca Doğuş Otoya. Teslim aldıktan sonra defalarca gittim her gidişimde resmen mağdurları oynadım.
8-
DOĞUŞ OTOMOTİV’den Masal:Golf’un Döşemesine Su Değerse Döşeme Bozulur xx (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=&no=153907#) [02 Mart 2007, 09:00]
Haziran 2006 tarihinde Altur Otomotiv’den almış olduğum 2006 model Golf 1.6 fsi aracımın kapı iç döşemesi 10 gün içinde kabarmıştır. Aracı Altur Otomotiv’e götürdüğümde fotoğraflarını çektiler ve biz size haber vereceğiz dediler.

Bu zamana kadar arayan ve soran olmadığı gibi aracımı 15.000 bakımı için tekrar servise götürdüğümde, konuyu tekrar ilettim ve tekrar fotoğraf çekerek inceleyeceklerini söylediler.

Fakat daha sonra bana verdikleri cevapta kapı döşemesine su değdiğini ve garantiye girmediğini ilettiler. Bu nasıl bir anlayıştır ki insanların bu kadar yüklü miktarlar ödeyerek aldıkları araçlarının kapı iç döşemeleri su değmesi sonucu bozulmaktadır.

Bunu kime yutturabileceklerini düşünüyorlar, ki su değmesi gibi bir olayda söz konusu değildir

9-
DOĞUŞ OTOMOTİV Tıkırtı Sesine Çare Olamadı (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=&no=131589#) [01 Aralık 2006, 09:00]
2006 model Volkswagen aracımı aldıktan bir ay sonra, sabah ilk çalıştırmada bir tıkırtı sesi duydum ve aldığım Ankara Ere Otomotiv’e başvurdum. Evham yaptığımı sorun olmadığını iddia etseler de ısrarlarım üzerine aracım servise girdi. Aracın tutucuları değişerek garanti kapsamında Doğuş Otomotiv /Ankara'da aracım yapıldı.

Bir müddet sonra aracımda tekrar ses oluşması nedeniyle İstanbul Erel/Kartal yetkili sevisine aracım alındı. Motor bloğunun değişeceği, bunun aracın şase numarasının değişmesi demek olduğu için işlemlerin yapılabilmesi için benden vekalet istendi.

Bu arada aracım Ankara plaka olduğundan çekici ile Ankara’ya götürüldü. İşlemler, her ne yapılıyorsa hala devam etmekte, tabi takipçileri değiştiğinden benden ikinci vekalet istenmekte. Bu arada vekaletname metninde yetkili servislerin ismi hiçbir şekilde yer almamaktadır.

2 aydır aracım yok ve Doğuş Otomotiv’in bana araç verme teklifi dahi olmadı. Fakslarım, telefonlarım sorunumu çözmüyor. Alman teknolojisine güvenerek emsallerinden daha fazla para vererek aldığım aracım kusurlu olmasına rağmen tüketici haklarımı koruyamıyorum.

Özellikle binek olanları ve mümkün olduğunca yeni model tarihli olanları seçtim.İstersen daha bir çok örnek var.:Ç

goldumut
13/08/2007, 13:02
yo yanlıs anlamıyorum dogrusunu soyluyorsun polo alcaktım ama punto goruntusu ve ılk testtekı kalıtesı cok hosuma gıttı.ve 2.el 8400km aldım aracı ben cok ttemız ve haftasonu aracıydı.sızlerle olmaktan mutluyum punto sahıbı olmaktanda sadece problemlerı ve kendı dusuncemı yasadıklarıma dayanarak sızlerele paylastım.

gercekten ılgınc bulent abi:=)ok pes ediyorum:)))))))))sen kazandın..:P

Akincl
13/08/2007, 13:12
Allah kaza bela vermesin ama punto sadece güzel tasarımlı değil.polodan da çok daha güvenlidir.yol tutuş olarak da çok üstündür.ödüllü multijet i anlatmaya gere bile yok.

iki aracı da kullandım.polo dizeldi.emin ol karşılaştırılmaz bile.punto 5000 leri görüyor vw 4000 den sonra yokum diyor .

üstelik tdi resmen kafa ütülüyor.hele makyajlı polo da yalıtımdan da bariz çalmışlar.polo nun en büyük silahı konsol ve döşeme kalitesi de makyajla bariz düşmüş.kaputtaki hidrolik tutucular bile yok olmuş :)

goldumut
13/08/2007, 13:29
allah allah dedıgım gıbı bu kadar ısrarla polo tdi dan ıyı oldugunu soyluyosan puntomuzun sana hak verıyorum.her 2sınıde kullanmıssın.
mesela kendı aracımdan sonra babamın passatına(2004 higline tdi)bınıyorum dıreksıyonu cok sert gelıo sankı kolum agrıo.ve cok gurultulu gelıo bana e benzınlının sessızlıgı yok tabı.

Lordrivendel
13/08/2007, 14:25
Evet görüldüğü üzere her marka 0 arabadan yananlar var :)

ABNEW
13/08/2007, 15:03
Geçmiş olsun.Sorunlar bazı GP lerde olan tipik ayar sorunları.Klima ise bir kaç kişinin aracında da sorun çıkarmıştı sanırım.En azından serviste hallediliyor olması güzel.Bülentin de VW örneği olduğu gibi bu tip sorunlar her markada olabilen sorunlar.Fiattan ya da araçlarınızdan soğumanıza gerek yok.Ben bahsi geçen sorunları da hiç yaşamadım zaten, tekra geçmiş olsun...

viper
13/08/2007, 15:22

1-
VOLKSWAGEN Marka Yeni Araçtaki Bozukluklar! kurumlu79 (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=&no=200995#)[13 Ağustos 2007, 09:00]
2007 model Volkswagen Polo marka arabasını ilk aldığım günden beri fren balatasından ses gelmektedir. İlk sorduğumda yeni olduğu için dediler, sonrasında ise yeni sistemden dolayı kaynaklandığı belirtildi; sonrasında emniyet kemerini tutan kilit mekanizması koptu ama adı emniyet kemeri. Kapı kilitleme mekanizmasına bastığımızda içeri girdi. Tabii bu da benim hatam. İki yazdır klimamı kullanamıyorum; gazı bitti dediler doldurdular şimdi neyi bitti bilemiyoruz.

Araba hasarlı geldi, üzerinde durulmadı, neden Volkswagen marka diye, ama sıfır aldığım arabayı ikinci el alsaydım bu kadar masraf çıkarmazdı adı sıfır araba. Hangi sıfır arabanın emniyet kemeri ilk ayda çıkar? Tamir edildi, ama tekrar çıktı. Sıfır araba satıp parasını peşin almayı biliyorsunuz, çıkan arızalarda sattığınız zamanki gibi ürünün arkasında değilsiniz. Sayın Volkswagen müdürleri, ben bu sorunları yaşarken siz nerdesiniz?

2-
VOLKSWAGEN Araçların Bitmeyen Debriyaj Baskı Balata Problemi! x (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=&no=197181#) [01 Ağustos 2007, 09:00]
2006 model Passat’ımın 16000 kilometrede debriyaj baskı balata sorunu meydana geldi. Aracımı Esenyurt Doğuş Oto servisine götürdüm. Bu kilometrede 1 yaşında aracın debriyaj baskı balatasının yandığını ve çelik olan volan dişlisinin ikiye parçalandığını gösterdiler.

Şimdiye kadar en az 7–8 tane sıfır araba kullandım. Hiçbirisi de Passat kadar prestijli bir araba değildi. Şimdiye kadar da başıma hiç böyle bir problem gelmedi. Doğuş Oto baskı balatanın garanti dışı kaldığını söylüyor ve kullanıcı hatasına bağlıyor. Bu araca 2 yıl mekanik 6 yıl paslanmazlık garantisi verildi. Ve bu sorun mekanik bir sorundur. Nerede bunun garantisi?

50 bin para verdik niye her şey için kullanıcı hatası deyip işin içinden sıyrılıyorsunuz? Avrupa’da böyle çamura yatabilir misiniz? Burası Türkiye diye sorunu insanlara yüklüyorsunuz. Sorunumun bir an önce garanti kapsamına alınıp bir an önce giderilmesini ve bana bu konuda yardımcı olunmasını rica ediyorum

3-
VOLKSWAGEN Aracımın Yerinden Çıkan Kaplaması! (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=&no=187109#)[30 Haziran 2007, 10:07]
Volkswagen Ark Oto İzmit’ten 23.05.2006 tarihinde Polo 1.4 Trendline 2006 model bir araba aldım. Araç daha 1 aylık olmadan, şoför tarafındaki orta direk kaplaması, yani emniyet kemerinin geldiği bölme yerinden çıktı. Yaşanabilir bir problem diyerek gidip yaptırdım.

Bunun üstünden 1 ay bile geçmeden aynı problem tekrar yaşandı ve yine sakinliğimi koruyarak gidip yaptırttım. Fakat 3. kez tekerrür ettiğinde servise gidip, bana mantıklı bir açıklama yapılmadan, herhangi bir şey yapmamalarını rica ettim. Çünkü servisin söylediği “bu gayet doğal bir problem, gerekirse her ay gelirsiniz, biz de seve seve değiştiririz” oldu(servis müdürü *** bey ve servis elemanı **** bey tarafından).

Sonrasında Volkswagen internet sayfasına girip sorunumu müşteri ilişkileri departmanına aktardım. Hemen ertesi gün merkezden ***** bey ile görüştüm ve kendisi aracı tekrar bırakmamı rica etti. Çünkü merkezden teknik arkadaşlar gelip, aracı inceleyip, mantıklı bir cevap vereceklerdi. Maalesef araç tekrar yapıldıktan sonra yine mantıklı bir cevap verilemedi. ***** beyin açıklaması aynen “araç şimdilik yapıldı ama tekrar olmayacağı konusunda garanti veremiyoruz, ümit ediyoruz ki tekrar etmeyecek” şeklinde idi.

Sektöründe öncü ve ciddi görünen bir firmadan böyle bir cevap almak beni ziyadesiyle sinirlendirdi ama yine olmayacağını ümit etmekten başka yapacak bir şey yoktu(30 Ağustos 2006). Ne yazık ki 17 Eylül 2006 tarihinde yine kaplama yerinden ayrıldı ki, silikonla yapıştırılmış olmasına rağmen. Yeniden müşteri hizmetlerini arayıp problemimi söyledim ama henüz bir cevap alamadım.

Araçta bir dizayn hatası olduğu kesin ve bunu kimsenin ciddiye almaması çok üzücü ve sinir bozucu. Oysaki problem olan parçanın altında emniyet kemeri bulunmakta ve parça yerinden çıktığında emniyet kemeri kullanılamamaktadır. Böyle bir problemin ciddiyetini anlamak istemeyen bir zihniyeti kınıyorum. Konu ile ilgili yapılması gereken her türlü hukuki işlem tarafımdan yapılacaktır.

2006 yılında 4 kez aynı problemi yaşamış olduğumda da belirttiğim üzere, konu ziyadesi ile ciddi olmasına rağmen (parça yerinden çıktığında emniyet kemerini kullanamadığım için) problemin neden kaynaklandığı ve ne şekilde kalıcı bir yolla giderileceği konusunda sizlerden mantıklı bir açıklama alamadım.

Her şeye rağmen yine sabırla davranıp 5. kez aynı problemden servise girdim. 2006 yılında sırasıyla Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül ve son olarak ekim ayında problem sözde çözüldü. Serin havaların başlaması sonucu bu güne kadar problem yaşamadım ve şimdi havaların ısınması ile birlikte aynı sorun tekrarlandı. Artık bu durum benim için oldukça sinir bozucu hale gelmiş durumdadır. Yine sabrımı zorlayarak servis talebinizi kabul ettim fakat bu problemin yeniden olması durumunda bir daha herhangi bir şekilde sizlerle irtibat kurmayacağımı bilmenizi isterim

4-
DOĞUŞ OTO Boyası Dökülen Passat’a Seyirci Kalmasın x (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=&no=177267#) [30 Mayıs 2007, 09:00]
2006 yılının Aralık ayında, kaliteli bir araç alıp uzun süre kullanmak maksadı ile Doğuş Oto Kartal'dan 2007 model, Passat marka bir araç aldım.

Araba henüz 10.000 km de ve şehir içinde kullanıyorum. İlk aylarda ufak bir boya dökülmesi görmüş ve bunu taş çarpmasına bağlayarak üzerinde durmamıştım. Fakat yaklaşık 2 hafta önce aracımın ön kaportasında bir kurşun kalem kalınlığında bir boya dökülmesi gördüm.

Şehir içinde kullandığım ve özellikle dikkat ettiğim için bunun taş çarpmasından olması imkansızdı. Yakından inceleyince, burada dökülen boyanın altında direk sacın göründüğünü fark ettim.

Aracı daha yakından inceleyince, daha beş aylık aracımın ön kaportasının altı yerinde boya dökülmesi, iki-üç yerinde ise boyanın kabardığını ve dökülmekte olduğunu gördüm. Hemen Doğuş Oto Kartal’a gittim.

Aracı gösterip durumu anlattım. Kabarmaları görünce daha ayrıntılı incelenmesi için bir uzman ekip çağırmaktan bahsettiler fakat bir haftadır üç defa aramama rağmen kimse beni arayıp ilgilenmedi. Sadece birkaç fotoğraf çekip beni geçiştirdiler.

Aracımdan memnunum ancak aracımın daha beş aylıkken ön kaputunun boya dökülmesi nedeni ile lekeli görünmesi ve ileride tüm aracımın bronzlaşıp soyulan bir insan gibi soyulmasından korkuyorum.

Umarım bütün birikimimi verip aldığım aracımda yaşadığım mağduriyetim giderilir.^^

5-
VOLKSWAGEN Airbaglerin Açılması İçin Ölmemi mi Bekledi? x (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=&fno=115&kno=24&mno=0&refpage=6&no=175576#)[21 Mayıs 2007, 09:00]
2007 model VW Golf 1.9 tdi arabam var. 20 gün önce arabamla bir aracın arkasına vurup takla attım ve yerde 87 metre sürüklendim.

Arabaya o kadar güvenilir dedikleri halde 6 tane airbagden hiçbiri patlamadı. Emniyet kemerinin arkadan takılı olmasına rağmen patlamadı. Arabayı Ankara-Eskihisar’a götürdüm. Servisteki yetkililer şaşırdı. Bu kadar şiddetli bir kazada airbag patlamamasının bu Alman arabaları için normal olmadığını söylediler

6-
VOLKSWAGEN’da Yok Yok! x (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=&no=168967#)[27 Nisan 2007, 09:00]
2005 ekim ayında sıfır km Volkswagen Jetta marka araç satın aldım. Herşey güzel başlamıştı. Daha sonralar sorun çıkarmaya başladı ve kasım ayında yolda kaldım, çünkü motor su bitiriyordu. Yenisini almak için konuştum ama olmadı.

15 gün sonra tekrar kaldım ve aynı sebepten dolayı. Firma yetkilileri aracın fabrika çıkış hatalı olduğunu söyleyip kabul ediyorlar ama değiştirmiyorlar. Motora giden su hortumu çatlak çıktı ve daha sonrada contadan kaçak yaptığı söylenildi.

Aracım Esenyurt Doğuşoto sporları merkezine gönderildi ve teknisyenler tarafından kontrol edildi. Bana bugüne kadar söylenen, hallediyoruz dedikleriydi. İlk aldığım gün kapı kilidim değişti. 15. 000 km'de baskı balata merkezi ve şanzıman bilyeleri değişti, yani yeni bir aracın şanzımanı indirildi.

Daha sonra egzos susturucusu değişti. Araçtan hergün sesler geliyordu ve iç döşemelerin klipsleri sürekli çıkıyordu. Şoför koltuğu bile gıcırtı yapıyordu. Camlardan gelen seslerden dolayı her defasında kapılar söküldü.

Dikiz aynam kendim aracın içinde park halindeyken çatladı, bana yalancı muamelesi yapıldı. Aracım için özel teknisyenler geldi, hep hallettik dediler ama hiçbir şey olmadı. (aklıma gelmeyen arızalarda olabilir. )

En son 24.04.2007 tarihinde tekrar yolda kaldım, çünkü baskı balata bitti ve debriyaj yere yapıştı. Doğuşoto teknisyeni aracı kontrol etmeye geldi ve baskı balata merkezinin yağ kaçırdığını tespit etti.

Baskı balata merkezini garantiye soktu ama baskı balatayı kullanıcı hatası dedi. Ben delirdim. Artık insanlarla oynadığınız yeter. Bu saatten sonra o aracı almayacağımı söyledim.

7-
DOĞUŞ UZAY OTO’nun Gidermediği Boya Problemi! x (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=&no=163187#) [06 Nisan 2007, 09:00]
2007 model "0 km" Polo aldım. Teslim alırken araçta taş çarpmasından boya kalkması vardı. Söz verdiler yapacaklardı. Güvendik koskoca Doğuş Otoya. Teslim aldıktan sonra defalarca gittim her gidişimde resmen mağdurları oynadım.
8-
DOĞUŞ OTOMOTİV’den Masal:Golf’un Döşemesine Su Değerse Döşeme Bozulur xx (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=&no=153907#) [02 Mart 2007, 09:00]
Haziran 2006 tarihinde Altur Otomotiv’den almış olduğum 2006 model Golf 1.6 fsi aracımın kapı iç döşemesi 10 gün içinde kabarmıştır. Aracı Altur Otomotiv’e götürdüğümde fotoğraflarını çektiler ve biz size haber vereceğiz dediler.

Bu zamana kadar arayan ve soran olmadığı gibi aracımı 15.000 bakımı için tekrar servise götürdüğümde, konuyu tekrar ilettim ve tekrar fotoğraf çekerek inceleyeceklerini söylediler.

Fakat daha sonra bana verdikleri cevapta kapı döşemesine su değdiğini ve garantiye girmediğini ilettiler. Bu nasıl bir anlayıştır ki insanların bu kadar yüklü miktarlar ödeyerek aldıkları araçlarının kapı iç döşemeleri su değmesi sonucu bozulmaktadır.

Bunu kime yutturabileceklerini düşünüyorlar, ki su değmesi gibi bir olayda söz konusu değildir

9-
DOĞUŞ OTOMOTİV Tıkırtı Sesine Çare Olamadı (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=&no=131589#) [01 Aralık 2006, 09:00]
2006 model Volkswagen aracımı aldıktan bir ay sonra, sabah ilk çalıştırmada bir tıkırtı sesi duydum ve aldığım Ankara Ere Otomotiv’e başvurdum. Evham yaptığımı sorun olmadığını iddia etseler de ısrarlarım üzerine aracım servise girdi. Aracın tutucuları değişerek garanti kapsamında Doğuş Otomotiv /Ankara'da aracım yapıldı.

Bir müddet sonra aracımda tekrar ses oluşması nedeniyle İstanbul Erel/Kartal yetkili sevisine aracım alındı. Motor bloğunun değişeceği, bunun aracın şase numarasının değişmesi demek olduğu için işlemlerin yapılabilmesi için benden vekalet istendi.

Bu arada aracım Ankara plaka olduğundan çekici ile Ankara’ya götürüldü. İşlemler, her ne yapılıyorsa hala devam etmekte, tabi takipçileri değiştiğinden benden ikinci vekalet istenmekte. Bu arada vekaletname metninde yetkili servislerin ismi hiçbir şekilde yer almamaktadır.

2 aydır aracım yok ve Doğuş Otomotiv’in bana araç verme teklifi dahi olmadı. Fakslarım, telefonlarım sorunumu çözmüyor. Alman teknolojisine güvenerek emsallerinden daha fazla para vererek aldığım aracım kusurlu olmasına rağmen tüketici haklarımı koruyamıyorum.

Özellikle binek olanları ve mümkün olduğunca yeni model tarihli olanları seçtim.İstersen daha bir çok örnek var.:Ç
Abi vw karşı alerjinmi var?:@

viper
13/08/2007, 15:27
FIAT Grande Punto Aracımın Giderilemeyen Direksiyon Sorunu! lazbeyi (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=grande+punto&fno=0&kno=&mno=0&refpage=&no=199413#)[10 Ağustos 2007, 09:00]
12.12.2007 tarihinde grande punto 1.3 m. jet otomobil aldım. Bir kaç ay sonra direksiyondan sesler gelmeye başladı. Bu şikayetle yetkili servise gittim. Aracın direksiyon kutusunda sorun olduğunu söylediler ve problemi 3 gün içinde çözeceklerini söylediler. Araç orada kaldı ve 3 gün sonra teslim ettiler. Ancak ses hala devam ediyordu.

Sonra başka bir servise gittim, onlar da direksiyon kutusunda sorun olduğunu belirttiler ve 2 gün içinde sorunu çözebileceklerini söylediler. 2 gün sonra sorunu çözdüklerini belirterek aracı teslim ettiler. Ama ses hala devam ediyordu. Ben de bu sefer başka bir servise gittim, onlar da yine direksiyon kutusunda sorun olduğunu söylediler, direksiyon kutusunu değiştirdiler. Ancak sorun hala devam ediyor, ses kesilmedi.

Bu nedenle artık tüketici olarak tamir hakkımı değil paramın iadesini istiyorum. Çünkü bu arızalar nedeniyle otomobili kullanamıyorum. Yararlanma hakkından mahrum kalıyorum. Dediğim fatura tutarının iadesini talep ediyorum.

FIAT Grande Punto’nun Sesleri Beni Bezdirdi serhanbul (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=grande+punto&fno=0&kno=&mno=0&refpage=&no=196087#)[28 Temmuz 2007, 09:00]
Ben aracımı alalı daha 17 ay oldu. Sıfır km emotion modelini aldım. Arabanın bu zamana kadar olan problemleri zaten beni bezdirdi. Bir kere malzeme çok kalitesiz.

Daha dün arabanın aynasının altındaki kapak düştü ( 6 ay evvel sol aynanınkini Japon yapıştırıcı ile yapıştırdım ) Gelelim arabanın kronik problemine, direksiyondan gelen sesleri kesemiyorlar bana bunu serviste de itiraf ettiler çünkü en son tıkırtı burcu da dahil direksiyon kutusu da değişti ama seslerde hiçbir azalma yok.

FIAT Grande Punto Yol Sirkülasyon Testi Yapılmıyor mu? serhançolak (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=grande+punto&fno=0&kno=&mno=0&refpage=&no=178995#)[02 Haziran 2007, 09:00]
Neden grande punto gibi bir aracı fabrika içerisinde geçen sürede yol sirkülasyon testine kalite kontrolünü yapmıyorsunuz, ya da yapmak isteyip de bu kadar mı yapabiliyorsunuz? Tıkırtı burcunun sesini ben duyuyorum siz nasıl olur da fabrikadan çıkmış bir arabayı bu şekilde satarsınız? İnsanları pişman ettirmeyin.

FIAT Grande Punto Aracım Gevşedi aex27 (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=grande+punto&fno=0&kno=&mno=0&refpage=&no=173819#)[15 Mayıs 2007, 09:00]
Neresinden başlayım ki, başlı başına başarısızlığın resmi gibi. 2006’nın mayıs ayında grande punto 1.3 multıjet aldım. Üzerinden bir ay geçmeden arabanın iç plastik kısımları gevşemeye başladı ve asfalt yolda bile arabanın ön göğüs kısımlarından ses gelmeye başladı.

Arabanın yol tutuşu çok zayıf. Süspansiyon yok gibi, sürüş sırasında çok rahatsız edici. İlgili kişilere bir kaç defa derdimi atlatmaya çalıştım ama sanki ben onlara şaka yapıyormuşum gibi bir muameleyle karşılaştım.

Dikkate bile almadılar. Keşke alırken biraz araştırsaydım. Aldığıma çok pişman oldum.

FIAT Aracımdaki Kaynak İzi! EFSAN75 (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=grande+punto&fno=0&kno=&mno=0&refpage=&no=151363#)[21 Şubat 2007, 09:00]
3 ay önce sıfır grande punto satın aldım. Aldıktan sonra sol ön kapıda kaportada boya aksamında kaynak izinin olduğunu tespit ettim. Servise götürdüm bana hatanın kaynak izinin zımpara yapılıp tekrardan boyanarak giderileceği söylendi. Kapı boyanırsa sıfır arabanın orijinalliği gidecek, yarın satarken kaza yaptığım düşüncesi oluşacak. Bu konudan mağdurum.

FİAT Grande Punto’da Arıza Çok Çözüm Yok spolat77 (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=grande+punto&fno=0&kno=&mno=0&refpage=&no=141483#)[23 Ocak 2007, 09:00]
2006 mayısında grande punto 1.3 multijet araç aldım. Aracın çıkarttığı arızalardan dolayı Gölcük Beykar servisine götürdüm. Çözdük dedikleri arızalar ve o arızaların şimdiki durumu.

1-Direksiyonu sağa sola çevirince gelen kütürtü sesi: Bu arızadan dolayı 2 defa gittim direksiyon milinin yağsızlığından kaynaklandığını söyleyip mili yağladılar.

2 gün sonra aynı ses devam etti. Şu an daha şiddetli devam ediyor. Fakat tekrar götürüp yağlatmak istemiyorum nasıl olsa aynı olacak. Bu sorunun ana kaynağını bulmak konusunda hiç çaba sarf etmediler.

2-Gaz pedalına basıldığında gelen gıcırtı sesi: Araç viteste seyir halindeyken gaza basıldığında gaz pedalının bağlantı noktasından yüksek derecede gıcırtı sesi geliyordu. Bu ses için aynı servise 3 defa gittim. Pedalı yağladılar olmadı, başka bir zaman tekrar yağladılar yine olmadı. Şu an gıcırtı sesi devam ediyor.

3-Kontak zor açılıyordu: Anahtar yuvasını çıkarıp yağladılar, 2 gün düzgün çalıştı sonra aynı oldu. Şu an aynı şekilde kontak zor açılıyor.

4-Arka kapıdan gelen gıcırtı sesleri: 2 defa yağlattım gıcırtılar hala devam ediyor.

5-Müzik sistemindeki ses kesintileri: Aynen devam ediyor

6-Ön konsuldan gelen gıcırtı sesleri: Aynen devam ediyor.

FIAT Grande Punto Aracımın Bitmeyen Arızaları! Alpcak (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=grande+punto&fno=0&kno=&mno=0&refpage=&no=139790#)[16 Ocak 2007, 09:00]
Aralık 2006 da yılsonu kampanyasından faydalanarak bir grande punto dinamik (starjet) aldım. Bundan önce de Fiat Uno kullanıyordum. Bu araç ilk çıktığında gerçekten çok hoşuma gitmişti (tasarım olarak). Aracın kullanımı, konforu, performansı, tasarımı, donanımı gerçekten tatmin edici ve çok memnunum.

Ancak aracım şu an 1900 kilometrede ve maalesef 2 defa servise gittim;

1. Ön amortisörden gelen ses (aracın spor olması nedeni ile sert amortisörlü olmasından kaynaklanıyormuş, şimdilik idare ediyorum).

2. Direksiyondan gelen ses (sağa sola çevrilince tıkırdama -hava yastığı ve direksiyon makarası ile ilgili olduğu söylendi, yapılacak).

3. Frenlerden özellikle geri geri giderken fren yapınca gelen ses (balataların pürüzlü yüzeye sahip olması nedeni ile dendi. Balatalar temizlendi ama sesler hala devam ediyor).

4. Sağ kapının anahtarla açılmaması (kumanda ile kullandığım için denemek hiç aklıma gelmemişti. Eminim çoğu kişi de denememiştir. Tesadüfen denediğimde çalışmadığını fark ettim (düzeltildi).

5. Arka koltuğa biri oturunca kasislerde gelen ses (demir yüzeylerin birbirine teması imiş, koltuk altları izole edildi).

6. Gösterge panelinin yerinde oynaması ve yüksek hızlarda pürüzlü yolda tıkırdaması (panel sıkıştırıldı).

7. Benzin sarfiyatının beklentilerimden fazla olması (bu benim kullanımımdan kaynaklanıyor olabilir. Aracın gerçek performansına ve yakıt sarfiyat değerlerine yaklaşık 10.000 kilometre yapınca ulaşacağı söylendi).

Sıfır bir arabada bu kadar sıkıntının olması gerçekten çok çok üzücü. Araç daha bir aylık ama nerdeyse ama artık orijinal demeye dilim varmıyor. Tek tesellim aldığım bayii ve servisinin (Yeni Ortadoğu) satış sonrası hizmetlerinin iyi olması. Bütün sıkıntılarımla yakından ilgilendiler ve sıkıntılarımın giderilmesi için çalışmalar devam ediyor. Haftaya da direksiyona bakılacak.

Ayrıca araçla ilgili problemlerin (okuduğum ve duyduğum kadarı ile) bu kadar benzer olmasına rağmen Fiat’ın bu konuda bir önlem almamasını da yadırgadım. 2007 model aracı olanlarla da konuştum ve benzer sıkıntılar var deniyor. Bir sene geçmesine rağmen yeni üretimlerde bile aynı şikayetlerin yaşanması firmanın müşteri şikayetlerini dikkate almadığını düşündürüyor.

Umarım bu yazdıklarım müşteri memnuiyetinin artırılmasında ufak da olsa bir katkı sağlar. Ve umarım benim de yaşadığım sıkıntılar bunlarla ibaret kalır.

FIAT Grande Punto’da Arıza Üstüne Arıza! Cuygur35 (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=grande+punto&fno=0&kno=&mno=0&refpage=&no=135386#)[23 Aralık 2006, 09:00]
2006 Mart ayında, grande punto’nun tanıtımından hemen sonra İzmir Poyraz Otomotive gittim. Tofaş'ın tanıtım nedeniyle doktorlar, üniversite öğrencileri, askerler gibi prestijli kesimlere(Türkiye’de toplam 200 araçla sınırlıydı sanırım) 2000 YTL ekstra bir indirim yaptığını öğrendim. Bu çok cazip geldi ve bir üniversite öğrencisi olarak 1.4 77hp 5k dynamic bir araç aldım. İlk etapta çok memnundum ve bu kısa süre içerisinde pek çok kişiye bu aracı maalesef tavsiye ettim.

Zamanla sorunlar başladı, giderilen sorunlarım; direksiyon milinde boşluk, kapı bandı soyulması, kalkışlarda gelen ses. Giderilemeyen sorunlarım ise; kapı bandı 2 kez değişti sonunda kapı dışa alındı fakat estetik olarak kazalı görünümü var aracımda. Sanırım kapı üretim hatalı resmen birkaç milim dışarıda.

Arka kapılar yapıldı ama tekrar zor açılmaya başladı, debriyaj kalkışlarda titreme yapıyor, klima açılır ve kapanırken garip sesler çıkartıyor. Araç sabahları zor çalışıyor, buna servisin cevabı normal oldu ve en önemlisi aracımla bir çukura girmekten korkuyorum. Kapılar, camlar, amortisörler, bagaj her yerinden sesler geliyor resmen gıcırtı şeklinde. Daha ufak sorunları yazmaya gerek duymuyorum ki var. İlk hafta biten kumanda pili, değişen silecek kolu, açık kalan torpido.

Poyraz Otomotiv olarak her şekilde yardımcı oluyorlar tek mutluluğum bu, ama kalitesiz bir araca ne kadar yardım edebilirler ki? Aracım henüz 10000 kilometrede ve titizlikle kullanılıyor. Bu aracı aldığıma pişman oldum kredi borcu olmasa hemen satacağım. Umarım Tofaş yetkilileri beni buradan duyar ve aracımı fabrika da test edebilirler.

FIAT Aracımın Sorunlarına Çözüm Bulunmuyor! eagle79 (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=grande+punto&fno=0&kno=&mno=0&refpage=&no=127001#)[08 Kasım 2006, 09:00]
30 Mayıs'ta aldığım grande punto'nun sağ kapı ayna otomatik düğmesi yerinden çıktı, tıkırtı burcu değiştirildi, arka kapıların açılmaması vardı. Beyinde temassızlık vardı. Defalarca servise götürdüm hala aynı sıkıntılar devam ediyor, ilave sorunlarda eklendi tabii. Kapılardan ses geliyor, ön cam havalandırmasından tıkırtılar geliyor, sol kapı ayna düğmesi gene yerinden çıktı ve en kötüsü fan bilyesi dağılmış.

Araba çalışırken fan da çalışmaya başladığı an araba titriyor ve gaz sesi artıyor. Ben aynı zamanda Artvin’de olduğum ve en yakın servis Rize’de olduğu için gidemiyorum. Bu problemler karşısında müşteri temsilciliğine problemlerimi dile getirdim ama ne bana yardımcı oldular ne de arabanın sıkıntılarına çözüm buldular.

FIAT Grande Punto’yla Neredeyse Ölüyordum dandikpunto (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=grande+punto&fno=0&kno=&mno=0&refpage=&no=124790#)[26 Ekim 2006, 09:00]
Haziran 2006’da aldığım grande punto’nun ön tarafından tıkırtılar geliyor, arka kapı kolları arızalı, torpido kapağı ayrık duruyor, durup dururken sağ aynanın alt kapağının ve sağ cam çevirme kolu fırlıyor.

2 Ekim 2006 günü E-5’den Okmeydanı’na saptığımda, arabanın kayarak sağa sola savrulması ve kendi çevresinde dönmesi ile farklı sorunlar içinde olduğumu anladım. Güçlükle aracımı sağa çektiğimde arka tekerlerin motorin içinde olduğunu ve motordan motorin fışkırdığını gördüm. Geri dönüş devresi çıkmıştı.

Normalde benim ölmüş olmam lazımdı. Hatalı sollama, sürat der geçerlerdi. Arabanın bu devresi değişti, ama yarın öbür gün süratli giderken, örneğin yağ devresinin patlamayacağını kim söyleyebilir ki. Tahmin edersiniz ki arabamı artık güvenle kullanamıyorum, çok düşük hızla kullanıyorum.

Arabayı iade etme isteğim de karşılanmadı. Son olarak arabanın üst tavan döşemelerinde sarartılar görmeye başladım. Sanırım araba 9 bin km’de paslanıyor. Bakalım servis buna ne diyecek. Ne diyeyim "Fiat grande punto, arızada son nokta". "Fiat grande punto’m var ama, çok şükür bugün de ölmedim.

FIAT Aracım 30 günde 4. Kez Servis Gördü! unetyasar (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=grande+punto&fno=0&kno=&mno=0&refpage=&no=123650#)[16 Ekim 2006, 09:00]
9. ayın başında grande punto araç aldım. Almadan önce araştırırken grande puntonun tıkırtı burçlarının İtalya’ya özel olduğu Türkiye için Tofaş’ın ücretsiz değiştirdiğini okumuştum. Derken karar verdim ve aldıktan sonra da bunu servise talep ettim ve onunla beraber direksiyondaki titremeyi arıza olarak bildirdim. Fakat 1. serviste sadece direksiyon kutusunu sıkarak geçiştirdiler ve direksiyon yüksek hızlarda sertleşmeye başladı(ilk zaman yoktu).

Peşinden aynı şikayetle 2. kez gittim yine sonuç yok. Bu sefer de direksiyon kutusunu yağladık diyerek geçiştirdiler ve titremeyle ilgili bana fabrikayı aradık bu bazı araçlarda yapıyor bazılarında yapmıyormuş bu bir sıkıntı değilmiş diye cevaplandırdılar. Sonunda bir hafta demeden 3. kez gittim. Nasıl yaptılarsa direksiyon sertliğini giderdiler ve 3. de tıkırtı burcunu değiştirme zahmetinde bulundular, fakat direksiyondaki titreme ve balatadan gelen sese bir şey yapmadılar.

O aralarda Tofaş’tan servis anketi için aradılar ben de olan biteni anlattım. Onlar da yetkili kişilere bildirdiler ki fabrikadan aradılar ve bana yeni bir randevu verdiler ve tekrar gitmemi istediler. Ben de bir liste yaparak Antalya Birmot'a gittim fakat sorunlarımın bırakın yapılmasını şimdi de yenisi eklendi. Fren yaparken uğultu bayır aşağı hafifçe salıp fren yaptığımda sesler, sanki balatalar diskleri koparırcasına bir ses.%

Şimdi benim merak ettiğim Birmot servisi bu arabaları yaparken test etmiyor mu yoksa işi bilen insanlar serviste görevli değiller mi? Ya da bazı arızaları yapıp bazılarını da sonramı yaparız tekrar gelir fabrika garantisinden tekrar para alırız mı (bu sadece bir yorum) diyorlar. Ve arayan o fabrika yetkilileri neden tekrar arayıp da nasıl oldu sıkıntınızı giderdiler mi diye aramıyor işlerini yarım bırakıyor (belki de servis bunu bildiği için uğraşmıyor, nasıl olsa fabrikadan bir daha aramazlar). Kısaca bu kadar yazmama ve alalı daha 30 gün olmasına rağmen hala balatalarım ötüyor hala direksiyonum titriyor hala amortisörlerde çok ses geliyor ve hala servise gitmeye korkuyorum, bir yerlerini düzeltmeden başka bir yerini bozacaklar diye.
15.11.2006 unetyasar müşteri hizmetlerinizden aradılar bu arabanın krakteristlik özelliği olduğunu söylediler. bana kalsa bu çok inandırıcı bir sonuç değil ve bu sonucu benim bakıma götürüp sonuç alamadığım servise sorarak vardılar

FIAT Grande Punto’nun Sorunları Bıktırdı! piankhy (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=grande+punto&fno=0&kno=&mno=0&refpage=&no=118378#)[12 Eylül 2006, 09:00]
Mayıs ayında Ankara Kartaş Oto'dan 0 kilometre Fiat grande punto marka otomobil satın aldım. Aldığım andan itibaren ön takımdan gelen sesler, tıkırtı burcu adı altında garanti kapsamında değiştirildi. Bundan sonra ise kontak takılması, klimanın sesli çalışması, arka koltuklardan gelen sesler yüzünden her hafta servise gider oldum. Özellikle Ortadoğu Otomotiv şikayetlerime çözüm bulmaktan çok uzakken, Göztepe Otomotiv sürekli benimle ve şikayetlerimle ilgilenerek Tofaş adına benim gözümde tek olumlu yön oldu.

Son olarak bugün köprüye girerken arabanın hararet göstergesi en tepeye çıktı. Motoru durdurun uyarısı yazdı ve yolda kaldık. Araba daha 8 bin kilometrede. Ben bu arabayı alırken en az 2 sene sadece bakımlarını yaptırırım diye almışken nerdeyse her hafta servise gider oldum. 0 kilometre arabanın arka koltuklarından 20 yıllık araba gibi ses geliyor, sürekli ufak da olsa problemlerle karşılaşıyorum. Araba bende resmen stres kaynağı oldu. Fiat’ın müşteri hizmetlerine yazdığım maillere cevap bile gelmedi.

FIAT Grande Punto Aracım Sıfır Olmaktan Çıktı! tunner (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=grande+punto&fno=0&kno=&mno=0&refpage=&no=115865#)[24 Ağustos 2006, 09:00]
Nisan ayında sıfır 2006 model Fiat grande punto araç satın aldık. Bu araç 2 gün soran ön takım sorunu çıkardı ve Birmot’a götürdük. Sanırım tıkırtı burçları değişti ve 10.000 kilometre ilk bakıma kadar kullandık. Bu arada araçtaki sorunlar arttı.

Direksiyonda boşluk, ön takımda yine sesler, göğüste sürtme sesleri, lastiklerde inanılmaz kayma eğilimi ve aşırı bir kötü plastik kokusu. Sıfır bir araçta olmaması gereken her şey. Şimdi vites kutusunda sorun var ve sökülecek. Ayrıca bir gün tüm göstergeler yaklaşık 1 saat süreyle iptal oldu. Şimdi siz bu araca sıfır diyebilir misiniz? Bu yazıyı İtalya’ya da göndereceğim. Bir daha asla Fiat araç satın almamak üzere.

FIAT Aracım 45 Günden Beri Serviste Bekliyor! madly07 (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=grande+punto&fno=0&kno=&mno=0&refpage=&no=112321#)[02 Ağustos 2006, 09:00]
grande punto arabam alalı 3 ay oldu. Geçen ay arka kapıdan kaza yaptım. Olmayacak diye bir kaide yok. O gün bugün parçası bulunmadığı için serviste yatıyor. Yeni araba çıkarıyorlar ama parçası yok. servisten ne zamanda geleceği belirsiz.

FIAT Grande Punto Aracım Sıfır Kilometre Olmasına Rağmen Arızaları Bitmiyor! selin (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=grande+punto&fno=0&kno=&mno=0&refpage=&no=109015#)[10 Temmuz 2006, 09:00]
Düşününki sıfır kilometre araç alıyorsunuz ve alttan acayip sesler geliyor. Ertesi gün geri gidiyorsunuz, direksiyon burcunun bozuk olduğu söyleniyor ve değiştiriliyor. Daha sonra aracın performansı çok kötü olduğundan 1 ay sonra tekrar gidiyorsunuz. Bu sefer aracın debimetresindeki arızadan dolayı kötü gittiği söyleniyor sipariş veriliyor ve değiştiriliyor.

Bu arada klimadan gelen uğultulu sesinde klima kompresörünün bozukluğundan kaynaklandığı söyleniyor ve o da değişiyor. Bu arada yanlış anlamayın sıfır kilometre grande puntodan bahsediyorum 5 yaşında bir araçtan değil.

FIAT Grande Punto Sandığım Gibi Değilmiş? balev30 (https://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=grande+punto&fno=0&kno=&mno=0&refpage=&no=106188#)[21 Haziran 2006, 09:00]
Yaklaşık 2 ay önce dizel Active grande punto aracımı satın aldım. 2 hafta sonra sağ ön tekerlek tarafından takırtılar gelmeye başladı. Ayrıca direksiyondan da sesler gelmeye başladı. Servise götürdüğümde tıkırtı burcunun değişmesi gerektiği söylendi. Sıfır kilometre arabada bu olur mu dediğimde " bunlar İtalya’dan gelirken sert burç konuluyor o nedenle burada değiştiriyoruz" dediler. Peki direksiyona ne demeli? Cevap yok.

Aradan 1 ay geçti şimdi de araç boşta çalışır durumda iken birden motora yük biniyor. Kilometre 100 km/h i gösteriyor, direksiyon cityden çıkıyor ve müzik sesi birden yükseliyor. Yani kabus gibi. Bakalım şimdi ne diyecekler? Bu arabayı değiştirmek istiyorum. Acaba iş işten geçti mi?

-----------------------------------------------------------

Yeterli mi abi?
Fiat'a alerjim yok Bülent abi, sen koydun diye bende dayanamadım.

ABNEW
13/08/2007, 15:41
Sağol Ahmet, Fiat ın da VW den farkı yokmuş anlaşılan:D
Her zaman söylerim: Fiatta da diğer tüm markalarda olan sorunlar çıkabilir diye.Hatta VW nin sorunları daha karmaşık ve teknikmiş(Alıntılara göre)

volkanmet86
13/08/2007, 15:46

1-

2-

3-

4-

5-

6-

7-
8-

9-

konuyu bastan sona okudum kabul ediyorum ki hatasiz kul olmaz misali her guzelin kusuru vardir.

punto da gayet guzel ozellikle donanim acisindan gayet basarilidir.bu inkar edilemez bir gercek
ANCAK

hic bir zaman ne bir italyan arabasi ne bir japon ne de fransiz, almanin ulastigi kaliteye ulasmamistir. bunu soylerken kafadan degil gercekten tecrubeyle soyluyorm.bi arkadas 2006 clio aldi 1 sene gecmeden rengi soldu gunesten, yine bu forumda okudum arakdasin birinin aracina kus pislemis aracin boyasi kalkmis...yani bunlarin savunulacak bi yani yok. 97 senesinde bi vectra almistik daha bu sene sattik dile kolay 10 sene...ne kuslar pisledi aylarca oyle kaldi fakat hic biri boyayi kaldirmak degil iz bile birakamadi. bunlar ufak tefek gorulen ama onemli seyler.

sikayetvar com da da en fazla sikayet opel de var. ancak bunun daha cok servisin halledemedigi problemler oldugunu dusunuyorum zira opel servisleri gercekten fiat in yanina bile yaklasamaz..bunu da biliyorum

burda alman arabasi veya opel sempatizanligi yaptigim yok. misal veriyorum punto ve corsa ikisinide kullandim inceledim.puntonun isciligi gercekten vasatin altinda.hele o gostergelerin ordaki plastik ne oturmus ne yerlesmis oynuyor. ama corsa da ki hersey kitap gibi

tabi su var, punto da ki donanim corsa da yoq. ama acikcasi kaliteyi donanima tercih ederim....

burda kimsenin aracini kotuleme gibi niyetim yok sadece bastan sona okudum ve goruslerimi belirtmek istedim
saygilarimla....

ABNEW
13/08/2007, 16:08
Volkan, Fiat ın iç mekan ve işçilik kalitesi dediğin gibi rakiplerinin bir miktar gerisinde bence de.Ancak gerek donanım ve tasarım gerekse teknik anlamda (Motor, yürüyen aksam...) hiçbir rakibibinin gerisinde değil...

Lordrivendel
13/08/2007, 17:34
Yav alıntı yaparken komple bütün metni tekrar yazdırmayın gözümüz yoruldu :)

viper
13/08/2007, 19:48
konuyu bastan sona okudum kabul ediyorum ki hatasiz kul olmaz misali her guzelin kusuru vardir.

punto da gayet guzel ozellikle donanim acisindan gayet basarilidir.bu inkar edilemez bir gercek
ANCAK

hic bir zaman ne bir italyan arabasi ne bir japon ne de fransiz, almanin ulastigi kaliteye ulasmamistir. bunu soylerken kafadan degil gercekten tecrubeyle soyluyorm.bi arkadas 2006 clio aldi 1 sene gecmeden rengi soldu gunesten, yine bu forumda okudum arakdasin birinin aracina kus pislemis aracin boyasi kalkmis...yani bunlarin savunulacak bi yani yok. 97 senesinde bi vectra almistik daha bu sene sattik dile kolay 10 sene...ne kuslar pisledi aylarca oyle kaldi fakat hic biri boyayi kaldirmak degil iz bile birakamadi. bunlar ufak tefek gorulen ama onemli seyler.

sikayetvar com da da en fazla sikayet opel de var. ancak bunun daha cok servisin halledemedigi problemler oldugunu dusunuyorum zira opel servisleri gercekten fiat in yanina bile yaklasamaz..bunu da biliyorum

burda alman arabasi veya opel sempatizanligi yaptigim yok. misal veriyorum punto ve corsa ikisinide kullandim inceledim.puntonun isciligi gercekten vasatin altinda.hele o gostergelerin ordaki plastik ne oturmus ne yerlesmis oynuyor. ama corsa da ki hersey kitap gibi

tabi su var, punto da ki donanim corsa da yoq. ama acikcasi kaliteyi donanima tercih ederim....

burda kimsenin aracini kotuleme gibi niyetim yok sadece bastan sona okudum ve goruslerimi belirtmek istedim
saygilarimla....

Bravo abi, tebrik ederim.

goldumut
13/08/2007, 21:31
ohh konu nerelere gelıd yaw:)))forum bırbırne gırcek vw cıler puntocular dıee:))

viper
13/08/2007, 21:54
ohh konu nerelere gelıd yaw:)))forum bırbırne gırcek vw cıler puntocular dıee:))
O anlamda değil, sadece neden sadece vw?

ABNEW
13/08/2007, 23:09

Eğer VW ciler ve Fiat cılar varsa burada vay halimize:):):)

Er-NnN
14/08/2007, 00:24
yaw aslında wv yi sewerim de yapcak bişi yok sorunlarını da bildiim için konuşmuyorum hiç... :)

webercis
14/08/2007, 03:02
arkadaşlar ben eleştiriler sorunlar diye bir konu açmıştım ve burada gördüğüm aksaklıkları dile getirmiştim.haksız değilmişim ki benden beteri varmış.Ancak kimi arkadaşlar yazmış olduğum sorunlara alaycı bir şekilde yanaşmış ve küçümsemiş.O arkadaşların arabalarında da sorun yokmuş.....
Şimdi o sorunu olmayan arkadaşa sesleniyorum....Peki bunlar neeeeeee.........

Bülent A.
14/08/2007, 09:46
Abi vw karşı alerjinmi var?:@

Ahmetcim sana konuyu baştan okumanı öneriyorum.Veya ben sana şöyle yardımcı olayım.

hayır...

Yoksa GP lerdeki her sorunu biliyoruz ve paylaşıyoruz.Burda Umut Rica etti abi VW in binek gruunda da varmı sorundiye sordu bende yardımcı oldum.

Allerji kısmına gelirsek ;
Evet WV e karşı bir allerjim var.Ve bu sadece yeni Jetta ve Caddylere karşı.
Ortağıma Caddy aldık birde elemanların kulanması için Doblo aldık.
Ama Doblo donanım ve konfor olarak kat kat üstün Caddy den.
Jettaya gelirsek.Ön tarafı Golf V arkası Passat olan özenti bir araba.
Elbette bazı parçalar ortak kullanılabilir ama kırma bir araç hoş olmuyor.
Dediğin gibi allerjim olsaydı Ne ortağıma önümüzdeki sene için Caravelle bakardım nede kendime Passat düşünürdüm.Ok.

viper
14/08/2007, 14:20
Ahmetcim sana konuyu baştan okumanı öneriyorum.Veya ben sana şöyle yardımcı olayım.

Yoksa GP lerdeki her sorunu biliyoruz ve paylaşıyoruz.Burda Umut Rica etti abi VW in binek gruunda da varmı sorundiye sordu bende yardımcı oldum.

Allerji kısmına gelirsek ;
Evet WV e karşı bir allerjim var.Ve bu sadece yeni Jetta ve Caddylere karşı.
Ortağıma Caddy aldık birde elemanların kulanması için Doblo aldık.
Ama Doblo donanım ve konfor olarak kat kat üstün Caddy den.
Jettaya gelirsek.Ön tarafı Golf V arkası Passat olan özenti bir araba.
Elbette bazı parçalar ortak kullanılabilir ama kırma bir araç hoş olmuyor.
Dediğin gibi allerjim olsaydı Ne ortağıma önümüzdeki sene için Caravelle bakardım nede kendime Passat düşünürdüm.Ok.
Tamam Bülent Abi:)
Bu arada bende jettayı sevmiyorum ve vwci değilim:)
Caddy nin sorunları artmaya başladı ve vw kaliteyi düşürdü, böyle giderse hiç iyi olmaz.

ABNEW
14/08/2007, 20:38
Caddy nin sorunları artmaya başladı ve vw kaliteyi düşürdü, böyle giderse hiç iyi olmaz.

Ahmet VW nin maliyet problemleri büyük, kalitenin düşmesi normal.Zaten common-rail e geçmelerinin bir nedeni de bu maliyet kaygısı...

viper
14/08/2007, 21:15
Ahmet VW nin maliyet problemleri büyük, kalitenin düşmesi normal.Zaten common-rail e geçmelerinin bir nedeni de bu maliyet kaygısı...
Teşekkürler Arda Abi.