PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Evo, Punto ön tampon sinyal camı

EvoKoray
29/01/2013, 21:27
bu sabah otoparktan çıkarken çantayı koltuktan paspasa indireyim dedim kemer ikazı sussun diye , yarım debriyajda da yavaş yavaş gidiyordum dönerken meğer araba hızlanmış farkında olmadan gidip hafiften ağaca vurdum tamponda hiçbirşey yok sadece ön sol sinyal camı kırıldı ve tamponun plastik olan kısımda sinyal çevresinde hafif çizikler var

Bütün gün gezdim bu gün yağmur yağdı ıslandı bi sorun olmadı , bu plastik camı kaskoyu bozdurmadan serviste değiştirebilirmiyiz araç garantili yada yedek parçacılarda varmıdır fiyatı ne kadardır :) benim gibi ufacık camı kırmayı beceren varmıdır merak ediyorum , cevaplar için şimdiden teşekkürler , resimleri birazdan koyacağım

alixxx
29/01/2013, 21:38
Geçmiş olsun koray bey kaskocunuzla bir görüşün isterseniz bence sokarlar geçen gün bir arkadaşım otoparktan çıkarken sol ayna camını dokundurup çatlatmıştı onu kasko bozulmadan karşılıyorlarmış.
Ama karşılamayacaklarsa da geçenlerde gözüme çarpmıştı şurada vardı isterseniz inceleyin bir.
Punto Evo Sinyal Sol 51858823 Elektrik & Aydınlatma Aksamı Lancia (https://www.kirazcioglu.com/U17745,2651,punto-evo-sinyal-sol-elektrik-aydinlatma-aksami-lancia.htm)

segin
29/01/2013, 21:48
eğer bozarsa çok pahalı olcağını sanmıyorum al bıtane sınyal tak..

EvoKoray
29/01/2013, 22:02
link için teşekkür ederim Ali bey yarın sanayiye bakacağım yedek parçacılara bulamazsam sipariş veririm teşekkürler

serkandikici
30/01/2013, 21:49
Koray kardeşim o far serviste 50TL ampul ile birlikte ama evolarda sorun olan işçilik genelde tamponun bi kısmını söküp öyle takıyolar ben serviste taktırdım 30TL işçilik 50TL sinyal = 80TL tuttu ama duyduğum kadarıyla çamurlukta ki kapak gibi olan bölümden takabilenler de varmış işçilik 10TLye düşer o zaman :)

malebow
30/01/2013, 21:53
benimde kırılmıştı, servisten 40 liraya aldım sinyali. sadece cam olarak satılmıyor. dışarda taktırdım ama ustam sagolsun tamponun sol tarafını sökerek yaptı biraz eğilip bükülünce diğer taraftaki vida yuvası, sis farının tırnağı felan kırıldı. :) serviste yaptırmanı tavsiye ederim.

EvoKoray
30/01/2013, 23:48
tanıdık servis var işçilik almazlar :) parçayı alıp gitmek kaldı ygs-lys hızlandırma haftasındayım babama kaldı iş müsait olduğunda yaptıracak , kaskonun hasarsızlığı bozmadan mini onarımla tamponda 3 cm çizik var farın alt kısmında autokingte de orayı yaptırmayı düşünüyorum plastik kısımda da biraz çizik mevcut diğer pc den foto yükleyeyim ben en iyisi :)

EvoKoray
30/01/2013, 23:56
resimleri ekledim

lektonstar17
31/01/2013, 02:08
Koray kardeşim o far serviste 50TL ampul ile birlikte ama evolarda sorun olan işçilik genelde tamponun bi kısmını söküp öyle takıyolar ben serviste taktırdım 30TL işçilik 50TL sinyal = 80TL tuttu ama duyduğum kadarıyla çamurlukta ki kapak gibi olan bölümden takabilenler de varmış işçilik 10TLye düşer o zaman :)

Çok merak ettim , tamponu sökmeden sis farını da değiştirebiliyor muyuz acaba ?

EvoKoray
04/02/2013, 19:04
Aviva Sigorta nın malesef sadece otto zenith ile anlaşması varmış , bu gün yalova üzerindeki otto zenith e gittim (tamiraneden bozma bi servis) arabayı incelediler cumartesi hazır olur dediler , o sırada içerde babamla oturuyoruz bi müşteri geldi arabasının tamponu değişçekmiş bana geçici araba lazım dedi gittiler başka müşterinin arabasını verdiler bunun işi uzun diye bizde babamla bi göz göze geldik bi güvensizlik oldu sonra arabanın başına giderken işlemi iptal ettirdik yaptıklarını görünce

Bursa Birmot a gittik Yalova yolu üzerinde Volkan Bey saolsun çok güzel ilgilendi bizimle otto zenith bayilerine bakıyorduk beraber , Orhangazide yetkili Fiat servisi olan Teknik OTO da bayiliği varmış orda Ercan Bey ile görüştü , Mini onarımla kaskoyu bozdurmadan halledicekler arabayı Birmot a bıraktık babamın arabayla döndük geri , Teknik otodan eleman gelip alıyormuş arabayı işlem bittiğinde kapıya bırakıyorlarmış Perşembe günü alıcaz arabayı yetişmezse Cuma :)

Yalova yolu üzerinde Otto Zenith i kesinlikle tavsiye etmiyoruz , zaten biz servise olayı anlatınca keşke oraya gitmeseydiniz yorumunu aldık :D

fotobelit
05/02/2013, 09:53
, o sırada içerde babamla oturuyoruz bi müşteri geldi arabasının tamponu değişçekmiş bana geçici araba lazım dedi gittiler başka müşterinin arabasını verdiler.
Yalova yolu üzerinde Otto Zenith i kesinlikle tavsiye etmiyoruz , zaten biz servise olayı anlatınca keşke oraya gitmeseydiniz yorumunu aldık :D
Yuh artık..Böyle bir zihniyet..

EvoKoray
05/02/2013, 11:36
Yuh artık..Böyle bir zihniyet..

onu duyduktan sonra işlemi iptal ettirdik direk çıktık zaten aman diyim bulaşmayın , ufacık işlem için birde cumartesi hazır olur diyorlar , nerden bilicem arabanın başka yerlerini değiştirmeyeceğini ne dümenler dönüyordur içerde

EvoKoray
08/02/2013, 19:17
Orhangazi Teknik Oto çalışanlarına teşekkürler , araba bu akşam geldi gece gözüyle baktım hiç bir hata yok , plastik kısımda çizikler bekliyordum hiçbirşey kalmamış sıfır gibi yapmışlar :)